BRAIN-БЛОГ
Наситившись успіхом ультрабуків-трансформерів, компанія Lenovo надала на ринок новий привід для бурхливих обговорень - планшет Yoga Tablet 10. Як і ноутбуки "гнучкої» лінійки виробника цей дивовижний девайс може легко перетворюватися в книгу, будиночок або зручну підставку для набору текстів. А ось чи достатньо йому цього, щоб домогтися успіху ми і спробуємо з'ясувати разом з 10-дюймової модифікацією з модулем 3G.
Комплект поставки
Yoga Tablet 10 поставляється разом з розбірним зарядним пристроєм (мережевий адаптер + USB-кабель), двома наклейками для підставки, короткою інструкцією та гарантійним талоном. Опціонально до планшета можна придбати Bluetooth-клавіатуру, що виконує роль захисного кейса.
Дизайн, ергономіка
На тлі «плоских» конкурентів Yoga Tablet 10 виглядає досить незвично нижня частина планшета має округле потовщення, яке служить і сховищем для акумулятора, і ручкою-держателем, і своєрідною підставкою. Саме завдяки такій особливості корпус з боку нагадує журнал із загорнутими сторінками і підозріло скидається на випущений раніше Sony Tablet S. Втім, виробник не угледів між цими пристроями ніякого зв'язку, більше того на презентації девайса було гордо заявлено в розробці планшета взяв безпосередню участь голлівудська кінозірка Ештон Кутчер. Втім, на відміну від амплуа актора комедійного в девайсе мало - Yoga налаштований на серйозну роботу в трьох «позах»: клавіатура, консоль і книга, про можливості яких трохи пізніше. Користуватися всіма цими режимами дійсно зручно: потовщений стрижень змінює центр ваги планшета таким чином, що і в одній руці тримати його комфортно (режим «книга») і при вертикальній установці він не впаде (режим «консоль»). І нарешті, в режимі «клавіатури» можна просто відкрити підставку і встановити девайс на будь-якій поверхні. Так набагато зручніше грати, «лазити» по мережі або писати SMS.
Режим Клавіатура | Режим Книги |
Режим Консоль |
Всі частини «Йоги» за винятком задньої кришки виготовлені з міцного алюмінію, що надає йому статусності, притаманною топовим девайсам. Метал на дотик шорсткий, а текстурована спинка абсолютно слизька. Якість зборки відмінна, задня панель не продавлюється, та й сама підставка не скрипить і добре фіксується на корпусі. Товщина планшета плавно збільшується від 3 до 8,1 мм (261x180 мм). Вага 3G-версії складає 610 г, Wi-Fi-версії - 605 м. Природний окрас - світло-сірий. У продажу буде доступно дві модифікації: 10,1'' і 8''. Також Lenovo розробила для Yoga цілу серію спеціальних аксесуарів, в числі яких різні чохли і бездротова клавіатура з магнітним механізмом.
Керуючі елементи
Що стосується висувною металевою підставки, то ніякої функціональності вона не несе. Під нею заховані два слоти для microSIM-карти (в 3G-версії, в іншому випадку слот просто запаяний) і карти пам'яті microSD. Фіксуються картки за допомогою пластмасової засувки, яку потрібно берегти як зіницю ока - вона запросто може загубитися, а закріпити картку пальцем або іншим предметом не так вже й просто. Тут же недалеко, на підставі самого циліндра, розташований об'єктив основної 5 Мп камери. На одному торці стрижня можна виявити велику симпатичну кнопку харчування, на протилежному - аудіороз'єм 3,5 мм. Бічні грані планшета вмістили роз'єм microUSB (підтримує режим OTG) і спарену клавішу гучності.
У тильній частині підставки пророблені два виряджаючи отворів, що приховують стереодинаміки оснащені технологією Dolby Digital Plus. Через вдалого розміщення динаміків, звернених безпосередньо до користувача, цілій масі налаштувань, яким тут відведено окремий розділ і навіть іконка додатків, планшет звучить голосно і басовито. За якістю звучання Yoga Tablet є одним з найбільш вдалих рішень на ринку.
Фронтальна частина пристрою покрита захисним склом, за яким розміщені другого 1,6 Мп камера і сенсорні датчики.
Дисплей
10,1-дюймовий IPS-дисплей за результатами бенчмарків має дозвіл 1280х752 пікселів і невелику щільність пікселів 160 ppi, що помітно при перегляді окремих об'єктів на білому тлі. Розмитість і невелика зернистість по краях видно також при читанні шрифтів. В іншому, екран хороший: широкі кути огляду в 178 градусів, відмінна контрастність, насичені кольори і висока яскравість, настроюється вручну і автоматично. Єдине, чого планшету варто уникати, так це прямих сонячних променів, що створюють відблиски. Сенсор обробляє до 10 торкань одночасно, що підтвердилося тестами.
Операційна система
Yoga Tablet базується на ОС Android 4.2.2 з власною оболонкою, незначно видозмінювати зовнішній вигляд інтерфейсу. Перше - в планшеті відмовилися від окремого головного меню: всі іконки додатків і віджети розміщуються прямо на чотирьох робочих столах. За бажанням можна додати робочий стіл, а от створити нові папки можна.
Друге - внесли зміни в панель повідомлень, а якщо конкретніше в панелі, так як їх тут тепер чотири, включаючи інтелектуальну бічну панель. Тут користувач може вибирати все, що завгодно: настройки Dolby, параметри, книги, останнім відкрите додаток, погоду, активувати один з трьох режимів (книга, підставка, клавіатура) і пр.
Встановлених додатків не так вже й багато, є повноцінний офісний пакет Kingsoft Office, антивірус Norton, файловий менеджер, навігація Route 66, стрічка новин, утиліта для покупки і читання книг, провідник, швидкий обмін даними SHAREit і пр. В цілому, нічого нового і особливого, крім того що дана модифікація підтримує 3G і в меню ви знайдете іконки для відправки SMS / MMS і зберігання контактів. Звонить по Yoga Tablet не вийде - можна тільки відправити SMS.
Продуктивність
Серцем «Йоги» виступає трохи застарілий чіп MediaTek MT8389, що складається з чотирьох ядер ARM Cortex-A7 (1,2 ГГц) і графічного прискорювача PowerVR SGX 544MP. Об'єм оперативної пам'яті - 1 ГБ, внутрішній накопичувач варіюється від 16 до 32 ГБ, при цьому планшет підтримує карти пам'яті ємністю до 64 ГБ. Проте завжди можна скористатися зовнішнім USB-накопичувачем за допомогою режиму OTG, правда перехідник доведеться докуповувати окремо.
Відверто кажучи, Ештон Кутчер з командою добре попрацювали над дизайном пристрою, залишивши апаратну платформу за кадром. Результати бенчмарків нижче середніх, в реальному житті продуктивності Yoga Tablet 10 достатньо для роботи додатків без затримок, плавної прокрутки інтерфейсу та перегляду фільмів. Що стосується ігор, то всі стандартні іграшки на ньому йдуть без проблем, а ось вже більше вимогливі, по типу GTA, можуть серйозно пригальмовувати.
Комунікаційні можливості забезпечені модулями Wi-Fi 802.11 b / g / n (точка доступу), Bluetooth ® 4.0, GPS і стандартами GSM/EDGE/3G (900/1800/1900/2100 МГц).
При підключенні до комп'ютера по USB можна вибрати один з декількох варіантів: USB-накопичувач, зарядка, медіа-пристрій, камера, вбудований CD-ROM.
Камера
На борту планшета Lenovo є дві камери: фронтальна 1,6 Мп і основна на 5 Мп. Обидві на наш погляд розташовані досить невдало: об'єктив фронтальної знаходиться на короткій стороні корпусу, так що для відеоконференції доведеться або перевертати девайс і тримати його весь час в руках або самому сідає в позу йога. Проте якість картинки прийнятне для спілкування в Skype і відеодзвінків.
Розміщення об'єктива основний 8 Мп камери також не до місця: у режимі «підставки» огляд мінімальний, в режимі «книги» доведеться знімати лівою рукою, щоб не закрити краєвид, а в портретної орієнтації - перекручуватися в пошуках нормального ракурсу. За замовчуванням камера робить знімки з максимальною роздільною здатністю 2880 × 1728 пікселів, якість не дуже висока: частину зображення змазана, кольору тьмяні ... Загалом, наводимо приклади знімків:
Налаштувань зйомки в планшеті багато, всі вони розбиті на три розділи: відео, фото та загальні. Є маса режимів, геотеггінг, ефекти, редагування фото і пр. Здійснити зйомку можливо дотиком до екрану і натисканням клавіші гучності.
Редагування фотографій | ||
Налаштування камери |
||
Автономність
Унікальна конструкція дозволила встановити в планшет акумулятор дуже великої місткості - на 9000 мАг! Заявлені 18 годин роботи з включеними бездротовими модулями дійсно підтвердилися на практиці: 12:00 ігор, близько 16 годин безперервного відтворення відео та 17 годин в режимі читання, девайс витримує без особливих проблем. Мало хто з конкурентів може похвалитися такими показниками. Мінімальний час роботи в стресовій ситуації (запущений тест батареї на максимальній яскравості з включеним Wi-Fi) склало 6 годин.
Єдине, повна зарядка акумулятора займає майже 5 годин і збільшити цей час не вдається навіть за допомогою спеціального додатку «Харчування Lenovo».
Висновок
Планшет добре лежить в руці, ефектно виглядає на публіці, до того ж його підставка надає свободу вибору для установки на поверхні і місце для ємною батареї. Єдина слабинка - недосконала апаратна начинка і невелике дозвіл екрана, що, втім, не сильно відбивається на щоденній роботі пристрою.
Оригінальний корпус Lenovo Yoga Tablet 10 настільки добре продуманий, що цілком виправдовує зовсім немаленьку вартість у випадку з 3G-версією.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка