За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Телевізори LED або LCD (РК) - в чому різниця?

img

Більшість сучасних телевізорів підрозділяються на РК-телевізори (LCD) і LED-телевізори. У чому ж різниця між цими двома технологіями виробництва екранів і чи так вона важлива при виборі телевізора?

Епоха «Берізки» і «Рекорду» давно канула в Лету і сьогодні полиці магазинів заполонили десятки тисяч різноманітних телевізорів від сотень виробників, серед яких кожен може вибрати для себе найбільш підходящий варіант в залежності від товщини гаманця.

 

Більшість сучасних телевізорів підрозділяються на РК-телевізори (LCD) і LED-телевізори. У чому ж різниця між цими двома технологіями виробництва екранів і чи так вона важлива при виборі телевізора?

 

Розглянемо спочатку, що ж таке LED-телевізори?

 

лед3

 

LED технологія з'явилася порівняно недавно в 2009 році, але за короткий термін швидко завоювала популярність на споживчому ринку. На сьогоднішній день в арсеналі практично кожного великого виробника є лінійки з телевізорами виготовленими за технологією LED.

 

Насправді ж LED-телевізори, це ті ж звичні рідкокристалічні РК (LCD) панелі, в яких просто замінили традиційну флуоресцентну підсвітку на діоди, що світяться (світлодіоди), так звані LED елементи. Тому рекламні гасла про те, що ця технологія є чимось революційним не відповідають дійсності, і є звичайним маркетинговим прийомом. Тим не менш, така заміна підсвічування в телевізорах принесла і свої плюси для споживачів, щоправда вони залежать від типу цього самого підсвічування.

 

Типи LED підсвічування

 

Існують два типи підсвічування екранів: бічне і заднє. Бічне підсвічування екрану є найдешевшим варіантом і застосовується в більшості сучасних телевізорах, в яких, як правило, використовуються лише білі світлодіоди.

 

лед2

 

Задня ж підсвітка екрану відноситься до більш дорогого рішення і в ній використовуються вже три види світлодіодів червоного, зеленого і синього кольорів, що в перекладі на англійську означає «red green blue», тому цей тип підсвічування носить назву RGB LED. Як вже зрозуміло з назви в цьому типі підсвічування кольорові світлодіоди розташовуються за панеллю LCD. Світлодіоди в цьому випадку включаються в чіткій залежності від того якого кольору зображення показується на екрані в цей момент. Подібне рішення забезпечує недосяжний для звичайних панелей LCD та плазмових телевізорів рівень яскравості і контрастності зображення на екрані.

 

Які ж переваги телевізорів з LED підсвічуванням?

 

Незалежно від типу підсвічування подібні телевізори мають цілу низку нових можливостей, недосяжних для більш ранньої телевізійної техніки:
 

 1. Істотна економія електроенергії, так як такі телевізори споживають електрики в два рази менше, ніж аналогічні РК-телевізори;
   
 2. У світлодіодах немає ртуті, як в традиційних лампах підсвічування, що підвищує безпеку при використанні телевізорів;
   
 3. Технологія LED дозволяє виготовляти дійсно дуже тонкі екрани, менше 10 мм, що перетворює телевізор в буквальному сенсі у картину, що вісить на стіні.
   
 4. Телевізори з кольоровим LED підсвічуванням демонструють дуже високі показники контрастності і чіткості зображення.
   
  лед1


   

А тепер про недоліки цієї технології, вірніше про недолік, так як він усього лише один і полягає в ціні на такі телевізори, яка наразі ще досить висока для пересічного покупця, на відміну від традиційних РК-телевізорів. Приємним виключенням є телевізори нової торгової марки VINGA.

27.02.2013 1292
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!