Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Пластикові або металеві, з обідком і без, витягнуті або навпаки короткі ... Дивлячись на останні новинки топових Аndroid-смартфонів важко виділити щось виняткове і дійсно запам'ятовується. Всі вони блищать лише технічними специфікаціями, а от яскравої фішки немає ні у кого. Тому вихід на ринок новинки від LG під індексом G2 розбурхав всю індустрію. Так як LG G2 позиціонується як добре продуманий і збалансований девайс з низкою програмних і апаратних інноваційних нововведень. Але от чи достатньо цього, щоб посунути з п'єдесталу свого одвічного сусіда-конкурента гіганта електроніки Samsung з його пристроями з серії Galaxy?
Комплектація LG G2 скромна: у невеликій коробці з фірмовими лого лежить лише зарядний пристрій, USB-кабель, скріпка для доступу до мікроSIM-карті і керівництво користувача. Втім, доступна ціна (порівняно з флагманами інших виробників) цілком виправдовує самостійну купівлю гарнітури або док-станції з потреби.
Дизайн, ергономіка
На перший погляд LG G2 нічим не примітний: смартфон як смартфон, чорний, пластиковий, таких сотні на ринку. Але придивившись, видно, що екран займає практично всю фронтальну частину пристрою, залишаючи з боків всього лише 2,65 мм вільного простору. Так що на сьогоднішній день це один з кращих показників серед «Планшетофони».
На бокоивих гранях апарату немає ні єдиної кнопки: все управління згруповано в блоці Rear Key, на задній частині. Рішення нетривіальне, адже раніше до таких експериментів здогадується ніхто! Rear Key складається з трьох клавіш управління і індикатора оповіщення: середня виступаюча кнопка відповідає за включення / розблокування, верхня і нижня - за регулювання гучності. Тривале натискання на них активує запуск камери і додаток для рукописних заміток QuickMemo, але тільки в тому випадку, коли смартфон заблокований і екран вимкнений. Звикнути до такого нововведення вдається не відразу, спочатку палець часто потрапляє на об'єктив камери, телефон доводиться перевертати і довго «в'їжджати», що ж тут потрібно все-таки натиснути J. Але вже до вечора першого дня рука інтуїтивно тягнеться до кнопок і приходить розуміння, що це дійсно зручно. А ось до чого звикаєш моментально, так це до функції KnockOn - блокування / розблокування апарату подвійним тапом по поверхні екрану.
Корпус LG G2 дуже мазкий, задня кришка з ледь помітним фактурним малюнком швидко покривається відбитками пальців. Зібраний апарат добротно - неразборная конструкція не скрипить, і в ній нічого не бовтається. За рахунок тонкої рамки і компактних габаритів (70,9 х138, 5х9, 14 мм/143 г) апарат надійно лежить в руці, але управляти ним пальцями однієї руки не завжди зручно - обов'язково врахуйте це при покупці. На ринку девайс представлений у двох варіантах: чорному і білому.
Керуючі елементи
У прагненні до мінімалізму LG позбулася навіть від трьох стандартних клавішею ОС Android, зробивши їх віртуальними і винесеними на екран, як в планшетах. У такого нововведення є як мінімум одна перевага - можна самостійно підібрати розкладку навігаційної панелі, додавши крім набридлих «Назад», «Меню» і «Додому», четверту клавішу для виклику Quick Memo або панелі повідомлення.
На лівому торці видніється слот для microSIM-карти, яку можна витягнути за допомогою фірмової шпильки або стандартної голки. Над екраном згруповані об'єктив фронтальної 2,1 Мп камери, датчики освітлення та наближення, і світлоіндикатор.
На верхньому торці розташований основний мікрофон і ІЧ-порт, внизу - аудіороз'єм 3,5 мм для підключення гарнітури, microUSB-порт і два динаміка під перфорованої гратами. Гучності динаміків не завжди достатньо в галасливих місцях, а от звучання в навушниках вище середнього.
Дисплей
Головна роль в оснащенні апарату відведена великому 5,2" IPS-екрану з Full HD-роздільною здатністю, що забезпечує високу щільність пікселів - 423 точки на дюйм. Дисплей покритий захисним склом Gorilla Glass 2 з жіроотталківающім покриттям, тому всі забруднення легко стираються з його поверхні. Крім того, у нього є і антиблікова плівка, гідності якої можна оцінити в сонячний день. Екран демонструє максимальні кути огляду, хороший запас яскравості з автоматичним регулюванням і природне перенесення кольорів. На відміну від кислотних AMOLED-дисплеїв кольору тут досить м'які, можна навіть сказати спокійні, не подразнюють очей. Чутливість дисплея також на висоті - до 10 торкань одночасно.
![]() |
![]() |
![]() |
Апаратна платформа
На момент написання тесту, LG G2 є першим телефоном, що працює на базі новітнього чіпсета Qualcomm Snapdragon 800. Система виготовлена за 28-нм техпроцесу, містить чотири ядра Krait 400 (2,26 ГГц), графічне ядро Adreno 330 і 2 ГБ оперативної пам'яті. «Начинка» передбачає підтримку мереж четвертого покоління LTE і 16 Гб флеш-пам'яті. А ось розширити потенціал змінними картами пам'яті, на жаль, не вийде, так що залишається сподіватися лише на хмарні сховища даних.
![]() |
![]() |
![]() |
В цілому, враження від роботи пристрою тільки позитивні: апарат без проблем справляється з відтворенням Full HD-відео з високим бітрейтом, запускає всілякі «іграшки» з Play Market і легко відтворює різні формати і кодеки, не роблячи виключення навіть для примхливої «матроски».MKV. Причому, на швидкості програвання не відображається ні наявність титрів, ні одночасний запуск двох роликів.
Не дивно, що робота гаджета вражає не тільки в повсякденному житті, але і в результатах синтетичних бенчмарков. Обігнавши всі наявні на сьогоднішній день смартфони, включаючи такі бестселери як HTC One і Samsung Galaxy S4, апарат зайняв лідируючі позиції у двох з трьох тестів продуктивності.
![]() |
![]() |
Програмне забезпечення
Апарат базується на останній версії ОС Android 4.2.2 Jelly Bean, поверх якої встановлений фірмовий барвистий лаунчер LG Optimus UI. Його можливості настільки великі, що описувати їх можна годинами. Зупинимося на найцікавіших, а ви вже самі виберіть, що вам до смаку серед сотні різних «фішок».
![]() |
![]() |
![]() |
З першим нововведенням ми познайомилися ще до розблокування LG G2 - це KnockON або включення / вимикання за подвійним тапу. Наступні - Slide Aside і панель повідомлень QSlide, яка складається з різних міні-іконок, за якими ці додатки (одночасний запуск двох додатків) можна викликати. За час тестування ми використовували функцію не часто, але вона буде корисна, в разі необхідності швидко набрати номер або додати замітку не відриваючись від основного завдання.
![]() |
![]() |
Що стосується Slide Aside, то це, по суті, ще один зручний варіант багатозадачності при якому запущені програми згортаються рухом «трьох пальців» в пам'ять, а при потребі знову запускаються аналогічною дією в зворотному порядку. У пам'яті можна зберегти до трьох запущених процесів.
![]() |
![]() |
З фірмових фішок згадаємо «Гостьовий режим» (аналог обмеження доступу для дітей), «Розумний екран» (телефон залишається включеним, коли на нього дивляться), «Розумне відео» (автоматична постановка на паузу, якщо користувач відвернувся), «Розумний рінгтон» , додаток Miracast (виведення зображення і звуку на телевізор), управління жестами, настройка клавіатури для управління однією рукою і пр.
![]() |
![]() |
![]() |
Гостьовий режим | Розумний екран | Розумний рінгтон |
![]() |
![]() |
![]() |
Miracast | Safery | Налаштування клавіатури |
Нікуди не поділася і добре знайома Quick Remote - універсальна можливість управління побутовою технікою через ІЧ-порт. І якщо в перших версіях утиліта частенько не бачила телевізор або кондиціонер стороннього виробника, то тут реалізовано все на гідному рівні - домашня техніка Samsung слухняно виконувала всі команди LG G2.
Акумулятор
Незважаючи на нерозбірний корпус, девайс оснащений літій-полімерною батареєю ємністю 3000 мАг. При активному використанні заряджати її доведеться щодня або через 34 години в режимі розмови в мережах 2G. Режим веб-серфінгу потягне на 10 годин роботи, а відтворення відео - на 11-12 годин. У режимі максимального навантаження на процесор акумулятор сів до 30% за 2 години 20 хвилин. Є режими енергозбереження та швидкої зарядки, що важливо для ефективної роботи сучасного телефону.
![]() |
![]() |
Такі високі показники досягаються не тільки за рахунок збільшеної місткості батареї, але і завдяки її особливої «ступінчастою» конструкції, що дозволило виробникові збільшити ємність майже на 16%, грамотно розпорядившись простором під задньою кришкою.
Камера
Ще одним приводом для гордості розробників можна вважати 13 Мп камеру з сапфіровим захисним склом, системою оптичної стабілізації та сенсором Sony Exmor RS. А ось фронтальна камера отримала 2,1 Мп сенсор. Full HD-відео знімають якісно обидві камери, але з різницею у швидкості: основна це робить на частоті 30 або 60 кадрів / с на вибір. У налаштуваннях основного блоку присутня маса спеціальних режимів, з яких можна виділити зйомку тривимірних панорам, серійну зйомку, одночасну зйомку з двох камер, ну і, звичайно ж, можливість ручного фокусування. Останній режим придасться, коли потрібно зняти кілька знімків з одного відстані, але з різною чутливістю ISO. У яскравий сонячний день камера робить чіткі деталізовані фото, в умовах же недостатньої освітленості вони трохи змащені, але все ж зображення залишається в зоні видимості.
![]() |
![]() |
![]() |
А ось відеозйомка в приміщенні, на жаль, не вразила. На вулиці відео виходить досить непогане, але з невеликими спотвореннями звукового фону і відставанням звуку в кадрі від картинки.
Інтерфейси
LG G2 забезпечує досить впевнений прийом в мережах 2G, 3G і 4G (GSM, HSPA + та LTE). Швидкість передачі даних по Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac) максимально можлива: додатки з Play Market закачувалися за 3-4 секунди на відстані 10 м від роутера. Як і інші сучасні смартфони, апарат підтримує функцію Wi-Fi Direct і DLNA. За час тестування у нас не виникло нарікань ні до Bluetooth 4.0, ні до ІК-порту, ні до чіпу NFC. У телефоні є докладні карти Google Navigation і Google Maps, а на пошук супутників GPS він і зовсім витрачає рекордно малу кількість часу.
Висновок
Компанії LG дійсно вдалося здивувати не тільки армію своїх шанувальників, але і користувачів Андроїд-фонів в цілому. Смартфон LG G2 вийшов унікальним, ні на кого не схожим пристроєм з оригінальним блоком управління Rear Key і добре продуманою ергономікою. Результати синтетичних тестів наочно демонструють його високу продуктивність, а скріншоти - висока якість 5,2" IPS-екрану.
Девайс може похвалитися низкою цікавих фішок, доповнених фірмовою оболонкою LG Optimus UI, 13 Мп камерою з оптичною стабілізацією, і підтримкою всіх існуючих на сьогоднішній день бездротових комунікацій.
Деяким, правда, може не сподобатися пластиковий глянцевий корпус і відсутність карт пам'яті, але ці дрібні недоліки тьмяніють на тлі комфорту користування даним смартфоном топового класу за порівняно невеликі гроші, на відміну від конкурентів.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на рахунок
Угода
Помилка