За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Рейтинг найкращих портативних колонок - ТОП 10 моделей 2024 року

img

Портативна акустика зараз на піку популярності через свою зручність і практичність.

Якщо ви плануєте купити портативну колонку, то, напевно, хочете дізнатися, що нового з'явилося на ринку. Новинок з'явилося багато, проте моделі минулих років теж не варто скидати з рахунків.

В цій статті ми зібрали для вас 10 кращих, на думку редакції Brain, портативних колонок. Укладаючи рейтинг ми орієнтувались на якість звуку (хоч це і суб’єктивний критерій), час автономної роботи, загальний комфорт взаємодії з пристроєм та його захист від пилу та вологи. При цьому, ми відкинули надто важкі (важчі ніж 5 кг) моделі, оскільки їх, переважно, використовують для організації заходів

 

 


Бюджетні портативні колонки

У бюджетному сегменті представлені колонки з відносно незначною потужністю і, як правило, без будь-якого вологозахисту. Функціонал у них теж, переважно, базовий. 


 

Canyon BSP-4 Bluetooth Red

Canyon BSP-4 Bluetooth Red

Відкриває сегмент бюджетних моделей невелика колонка Canyon BSP-4 Bluetooth. Вона важить всього 300 грамів і легко поміщається в долоні. Динамік обтягнутий приємною на дотик тканиною. Є всього 4 колірні схеми. Нагорі присутня петелька для підвішування і перенесення, яку можна «втопити» в корпус, якщо вона не використовується. Захисту від пилу і вологи немає, та й сам тканинний чохол легко брудниться, тому використовувати варто акуратно. 

Усередині міститься доволі гучний моно динамік з потужністю 5 Вт. Колонка може працювати в стерео-режимі, але для цього потрібно придбати ще одну таку саму. З додаткових функцій є підтримка FM-радіо і вбудований медіа-плеєр, що дає змогу відтворювати музику офлайн з Micro-SD карти. Заряджається колонка через USB Type-C і заряду акумулятора вистачає на 4 години за гучності близької до максимальної. 

Що стосується звуку, то він досить непоганий. Баси відчуваються, вони не глухі і в міру розбірливі. Верхні частоти в деяких треках зовсім трохи випирають, але це відчувається тільки на максимальній гучності. У підсумку це одна з найдоступніших невеликих колонок з пристойним звуком і нормальною автономністю.

 

Плюси

Мінуси

Можливість створити стерео-пару

Маркий чохол

Непогана якість звуку

 

 

Defender Q1 10Вт Black

Defender Q1 10Вт Black

Якщо хочеться колонку трохи потужнішу і відразу зі стереозвуком, рекомендуємо звернути увагу на Q1 від бренду Defender. Її потужність 10 Вт, всередині корпусу розташовуються два динаміки, які якраз і дають вищевказаний стереоефект. Акумулятор на 1200 мАг дає змогу пристрою пропрацювати на повній гучності до 3 годин, а при середній - до 6 годин. 

На задній панелі присутні: аудіо роз'єм 3,5 мм (для відтворення з плеєра), USB Type-A (для під'єднання флешки об'ємом до 16 Гб), слот для MicroSD карти (об'єм до 32 Гб) і MicroUSB для зарядки. Використання MicroUSB у 2024 році - це біль, нехай навіть і в бюджетному сегменті. Мабуть, це єдиний недолік цієї колонки.

Звук чистий і рівний по всьому діапазону, баси є, вони більш-менш розбірливі, верхи не перевантажені. У підсумку виходить доступна і досить потужна колонка, зі звуком, що цілком відповідає ціновому сегменту. 

 

Плюси

Мінуси

Доступна ціна

Зарядка через Micro USB Type A

Досить чистий звук 

 

Варіативність у підключенні

 

 

Promate Capsule-3 Blue

Promate Capsule-3 Blue

Портативна колонка Capsule-3 представлена брендом Promate. Це досить легка (300 гр) колонка, з потужністю 5 Вт і моно-динаміком. Присутнє нерегульоване підсвічування, ним керує вбудований мікрочіп. Щодо роз'ємів, то тут присутні: AUX 3,5 мм, USB Type-C (для заряджання) і слот для карт MicroSD (підтримуваний об'єм до 64 Гб). Акумулятор літій-іонний на 1200 мАг, завдяки використанню Bluetooth 5.3 (він енергоефективніший за старіші версії) пристрою забезпечено до 6 годин програвання під час підключення повітрям на повній гучності. 

Звук доволі щільний і насичений з пристойним рівнем гучності, що загалом нехарактерно для пристроїв подібної вартості. Окремо варто згадати середні частоти, які мають якийсь натяк на «бархатистість», що властиво для дорожчої акустики. Динамік у колонці працює в режимі моно, для отримання повноцінного стерео-звучання доведеться докупити ще одну колонку. 

 

Плюси

Мінуси

Відносно «свіжий» Bluetooth 5.3

Істотних недоліків немає

Високий рівень гучності та непогані середні частоти

 

 

JBL Go Essential

JBL Go Essential

Закривають бюджетний сегмент вельми цікава портативна колонка JBL, а саме Go Essential. Модель відносно стара (2021 року), тому тут використовується Bluetooth 4.2, і це є єдиним її недоліком. Акустика двоканальна (тобто ви одразу отримуєте повноцінний стереорежим) і має потужність до 3 Вт. При цьому колонка ультрапортативна, вона важить всього 180 гр, і може працювати на повній гучності до 6 годин. Пристрій зібрано в пластиковому корпусі з мембранною сталевою решіткою над динаміками і має захист від вологи за стандартом IPX7 (тобто витримує занурення на глибину до 0,5 метрів до 30 хвилин). 

Звук, з урахуванням розміру динаміків, очікувано трохи «зависокий», очевидно, що саунд-інженери домагалися від невеликої колонки максимальної гучності. І в них, безсумнівно, вийшло. Причепитися в звучанні рішуче ні до чого, з урахуванням вартості та розмірів колонки.

У підсумку отримуємо ультра портативну акустику, яку можна використовувати у важких умовах. 

 

Плюси

Мінуси

Непоганий звук

Застарілий Bluetooth 4.2

Вологозахист класу IPX7

 

 


Портативні колонки в середньому бюджеті

У середньому бюджеті якість звуку відчутно краща. Нормою стає наявність вологозахисту, збільшується час автономної роботи і з'являються варіанти з яскравим, функціональним дизайном. Також, у деяких моделях з'являється еквалайзер на рівні кількох попередньо встановлених режимів.


 

Xiaomi Mi Portable Bluetooth Speaker 16W

Xiaomi Mi Portable Bluetooth Speaker 16W

Відкриває сегмент досить стара модель від бренду Xiaomi, яка, за задумом розробників, повинна була стати більш доступним аналогом хіта JBL Flip Essential (також присутня в нашому рейтингу). Давайте розберемося, чи вийшло у китайського бренду зробити це. 

Колонка має акумулятор на 2600 мАг, два динаміки по 8 Вт і гучність до 86 дБ. Корпус захищений від вологи за стандартом IPX7. Матерчастий чохол, який закриває динаміки, має непоганий вигляд, проте збирає весь пил і бруд. Заряджати колонку можна через магнітний USB Type C, що зручно. Також на бічній панелі є аудіо-вихід AUX. Для підключення по повітрю використовується стандарт Bluetooth 5.0. Є можливість миттєво перемикатися на гучний зв'язок у режимі Hands Free якщо ви використовуєте колонку зі смартфоном. 

Виробник заявляє про наявність об'ємного 3D* звуку, але це не зовсім так. Звучання повністю відповідає ціновому сегменту. Баси мають деяку округлість і починають песочити тільки на максимальній гучності. Середина рівна, без особливого забарвлення, при цьому щільна і розбірлива.

* 3D (або 360° - «об'ємний звук») - це просторове або об'ємне звучання, Виробники не соромляться вказувати наявність цієї опції навіть на дешевших колонках, ніж модель, яку ми розглядаємо, так що навряд чи варто вважати це мінусом.

У підсумку, отримуємо досить гучну колонку з пристойною автономністю, яку можна без побоювання використовувати під час дощу або біля басейну.

 

Плюси

Мінуси

Пристойна автономність

Матерчатий чохол легко збирає пил

Вологозахист IPX7

 

Гучний і насичений звук

 

 

Canyon OnMove 15 EQ TWS IPX6 Beige

Canyon OnMove 15 EQ TWS IPX6 Beige

Портативна колонка від бренду Canyon підійде тим, хто хоче дійсно гучну і потужну бездротову акустику. Потужність пристрою становить 40 Вт, він має вологозахист за стандартом IPX6, водночас зберігаючи доволі компактні розміри (180 х 80 х 80 мм) і вагу (590 гр). Акумулятор на 2600 мАг дасть користувачеві 6 годин автономної роботи. 

Корпус виконаний із пластику та металу, без тканини. Він не мазкий, і відчувається добре зібраним. Кнопки управління стандартні, натискаються з невеликим зусиллям. Клапан, що прикриває гніздо з інтерфейсами теж доволі тугий, проте ці моменти пов'язані з вологозахистом корпусу, тож їх доведеться прийняти як є. Щодо роз'ємів, то тут присутні AUX, USB Type-C і слот для MicroSD карти.

Звук вельми гідний, тут вже можна говорити, що він має певний об'єм, бас розбірливий, не гучний, а середина і верхи рівні, хоча і без особливих вишукувань. У підсумку виходить вельми гідна колонка зі значною потужністю і гучністю.

 

Плюси

Мінуси

Вологозахист, відсутність мазких поверхонь на корпусі

Істотних мінусів немає

Гідний звук

 

Висока потужність

 

 

JBL Flip Essential

JBL Flip Essential

Ця портативна акустика вже кілька років є хітом у середньо-бюджетному сегменті, незважаючи на використання застарілого стандарту Bluetooth 4.2 (який впливає лише на енергоефективність). А все тому що тут є еквалайзер, вологозахист, доволі ємний акумулятор і дуже якісний звук. 

Почнемо зі звуку. Присутні чіткі баси, гладкі й розбірливі верхи та середина, а також (нарешті) повноцінне просторове звучання. Допомогти з налаштуванням звуку може вбудований еквалайзер. З роз'ємів доступні USB Type-C і AUX. Слота під карту пам'яті немає. 

Автономність пристрою становить до 10 годин на середній гучності завдяки акумулятору на 3000 мАг. У підсумку, ця колонка є однією з найкращих у ціновому діапазоні до 4000 грн за сумою наданих нею можливостей і якістю звуку. 

 

Плюси

Мінуси

Чудовий звук для своєї ціни

Застарілий Bluetooth 4.2

Еквалайзер

 

Висока автономність

 

 


Портативні колонки у високому бюджеті

У високому бюджеті звук у деяких моделей вже впритул наближається до межі можливостей цифрової акустики. Крім того, в цьому сегменті багато іміджевих рішень, з упором на дизайн і високу якість матеріалів. Ну і, звичайно ж, більше автономності, гучності та комфорту у використанні.


 

Harman Kardon Luna Grey

Harman Kardon Luna Grey

Багато хто порівнює Harman Kardon Luna з JBL Flip Essential за вартістю, оскільки, суб'єктивно, деяким більше подобається звучання в останніх. Однак це порівняння не зовсім коректне, оскільки Luna має потужність 40 Вт, тоді як Flip Essential лише 16. Якщо взяти аналог від JBL подібної потужності, то він коштуватиме навіть трохи дорожче за цю модель. 

Але давайте повернемося до наших колонок. Усередині корпусу два динаміки, один на 25, другий на 15 Вт, що працюють у стерео режимі. Для підключення використовується новітній стандарт Bluetooth 5.3. Корпус захищений від пилу і вологи за стандартом IP67, що говорить нам про те, що тканинний чохол над динаміками виготовлений з антистатичного матеріалу (відштовхує бризки води). Сама збірка дуже акуратна і матеріали мають дійсно дорогий і якісний вигляд. 

Поділ динаміків за потужністю допоміг звукоінженерам вирівняти баланс між верхніми і середніми частотами, тому рок-музика, а також джаз і блюз звучать досить чисто, без перекосів, а баси не «гудуть» навіть на максимальній гучності. Досить ємний акумулятор на 4800 мАг забезпечить до 12 годин програвання при бездротовому підключенні. Для того щоб зарядити пристрій з 0 до 100% знадобитися 2,5 години, при цьому до 70% батарея зарядиться всього за 1 годину. 

Щодо інтерфейсів тут все максимально просто - тільки USB Type-C для зарядки або підключення накопичувача. 

Якщо ви шукаєте відносно бюджетні портативні колонки Harman Kardon (такі реалії ціноутворення у даного бренду), то дана модель може вас зацікавити. 

 

Плюси

Мінуси

Відмінний звук

Переплата за бренд

Висока автономність

 

Преміальні матеріали

 

 

 


Divoom SongBird-HQ Green

Divoom SongBird-HQ Green

Наступна портативна колонка представлена брендом Divoom і буде цікава насамперед тим, хто любить караоке. Вона виконана у форм-факторі гітарного комбо-підсилювача зі зручною ручкою для перенесення і комплектується двома вокальними мікрофонами. Потужність колонки 50 Вт, всередині 4 динаміки: 3 по 10 Вт і один на 20 Вт. Це дало змогу повноцінно збалансувати звучання практично у всьому діапазоні (від 30 Гц до 20000 кГц).  

Ззаду корпусу є такі роз'єми: USB Type-C для зарядки, AUX і слот для SD-карти. Оскільки колонка явно проектувалася для використання поза приміщеннями, вона захищена від пилу і вологи за стандартом IP67, а ніша з роз'ємами закривається прогумованою заглушкою. Важить колонка 289 гр, ще 120 гр важать мікрофони з підставкою. 

Що стосується звуку, то в добре звукоізольованому приміщенні ви можете почути піки на високих частотах, проте на вулиці це вже практично не помітно. Бас і середина відмінно збалансовані, а вокал (що очікувано для караоке-колонки) відтворюється вельми чисто в будь-яких умовах. 

У підсумку, це цікавий, хоча і досить нішевий продукт для любителів караоке.

 

Плюси

Мінуси

Караоке-колонка з двома мікрофонами в комплекті

З огляду на вартість і призначення - мінусів немає

Чистий і рівний звук, особливо відтворення вокалу

 

Стильний дизайн, якісні матеріали, вологозахист, вологозахист

 

 

Harman Kardon Onyx Studio 8 Black

Harman Kardon Onyx Studio 8 Black

Закриває наш рейтинг іміджеве рішення від бренду Harman Kardon - модель Onyx Studio 8. Охарактеризувати цю колонку можна двома фразами: яскравий дизайн і гідне звучання. Потужність у 50 Вт розподілена між двома високочастотними динаміками по 15 Вт і одним низькочастотним на 20 Вт. Такий розподіл забезпечує колонці досить глибокий і дуже чіткий бас. Не менш хороші верхи і середина. Звучання Onyx Studio 8 підійде для абсолютно будь-якого стилю музики. 

На наш погляд ця акустична система має нестандартний і цікавий дизайн, а також органічно впишеться в будь-який сучасний інтер'єр. «Орбіта», в якій обертається наш “Онікс”, легко замінює ручку для перенесення, що зручно, оскільки гаджет важить ~3,5 кг. Виробник заявляє час автономної роботи до 8 годин, однак це на повній потужності, якщо гучність середня або нижча, ви цілком можете розраховувати на 12 годин безперервної роботи.

У підсумку, це справді стильна колонка, з насиченим і «породистим» звучанням, однак, доволі дорога і без вологозахисту.

 

Плюси

Мінуси

Стильний дизайн

Висока вартість

М'яке та насичене звучання

Немає вологозахисту

Преміальні матеріали

 

 


Підсумки

У бездротовій акустиці останніх років не сталося якихось революцій. Здебільшого виробники працюють над дизайном і захистом корпусів колонок, але їхні технічні характеристики приблизно порівнянні в усіх сегментах за порівнянної потужності та вартості. Версія Bluetooth впливає тільки на енергоефективність у разі під'єднання «повітрям» і різниця між 4.2 і 5.3 (найновіша на момент написання статті) становить 4-5%. Але, в будь-якому разі, ми радимо слухати портативну акустику наживо перед покупкою.

30.09.2024 1338
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!