Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Після декількох невдалих спроб вивести на ринок перший планшет власного виробництва, корейський гігант електроніки компанія LG довго зберігала мовчання, але воно було того варте. На створення сильного конкурента вже існуючої армії Андроїд-планшетів, були кинуті всі сили і впроваджені найновіші інноваційні розробки. Підсумком всіх цих зусиль стала поява на світ моделі під назвою LG G PAD з цікавим розміром діагоналі екрана 8,3'' з роздільною здатністю Full HD.
Дизайн
G Pad укладений у тонкий корпус з алюмінієвою вставкою на тильній стороні, яка приємно холодить пальці і радує око. У нас на тесті побувала модель чорного кольору - у неї вставка також чорна, але у продажу є і білий варіант з смужкою з незабарвленого алюмінію.
Габарити у пристрої нестандартні: 216,8 × 126,5 × 8,3 мм/338 г, але на ділі - самі практичні. Судіть самі, 7-дюмовим «таблеткам» далеко до панорами великого екрану, 10-дюймовку - великі для використання поза стін будинку, а в нашому випадку пристрій і в руках тримати зручно, та й поміщається воно у всілякі відділення жіночих сумочок і портфелів без праці , можна навіть при нагоді дістати його «з широких штанин». Чи не планшет, а мрія!
Пристрасть корейців до всього гламурному позначається і на їх гаджетах. Наш піддослідний не виняток - дуже мазкий пластик, до того ж погано очищається, та ще і схильний до появи подряпин. Тому, щоб не вести марну боротьбу з численними відбитками пальців радимо вам придивитися до білого варіанту, на ньому це не так помітно.
Сам планшет досить тонкий, легкий, зібраний з якісних матеріалів у звичному форм-факторі, в ньому явно простежується родинний зв'язок зі смартфоном LG G2. Читайте також Тест LG G2: LG представляє вбивцю Samsung Galaxy S4 і HTC One .
Керуючі елементи
Планшет найзручніше утримувати двома руками, що називається працювати в альбомному режимі. Але яке ж було наше здивування, коли G PAD у вертикальному положенні чудово вмістився навіть в одній руці. При цьому прорізи для стереодинамиков на задній частині виробник розмістив настільки грамотно, що вони не перекриваються незалежно від того в якому становищі знаходиться планшет. Якщо коротко говорити про звук, то він дійсно непоганий, особливо це відчувається в навушниках.
Фронтальна частина девайса покрита загартованим склом, правда, невідомого походження, можливо, що власного виробництва. Завдяки олеофобним покриття відбитки пальців хоч і залишаються, але швидко видаляються. Біля логотипу LG можна виявити 1,3 Мп камеру для відеозв'язку і датчик освітленості. Звичних кнопок управління на корпусі немає - всі вони інтегровані в фірмову оболонку, причому при першому включенні G PAD запропонує підібрати найбільш зручну розкладку. На верхній грані знайшлося містечко для аудіороз'єми, ІЧ-порту і слота для microSDHC карти, на нижній же - microUSB-порт і мікрофон. Лівий торець пустує, а на правому є кнопки включення / блокування та управління гучністю. Модуль основний 5 Мп камери традиційно розміщений ззаду, на пластиковій вставці вгорі. Розташування її не зовсім вдале - в альбомному режимі (найбільш зручному для зйомки) на всіх фото і відео засвічений палець, який намагається «відповзти» від видошукача.
Дисплей
Основна визначна пам'ятка G PAD - найбільший серед компактних планшетів, нестандартний 8,3'' IPS-екран. Роздільна здатність його складає 1920х1200, а щільність пікселів - 273 ppi. На вулиці дисплей трохи «вигорає», але в цілому його якість на висоті. Максимальні кути огляду, антивідблисковий фільтр, відмінний запас яскравості гарантують комфортний перегляд фото і відео, а про подібну чутливості мультитача багатьом конкурентам залишається лише мріяти.
Співвідношення сторін моделі складає 16:10, тому відео найзручніше дивитися у вертикальному положенні. Гаджет розпізнає до 10 жестів мультитач, крім того його інтерфейс дає повну свободу дій при налаштуванні екрану блокування, заставок, шрифтів, фронтальних кнопок, панелі повідомлення, «розумного» екрана і т.д.
Продуктивність
Не дивно, що, будучи оснащеним одним з топових процесорів, G Pad показує відмінні результати в синтетичних тестах. Так, наприклад в Qudrant він набрав 11 376 балів, посівши перше місце в рейтингу. Бенчмарк Vellamo показав 2485/739, випередивши Lenovo K900 і Samsung Galaxy S4! А от з Antutu Benchmark стався казус, прошивка планшета чомусь не злюбила тест настільки, що навіть попереджала про перегрів корпусу і безцеремонно вирубала пристрій на 20-й і 30-й секунді тестування. Дивна поведінка при абсолютно холодному корпусі. Можливо, позначається той факт, що у нас був семпл, не призначений для продажу.
Але повернемося до самої платформі: 4 ядра Qualcomm APQ8064 Pro Snapdragon 600, потужний вбудований відеоприскорювач Adreno 320, 2 ГБ оперативки і 16 ГБ флеш-пам'яті, що розширюється картами пам'яті. Планшет героїчно витримав випробування на багатозадачність: запуск «важких» фільмів, робота з декількома додатками одночасно, 3D-ігри (Real Racing 2, Modern Combat 4, FIFA 14, GTA Vice City та ін.) Загалом, він витягнув все те, що і флагмани 2013 року. Іноді, правда, бували невеликі затримки і посмикування під час запуску додатків, але цього все одно достатньо для блискавичного перемикання між поставленим на паузу Full HD-фільмом і роботою з веб-сайтом на Java.
Програмна платформа
Працює гаджет під управлінням ОС Android 4.2 Jelly Bean, а в якості інтерфейсу виступає фірмова оболонка Optimus третьої версії. Можливості її практично не відрізняються від тестував раніше смартфона LG G2, тому коротко перерахуємо лише основні фішки.
Робочий стіл надає широкі можливості для персоналізації, починаючи від ефектної панелі повідомлень до зовнішнього вигляду іконок. Внизу екрана знаходиться 5 віджетів для швидкого запуску утиліт.
Головною особливістю оболонки стала так звана функція «Тук-тук» або розблокування / блокування екрану за подвійним тапу. Як і в попередніх моделях виробника, вона достатня сира і тому дуже примхлива і спрацьовує не завжди. Серед інших фішок варто відзначити стеження пристрої за вашим поглядом, згортання додатку в трей жестом з трьох пальців (Slide Aside), автоматична постановка відео на паузу, якщо ви відволіклися.
Не менш цікаво виглядає і додаток QPair, яке частково вирішує проблему відсутності в G PAD модуля 3G. З його допомогою планшет синхронізується зі смартфоном для отримання інформації про історію веб-серфінгу, повідомлень про дзвінки, SMS, повідомленнях у соцмережах і т.д. Але працює це все лише в парі з телефонами LG.
Не можна не згадати і QSlide - набір додатків, що працюють поверх інших програм і QMemo - інструмент для створення заміток і малюнків на екрані вже запущених додатків.
QMemo | QMemo | QSlide | QSlide |
Девайс можна також використовувати як пульт ДУ завдяки наявності в ньому ІК-порту, а любителі послухати музику гідно оцінять можливості вбудованого програвача з масою налаштувань і підтримкою всіх популярних кодеків і форматів.
Камера
Камері G PAD відвели другорядну роль: її невдале розташування компенсовано 5 Мп фотомодулем, хоча цього і замало для такого аж ніяк недешевого пристрою. В цілому якщо не старатися зі зйомкою віддалених об'єктів в темряві, то камера показує цілком непогані результати. Вона може похвалитися такими широкими можливостями як налаштування звуку затвора, зйомка по голосовій команді (працює, до речі, криво - нам не вдалося зняти жодного фото), геотеггінг, колірні ефекти, типи фокусування, 9 режимів зйомки, вибір ISO, регулювання експозиції та стабілізатор зображення.
Відеоролики виглядають непогано порівняно з конкурентами: максимальний дозвіл 1920x1080, частота 30 кадрів / c. Для відео доступно лише два режими («живий ефект і звичайний»), та й налаштувань в рази менше: вибір розміру, яскравість, колірні ефекти, стабілізатор зображення, баланс білого, геотеги.
Комунікаційні можливості
На борту G PAD є модулі Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.0 і навігація GPS. Будь-яких претензій до їх роботи немає: швидкість визначення місця розташування одна з кращих, а можливостей Wi-Fi достатньо для швидкої передачі даних, у тому числі і стрімінга відео.
Автономність
Автономність у LG G PAD 8.3 - не сама сильна сторона. Батареї ємністю 4600 мАг вистачить лише на 4 години в режимі перегляду відео, 3:00 ігор і до 10 годин веб-серфінгу. У тесті AnTuTu планшет зайняв 3-е місце, набравши 590 «папужок». Повна розрядка під час тестування сталася через 3 години.
У налаштуваннях можна також знайти функцію енергозбереження, яка відключає Васі бездротові модулі і зменшує яскравість під час низького рівня зарядки.
Висновок
В цілому, LG G PAD 8.3 не залишив байдужим жодної людини, який тримав його в руках. Потужний, компактний, технологічний - він швидко знаходить спільну мову зі своїм власником і побутовою технікою завдяки наявності ІК-порту.
І нехай у ньому немає 3G і поверхня його швидко мажеться, камера слабенька і іноді трохи тремтить інтерфейс, але плюсів у нього все одно набагато більше! Це і оптимальні габарити, і відмінний Full HD IPS екран, і широкі програмні можливості, і якісний звук, до того ж приємний холодок від металевого корпусу, нехай і не цільного, але все ж тактильно приємний.
Єдине, що поки засмучує так це завищена ціна на гаджет, але сподіваємося через пару місяців вона стане приємнішою, на зло всім конкурентам.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка