За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Вода та щіпочка солі можуть генерувати електрику

img

Уявіть собі, що вже в недалекому майбутньому ми будемо отримувати енергію для освітлення наших осель з води. Цікаво? Детальніше читайте в BRAIN-ECO.

Швейцарські вчені відкрили нове джерело енергії, що утворюється під час контакту прісної води з солоною водою через спеціальну атомну мембрану.

Справа в тому, що дві рідини з різною концентрацією солей відокремлені одна від одної напівпроникною мембраною з дисульфіду молібдену. Крізь нанопори вона пропускає іони солі до тих пір, поки концентрація солі в обох рідинах не стане рівномірною. Такий процес має назву «осмос». А так як іони, це атоми з електричним зарядом, то при їх русі і виникає електрика. Простіше кажучи, електрони іонів солі переносяться на електрод, щоб потім їх використовувати для виробництва електроенергії.

Згідно з розрахунками можливості такої системи вражають: мембрана, 30% якої покрито нанопорами, площею 1 кв. м, здатна виробити 1 МВт електрики. Цього достатньо щоб підключити 50 тисяч енергозберігаючих лампочок!

А якщо врахувати той факт, що дисульфід молібдену зустрічається в природі досить часто, то збільшити таку систему до потрібних масштабів, в тому числі і для промисловості, не важко.

21.07.2016 1096
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!