BRAIN-БЛОГ
Як правило, ноутбуки ASUS X-серії відносяться до бюджетного класу. Однак в модифікації ASUS X554LA (X554LA-XO1236D) розробник вирішив відійти від цього, оснастивши лептоп продуктивним процесором сімейства Intel Core i3. Це в свою чергу зробило ноутбук відмінним варіантом не тільки для студентів і школярів, але і для бізнес-сегмента.
Зовні
Пластикова кришка ноутбука ASUS X554LA прикрашена непомітною текстурою у вигляді діагональних смужок. Внутрішня робоча поверхня також текстурована і як і сама кришка теж з матового пластику, на якому не так видно відбитки пальців. Але якщо основний корпус пристрою досить витривалий до натискань, то кришка все ж трохи прогинається.
Якщо говорити про габарити, то вони стандартні для 15,6" ноутбука: 38,4x26x2,9 см. А от вага приємно дивує - 2,3 кг не сильно обтяжать багаж, тому лептоп можна брати з собою в тривалі подорожі.
Комунікації
Бюджетність не вплинула на оснащення ASUS X554LA. Виробник передбачив всі необхідні для роботи, навчання і розваг засоби комунікації. На правому торці розмістився комбінований аудіороз'єм, USB 2.0, картрідер, привід DVD ± RW. Зліва розміщені 2xUSB 3.0, VGA, HDMI, LAN-порт, гніздо зарядки і замок Кенсингтона. Крім того, передбачено низку світових індикаторів: заряду батареї, включення ноутбука, накопичувача і режиму польоту.
Що стосується роботи бездротових модулів, тут ноутбук демонструє стабільний сигнал Wi-Fi і відмінний обмін даними по Bluetooth.
Клавіатура і тачпад
«Острівна» клавіатура ASUS X554LA непогана по тактильним відчуттям, але сама підкладка трохи прогинається. Клавіші натискаються чітко, на них добре видно маркування, що допомагає працювати швидко і без помилок. Наявність цифрового блоку не відбилася на розмірах клавіш. Блок стрілок і функціональні кнопки верхнього ряду трохи зменшені, але це не впливає на швидкість набору текстів.
«Безклавішний» тачпад лептопа визначається навіть наосліп, адже він тактильно і візуально відрізняється від піддолонєвої поверхні. Щоправда якесь розділення у вигляді смуги в нижній частині на ньому все ж таки присутнє. Робота маніпулятора не викликає нарікань: хороший відгук, швидке реагування на дотик, оптимальний розмір для жестів мультитач.
Екран
Екран пристрою далекий від досконалості. TN-матриця з невисоким стандартним дозволом 1366x768 пікс. не спроможна забезпечити добру оглядовість, особливо при колективному перегляді. Матове покриття не відблискує, зображення вражає достатньою насиченістю і контрастністю. Діапазон яскравості коливається в межах 20-190 кд / м².
Вбудована веб-камера добре справляється з відеозв'язком, але знімки за робочим столом - не її коник. У кращому випадку, вийде зробити затемнене фото, в гіршому - ризикуєте взагалі не впізнати себе на фотографії.
Система
Головною перевагою новинки став 2-ядерний процесор Intel Core i3-5010U, який відноситься до новітнього 5-го покоління Broadwell. Випущений в січні 2015 року він, по суті, став покращеною версією архітектури Haswell перекладеної на 14-нм техпроцес. Процесор більш енергоефективний, має значно зменшену площу чіпа, тому використовується в ультрабуках і субноутбуках. Тактова частота - 2 ГГц без підтримки TurboBoost. Однак незважаючи не всі перераховані характеристики, продуктивність у лептопа не найвища, її достатньо лише на виконання нескладних завдань.
Вбудоване відеоядро Intel HD Graphics 5500 працює з графікою адекватно, крім сучасних ігор на високих налаштуваннях. Приміром, поганяти в FIFA 2014 вийде з натяжкою, а от рання версія Counter Strike йому до снаги.
Що стосується «оперативки», то планка DDR3L-1600 МГц на 4 ГБ упаяна в саму «материнку» і апгрейду не підлягає. Малувато буде користувачеві і зовнішньої пам'яті на вінчестері - всього 500 ГБ.
Звук
У ноутбуці передбачено два динаміки, що посилені технологією SonicMaster. Розташовані вони на торці фронтальної частини, тому не проблем з гучністю і високими частотами не існує. Однак дивитися фільм краще все ж в навушниках.
Автономність
Без підзарядки батарея ємністю 37 Вт * год пропрацює близько 3 годин при помірному режимі і лише годину-півтори при геймплеї.
В підсумку
Як бачите ноутбук ASUS X554LA (X554LA-XO1236D) мало чим відрізняється від своїх більш доступних побратимів. Тим більше, що продуктивністю лептоп не вражає, навіть, незважаючи на наявність чіпсета Intel Core 5-го покоління. Та й автономність пристрою посередня, а дисплей - взагалі бюджетний. До того ж операційною системою лептоп також обділений, що чомусь не сильно відбилося на ціні.
У той же час, майбутні власники отримають зручну клавіатуру, повний набір засобів комунікацій, практичне оброблення для безпроблемної роботи вдома і в офісі. А от чи варто переплачувати за бренд, вирішуйте самі.
BRAIN-Гід бажає Вам приємних і розумних покупок.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка