За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Як правильно розрахувати потужність енергозберігаючої лампи і вибрати колірну температуру?

img

Сьогодні тарифи ростуть як на дріжджах. Тому перехід зi звичних ламп розжарювання на, здавалося б, новомодні енергозберігаючі лампи не просто виправданий, а життєво необхідний. Проте як же правильно вирахувати потужність «економки», щоб у результаті не сидіти як у  погребі?

Сьогодні тарифи ростуть як на дріжджах. Тому перехід зi звичних ламп розжарювання на, здавалося б, новомодні енергозберігаючі лампи не просто виправданий, а життєво необхідний. Проте як же правильно вирахувати потужність «економки», щоб у результаті не сидіти як у  погребі?

 

Розрахунок потужності

Якщо зіставити лампу розжарювання, наприклад в 100 Вт, то для її повноцінної заміни та отримання такого ж рівня освітленості слід її потужність розділити на 4. У результаті ми отримаємо 25 Вт, значить, нам потрібно придбати енергозберігаючу лампу потужністю 25 Вт.

Але це стосується лише дорогих брендових енергозберігаючих ламп. А як бути, якщо грошей на дорогу лампу немає, але економити потрібно? У такому випадку можна придбати «економку» подешевше, але і розраховувати її потужність потрібно по-іншому.

У випадку з недорогими енергозберігаючими лампами розрахунок потужності виглядає наступним чином:

Лампочку розжарювання на 100 Вт потрібно замінити на «економку» потужністю 33 Вт або ж 45 Вт. Справа в тому, що коефіцієнт розрахунку в такому випадку змінюється з 1 до 4 на 1 до 3. Хоча виробники радять при виборі енергозберігаючої лампи керуватися коефіцієнтом 1 до 5. Але BRAIN-Гід Вам цього робити не радить.

 

 

Вибираємо колірну температуру

Колірна температура один з важливих чинників при виборі енергозберігаючої лампи. Тому що  неправильно підібраний колірний спектр лампи може погіршити якість зору або навіть викликати галюцинації.

Прийнято вважати, що для роботи підходить світловий спектр понад 3500 К, а для релаксації навпаки - до 3500 К.

 

iй 

 

Також слід враховувати метраж приміщення. Наприклад, надто яскравий світловий спектр в невеликій кімнаті буде некомфортним для знаходження в ній, як і навпаки, тьмяне освітлення в просторій кімнаті.

В цілому розрізняють три показника колірної температури світла.

Для спальні або кухні краще вибрати енергозберігаючу лампу з теплим білим світлом, злегка жовтуватим, з колірною температурою світла 2700 К. Проте ні в якому разі не купуйте такі лампи для роботи, тому що таке свiтло не дозволить вам зосередитися.

Для дитячої або вітальні кімнати відмінно підійде природно-біле світло. Тому в цьому випадку вибирайте «економку» з колірною температурою світла 4200 К.

Для громадських установ і офісних приміщень підійде холодне яскраво-біле, злегка блакитне світло. Тому краще зупинитися на енергозберігаючiй  лампi з колірною температурою світла 6000 К. У будь-яких інших житлових приміщеннях лампи з таким світлом краще не встановлювати, так як від нього дуже втомлюються очі.

21.04.2016 2834
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!