За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Рейтинг SSD накопичувачів – Топ 15 найкращих моделей 2022

img

З SSD дисками пов'язано безліч інновацій останніх років. Вони прискорюють завантаження операційної системи, текстури в іграх. Сучасний твердотільний накопичувач забезпечує високу швидкість читання та запису даних, що заощаджує ваш час і загалом допомагає ПК або ноутбуку працювати швидше. У цій статті ми зібрали для вас 15 найкращих SSD накопичувачів у форм-факторі 2,5” та M.2.

 

Чим ми керувались вибираючи?

  • місткість. На 2022 – 512 Гб це мінімум. Чому? Все просто, на такому накопичувачі поміститься: ОС, набір найпотрібніших програм, 1-2 ігри і… все. Тому, якщо є можливість купити модель з більшою місткістю, майже завжди це варто зробити;

  • Тип пам'яті. QLC, TLC, MLC? Чи варто розумітися на аспектах роботи різних типів пам'яті? Безперечно так – ви можете прочитати про нюанси вибору накопичувача за типом пам'яті в нашій статті. Якщо вам не хочеться в цьому розбиратись – беріть накопичувач з гарантією 3-5 років. Річ у тім, що сучасні SSD практично не підлягають ремонту, якщо ви перевищили кількість циклів запису/перезапису. Якщо накопичувач вийде з ладу раніше – відправляємо його на гарантію і, найчастіше, отримуємо новий;

  • підтримка PCIe. На момент укладання даного рейтингу на ринку існує три варіанти накопичувачів, з підтримкою PCIe 3.0, 4.0 та 5.0. Щодо останніх, то з'явилися вони зовсім недавно, разом із релізом процесорів 12-го покоління Intel та нових чіпсетів. Кількість моделей SSD з підтримкою PCI 5.0 поки незначна і більшість із них недоступні на українському роздрібному ринку. Тому ми говоритимемо в даному рейтингу лише про PCIe 3.0 та 4.0. Інтерфейс PCIe 3.0 досі актуальний для бюджетного та середньоцінового сегментів, він забезпечує задовільну швидкість запису/читання. PCIe 4.0 накопичувачі варто підбирати для систем, де потрібна підвищена пропускна здатність. Наприклад, PCIe 4.0 є важливою частиною екосистеми Sony Playstation 5, прискорюючи завантаження ігор.Також подібні накопичувачі будуть актуальні для тих, хто працює з об'ємним контентом (відео та фотомонтаж, 3D моделювання та ін.);

  • M.2 чи 2,5”? Стандартні плати, в кейсі 2,5” менше гріються, але їхня пропускна спроможність обмежена Sata-кабелем (тобто це відносно бюджетний сегмент). M.2 накопичувачі монтуються на платі, підключаються безпосередньо до чіпсету по PCIe шині, вони набагато компактніші. Але, при цьому, M.2 “диски” часто вимагають окремого радіатора для охолодження та дещо підвищують загальну температуру у корпусі.

 

 

Модель

Ціна на Brain у червні 2022

SSD накопичувачі в форм-факторі 2,5”

2.5" 480GB ADATA

1554

2.5" 512GB SILICON POWER

1718

2.5" 480GB KINGSTON 

1699

2.5" 480GB GIGABYTE

1757

2.5" 480GB MICRON 

1799

SSD накопичувачі M.2

M.2 2280 1TB APACER

4158

M.2 2280 1TB SAMSUNG

4999

M.2 2280 1TB TRANSCEND

5015

M.2 2280 1TB SPATIUM M480 HS MSI

5139

M.2 2280 1TB TRANSCEND

6301

M.2 2280 1TB KINGSTON

7781

M.2 2280 1TB SN850 WD

8874

M.2 2280 1TB SAMSUNG

9499

M.2 2280 2TB GIGABYTE

10966

M.2 2280 2TB KINGSTON

17422

Підсумки

 

 


SSD накопичувачі в форм-факторі 2,5”

Накопичувачі з цієї категорії підійдуть усім тим, у кого в ПК чи ноутбуку немає можливості встановити модель типу M.2. Звичайно, швидкість передачі даних буде обмежена пропускною здатністю самого Sata 3 інтерфейсу і не може перевищувати 600 Мб/сек. Однак навіть досить повільний SSD накопичувач 2,5” допоможе прискорити завантаження ОС до 3-4 секунд порівняно з HDD дисками.

Моделі Sata накопичувачів, вибрані для цієї частини рейтингу, відповідають таким вимогам:

  • місткість від 512 Гб. На початку ми вже згадували про це. Windows 11 з оновленнями займе до 40 Гб, ще 100-120 знадобиться для кількох "важких" програм або однієї сучасної гри, сотня під файлосховище. Решту обсягу найкраще тримати незаповненим, так як сучасні накопичувачі досягають заявленої швидкості при заповненості не більше 70%;

  • Швидкість читання/запису. Що вона вища, то краще. Тут варто звернути увагу на реальні тести, актуальні таблиці з детальними даними легко знайти на англомовних техно-ресурсах;

  • гарантія від 3 років. Якщо не бажаєте морочитись із типами пам'яті.


 

2.5" 480GB ADATA

480GB ADATA

Цей Sata3 накопичувач побудований на пам'яті TLC 3D NAND, виробник надає на нього трирічну гарантію. Враховуючи типовий профіль використання накопичувача в даному сегменті, перейматись перевищенням циклів запис/перезапис не варто.

Недорогий, але надійний контролер пам'яті Silicon Motion SM2258XT встановлюється на більшості накопичувачів ADATA даного цінового сегменту. Він забезпечує стабільну продуктивність, при цьому температури роботи чіпів пам'яті дозволяють обійтися без охолодження навіть за значних навантажень. Швидкість читання/запису – 559/511 МБ/с. Інтерфейс – SATA-III 6Gb/s. Виробник заявляє стандартні для SSD накопичувача такого класу температури роботи - від 0 до 70 °С.

У цілому, станом на сьогодні, чудовий вибір для продуктивного робочого ПК, на якому зрідка грають.

 

Плюси

Мінуси

Металічний корпус

Немає

Швидкість у межах пропускної спроможності Sata3

 

 

2.5" 512GB SILICON POWER

512GB SILICON POWER

Цей накопичувач чудова альтернатива жорстким дискам. Він має практично максимальні для SATA III інтерфейсу швидкісні показники – 560/530 Мб/сек.

Модель характеризується підвищеною надійністю, забезпечуючи до 1,5 млн. годин напрацювання на відмову, про що побічно свідчить гарантія на 36 місяців. Крім того, накопичувач захищений від ударів та вібрації не лише жорстким корпусом, а й спеціальним ПЗ Bad Block Management. Дана утиліта дозволяє безперервно моніторити стан осередків пам'яті та виявляти пошкоджені блоки, блокуючи доступ до них. Архітектура накопичувача, також, передбачає наявність певного "резерву" стільниць пам'яті, які замінюють ті, що вийшли з ладу – це подовжує термін експлуатації.

Наявність утиліти S.M.A.R.T. дозволяє використовувати ПК або ноутбук як захищений домашній сервер. ПЗ дозволяє шифрувати дані, для підвищення безпеки їх зберігання та передачі.

 

Плюси

Мінуси

Стабільно низькі температури роботи

немає

Висока швидкість читання/запису

 

 

2.5" 480GB KINGSTON

480GB KINGSTON

Накопичувачі Kingston добре відомі українському покупцю як рішення надійні та невибагливі для свого цінового діапазону. 2,5” KINGSTON SA400S37 – це пристрій, що  дещо перевершує власні “паспортні” дані. Модель доволі стара, але вона вже встигла пройти кілька перевидань із оновленням контролера пам'яті.

Тут використовується багатошарова 3D TLC пам'ять, ресурс якої скорочується приблизно на 3 Тб в рік за середньої інтенсивності використання. Це приблизно 6%. За таких показників 3-річної гарантії буде більш ніж достатньо для того, щоб не турбуватися про стан файлової системи.

Виробник заявляє швидкість читання/запису на рівні 500/450 Мб/с. Насправді ж, залежно від покоління використовуваного контролера, ви отримаєте +10-15% у реальних завданнях. Але SSD накопичувач має й мінуси – коли SLC буфер заповнений вщерть швидкість падає в рази, приблизно до 120-140 Мб/сек.

 

Плюси

Мінуси

Низькі температури роботи

Вкрай низька швидкість запису після заповнення SLC-буфера

Фактичні швидкісні показники вище заявлених виробником

 

Міцний металевий корпус

 


 

2.5" 480GB GIGABYTE

480GB GIGABYTE

Накопичувачі Gigabyte використовують якісні контролери Phison S11, що за багатьма параметрами випереджають аналоги від Silicon Motion. Не виняток і Gigabyte SSD 480, контролер котрого забезпечує швидкості читання/запису близькі до порогових для інтерфейсу Sata III (550/480 Мб/сек) і низькі температури роботи чіпа.

Накопичувач працює на пам'яті TLC NAND та використовує для роботи фірмовий додаток SSD Toolbox. У фірмовому ПЗ можна моніторити стан буфера пам'яті, щоб уникнути зниження швидкості та осередків. Гарантія 3 роки, напрацювання на відмову приблизно 2 млн. годин. Корпус міцний і досить легкий. Зручний та безпроблемний накопичувач для будь-якого ПК.

 

Плюси

Мінуси

Висока для Sata накопичувача швидкість читання/запису

У комплекті часто немає гвинтиків для кріплення, але це залежить від конкретної партії постачання

Значний ліміт напрацювання на відмову – 200 Тб

 

 

2.5" 480GB MICRON

480GB MICRON

Накопичувач 480GB MICRON від Crucial – гарний приклад компромісного нішевого продукту. Це досить стара модель побудована на пам'яті 3D TLC Nand та контролері Silicon Motion SM2258XT. Цей SSD підійде для апгрейду ПК або ноутбука, в якому раніше було встановлено HDD диск.

Виробник заявляє досить високу швидкість читання/запису – 540/500 Мб/с. Ці параметри відповідатимуть дійсності за послідовного алгоритму. Випадковий запис та запис дрібних файлів серйозно просідає, знижуючи продуктивність у 1,5 рази.

Окремо варто згадати копіювання великих файлів тривалий час – за такої операції швидкість запису стабільно тримається на рівні 240-260 Мб/сек.

 

Плюси

Мінуси

Низька вартість за 1 Гб

Низькі швидкості випадкового запису та висока затримка читання при частковому заповненні буфера

Високі показники швидкості послідовного читання/запису при не заповненому буфері.

Зниження швидкості при великих обсягах запису вдвічі

 

 


SSD накопичувачі M.2 

Середньо-бюджетні та топові M.2 накопичувачі набагато швидші за аналоги у форм-факторі 2,5”. Тому вони будуть найкращим вибором для завдань, де важливою є висока швидкість передачі даних. Загалом вони мають відповідати таким критеріям:

  • місткість від 1 Тб. Враховуємо, що заповнювати накопичувач ми будемо не більше ніж на 70%. Додамо 2-3 сучасні ігри (100+ Гб кожна) або кеш середнього за розміром проекту монтажу відео в роздільній здатності 4K (сирий відеоряд на 10 хвилин займає більше 300 Гб) і побачимо, що навіть 1 Терабайта може іноді не вистачати. В окремих випадках для геймінгу краще збільшити об'єм до 2-3 Тб, тоді як для робочих завдань під файли можна використовувати більш доступні HDD або хмару;

  • швидкість читання/запису вибираємо від 1500-2000 Мб/с. Тут будуть актуальні як PCI 3.0 накопичувачі (максимально швидкі для застарілого інтерфейсу), так і моделі, що працюють на PCI 4.0. Зверніть увагу – якщо ваша плата не підтримує PCI 4.0, то встановлювати його немає сенсу – ви втратите в швидкості. Також пам'ятайте, що топові моделі з підтримкою PCIe 4.0 забезпечують швидкість до 7000-8000 Мб/сек;

  • охолодження. Потужні M.2 SSD накопичувачі необхідно охолоджувати. Часто в комплекті до SSD такого класу йде радіатор. Він буде не зайвим, якщо у вас материнська плата середнього рівня, проте на флагманських чіпсетах для постійної пам'яті передбачено окреме охолодження і радіатор буде просто непотрібним.

На ПК із подібними SSD можна з комфортом грати у сучасні ігри, стрімити. Такі накопичувачі мають сенс як у ПК середнього рівня, так і в машинах, націлених на максимальну продуктивність в ігрових або робочих завданнях, а також для організації невеликих локальних серверів.


 

M.2 2280 1TB APACER

2280 1TB APACER

APACER AP1TPP3480-R накопичувач, здатний працювати з хмарними сховищами даних (NAS сховища). Він використовує контролер Phison E13 (як і більшість накопичувачів Apacer даного покоління) та працює без DRAM кешу. Тип осередків пам'яті – 3D TLC NAND, всього на платі 4 стільниці по 256 Гб. Швидкість читання/запису – 2500/2100 Мб/с.

Головна "фішка" NAS пам'яті в тому, що вона наднадійна. За однакових параметрів NAS чіпи здатні працювати 24/7 356 днів на рік без втрати продуктивності. При цьому вам все одно доведеться стежити за станом буфера, щоб критично не падала швидкість запису, але ви отримуєте надійний накопичувач, який зручно використовувати для роботи. Сфери застосування – від ПК для відеомонтажу до невеликих приватних серверів.

 

Плюси

Мінуси

Низька ціна за 1 Гб спеціалізованої NAS пам'яті

Температури роботи без пасивного охолодження можуть перевищити заявлений виробником максимум – 70 °C

Дуже високі (для інтерфейсу PCIe 3.0) швидкості читання/запису

 

 

M.2 2280 1TB SAMSUNG

2280 1TB SAMSUNG

Накопичувачі Samsung одні з найкращих на ринку у своїх нішах. Компанія активно впроваджує нові технології для покращення продуктивності та швидкодії своїх продуктів. 970 EVO Plus є результатом такої оптимізації. Головне, що змінилося в накопичувачі – було значно збільшено місткість SLC-буфера, традиційно “слабкої ланки” більшості M.2 дисків. Це означає, що тепер поріг "заповненості" зміститься і накопичувач довше зможе утримувати швидкість читання/запису, близьку до максимальної (3500/3300 Мб/сек).

Накопичувач працює на 5-ядерному контролері Samsung Phoenix, одне ядро ​​виділено для зв'язку із хост-системою. Контролер має підтримку протоколу NVMe 1.3 (2021). Традиційно для накопичувачів такого рівня використовується MLC пам'ять, яка витримує безліч циклів перезапису. Виробник надає на SSD 970 EVO Plus 5-річну гарантію.

Окремо варто згадати вдало реалізоване сервісне програмне забезпечення, яке можна безкоштовно скачати на офіційному сайті Samsung (за серійним номером накопичувача). Воно дозволяє відстежувати швидкість роботи, стан осередків пам'яті і прогнозує скільки ще накопичувач може працювати за поточних навантажень.

 

Плюси

Мінуси

Висока швидкість читання/запису 

Незначне зниження швидкості запису під час заповнення буфера

Покращена продуктивність під час запису 4К блоків

 

Збільшений обсяг SLC-буфера

 

 

M.2 2280 1TB TRANSCEND

2280 1TB TRANSCEND

Оновлені накопичувачі Transcend у середньому ціновому сегменті демонструють відмінний набір характеристик важливих для продуктивних ПК. Модель TS1TMTE220S на 1 Гб, на думку редакції, оптимальний вибір у цьому випадку.

Transcend позиціонує дані накопичувачі як рішення для фото та відеохостингів, а також для систем, на яких обробляють великі відеофайли. Тип пам'яті – 3D TLC Nand. Керуються осередки контролером Silicon Motion SM2262EN. Швидкість читання/запису складе 3500/3100 Мб/с при незаповненому SLC-кеші. Буфер займає до 10% залишкового вільного простору накопичувача, проте бажано залишати вільними більше 30% обсягу. Після заповнення SLC-кешу швидкість знижується до 400-600 Мб/сек.

Загалом цей накопичувач буде цікавий під установку ОС в ігрових та робочих ПК, а також для апгрейду деяких ноутбуків, оснащених менш продуктивними дисками.

 

Плюси

Мінуси

Допрацьований контролер пам'яті, що дозволяє знизити зниження швидкості при заповненні буфера

Плата вимагає пасивного охолодження для комфортної роботи

Доступна ціна за 1 Гб спеціалізованої пам'яті

 

5 років гарантії

 

 

M.2 2280 1TB SPATIUM M480 HS MSI

2280 1TB SPATIUM M480 HS MSI

SPATIUM M480 HS на 1Тб від бренду MSI підтримує інтерфейс PCIe 4.0, що дозволяє значно підняти планку швидкості запису/читання – до 7000/5500 Мб/с.

Пам'ять 96-шарова, типу 3D Nand від концерну Micron, має значний ресурс напрацювання на відмову – до 700 TBW. При експлуатації середньої інтенсивності ви отримаєте близько 10 років (при цьому гарантія 60 місяців). Накопичувач оснащений сучасним контролером Phison E16, що підтримує оновлений протокол NVMe 1.4. Чіпи пам'яті SK Hynix H5AN8G6NCJR-VKC х4 по 256 Гб.

Даний накопичувач відмінно стане в сучасні високопродуктивні ПК, розраховані на складні обчислення або вимогливі відеоігри. Головне враховувати – плата накопичувача вимагає додаткового охолодження, а комплектний радіатор вдасться встановити далеко не у всі відповідні материнські плати.

 

Плюси

Мінуси

Висока продуктивність, властива пристроям, що працюють на PCIe 4.0

Комплектний радіатор несумісний із деякими чіпсетами високого рівня

Заповненість буфера SLC майже не впливає на максимальну швидкість роботи

 


M.2 2280 1TB TRANSCEND
 

2280 1TB TRANSCEND_PCIe4.0

Відносно бюджетний PCI 4.0 накопичувач від Transcend, що забезпечує напрацювання до 5,5 млн годин (1700 TBW). Важко уявити, де крім серверних стійок такий запас життя може знадобитися, але спеціалізованою моделлю TS1TMTE240S не є. Плата оснащена контролером Silicon Motion SM2267 останнього покоління. Пам'ять використовується 3D Nand, 96-шарова.

За підвищену надійність довелося розплатитися відносно низькими для PCI 4.0 накопичувача такого рівня швидкостями - 3800 читання/3200 запис, Мб/сек. Подібної швидкодії з лишком вистачить для невеликих локальних серверів, монтажу або обробки графіки будь-якої складності.

Фірмове ПЗ Transcend SSD Scope надає необхідний мінімум функціоналу і дещо програє за універсальністю та інформативністю аналогам від WD або Samsung.

 

Плюси

Мінуси

Висока продуктивність при достатньому охолодженні

Зниження швидкості при пакетному копіюванні дрібних файлів

Підвищена надійність при цілодобовій роботі

Чіп солідно нагрівається і потребує охолодження

 

M.2 2280 1TB KINGSTON

2280 1TB KINGSTON Fury

Станом на кінець 2021 року KINGSTON SKC3000S/1024G був одним із найшвидших накопичувачів з підтримкою PCI 4.0 на світовому ринку. Подібні характеристики можуть знадобитися як у геймінгу, так і у робочих завданнях на професійному рівні.

Плата оснащена контролером Phison PS5018-E18, під керуванням якого знаходяться 2 осередки пам'яті (по 512 Гб) TLC 3D Nand. Ресурс напрацювання на відмову становить 800 TBW. Заявлена ​​продуктивність: 7000 Мб/сек – читання та 6000 Мб/сек – запис.

Позиціонування цієї серії накопичувачів Kingston – робота на максимальних швидкостях із 3D-графікою та відеоконтентом 4К+. Копіювання та запис об'ємних файлів не складають для накопичувачів жодної складності, швидкість залишається стабільно високою. З дрібними файлами справи гірші, але варто враховувати, що для подібних завдань є спеціалізовані накопичувачі.

 

Плюси

Мінуси

Низькі температури роботи можна використовувати без додаткового пасивного охолодження

Робота з дрібними блоками при випадковому записі істотно повільніша, ніж з великими файлами

Чудова швидкодія

 

 

M.2 2280 1TB SN850 WD

2280 1TB SN850 WD

WD Black SN850 очолював усі топи кінця 2021 року, давши серйозний бій флагманським лінійкам накопичувачів Samsung. На момент складання нашого рейтингу актуальність накопичувача анітрохи не зменшилася – він досі є одним з кращих рішень для будь-яких високопродуктивних систем. Тай на загал, SSD диски WD завжди радували добрим співвідношенням ціна/якість. 

Контролер WD_BLACK G2 розроблений компанією Sandisk та побудований на 16 нм техпроцесі, що дозволило знизити температури роботи чіпа. Якщо не перевищувати 50% заповненості накопичувач здатний видавати чудові швидкості запису (наприклад, скопіювати Blue Ray фільм за 10-15 хвилин).

Не заглиблюючись у технічні характеристики, які у SN850 на рівні з головними конкурентами в ніші, відзначимо, що головна його "фішка" у чудовій оптимізації. Розробники поставили завдання витиснути максимум продуктивності у найстереотипніших задачах, що їх виконує звичайний користувач - і їм це вдалось. А ще у Western Digital одна з найкращих сервісних програм у власній ніші, дуже зручна і проста. 

 

Плюси

Мінуси

Висока продуктивність у більшості завдань

За актуальної ціни мінусів немає

Відмінне безкоштовне сервісне ПЗ

 

Швидкий буфер DRAM. Високопродуктивний контролер

 

 

M.2 2280 1TB SAMSUNG

970 Pro Samsung

Накопичувачі серії 970 Pro це флагмани минулих років. І здавалося б, що робити в ТОПі преміум сегмента досить старої моделі, та ще й на PCI 3.0? Річ у якісній MLC пам'яті, на котрій побудовано 970 Pro. Загальний ресурс накопичувача 1200 ТБВ.

При цьому з конструкції накопичувача виключено буфер SLC, тому швидкість ніяк не залежить від заповненості. Це дозволяє отримати стабільно високу швидкість читання/запису, нехай обмежену пропускною здатністю інтерфейсу PCI 3.0. Таким накопичувачем можна оснастити систему, в якій стабільність роботи пріоритетніша за максимальну продуктивність. Принагідно нагадаємо, що накопичувачі Samsung на 90% зібрані з комплектуючих власного виробництва.

 

Плюси

Мінуси

Висока продуктивність для PCI 3.0. Хороша швидкість копіювання дрібних файлів

Компанія могла б ще трохи знизити ціни, щоб зробити покупку більш виправданою

Значний ресурс накопичувача

Потрібне пристойне охолодження

Немає SLC буфера, швидкість залишається стабільною за будь-якої наповненості

 

 

M.2 2280 2TB GIGABYTE

2280 2TB GIGABYTE

Підтримка PCIe 4.0 дозволяє серйозно збільшити пропускну спроможність накопичувачів лише за рахунок оновленого інтерфейсу. А ось щоб отримати рекордні швидкості, доводиться допрацьовувати контролер і використовувати новітні технології.

У випадку AORUS NVME Gen4 має місце використання динамічного SLC-буфера, що істотно знижує залежність від заповнення накопичувача. Таким чином, ми отримуємо не лише високі швидкості – 5000/4400 Мб/сек, але й стабільну роботу за будь-яких навантажень.

Так, швидкість може не дотягувати до накопичувачів топ-сегменту, але за трохи більшу вартість ми отримуємо вдвічі більший обсяг та високу стабільність. Сфера застосування аналогічна попередньому накопичувачу з огляду на специфіку платформи PCIe 4.0.

 

Плюси

Мінуси

Підвищені швидкості лінійних читання/запису

Недостатньо широкий функціонал сервісної утиліти

Динамічний SLC-буфер

 

Вигідна вартість 1 Гб

 

 

M.2 2280 2TB KINGSTON

2280 2TB KINGSTON SFYRD/2000G

Компанія Kingston змогла наздогнати та перегнати конкурентів лише ближче до початку 2022 року, випустивши накопичувач Fury SFYRD/2000G. До нашого рейтингу потрапила модель на 2000 Гб, але є також версії на 500, 1000 та 4000 Гб. Накопичувач має одну з найвищих у нашому рейтингу швидкостей читання – 7300 Мб/сек. Накопичувачем керує топовий контролер Phison PS5018-E18. Ресурс відпрацювання на відмову становить 2000 TBW.

Загалом перед нами висококласний SSD, який допоможе досягати максимальних результатів у комп'ютерах зібраних на флагманських комплектуючих. Складно уявити собі завдання у яких він показуватиме посередні результати.

 

Плюси

Мінуси

Один із найвищих показників продуктивності на сьогодні для PCI 4.0

Попередньо встановлений радіатор не справляється з відведенням тепла під навантаженням

Величезний ресурс напрацювання на відмову

 

 

 


Підсумки

SSD накопичувачі стали в 2022 нагальною необхідністю. Вони набагато швидші за HDD і це особливо добре помітно під час завантаження ОС. Однак, у всіх інших завданнях високі швидкості читання/запису не такі відчутні. Тому вибирати варто виходячи із завдань.

Щоб прискорити завантаження Windows і, в цілому, копіювання/запис файлів достатньо практично будь-якого SSD накопичувача і орієнтуватися варто швидше на відповідність форм-фактора або інтерфейсу. А ось у завданнях, що передбачають часті копіювання великої кількості файлів, сучасних вимогливих іграх, монтажі відео, або обробці будь-якого медіаконтенту – швидкість читання/запису виходить на перший план. В цьому випадку що вищі показники, то краще.

Наприкінці 2022 року нас чекає поступове насичення ринку платформами з підтримкою PCI 5.0. Накопичувачі котрі підтримують новий стандарт вже з'явилися на ринку, але варто розуміти, що поки що технологія “сира” і планувати перехід на оновлені платформи краще ближче до початку 2023 року.

16.06.2022 14829
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!