Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Пристрої китайської компанії ZTE не особливо користуються попитом в українських користувачів, хоча за звітами агентства IDC ця корпорація стала самим швидкозростаючим виробником після Apple і увійшла до четвірки світових постачальників смартфонів. Тільки за 2012 рік ZTE примудрилася «відвантажити» понад 20 млн. коробочок з «розумними» девайсами. Вже один тільки цей факт зобов'язує звернути пильну увагу на двостандартні смартфон ZTE N855D, який на ряду з доступною вартістю пропонує спілкування як в мережах CDMA таких українських операторів як Peoplenet, CDMAUA, Інтертелеком, так і в звичних більшості GSM-стандартах операторів Київстар, МТС, Life :).
Конкуренти
Подібних девайсів з двома «сімки», одна з яких підтримує передачі даних CDMA EVDO, на ринку небагато, хіба що Motorola XT882 (2-ядерний процесор, фронтальна камера, але ціна на порядок вище).
Комплект поставки:
Дизайн / Ергономіка / Роз'єми
Новинка має привабливою зовнішністю: чорний пластиковий корпус вдало комбінують глянцеві і матові елементи. По всьому периметру телефону йде срібляста полікарбонатна окантовка, яка не тільки робить екстер'єр девайса більш лаконічним, але і захищає закруглені кути від потертостей. Задня кришка виконана з софт-тач пластику з візерунком у вигляді крапок, які не дають апарату вислизнути з рук. «Спинка» знімається без проблем - для цього достатньо підчепити пальцем спеціальний зазор в нижньому правому куті телефону.
Габарити пристрою можна назвати вдалими, а розміри і вага комфортними для розміщення в будь-якій кишені, навіть нагрудній (121x66x10, 5 мм/135 г).
Зібрано ZTE 855D досить якісно: не люфтить, не скрипить і не схильний до цього і при подальшому використанні: тиждень носіння без чохла в сумці з ключами пройшла для нього абсолютно безболісно.
Передня частина девайса прикрита захисним мінеральним склом, в невеликому розрізі якого ховається розмовний динамік і світлодіодний індикатор (блимає червоним якщо батарея розрядилася, і під час зарядки; зеленим при пропуску дзвінків і т.д і після закінчення зарядки). Під екраном розташувалися 4 сенсорні клавіші з підсвічуванням: «Меню», «Додому», «Назад» і «Пошук». На верхній кромці знаходяться клавіша живлення / блокування і аудіороз'єм 3,5 мм, на нижній - невеликий отвір мікрофону і роз'єм microUSB. Зліва - рельєфна гойдалка регулювання гучності, а на задній панелі вічко 3,1 Мп камери і додатковий динамік для посилення гучності мови і шумозаглушення. Всі елементи розташовані досить логічно, але от «щілину» динаміка на задній частині швидко накопичує бруд і пил, тому її доведеться часто чистити.
Під кришкою розташовується акумулятор і два слоти для RUIM (аналог «сімки» в стандарті зв'язку CDMA) і звичної SIM-карти. Тут же знаходиться і роз'єм для карт пам'яті - доступ до нього вільний, виймати батарею для зміни накопичувача не потрібно, практично «гаряча» заміна карт.
Дисплей / Клавіатура
За заявами виробника в смартфоні встановлений 4 "сенсорний TFT-екран з роздільною здатністю 320х480 і відображенням 252 тис. колірних відтінків, але результати синтетичних тестів вказують, що реальний розмір екрану складає всього 3,6" (9,15 см по діагоналі).
Дозвіл і щільність пікселів невисоке для такої діагоналі (159 ppi), тому кути огляду помітно «кульгають» на сонці, до того ж вносить свою лепту і блискуче покриття екрану. Від повного вицвітання екрану рятує лише максимальний рівень яскравості, який виставляється тільки вручну. У приміщенні кути огляду максимальні (близько 178 градусів), передача кольору дуже хороша, всі кольори соковиті і реалістичні, а картинка без зернистості і пикселизации.
Екран відмінно підходить для інтернет-серфінгу та перегляду фото, але от для HD-відео його дозволу замало: при перегляді контури розмиті, з «ореолами» навколо рухомих об'єктів і помітним світінням у динамічних сценах.
Ємнісний екран наділений функцією мультитач з розпізнаванням до 5-ти торкань одночасно і високою чутливістю - іконки меню та програм відгукуються на дотик пальців без найменших роздумів. Сенсор оснащений датчиками освітлення (регулює рівень підсвічування) і наближення (відключає екран під час розмови).
Набір текстів здійснюється за допомогою TouchPal і Android-клавіатури з QWERTY-розкладкою на вибір. У книжковій розгортці кнопки невеликі, в альбомній їх розмір збільшується десь на 45%. Для зовсім «ледачих» у розкладці також передбачений голосове введення тексту, який безпомилково розпізнає і вимова російською мовою. Правда, саме меню телефону не до кінця русифіковане, наприклад при відправці SMS ви побачите частину апаратної інформації англійською, а при програванні плеєра складно орієнтуватися в назвах файлів всі заголовки відображені у вигляді «крякозябліков». Можливо, що це відноситься лише до нашого тестового зразком, і в «продажних» варіантах ці недоліки будуть усунені.
Час автономної роботи
Літій-іонна батарея має середню за сучасними мірками ємність в 1650 мАг і здатна підтримувати роботу телефону при середньому навантаженні (1 година ігор, 20-40 хвилин інтернет-серфінгу, 15-20 хвилин дзвінків) протягом доби, якщо смартфон використовується тільки для дзвінків і SMS при включеному Wi-Fi-модулі, то час його роботи збільшується до 2,5 доби. В інших варіантах використання батарея, відверто кажучи, слабенька. Перегляд відео в контейнері AVI зайняв 4 години 20 хвилин, безперервне програвання плеєра з вимкненим екраном тривало 18 годин, робота в браузері з включеним модулем Wi-Fi і того менше - 2 години 40 хвилин. Заряджається смартфон довго - повна зарядка зажадає 2,5 годин, а якщо від ПК, то ще довше 3,5 годин.
Апаратна платформа / Продуктивність
Працює смартфон під управлінням «голої» версії добре знайомої і вже відживає свій вік ОС Android 2.3.6 Gingerbread (без можливості поновлення) із стандартним набором встановлених додатків: пошта, пошук, чат, диктофон, погода, новини, диспетчер задач, менеджер завантажень, YouTube, голосовий пошук, доступ до магазину додатків PlayMarket. Соціальних мереж на робочому столі немає, але в ZTE «викрутилися» з цієї ситуації додавши Yahoo, Facebook, Twitter і Wikipedia безпосередньо в закладки браузера.
Смартфон ZTE N855D базується на одноядерному процесорі Qualcomm МСМ7625А, що працює на тактовій частоті 1 ГГц. Підтримку в обробці графіки йому надають відеоприскорювач Andreno 200 і 256 Мб ОЗУ. Для завантаження програм користувачам виділено 181 Мб вбудованої пам'яті з наявних 512 Мб, з можливістю розширення її картами пам'яті формату micriSD (до 32 Гб). І якщо частота не сильно впливає на швидкодію ОС і запуск додатків, то у випадку з пам'яттю телефону вас чекають великі сюрпризи. При такому обсязі, додатки, яким потрібна пам'ять RAM, просто не встановлюються, а камера НЕ запускається без картки пам'яті (якої до речі немає в комплекті!).
У реальному житті, ZTE N855D поводиться добре, все працює без заминок, відгук на натискання дуже хороший, а швидкість інтерфейсу та завантаження «легких» програм на вищому рівні. Все працює швидко і без «гальм», HD-відео програється, а «НЕ великовагові» 3D-ігри запускаються (але, тільки з картою пам'яті). А ось игроманам все ж варто звернути увагу на щось потужніше, тому що в Iron Man і аркади з N855D не погіршує.
У синтетичних тестах-бенчмарках, які грунтуються на характеристиках процесора, графіки і пам'яті, N855D прогнозовано показав низький рівень.
У Quadrant Standard смартфон набрав всього 1294 папужки, а за результатами комплексного AnTuTu Benchmark - 4031 балів.
На жаль, на увазі китайського походження телефону, його апаратна складова входить у конфлікт з будь-якими маніпуляціями з установки програм для зняття скріншотів, тому приносимо вибачення за не дуже якісні фото з екрану пристрою.
Комунікації
Смартфон працює в частотах GSM 900/1800 МГц і CDMA 800 МГц, а також підтримує високошвидкісну передачу даних CDMA EVDO Rev (максимальна передача даних на швидкості 3,1 МБ / сек), EDGE, GPRS, HSDPA (максимальна передача даних зі швидкістю 7, 2 МБ / сек).
Важливо відзначити, що ZTE N855D не вимагає програмування при підключенні CDMA, так як в ньому є слот для RUIM-карти, яка застосовується для 3G-підключення. Дві «сімки» доступні в режимі очікування, на екрані відображаються назви двох операторів і сигнали мережі. При дзвонах і SMS потрібно вибрати, яка карта буде використовуватися, що дуже зручно і дозволяє істотно заощадити на послугах.
Також на борту девайса є Bluetooth 3.0 і Wi-Fi 802.11 b / g / n (точка доступу та модему), і роз'єм microUSB для синхронізації з ПК та передачі даних через USB 2.0. Тест на швидкість показав швидкість закачування по Wi-Fi - 5,55 МБ / c, і роздачі - 0,55 МБ / c.
Модуль GPS спільно c встановленими картами навігації Google Maps відмінно справляється з визначенням пробок, місця розташування і пошуком потрібних об'єктів. Процес навігації дуже швидкий і точний, незважаючи на попередження виробника, що карти поки що відображаються лише в тестовому режимі і можуть бути неточності. Смартфон можна з упевненістю рекомендувати в якості повноцінного GPS-навігатора, єдине для навігації необхідна постійна мережева активність.
Мультимедійні можливості
3,2 Мп камера без спалаху демонструє напрочуд вміє непогано знімати фотографії при денному освітленні.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Інтерфейс роботи з камерою інтуїтивно зрозумілий і простий, а максимальна роздільна здатність знімків - 800х480 пікселів. Також девайс може записувати й відео у форматах VGA (640х480 пікселів) і CIF (352 x 288 точок) обсягом до 30 хвилин. Запис роликів цілком придатна для відправки в якості MMS.
Вбудований плеєр ZTE N855D підтримує формати AAC, AAC +, MP3, MPEG-4, MP4, 3GPP, WAV і WMA. А ось «великоваговий» контейнер mkv плеєру не по зубах, та й avi програється без звуку та з затримками. Музика розбита за виконавцями, альбомами, трекам, плейлістам і обраному. Якість звучання телефону середнє, без хрипів з достатньою гучністю для вуличного режиму. На борту пристрою також є FM-приймач із автоматичним пошуком радіостанцій.
Висновок
Підсумовуючи результати тестування, в першу чергу варто відзначити хорошу якість збірки та практичні матеріали корпусу ZTE N855D. Стильний зовнішній вигляд телефону ефектно доповнює великий екран з хорошими кутами огляду, правда дозвіл за сьогоднішніми мірками замало.
Одноядерний процесор, графіка і ОЗУ укупі показують хороші результати для вирішення ежеднево завдань, але для більш важких додатків їх можливостей недостатньо. Не тішить також і той факт, що наявну версію ОС Android 2.3.6 неможливо оновити.
Найсильнішою стороною цього смартфона є підтримка двох сім-карт: GSM і CDMA з високошвидкісною передачею даних CDMA EVDO і швидке підключення по Wi-Fi з безпомилковим визначенням координат за допомогою GPS-навігації.
У цілому, смартфон не адресований игроманам або меломанам, тому аудиторія ZTE N855D складається з тих користувачів, які звикли цінувати в телефоні його вміння здійснювати дзвінки, пристойний зовнішній вигляд і швидкий мобільний інтернет, а багатозадачність і камера в цьому випадку стануть приємним бонусом.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на рахунок
Угода
Помилка