BRAIN-БЛОГ
Розташуйтеся зручніше у кріслі, запасіться попкорном тому що сьогодні ми тестуємо «кінозал» з найближчого майбутнього - гігантський телевізор KD-84X9005 від компанії Sony.
Величезна 84-дюймова РК-панель займає особливе місце в модельному ряду іменитого японського виробника і в першу чергу націлена на користувачів преміум-сегмента. Крім дозволу 4К вона може похвалитися класичним дизайном, потужним звуком, 3-ядерним процесором і завидним функціоналом.
У цьому тесті ми вирішили детально розібратися, що ж такого особливого в цій карколомної новинці.
Що таке 4К?
Стандарт 4К відноситься до дозволу в межах 4000 пікселів в ширину і 2000 пікселів у висоту, що робить зображення в 4 рази чіткіше, ніж у визнаного Full HD. Подібна деталізація картинки дозволяє бачити зображення з ефектом повного занурення в події на екрані. При цьому пікселі на дисплеї залишаються практично непомітними для очей. Однак, як і у випадку з 3D, у форматі 4К поки особливо дивитися нема чого, так як доступного контенту, як і засобів для його трансляції на екрани телевізорів замало. Тим не менш, в Бразилії і Японії вже заявили про запуск нових комерційних каналів ведуть мовлення у форматі 4К, а Європейський Мовний Союз вже впритул зайнявся розробкою нових алгоритмів обробки і передачі відеозображення. Так що в найближчому майбутньому ця проблема буде вирішена.
Дизайн та розміри
Помітно, що у випадку з Sony KD-84X9005 виробник не гнався за міліметрами і тонкістю, тому габарити телевізора сумірні з величезним 84-дюймовим екраном: вага з підставкою становить 97,7 кг, розміри: 2137x1511x567 мм при товщині корпусу 90 мм. Однак, якісна збірка і матеріали традиційно не викликають ніяких питань щодо експлуатації даного гіганта.
З боків телевізора розташовані дві колонки акустичної системи, які в разі потреби можна демонтувати. Є два варіанти установки KD-84X9005 - на тумбу або ж прямо на підлогу. Для першого випадку передбачена стійка, не поворотна підставка, а для другого - така ж опора, але тільки з високими вертикальними стійками.
Екран і картинка
Стоячи перед таким величезним екраном (більше 2 метрів!) дійсно відверто кажучи, просто губишся, і мимоволі хочеться відійти від телевізора подалі. Тим більше що Sony KD-84X9005 потрібно дивитися на відстані не менше 1 метра не боячись при цьому, що картинка розвалиться на «пікселі». У підсумку відео комфортно проглядається з екрану навіть з відстані 2-х метрів, а знімок газетного розвороту можна легко прочитати на відстані 0,5 м.
Дозвіл екрану складає 3840x2160 пікселів з щільністю 52 точки на дюйм, а високий рівень яскравості і контрастності забезпечує кольорова LED-підсвічування. У режимі ж 3D є незначний ефект розбиття на «праву» і «ліву» картинку, але в цілому подібне рішення набагато комфортніше сприймається оком, ніж у тих же великих Full HD-телевізорів. HD-відео передається без затримок, з високою чіткістю і глибокою кольоропередачею. Навіть потокове відео і «примхливі» AVI-файли стандартного дозволу показують себе досить добре і без будь-якої втрати чіткості. Також варто відзначити легкість управління засобами обробки відео, що дозволяє оптимально налаштувати вихідний сигнал.
Звук
Гігант від Sony обладнаний потужною якісною акустикою на 50 В (4x12, 5 Вт) з двома зовнішніми колонками з боків. Вони підключаються до телевізора спеціальними кабелями і кріпляться на кронштейнах, а при необхідності легко демонтуються. За об'ємний звук без застосування додаткової акустики відповідає технологія S-Force Front Surround 3D, а завдяки технології Clear Phase забезпечує мінімізацію звукових спотворень. Варто також відзначити, що великі потужні колонки роблять звук грунтовним і якісним, чого вже давно не вдавалося досягти в телевізорах із вбудованими динаміками. В цілому, акустика у Sony KD-84X9005 гідна і є повноцінною альтернативою потужним сучасним системам об'ємного звуку.
Нано-технології
Цікаво, що японський флагман б'є відразу два рекорди серед ЖК-телевізорів: по-перше, у нього найбільше дозвіл 3840x2160 пікселів, а по-друге - сама величезна діагональ 84 дюйми (213 см)!. Підсвічування телевізора цілком традиційна, типу Edge LED. 3D-відео в KD-84X9005 реалізовано за принципом поляризації, тобто картинка виводиться на екран одночасно для обох очей. До того ж новинка здатна перетворювати 2D в 3D.
За обробку великих масивів даних відповідає потужний трьохядерний процесор 4K X-Reality Pro, розроблений спеціально для роботи з матрицями 4К. Нано-чіп на ура справляється з масштабуванням низькоякісного відео з інтернету, мобільних телефонів, а також з перетворенням Full HD-відео в 4К. Тут варто згадати, що спочатку технологія X-Reality Pro розроблялася саме для того, щоб звичайне DVD-відео і ролики з YouTube чудово виглядали на Full HD-екранах. Так що у випадку з 4К принцип роботи залишився аналогічним.
Інтернет-сервіси
Sony KD-84X9005 отримав повний набір можливостей для повноцінної роботи в Мережі включаючи веб-браузер, спілкування в Skype та соціальних мережах і доступ до інтернет-додаткам сервісу Sony Entertainment Network (SEN), що частково вирішує проблему браку 4К-контенту. У меню SEN можна знайти солідний пакет супутникових телеканалів, у тому числі і російських телеканалів СТС, Перець, Домашній, Перший канал, ТНТ. Для кіноманів є доступ до онлайн-кінотеатру Tvigle (www.tvigle.ru) і порталу VideoMore (videomore.ru), де зібрана величезна відеотека серіалів, телешоу, мультфільмів, трейлерів та іншого контенту. Так що про звичну антені забути як про пережитки з минулого.
Даний телевізор відтворює відео, аудіо та фото навіть з локальної мережі за допомогою DLNA, а також контент з зовнішніх USB-носіїв. Правда для відтворення і зберігання об'ємних файлів, зовнішні накопичувачі необхідно відформатувати в exFAT, так як звична файлова система NTFS не підтримується.
Управління та інтерфейси
Новинка оснащена безліччю входів і виходів. На задній панелі знаходяться 4 порти HDMI, 2 USB, Ethernet, Scart, D-Sub, PCMCIA, оптичний цифровий вихід, компонентний і композитний відеовходи. Також є Wi-Fi, адаптер DLNA і цифровий тюнер формату DVB-T/T2, DVB-S2, DVB-C/C2. Так що гігант повністю готовий до прийому цифрового телебачення, яке активно впроваджується в Україні.
Меню Sony KD-84X9005 не зовсім звично, але досить ергономічне і зрозуміле. Інтерфейс інтернет-віджетів SEN відмалювати в модному «плитковому» стилі. Пульт ДУ - стандартний, зі зручним розташуванням кнопок виклику. А ось функціонал перемикання каналів і регулювання гучності знаходиться далеко від центру пульта, що не зовсім зручно при використанні. Також замість пульта можна використовувати планшет або смартфон під управлінням Android або iOS з встановленим спеціальним додатком Sony Media Remote.
Висновок
Загалом, даний нано-гігант є ідеальним рішенням для вітальні заміського будинку або апартаментів. І навіть якщо від дивана до екрану буде порядку 1 метра, картинка на екрані буде карколомної з ефектом присутності подібно місцям у першому ряду в кінотеатрі, що вже казати, якщо ця відстань буде куди більше. Правда, для багатьох Sony KD-84X9005 так і залишиться мрією, аж надто висока його ціна, яка поки що порівнянна з вартістю автомобіля. Це рішення швидше для тих, хто хоче отримати відмінну якість, приголомшливий функціонал в поєднанні з використанням самих передових і новітніх технологій, що як ви самі розумієте не співмірне з низькою ціною.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка