За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Що робити якщо динамік став звучати тихіше?

img

Найчастіше зменшення гучності пов'язане не з самим динаміком, а із захисною сіткою. Її легко почистити своїми руками, причому, швидше за все, у вас вдома вже є все необхідне для цього.

Погана новина: якщо проблема пов'язана саме з динаміком, без походу в сервіс не обійтися.

Які найпоширеніші причини погіршення звуку? Яка з них найімовірніша у вашому випадку? Чи вийде усунути її самотужки, і як це зробити без шкоди для смартфона? Відповіді на ці запитання ви знайдете у цій статті.

 

Відразу зазначимо, що якщо ви помітили зменшення гучності відразу після потрапляння чистої (!) води, то не варто хвилюватися. Просушіть динамік феном або просто зачекайте півгодини, і звук стане як раніше.

 

Зміст:

Можливі причини проблем зі звуком

Як почистити динамік

Підсумки


 

Можливі причини

Зміна максимальної гучності мобільного телефону практично завжди пов'язана із зовнішніми факторами:

  • Забито сітку. Захисна сітка має дуже дрібні отвори. З одного боку, це запобігає попаданню в динамік частинок, здатних йому нашкодити. З іншого – вони легко забиваються нальотом, який утворюється з поту та пилу/часток шкіри. Зазвичай вони накопичуються роками, а тому різкої зміни гучності не відбувається. Також сітку можуть забити солодкі напої, солона вода чи рідини з домішками. У такому разі звук може помітно погіршитись навіть у нового смартфона.

Приклад забруднених динаміків телефона

  • Окислення чи пошкодження контактів. Окислення контактів пов'язані з тривалим і регулярним впливом вологи. Для цього телефону не обов'язково безпосередньо контактувати з рідиною, а досить періодично опинятися у повній пари ванній кімнаті. Ушкодження контактів також відбувається при падіннях/ударах. При проблемах із контактами звук найчастіше зникає повністю чи стихає на деякий час, а потім повертається до норми. Довготривале зниження гучності рідко пов'язане з контактами.

 

Примітка: щоб зрозуміти, чи можна брати ваш телефон у ванну, читайте нашу статтю про стандарт захисту IP.

 

  • Пошкодження динаміка. При падіннях/ударах можуть пошкодитись рухливі компоненти динаміка. У таких випадках звук зникає повністю чи з'являються явні дефекти: виникають хрипи, спотворення, а інколи – зменшення гучності.

Почистити забиту сітку легко. А ось вирішення проблем з контактами та динаміками краще довірити фахівцеві, оскільки може знадобитися повне розбирання смартфона та специфічні інструменти. Іноді потрібна повна заміна динаміка.

 

Як очистити сітку динаміка телефону в домашніх умовах

У смартфонах використовується 2 види динаміків, і підхід до їхнього чищення може відрізнятися.

  • Слуховий. Використовується під час розмов. Зазвичай слуховий динамік закритий металевою сіткою.

  • Поліфонічний. Використовується для прослуховування музики, гучного зв'язку. Поліфонічний динамік зазвичай знаходиться на нижньому ребрі телефону і може бути закритий металевою сіткою або тканинною мембраною.

Поліфонічний динамік смартфона

З металевою сіткою простіше, оскільки її складніше пошкодити. З тканинною мембраною потрібно бути обережним. По-перше, у ній можна зробити прокол. По-друге, мембрана тримається на клеї, тому може відклеїтись при використанні розчинників.

Якщо ви не можете візуально визначити, який захист на вашому телефоні, легко натисніть на нього зубочисткою. Тканина еластична, тому ви відчуєте, якщо використовується мембрана.

 

Потрібні інструменти та матеріали:

  • зубочистка;

  • ватні палички;

  • спирт 95+%;

  • зубна щітка або пензлик;

  • голка;

  • порохотяг.

Значно спростять роботу тримач типу “третя рука” та збільшувальне скло. Без них можна впоратися, але буде складніше.

 

Порядок дій:

  • Зафіксуйте смартфон. Перед початком роботи його краще вимкнути.

  • Огляньте динамік на предмет зовнішніх забруднень. Приберіть їх, скориставшись зубочисткою. При цьому потрібно зішкрібати її вбік і вгору, ніби підколупуючи, щоб не заштовхувати всередину.

  • Ватну паличку занурте у спирт, а потім відіжміть, щоб вона була вологою, але з неї не капало.

 

Примітка: потрібно використовувати 95% спирт. Замінити його можна перекисом водню, розчинником типу Уайт-Спірит або бензином (при цьому не забувайте, що останні мають характерний запах, який може довго не вивітрюватись). Горілку не рекомендується використовувати, оскільки вона містить 60% води, яка є хорошим провідником, а тому може призвести до короткого замикання. Спирт та перелічені альтернативи є діелектриками, тобто не проводять струм.

 

  • Акуратно нанесіть спирт на сітку та зачекайте пару хвилин. Якщо ви очищаєте мембрану, то робіть це на свій страх та ризик: як ми писали вище, вона може відклеїтися.

  • Через кілька хвилин бруд розмокне, і його потрібно спробувати витягнути назовні. Для цього використовуйте пилосос чи медичну клізму.

  • Проведіть тестове прослуховування, щоб визначити, чи гучність змінилася.

  • Повторіть процедуру, оскільки застарілий бруд може не видалитись із першого разу.

 

Якщо це не допомогло, можна спробувати інший спосіб. Він певною мірою шкідливий, оскільки бруд проштовхується усередину. Це дасть позитивний ефект, але після кількох таких чисток сітка заб'ється з внутрішньої сторони, і тоді без розбирання мобільного телефону точно не обійтися.

  • Змочіть кисть/щітку у спирті. Легко натисніть на сітку і повільно рухайте із боку в бік впродовж 2-3 хвилини. Повторіть кілька разів і перевірте, чи звук не покращився.

  • Якщо позитивного ефекту немає, візьміть голку. Акуратно прочистьте кожен отвір. При цьому занурюйте голку не більше 1-2 мм, щоб не пошкодити дифузор динаміка.

 


Підсумки

  • Якщо динамік став тихішим, але звук залишається чистим, то швидше за все забилася сітка. Її можна почистити самостійно, але є ймовірність, що стане гірше.

  • Якщо крім зниження гучності ви також помітили дефекти звучання, проблема  може бути складніша, тому краще відразу звернутися до сервісу.

Також вас можуть зацікавити наші рейтинги смартфонів, для яких ми вибираємо варті уваги моделі.

Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!