Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
В умовах фінансової кризи і проблем усередині канадської компанії Blackberry на новітню модель Z10 були покладені великі надії, так як вона повинна була повернути виробника до числа основних гравців на ринку мобільних девайсів. BlackBerry Z10 вийшов самобутнім мобільним пристроєм з керуванням жестами, що вигідно виділяє його на тлі набили оскому «айфонів», «андроїдів» і «Віндоус-фонів».
Комплект поставки:
Конкуренти
Враховуючи той факт, що BlackBerry Z10 є флагманської моделлю, то порівнювати його варто з такими топовими девайсами як iPhone 5 і Samsung Galaxy S IV . Перший конкурент абсолютно ідентичний по частині техніки і радує божевільною кількістю додатків для iOS, другий же набагато перевершує обох як по «начинці», так і за тематичним розмаїттям існуючих додатків для Android OS. Розробники BlackBerry Z10 зробили ставку на неймовірній багатозадачності пристрої з функцією управління жестами і хорошим часом автономної роботи. Що ж стосується конкурента від Nokia в особі моделі Lumia 920 c OC Windows Phone, то це «сніжок» виграє у «канадця» за параметрами дозволу екрану, але програє за габаритами і вагою девайса.
З точки зору позиціонування модель BlackBerry Z10, практично, остання спроба компанії Blackberry (раніше відомої як Research in Motion (RIM) повернутися на ринок і закріпити свої позиції, втрачені через експансію Android і iOS.
Дизайн
Z10 всім своїм виглядом показує, що створювали його конкретно для бізнес-еліти: строгий корпус девайса з глянцевим пластиком передньої частини і матовою поверхнею «спинки» з рифленим візерунком soft-touch, який не дає смартфону вислизнути з рук. Габарити (130х65, 5х9 мм) і вага (138 г) телефону середні, так що він відмінно лягає в долоню і легко поміщається в кишеню одягу. Зібрано моноблок якісно, нічого не скрипить, навіть при натисканні. На ринку цей «канадець» доступний поки в двох класичних кольорових рішеннях: чорному і білому.
Роз'єми
На правому торці гаджета розташовані кнопка запуску голосового пошуку і гойдалка регулювання гучності, на лівому роз'єми microUSB (зарядка, синхронізації з ПК) і microHDMI для підключення до екрану телевізора або монітора. Зверху розташувалися кнопка включення, мікрофон, аудіороз'єм 3,5 мм, а внизу - динамік. Спереду над екраном знаходяться світлодіодний індикатор, датчик наближення, фронтальна камера, а на задній кришці - вічко 8 Мп камери зі світлодіодним спалахом. Знявши задню кришку ви виявите слоти для карти пам'яті і miscroSIM-карти.
Головна особливість BlackBerry Z10 не видно неозброєним оком - в його корпус вмонтовані маленькі магніти, які автоматично вимикають екран, якщо ви заховаєте телефон у чохол.
Дисплей
4,2'' сенсорний TFT-екран з роздільною здатністю 768x1280 пікселів і щільністю пікселів 355 пікселів на дюйм з авторегулюванням яскравості, так що, зайшовши в темне приміщення і дістаючи телефон ви не осліпну при його включенні. Кути огляду і поведінку дисплея на сонці непогані, але все ж програють IPS-матриці. Один з важливих моментів - віртуальна клавіатура, яка дуже чуйна і при натисканні створює відчуття м'якості і плавності. Нічого подібного не спостерігається поки ні у одного з інших виробників.
Акумулятор
Стандартний літій-іонний акумулятор ємністю 1800 мАг демонструє звичні показники автономності до 1,5 дня при інтенсивному використанні (Wi-Fi, інтернет-серфінг, 10-20 хвилин дзвінків на день).
Апаратна платформа
BlackBerry Z10 працює під управлінням новітньої операційної системи BlackBerry 10 до важливих особливостей якої можна віднести повну підтримку багатозадачності, просунуту клавіатуру з підказками, панель повідомлення з відображенням даних з пошти, соцмереж і унікальний інтерфейс з керуванням жестами, на зразок легендарної Nokia N9. Так що, ви можете провести пальцем по повітрю справа-наліво і спеціальна сенсорна панель під екраном «зловить» ваш жест і розблокує екран, або ж знизу-вгору - тоді відкриється панель повідомлень. Досить незвично, і вкрай зручно, до того ж явно викличе інтерес у навколишніх.
Через те що флагман працює на власній операційці вибір доступних додатків і сервісів в маркеті не так великий (Facebook і Twitter), тому такі мега-популярні програми як Skype, Instagram, ICQ, Однокласники поки в розробці.
Продуктивність / Пам'ять
Смартфон існує на ринку в двох конфігураціях: з 2-ядерним процесором TI OMAP 4470 1,5 ГГц TI OMAP 4470 і 2-ядерним Qualcomm Snapdragon S4 Plus 1,5 ГГц з підтримкою LTE. Об'єм ОЗУ складає 2 ГБ, а вбудованої пам'яті - 16 ГБ (користувачам доступно 10,8 ГБ) з можливістю збільшення картами пам'яті microSD до 64 ГБ. Працює телефон досить спритно, додатки не підвисають, а всі доступні для даної «операційки» ігри просто літають.
Комунікаційні можливості
Телефон відмінно ловить сигнал зв'язку мереж GSM / WCDMA (850/900/1800/1900/2100), а також бездротові сигнали стандартів Bluetooth 4.0 і Wi-Fi 802.11 a / b / g / n. На борту флагмана мається новомодний чіп NFC і навігаційний GPS.
Камера / Звук
Z10 став першим апаратом, який оснастили 8 Мп камерою зі світлодіодним спалахом, яка вміє знімати Full HD фото. Фронтальна 2 Мп камера, як і в більшості топових пристроїв призначена для відеодзвінків і автопортретів в HD 720р. А ось зв'язатися по Skype у вас не вийти, через відсутність версії програми для BlackBerry 10.
Гучності звучання досить, так що можна використовувати даний смартфон в якості повноцінного музичного плеєра з навушниками.
Висновки:
Як бачите, компанії BlackBerry все ж вдалося помітно оживити свій модельний ряд. Флагман BlackBerry Z10 хоч і програє «андроїдів» по частині вибору доступних додатків, але виглядає набагато цікавіше, пропонуючи стильний дизайн, великий якісний екран, небачену досі ОС BlackBerry 10 з можливістю управління жестами і приголомшливою підтримкою багатозадачності, чого немає ні в якого іншого виробника на ринку.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка