BRAIN-БЛОГ
Багатоядерні процесори сьогодні стали нормою, адже завдання з якими повинна справлятися сучасна електроніка також стають складнішими з кожним днем. Однак створити обчислювальний процесор, який складається з цілої тисячі ядер, ще не вдавалося нікому. Нікому крім студентів університету в Дейвісі, штат Каліфорнія, США. Їх дітище отримало назву KiloCore.
Багатоядерні процесори сьогодні стали нормою, адже завдання з якими повинна справлятися сучасна електроніка також стають складнішими з кожним днем.
Однак створити обчислювальний процесор, який складається з цілої тисячі ядер, ще не вдавалося нікому. Нікому крім студентів університету в Дейвісі, штат Каліфорнія, США. Їх дітище отримало назву KiloCore.
Цей центральний чіп несе в собі 621 000 000 транзисторів, а швидкість обчислення у нього становить 115 мільярдів операцій за секунду! Частота ядер становить 1,78 ГГц, при тому вони обмінюються даними безпосередньо один з одним, а не традиційним способом через пам'ять, яка, як відомо значно загальмовує швидкість передачі інформації.
Сам процесор споживає всього 0,7 Ватт і створений за 32-нм техпроцесом виробництва компанії IBM з використанням технології CMOS. Неймовірно, але для живлення цієї махини потрібно всього лише одна батарейка типу AA.
Поки що це єдиний тисячеядерник в світі з найбільшою тактовою частотою. В даний час вирішують, в якій сфері його можна буде задіяти.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка