За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Топ 10 модулів ОЗП DDR3, DDR4, DDR5 поколінь – Рейтинг 2024 року

img

Грамотно підібрана оперативна пам'ять може прискорити роботу вашого ПК або ноутбука. Що більший об'єм ОЗП і вища її частота, то "спритніше" відбуватиметься копіювання файлів, установлення програм, опрацювання відео, швидше виконуватимуться процеси в будь-яких додатках. 

Ринок комп'ютерних комплектуючих швидко розвивається, тому не у всіх виходить стежити за всіма його тенденціями. І коли з'являється необхідність купити оперативну пам'ять для ноутбука або ПК, користувач не завжди розуміє, яку з безлічі моделей вибрати. Щоб допомогти нашим читачам визначитися ми склали рейтинг ОЗП для трьох поколінь DDR3, DDR4 і DDR5 - тобто для актуальних. 

 

 


Оперативна пам’ять DDR3

Збирати ПК з пам'яттю DDR3 або купувати в 2024 році ноутбук з пам'яттю цього покоління навряд чи хтось буде. Однак для підвищення продуктивності вже наявного пристрою на старій платформі купівля подібних модулів все ще має сенс.

Варто зазначити, що максимальна частота пам'яті в поколінні DDR3 становить 2133 МГц. Наразі знайти модулі з такою частотою складно, навіть не враховуючи той факт, що вони невиправдано дорогі. Тому ми радимо брати ОЗП із частотами 1600-1866 МГц. Стосовно об’єму, то оптимальний вибір, навіть для DDR3 – 16 Гб у двоканальному режимі (якщо материнська плата його підтримує). 


 

SODIMM DDR3 8GB 1866 MHZ G.SKILL

SODIMM DDR3 8GB 1866 MHZ G.SKILL

Різниця в ціні між модулями DDR3 з частотою 1200 МГц і 1866 МГц у ноутбучному форм-факторі SODIMM настільки мала, що немає сенсу брати повільнішу ОЗП. Тому ми рекомендуємо даний модуль від бренду G.Skill із частотою 1866 МГц. Це оперативна пам'ять на 8 Гб 

Модуль має латентність CL11 і працює при напрузі 1,35 В, при цьому він трохи розігнаний на заводі. Серйозно поліпшити роботу даного модуля в одноканальному режимі шляхом тонкого налаштування навряд чи вдасться - виробник вже досить добре оптимізував його роботу. Якщо ж ваш ноутбук підтримує двоканальний режим, спробуйте пограти з вторинними таймінгами, це допоможе отримати невелику надбавку до пропускної здатності. 

 

Плюси

Мінуси

Практично максимальна для стандарту частота в стоковому стані

Істотних мінусів немає

Низька латентність

 

 

DDR3 8GB 1600 MHZ PATRIOT

DDR3 8GB 1600 MHZ PATRIOT

У ПК-сегменті оперативної пам'яті оптимальними за співвідношенням "ціна/приріст пропускної здатності" є модулі з частотою 1600 МГц. Для рейтингу ми вибрали модулі від бренду Patriot

Цей модуль має стокову частоту 1600 МГц, при напрузі 1,5 В, це означає, що тут присутній істотний заводський розгін. Тому частоту краще виставити за заводським XMP-профілем і зафіксувати "як є". Не рекомендуємо також знижувати напругу. Таймінги модуля CL 11-11-11-28 і їх можна трохи знизити. Для цього типу пам'яті найкраще підбирати непарні значення.

Також вважаємо за необхідне звернути вашу увагу на те, що для покоління пам'яті DDR3 двоканальний режим опціональний, і є далеко не на кожній материнській платі. Однак, якщо підтримка "двоканалу" є, то для його коректної роботи варто встановлювати два ідентичні модулі. Врахуйте це, якщо плануєте апгрейд або розширення.

 

Плюси

Мінуси

Непогана частота в стоці

Модуль уже розігнаний, потенціалу для істотного поліпшення немає

Низькі таймінги, можливість їх оптимізації

 

 


Оперативна пам’ять DDR4

Максимальні частоти, досягнуті в поколінні DDR4 - 4866 МГц. Як і у випадку з DDR3 купівля флагманських модулів недоцільна. Золота середина продуктивності - це планки з частотою 3200 МГц і низькими значеннями таймінгів, або, якщо висока частота критично важлива, вибирайте модулі з частотою 4000 МГц, збільшення вартості за 1 МГц тут не таке відчутне. Оптимум для DDR4 – це оперативна пам'ять на 16 Гб, двома модулями по 8 Гб для активації двоканального режиму. 


 

SODIMM DDR4 8GB 3200 MHZ TRANSCEND

SODIMM DDR4 8GB 3200 MHZ TRANSCEND

Перший із ноутбучних модулів DDR4 у цьому сегменті представлений брендом Transcend. Його частота становить 3200 МГц, при напрузі 1,2 В. Таймінги: CL 22-22-22-22. Слід зазначити, що таймінги в попередньо встановленому XMP-профілі не оптимальні, їх можна трохи знизити і, одночасно, підвищити частоту. Потенціал для подальшого розгону й оптимізації в модуля є. 

Якщо ви берете два однакові модулі для активації двоканального режиму, радимо знайти на техно-форумах оптимальні пресети для налаштування вторинних таймінгів. Так ви зможете максимально підвищити пропускну здатність пам'яті.

Рекомендуємо як бюджетний варіант для будь-яких ноутбуків.

 

Плюси

Мінуси

Досить непогані параметри в стоці

Не оптимальні таймінги в заводському XMP-профілі

Є невеликий розгінний потенціал

 

 

SODIMM DDR4 8GB 3200 MHZ KINGSTON

SODIMM DDR4 8GB 3200 MHZ KINGSTON

Якщо ж ви шукаєте ноутбучну пам'ять із солідним розгінним потенціалом, радимо цей модуль від бренду Kingston. Заявлені характеристики в нього схожі на попередню модель із рейтингу: 3200 МГц, таймінги CL 22-20-20-38 при напрузі 1,2В. Різниця лише в тому, що тут досить непогані чіпи пам'яті Samsung C-Die, здатні взяти частоту до 3666 МГц залежно від конкретного екземпляра. Робочу напругу при цьому можна підняти аж до 1,35 В, без ризику значно збільшити тепловиділення.

За досить скрупульозного налаштування ці модулі можуть видати результат, що виправдовує вкладені зусилля. Рекомендуємо для тих, хто готовий пірнути в безодні оверклокінгу й отримати за ті ж гроші трохи більше обіцяного.

 

Плюси

Мінуси

Непогані стокові параметри

Щоб розкрити потенціал модуля його потрібно розігнати

Високий розгінний потенціал

 

 

DDR4 8GB 3200 MHZ FURY BEAST BLACK KINGSTON

DDR4 8GB 3200 MHZ FURY BEAST BLACK KINGSTON

У бренду Kingston безліч вдалих моделей, тож у будь-якому поколінні можна знайти вдале рішення. Ми рекомендуємо звернути увагу на популярну лінійку FURY BEAST BLACK.

Один із базових заводських профілів має такі параметри: частота - 3200 МГц, напруга 1,35 В, первинні таймінги - CL 17-17-17. Як видно з напруги, модуль розігнано, проте отримані параметри далеко не оптимальні. Залежно від конкретних чипів пам'яті, які можуть відрізняться від партії до партії, ви можете отримати до 3466 МГц, з таймінгами 16-16-18, при такій же напрузі. 

У підсумку отримуємо досить доступну пам'ять із розгінним потенціалом. Так, вам будуть потрібні певні навички оверклокінгу, але результат того вартий. 

 

Плюси

Мінуси

Значний розгінний потенціал

Є шанс що вам попадуться невдалі чіпи пам'яті

Наявність радіатора в комплекті

 

 

DDR4 8GB 4000 MHZ RENEGADERGB KINGSTON FURY

DDR4 8GB 4000 MHZ RENEGADERGB KINGSTON FURY

Лінійка Kingston Fury Renegade - це модулі розігнані на заводі майже на максимум. Виходячи зі співвідношення "ціна/пропускна здатність", нам здалося, що модулі на 4000 МГц є оптимальними для купівлі в поколінні DDR4. 

Основний заводський XMP-профіль цього модуля має частоту - 4000 МГц, напругу - 1,35 В, первинні таймінги CL 19-23-23. Напруга говорить нам, що подальший розгін пам'яті вже не принесе якихось відчутних результатів, але збільшить нагрівання чіпів. Однак, з таймінгами все ще можна працювати й оптимізувати їх. Для поліпшення тепловідведення модулі оснащені досить товстими алюмінієвими радіаторами. 

У підсумку, для ПК сумісних з DDR4, це одне з найвигідніших і продуктивних рішень.

 

Плюси

Мінуси

Непоганий алюмінієвий кожух-радіатор у комплекті

Немає розгінного потенціалу

Висока частота в стоковому стані

 

 


Оперативна пам’ять DDR5

Модулі по 8 Гб у поколінні DDR5 з'явилися приблизно через 6 місяців з моменту релізу нового стандарту. Як правило, ними комплектують ноутбуки. Якщо ви хочете купити оперативну пам'ять для ПК DDR5, варто орієнтуватися на зручний для вас загальний об'єм пам'яті двома планками (16 чи більше гігабайт). 

Також врахуйте, що стандарт DDR5 відрізняється від DDR4 нижчою напругою, за якої працюють чипи пам'яті. Тобто, якщо в стоковому стані основний XMP-профіль передбачає роботу модуля при напрузі 1,1-1,15В, отже, у користувача залишається заділ під розгін і оптимізацію пам'яті. Двоканальний режим у цьому поколінні оперативки підтримується за замовчуванням і материнськими платами, і всіма представленими на ринку модулями. 


 

SODIMM DDR5 8GB 5600 MHZ PATRIOT

SODIMM DDR5 8GB 5600 MHZ PATRIOT

Мінімальна частота пам'яті в поколінні DDR5 - 4800 МГц, тому ми рекомендуємо обирати для будь-яких завдань ОЗП із частотою трохи вищою. Річ у тім, що така пам'ять коштуватиме ненабагато дорожче. Модель, що підпадає під ці критерії, представлена в нашому рейтингу брендом Patriot. Це ОЗП у лептопному форматі SODIMM.

Виробник заявляє такі параметри пам'яті: частота - 5600 МГц, напруга 1,1В, первинні таймінги CL 46-46-46. Заводського розгону, як такого немає, тому ви можете оптимізувати як таймінги, так і швидкодію чіпів пам'яті. За рахунок такої оптимізації можна вийти на частоту до 6200 МГц.

Непогане рішення для ноутбука, якщо ви готові трохи подлубатись в налаштуваннях.

 

Плюси

Мінуси

Значний розгінний потенціал

Істотних мінусів немає

Непогані стокові параметри

 

 

SODIMM DDR5 16GB 6000 MHZ IMPACT XMP KINGSTON FURY

SODIMM DDR5 16GB 6000 MHZ IMPACT XMP KINGSTON FURY

Якщо ж ви не хочете займатися розгоном пам'яті - рекомендуємо звернути увагу на цей ноутбучний модуль модуль від бренду Kingston. У стоці в нього 16 Гб пам'яті, а основний XMP-профіль працює при: напрузі - 1,35В, частоті - 6000 МГц, з первинними таймінгами - CL 38-38-38. 

У підсумку розгінного потенціалу немає, але базові стокові параметри досить високі. Ми, в редакції Brain, вважаємо частоту 6000 МГц оптимальною для сучасних ноутбучних процесорів. Тому рекомендуємо цей модуль для розширення пам'яті в будь-яких лептопах.

 

Плюси

Мінуси

Оптимальна частота пам'яті в стоці

Розгінний потенціал незначний

 

DDR5 32GB (2X16GB) 6000 MHZ DOMINATOR PLATINUM RGB GRAY CORSAIR

DDR5 32GB (2X16GB) 6000 MHZ DOMINATOR PLATINUM RGB GRAY CORSAIR

В 2024 році оперативна пам'ять на 32 Гб – це вибір для універсального ПК, який потягне і ігри, і професійні завдання. Ми рекомендуємо для таких цілей швидку ОЗП DOMINATOR PLATINUM RGB від бренду Corsair.

Комплект складається з двох модулів по 16 Гб, з алюмінієвими радіаторами в комплекті. Основний заводський XMP-профіль комплекту налаштований так: частота - 6000 МГц, робоча напруга - 1,35 В, первинні таймінги - CL 36-36-36. Розгінного потенціалу в комплекту майже немає, а первинні таймінги досить добре оптимізовані. Звідси висновок - це непогане рішення для тих, хто не любить возитися з налаштуванням.

 

Плюси

Мінуси

Високі стокові характеристики модулів

Незначний розгінний потенціал

Радіатор у комплекті

 

 

DDR5 16GB 7200 MHZ RENEGADE WHITE XMP KINGSTON FURY

DDR5 16GB 7200 MHZ RENEGADE WHITE XMP KINGSTON FURY

Для тих хто хоче вичавити максимум продуктивності з комп'ютерів на платформах останнього покоління - рекомендуємо модулі RENEGADE WHITE від бренду Kingston. Це ультимативне рішення для ігрових і професійних завдань. 

Модуль на 16 Гб оснащений стильним сріблясто-білим радіатором. Заводський XMP профіль має такі параметри: частота - 7200 МГц, робоча напруга - 1,45 В, первинні таймінги - CL 38-44-44. Як видно з показника напруги - модуль уже розігнаний майже до максимуму, тож якогось потенціалу для поліпшення майже немає. Але це і не потрібно, для покоління DDR5 максимально досяжні частоти встановлені на рівні 8000 МГц, тобто тут ми маємо значення близькі до максимальних.

У підсумку, отримуємо ультимативне рішення для продуктивних ПК на новій платформі - беремо два таких модулі і отримуємо 32 Гб швидкої пам'яті в двоканальному режимі. 

 

Плюси

Мінуси

Частоти близькі до максимальних у стоці

Практично відсутній розгінний потенціал

Комплектний радіатор

 

 


Підсумки

Вибираючи пам'ять варто враховувати деякі важливі нюанси:

  • перевірте, чи підтримує роботу пам'яті у двоканальному режимі ваша материнська плата. У поколінні DDR5 двоканальний режим підтримується "за замовчуванням" на всіх пристроях. Однак у поколіннях DDR3/DDR4 ситуація відрізняється, тут підтримки двох каналів може не бути - це залежить від специфікації материнської плати;
  • підбирайте пам'ять з однаковими параметрами для коректної активації двоканального режиму. Модулі не випадково продають парами (такі комплекти називають "кіт") - виробники підбирають ідентичні за параметрами моделі. Майте на увазі, що якщо ви будете використовувати різні за частотою модулі, то в двоканальному режимі пам'ять працюватиме на частоті "найповільнішого" з модулів. Аналогічна ситуація з таймінгами;
  • звертайте увагу на робочу напругу в основному XMP-профілі пам'яті. DDR3 - 1,25 В, DDR4 - 1,35 / 1,45 В, DDR5 - 1,45 В / 1,5 В - ось значення, які прямо говорять нам про те, що модулі розігнані майже на максимум у заводських умовах і подальше підвищення частоти буде проблематичним або призведе до перегріву чіпів пам'яті.
04.05.2024 1594
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!