BRAIN-БЛОГ
Так склалося, що конкурентів на ринку мобільних флагманських Android-пристроїв у Samsung Galaxy S5 практично немає. Але характеристики на папері і в житті не завжди збігаються, тому ми вирішили протестувати, наскільки «п'ята» Галактика відповідає очікуванням користувачів і чим може здивувати.
Комплектація
Нам дісталася модель білого кольору, можливо тому комплект поставки також був повністю білосніжним: біле зарядний пристрій з USB-кабелем, біла провідна стереогарнітура (прям як у Apple) з набором амбушюр двох розмірів і докладна інструкція.
Дизайн, ергономіка
Дизайн Galaxy S5 - це те, що після презентації обговорювалося найбільше. Розчаровані відвідувачі обурювалися однотипної зовнішністю, намагалися знайти п'ять відмінностей від попередників лінійки Galaxy, порівнювали задню кришку смартфона з оббивкою салону «Жигулів» і постили нові «меми» на форуми. Наживо апарат дійсно важко відрізнити від побратимів по серії: закруглені кути, пластиковий сріблястий обідок, мазка передня панель і невелика рамка навколо дисплея.
Бажаючим знайти відмінності пропонуємо розгорнути телефон зворотною стороною: кришка S5 виконана з приємного на дотик пластику з «пухирцями», що імітують шкіру. Виглядає симпатично, до того ж практично - відбитків пальців на ньому ми не знайшли як не старалися, зізнаємося навіть намагалися спеціально поставити пляму жирним пальцем. Не вийшло. Перший залік.
Кришка S5 на перевірку виявилася не на жарт гнучкою - спокійно витримала «екзекуцію» в різні сторони.
Важливим придбанням флагмана став пило-вологозахищений корпус стандарту IP67. Це має на увазі захист телефону в разі падіння в бруд, пісок, воду (глибина 1 метр, 30 хвилин) і пр. Новинка дійсно витримує купання і занурення в прісну воду, правда приймати дзвінки там не вийде, але на наш погляд у захисті є одне невелике, але вагоме «але». Задня кришка S5 - знімна, з вбудованим гумовим ущільнювачем і часто при зміні карток закривається нещільно. Виробник знав про це, тому при включенні телефону кожен раз просить перевірити кришку. Так що по суті, телефон добре захищений від раптово почався дощу, але ніяк не від купань в озері.
У порівнянні з «Четвіркою» тут збільшилися розміри і вага: 142x72, 5x8, 1 мм/145 р. Однак телефон зручний в ужитку і проблем з управлінням однією рукою не виникає.
Другий залік «П'ятої» Галактиці за цікаві колірні варіації. У продажу вже доступні чорний, білий і темно-синій кольори, золотистий варіант - на підході.
Керуючі елементи
Не змінилося і розташування елементів, однак пару цікавих моментів додали. На лівому торці - вузенька гойдалка регулювання гучності (пару раз довелося повертати телефон, щоб її знайти), на протилежному - кнопка включення / блокування. Зверху - мікрофон, ІЧ-порт, аудіороз'єм. Заглушкою останній не прикритий, але в Samsung впевнені в його герметичності, а ось micro USB 3.0 внизу захований під щільною заглушкою з гумовою вставочка.
Над екраном видніється рівний ряд датчиків (наближення, яскравості), фронтальна камера, динамік і світлодіод, що сигналізує про пропущені події, зарядці і пр. У нижній частині лицьової панелі є дві сенсорні клавіші («Меню», «Назад») і стандартна клавіша «Додому» з нестандартними можливостями: цього разу в неї вмонтували сканер відбитка пальця, відповідає і за розблокування, і за захист даних при покупках в SamsungApps. Вельми гідне і корисне нововведення. Єдине, сканер пару раз працював не коректно і відмовлявся розпізнавати вологий палець. Для того, щоб з першого разу розблокувати телефон потрібно потренуватися.
Тильна частина вмістила ще один динамік, трохи виступаючий об'єктив 16 Мп камери і спалах, поєднану з ... датчиком серцебиття. Прикладіть до нього будь палець, що не рухайтеся, не кажіть і через кілька секунд телефон видасть ваш серцевий ритм. Цікаво, але виглядає більше як забава, так як показує різний пульс у одного і того ж людини в перебігу 20 секунд. Зрозуміло, S5 оснащений додатком S Health, де крім серцевого ритму можна скористатися крокоміром, порахувати пройдені кілометри і з'їдені калорії. Так що, незважаючи на дрібні недоліки - третій залік «П'ятірці» за цікаві рішення.
Ну, і нарешті, під кришкою заховані слоти для SIM-карти формату micro і карти пам'яті. Вони розміщені «бутербродом» - один над одним, з можливістю «гарячої» заміни карти пам'яті.
Дисплей
Як і годиться сучасному флагману, 5,1'' екран «П'ятого» покритий захисним склом Gorilla Glass третьої версії. Дозвіл же смартфону дісталося від попередника - 1920x1080 пікселів, а ось щільність пікселів трохи підросла - 432 ppi. Матриця - SuperAMOLED. І нехай багато її лають за занадто насичені кольори, нам вона сподобалася - найвища контрастність, широкий колірний обхват, відмінні кути огляду і хороша читабельність навіть при першому весняному сонечку. Відмінно реалізована тут і робота антибликовой підкладки, яка не віддає синявою при потраплянні світла, до того ж завжди можна змінити режим квітів в налаштуваннях телефону. Загалом, і тут залік.
Інтерфейс
Працює GALAXY S5 на останній «солодкої» версії Android KitKat з перемалювати фірмовим лаунчером TouchWiz. Він став спритніше і модніше, але в цілому це та ж барвистість, знайомі мелодії і «булькання» при будь-якому торканні.
У відмінності від «штатного» інтерфейсу тут багато доробок: наприклад, функція стеження за очима, знайома ще з Galaxy S4, багатовіконний режим, коли екран ділиться на дві зони для роботи з двома додатками.
Багато уваги в «п'ятірку» приділено режимам роботи для користувачів з обмеженими можливостями, вадами зору та слуху. Гаджет може автоматично повідомляти друзів і родичів про те, що з його власником трапилася біда, так звана кнопка SOS.
Крім S Health в девайсе з'явилася ще парочка відмінних опцій. Перша - це радіоняня. Тепер ви можете покласти телефон поряд з малюком, і смартфон вібрацією і спалахами камери повідомить вам про те, коли він прокинеться або заплаче. Функція працює добре, але яка від неї користь, якщо апарат повинен знаходитися на відстані 1 метра від малюка. Так що, якщо батько вийде в іншу кімнату, то навряд чи побачить спалаху або почує вібрацію. От якби Samsung міг відправляти тривожний сигнал на інший апарат, було б здорово. А так просто цікаво: спробували, «поплакали» і забули. Хоча можливо це тільки початок.
Зовсім інша справа - «Дитячий режим», що передбачає батьківський контроль за контентом на телефоні. Програма відкриває доступ до заздалегідь обраних ігор і додатків, обмежує проведення часу з телефоном і в цілому, виконана досить непогано. За це не шкода і п'ятий залік поставити.
Варто також згадати розширену панель повідомлень, яка замінила собою практично всі меню. У підсумку, іконок в ній так багато, що часом буває важко знайти потрібну.
Окремим екраном в S5 є стрічка новин MyMagazine, яка чимось нагадує BlinkFeed в останніх моделях HTC. Проте в «П'ятому» застосовується сервіс Flipboard, до якого можна прив'язати свій обліковий запис в соц. мережах.
Штатний аудіо-/відеоплеер підтримує максимальну кількість форматів і кодеків, а от від FM-приймача на цей раз в Samsung вирішили відмовитися. Є також приватний режим, утиліта для управління домашніми пристроями Smart Remote і додаток AWAD, що дозволяє бронювати готелі та авіаквитки. В цілому, видно що над софтом в Galaxy S5 розробники неабияк потрудилися. Знову залік.
Продуктивність
Тестований нами апарат заснований на 8-ядерний платформі Exynos 5Octa (4х1, 9 ГГц + 4х1, 3 ГГц). Обробкою графіки займається відеоприскорювач Mali-T628 MP6. Нагадаємо, що існує ще версія на базі Qualcomm Snapdragon 801 (4х2, 5 ГГц) і відеоядра Adreno 330, але в Україні у продажу є лише заснована на Exynos 5Octa.
За особистим відчуттям смартфон просто літає - зупинити його не зможе ні 3D-гра, ні Full HD-відео, ні ряд запущених додатків. Перегортання сторінок, веб-серфінг, скролінг сторінок, швидкість обміну даними з картою пам'яті - на сьогоднішній день це, мабуть, самий шустрий телефон на ринку. Результати тестування перед вами. Що говорити - залік.
Як бачите, S5 залишив позаду торішні бестселери HTC One X і Galaxy Note 3, навіть, незважаючи на менший обсяг оперативки. Тут її 2 ГБ, проти 3 ГБ в третьому Note. Вбудованої пам'яті - 16 ГБ (рідше зустрічається 32 ГБ), карти пам'яті підтримують до 128 ГБ. Є можливість підключення клавіатури, мишки, флеш-накопичувачів за допомогою опціонального OTG-перехідника.
Камера
Фронтальний камері Galaxy S5 можна присвятити окремий огляд - 16 Мп, матриця ISOCELL і неймовірне безліч налаштувань.
Не кривлячи душею, відзначимо, що це найкраща камера, яку ми зустрічали в телефонах. Відмінна деталізація, шикарна передача кольору, попадання в фокус навіть невеликих об'єктів заднього плану - все при ній. Бракує хіба що оптичної стабілізації та точного фокусування при макрозйомці, але навіть без цього якість знімків з максимальною роздільною здатністю 5312x2988 - на вищому рівні.
А от можливостей для обробки зображень замало. Зате девайс вміє знімати одночасно на основну і фронтальну 2 Мп камеру. З інших нововведень є режим «3D-тур», що знімає кругові панорами, а з основних переваг перед конкурентами - потужний модуль із записом UHD-відео (4К, 3840х2160 пікселів). За замовчуванням камера знімає Full HD-ролики, але в налаштуваннях можна вибрати UHD і подивитися його, наприклад, на 4К-телевізорі або на YouTube, який підтримує даний дозвіл.
Фотомодуль став швидше, однак режимів стало менше. Зокрема немає «Нічного», невисока якість Авто-знімків. Але, навіть, незважаючи на це, S5 володіє однією з кращих мобільних камер з швидким автофокусом, режимом HDR, неймовірною якістю фото і можливістю запису UHD-відео.
Комунікації
З комунікаціями інженери явно переборщили - з усього доступного в житті використовується всього декілька.
Bluetooth четвертої версії з підтримкою різноманітних профілів (Dial Up Networking, File Transfer, Handsfree, Serial Port, Headset, Object Push, SIM Access, BasicPrinting, A2DP) і бездротової гарнітури.
Wi-Fi c заявленою підтримкою 802.11ac і 2хMIMO. У випадку, коли необхідно передати файли об'ємом більше 30 МБ підключається прискорювач завантаження Download Booster, що використовує одночасно потужності мереж Wi-Fi і LTE. Підтримується також Wi-Fi Direct і робота в якості бездротового модему.
NFC - використовується для роботи з різними додатками. S Beam - передача об'ємних файлів на інші девайси. Ну, і звичайно ж GPS-навігатор і ІЧ-порт. А чим з усього цього користуватися нехай кожен вирішує сам.
Батарея
Ємність акумулятора трохи підросла - 2800 мАг проти 2600 мАг у попередника. Враховуючи «ненажерливість» Андроїда і 8-ядерний платформи це не так вже й багато, але на 12-13 годин роботи при інтенсивній експлуатації і 10 годин відео розраховувати можна. Орієнтовно смартфон доведеться заряджати раз на добу - більш точні результати відсутні. На жаль, але бенчмарк AnTuTu Tester так і не зміг протестувати наш екземпляр навіть з 10-ї спроби.
Набагато цікавіше виглядає режим «Енергозбереження», при активації якого S5 протримається ще добу (!) витративши всього 10% заряду. Телефон відключає бездротові модулі, доступ в мережу, робить екран чорно-білим, залишаючи лише можливість здійснювати дзвінки і відправляти SMS. Дійсно хороша річ, особливо далеко від розетки. І знову залік.
Висновки
Схоже часи революцій в індустрії мобільних телефонів пройшли, і Galaxy S5 це підтверджує наочним чином. На дизайні в черговий раз заощадили, хоча і не цього очікували від законодавців моди в цій індустрії. Також вирішили залишити і пластиковий корпус, і навіть трохи збільшили вага і розміри флагмана.
Але з іншого боку у п'ятій «Галактиці» чимало нового і цікавого з точки зору софта. Сканер відбитка пальця і пульсометр, крокомір і програма для тренувань, до того ж еталонна (не побоїмося цього слова) камера з можливістю зйомки 4К-відео, 8-ядерний процесор і, звичайно ж, пило-вологозахищений корпус.
Для «вау»-ефекту S5 бракує харизми минулих флагманів, а начинка як завжди на висоті. Так що перед нами як і раніше один з найцікавіших продуктів на ринку.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка