Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Більшість з представлених на ринку моделей відеокарт відносяться до рішень середнього класу. Тим не менше, їх продуктивності більш ніж достатньо для переважної більшості користувачів, які бажають не тільки вирішувати повсякденні завдання, але і грати в цікаві ігри на високих налаштуваннях.
Але є такі геймери, кому цього мало, хто бажає отримати дійсно високу потужність. До них ставляться як любителі, так і професіонали, що працюють з тривимірною графікою. Саме для таких вимогливих користувачів і існують відеокарти подібні GIGABYTE GeForce GTX690 4096Mb (GV-N690D5-4GD-B) - вельми дорогі рішення класу Ultra Hi-End, що демонструють виняткову продуктивність.
Дана модель належить до серії GIGABYTE Hard-Core Gaming. В її основі лежать відразу два графічних процесора NVIDIA GeForce GTX 690, побудовані із застосуванням 28-нм техпроцесу на мікроархітектурі Kepler. Останнє означає підтримку таких фірмових технологій NVIDIA, як PhysX, 3D Vision, 3-way SLI, FXAA та інших. Всі вони призначені для підвищення продуктивності при вирішенні певних завдань, будь то створення 3D-зображень або промальовування об'єктів максимально близьких до реальності.
Частота роботи GPU становить 915 МГц, а відеопам'яті GDDR5 з розрядністю шини 512 біт - 6008 МГц. Об'єм пам'яті, як відразу ж стає ясно з назви - 4096 МБ, чого більш ніж достатньо при використанні одного монітора, але може не вистачати при максимальних налаштуваннях і працювати з декількома моніторами.
Для підключення даної моделі необхідна наявність слота PCI-Ex 16 v3.0 і блоку живлення потужністю не нижче 650 Вт (потрібні два 8-пінових коннектора). Дуже бажано також наявність процесора не нижче Ivy Bridge Core i7-3770, так як тільки тоді можна розкрити весь потенціал рішення. Якщо все рекомендації дотримані, то у вас з'явиться можливість грати навіть у найскладніші ігри на максимальних налаштуваннях з роздільною здатністю Full HD, що не побоюючись пригальмовувань. Ну а при установці відразу двох таких відеокарт ви отримаєте просто фантастичний рівень продуктивності.
Виробник не став нічого привносити в дизайн відеокарти зробивши її по еталонному дизайну NVIDIA. Точно так само виглядають і моделі, випущені Zotac, Sapphire та іншими компаніями. Різниця полягає лише в упаковці (а в деяких випадках ще й у частотах, які можна змінювати самостійно - є деякий розгінний потенціал). У нашому випадку ж вона темно-синього, майже чорного кольору. Комплектація традиційно для дорогих рішень дуже слабка, і включає в себе перехідник живлення, диск з ПЗ і супровідну документацію.
Власне кажучи, міняти що-небудь просто безглуздо, оскільки певний рівень досконалості вже досягнутий. Продумана система охолодження, досить ефективна, з металевим кожухом, надає відеокарті значний зовнішній вигляд. Два прозорих віконця у верхній частині служать не тільки для краси, але мають також і утилітарне призначення - завдяки їм можна судити, наскільки сильно забруднився алюмінієвий радіатор, і не чи має потребу він в чищенні. Вентилятор розташований посередині, щоб рівномірно розподіляти потоки повітря між GPU. Як наслідок, частина нагрітого повітря виводиться назовні, в той час як інша частина залишається в корпусі. При максимальному навантаженні шум на відстані 1 метра не перевищує 45 дБ. Це небагато, враховуючи можливості системи, але любителям тиші все ж буде потрібно придбати кулер від стороннього виробника.
Сама відеокарта займає два слоти і має досить великі розміри - 38 х 279 х 111 мм. Втім, це далеко не рекорд, ніяких проблем з розміщенням її в корпусі ігрового ПК виникнути не повинно.
Набір роз'ємів такий само, як і у еталонної моделі NVIDIA: два DVI-I, DVI-D і mini DisplayPort. Порт HDMI відсутній, але це легко виправити простим перехідником.
Висновок
Як бачите, GIGABYTE GV-N690D5-4GD-B створена для тих, хто не згоден йти на компроміс і готовий платити за можливість насолоджуватися дійсно вражаючою графікою. Тим більше, що запасу продуктивності цієї відеокарти вистачить надовго, так що міняти її через півроку вам не доведеться.
Також, провівши нескладні арифметичні підрахунки, можна з'ясувати, що придбання однієї такої моделі обійдеться в стільки ж, у скільки і придбання двох відеокарт на базі GTX 680. Ось тільки в останньому випадку слід очікувати гіршої продуктивності, більш високого рівня шуму і енергоспоживання. Так що вибір за вами.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на рахунок
Угода
Помилка