BRAIN-БЛОГ
Пройшли часи, коли високою продуктивністю могли похвалитися тільки комп'ютери з великими розмірами і корпусом у вигляді труни. Сьогодні навіть крихітна коробочка може містити «начинку», захоплювалися своєю обчислювальною потужністю. Не дивно, що неттопи стають все більш популярними.
Особливо досягла успіху в цій справі компанія INTEL, що працює над платформою NUC (Next Unit of Computing). У неї входять дуже компактні пристрої з продуктивними процесорами. Вони поставляються недоукомплектованими, на зразок Barebone-рішень. Тобто користувачі можуть самі вирішувати, який обсяг ОЗУ їм встановити, який задіяти накопичувач.
В основі розглянутого в огляді INTEL NUC (BOXDC3217BY) лежить материнська плата з чіпсетом Intel QS77 (Core i3 3217U 2х1, 8 ГГц). Потрібно відзначити, що далеко не всі домашні системи початкового рівня мають такі «камені». Подібний процесор хороший тим, що при високій потужності, він не потребує масивної системі охолодження. Графіка тут вбудована (HD Graphics 4000), тому як немає місця для дискретного рішення.
Як вказувалося вище, користувач сам вирішує, який обсяг оперативної пам'яті йому необхідний. Можлива установка моделей SODIMM DDR3 1600 МГц, що застосовуються в ноутбуках. Для них передбачено відразу два слоти. Накопичувач також використовується «лептопний»: 2,5 "жорсткий диск або SSD, залежно що важливіше, ємність або швидкість. Процедура установки нескладна і під силу будь-якого користувачеві.
Все це встановлено в корпус із пластику й алюмінію (117x112x41 мм). На його гранях розташований вельми цікавий набір роз'ємів, що підвищує інтерес до «малятку». Адже крім 3x USB (один спереду і два ззаду), HDMI і LAN, тут знайшлося місце для новомодного Thunderbolt. Цей роз'єм цікавий тим, що забезпечує швидкість передачі даних порядку 10 Гбіт / с, дозволяючи підключати одночасно відразу декілька пристроїв. Також ззаду знайшлося місце і для замку Kensington, покликаного убезпечити систему. Єдина кнопка, призначена для включення комп'ютера, розташована зверху на кришці.
У комплекті з комп'ютером поставляється невеликий блок живлення, на зразок тих, що використовуються в ноутбуках, і спеціальною кріпильної системою, що дозволяє закріпити систему на стіні. Природно, тут немає ніякої передвстановленою осі. Адже подібні комп'ютери нерідко працюють зі специфічним програмним забезпеченням.
Висновок:
Мініатюрний комп'ютер NUC від INTEL цікавий не тільки своїми розмірами, а й універсальністю.
Спектр завдань, які може вирішувати ця система, величезний. Від домашнього та офісного застосування, до інфокіосків в магазинах і систем управління на заводах. Малі розміри дозволяють встановити NUC практично де завгодно. А значна обчислювальна потужність робить його придатним для обробки значних обсягів даних.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка