За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Ульотний апгрейд: як підвищити продуктивність комп'ютера?

img

Апгрейд персонального комп'ютера - досить тонка робота, яка може виявитися надто складною для непідготовленого користувача. Але якщо ви відчуваєте, що вашому ПК не вистачає апаратної потужності, то за допомогою вмілого і продуманого, але досить простого апгрейда можна істотно збільшити його можливості.

Отримуємо точні дані про рідне залізо


З чого починається апгрейд і як взагалі грамотно модернізувати свій ПК? При апгрейді не обійтися без рекомендацій виробника материнської плати. Саме MotherBoard визначає тип сокета процесора, стандарт і частоту оперативної пам'яті, тип шини відеокарти.

Точні дані про материнську плату можна отримати через програму AIDA64 Extreme. Безкоштовну версію ПО з 30-денним пробним періодом можна скачати з офіційного сайту (www.aida64.com).

  1. Після встановлення AIDA64 вибираємо в меню пункт «Системна плата» і дивимося назва шасі (виробник + модель). 
  2. Робимо запит про вашу материнську плату в Google. 
  3. Переходимо на сайт виробника. 
  4. У детальному описі материнської плати шукаємо інформацію про підтримувані процесори, стандарті ОЗУ, типи шини під відеокарту. 

Тепер у нас є на руках предметна «їжа для розуму». На основі отриманих даних починаємо підбирати нове, більш професійне залізо.

Вибір процесора


Процесор (CPU) - серце будь-якого комп'ютера, яке визначає, з якою кількістю завдань він буде справлятися в секунду. Головним параметром CPU є частота, вона вимірюється в герцах (Гц). Чим вище частота процесора, тим на більше буде здатний комп'ютер.

Дати об'єктивну оцінку тому чи іншому процесору може тільки спеціальна програма, яка називається бенчмарком. Для наочності проведемо порівняння декількох процесорів. Будемо використовувати один з кращих бенчмарков нашого часу. Він знаходиться за адресою: www.cpubenchmark.net.

Припустимо, що у користувача був спочатку встановлений дуже старенький процесор AMD Sempron 3000+. Робимо запит в Google: «cpubenchmark.net AMD Sempron 3000 +». Переходимо на сайт бенчмарка з аналізом даного процесора. Перед нами коефіцієнт його реальних можливостей. Він дорівнює в даному випадку 408 одиницям.

Для спритнішої роботи ПК потрібен процесор з коефіцієнтом не нижче 1200 одиниць. Такий CPU дозволить без лагів і гальм працювати з документами, дивитися фільми онлайн, слухати музику під час роботи з декількома вкладками браузера. Для сучасних ігор (рік випуску 2018 і старше) потрібен процесор з коефіцієнтом не нижче 4000 одиниць.

Новий процесор потрібно вибирати зі списку рекомендованих. Нагадаємо, що всі підтримувані материнською платою процесори вказані на сторінці технічних параметрів MotherBoard.

Наприклад, для апгрейда буде взятий процесор AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+. Ця модель CPU вказана в списку параметрів материнської плати. Дивимося в бенчмарку його реальні можливості. Для цього потрібно зробити запит в Google: «cpubenchmark.net AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+». Бенчмарк каже, що процесор має коефіцієнт 1603 одиниці. Це далеко не ігровий, але і не самий повільний процесор. CPU дозволить забути про гальма при роботі з будь-якими офісними завданнями. Можна навіть розважитися іграми, які були випущені до 2013-2014 року.

Даний процесор - це вершина модернізованого комп'ютера, наведеного в якості прикладу. Якщо користувачеві потрібен ігровий комп'ютер (з коефіцієнтом CPU від 4000 одиниць), то доведеться вибирати нову материнську плату, що еквівалентно покупці нового ПК. Але якщо у вашого «дідка» встановлена ​​більш сучасна материнка, ви цілком можете підібрати собі кращий процесор.

Вибір оперативної пам'яті


Оперативна пам'ять (ОЗУ) - це показник продуктивності комп'ютера. ОЗУ відкриває швидкий доступ до робочих файлів. Чим більше оперативної пам'яті використовує комп'ютер, тим більший обсяг файлів може надаватися в режимі швидкого доступу.

Відносно рекомендованого обсягу ОЗУ можна сказати одне: чим більше оперативної пам'яті використовує комп'ютер, тим краще. Мінімальний обсяг для більш-менш комфортної роботи на настільному комп'ютері становить 4 ГБ - саме з цього обсягу оперативки відкривається можливість використання 64-розрядної операційної системи.

Тип оперативної пам'яті визначається материнською платою. На сторінці з описом MotherBoard є дані про тип і частоту ОЗУ. Зрозуміло, не потрібно забувати про обмеження материнської плати на обсяг оперативної пам'яті. Це значення вказується в рядку пропускної здатності «материнки». Візьмемо інший приклад, якщо у нас більш нова материнка, яка має два слота під DDR3 з максимальною частотою 1333 МГц і об'ємом до 16 ГБ.

Відзначимо, що фахівці настійно рекомендують використовувати «двоканальний режим» підключення оперативної пам'яті. Це коли слоти ОЗУ розподіляються в комбінації 2 + 2 ГБ, 4 + 4 ГБ і т. Д. Іншими словами, дві планки по 4 ГБ будуть працювати краще, ніж одна на 8 ГБ.

Відповідно, ми спокійно можемо купити дві планки DDR3 1333 МГц на 4 ГБ або 8 ГБ кожна і встановити їх. Вкрай бажано брати саме однакові плати з однаковим об'ємом, тактовою частотою і схемою таймінгу, щоб уникнути конфліктів.

Заміна жорсткого диска


Жорсткий диск - місце зберігання всіх файлів. Чим об'ємніше сховище, тим більше інформації можна буде зберігати на ПК. Одним з пріоритетних напрямків апгрейда є заміна жорсткого диску. Комп'ютери минулого покоління використовували традиційні магнітні накопичувачі HDD. Слабким місцем жорстких дисків даного типу є невисока швидкість обміну даними, а також наявність тертьових пар (магнітний диск обертається), через що HDD необхідно було розміщувати виключно в рівному горизонтальному положенні.

Альтернативою непрактичним HDD-пристроїв є твердотільні накопичувачі SSD, які володіють чудовою швидкістю обміну даними, стійкістю до механічних впливів, низьким енергоспоживанням і легкою вагою.

Для настільного комп'ютера рекомендується використовувати SSD-накопичувачі з підключенням SATA. Твердотільні накопичувачі цього плану мають такі ж роз'єми і типовий розмір корпусу, як і класичні HDD. Максимальна швидкість обміну даними SSD з підключенням SATA складає до 6 Гбіт/с.

Крім SATA, великого поширення набуло PCI-підключення. Жорсткий диск такого плану вставляється безпосередньо в слот розширення PCI-E. Твердотільні накопичувачі з PCI-підключенням можуть володіти куди більшою швидкістю обміну даними, ніж SATA-аналоги. Зрозуміло, PCI-диски і коштують більше.

Відносно вибору обсягу пам'яті, для домашнього ПК цілком достатньо SSD-накопичувача на 256 ГБ. Звичайно, багато чого буде залежати і від бюджету. SSD-диски коштують мінімум в кілька разів дорожче HDD-аналогів. Ідеальним варіантом SSD для домашнього комп'ютера стане жорсткий диск на 500 ГБ. А що залишився після апгрейда жорсткий диск ви цілком можете залишити в системі як додаткове сховище файлів, до яких звертаєтеся не так часто: для фільмів, музики і т.д. А ось установка операційної системи, програм, ігор на новенький SSD-накопичувач може істотно підвищити швидкість роботи комп'ютера.

Висновок


Почніть з апгрейда процесора і оперативної пам'яті. Потім можна додати і нову відеокарту. Однак тема вибору графічного адаптера претендує на окрему статтю.

Робіть апгрейд поступово. Спостерігайте, як зростають можливості вашого ПК. Тільки в цьому випадку ви прийдете до розуміння, які комплектуючі за що відповідають.

09.08.2018 3732
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!