Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Не так давно, рік тому, ультрабук вважався елітним пристроєм для вишуканої публіки, статус якого був «несумісний» з великими габаритами класичних ноутбуків і «урізаною» функціональністю нетбуків. Але, ніщо не вічне під Місяцем, і компанія ASUS першою зробила крок назустріч масовим користувачам, випустивши на ринок вельми цікаву модель - ASUS X501A (X501A-XX243D), бюджетний лептоп, що володіє характерними зовнішніми рисами ультрабука, і при цьому не втратив «ноутбучной» продуктивності.
Дизайн ASUS X501A з першого погляду стандартний для більшості ноутбуків: в складеному стані він мало чим відрізняється від інших бюджетних моделей, вироблених як компанією ASUS, так і її найближчими конкурентами - Acer, HP або Lenovo. Все ті ж прямі грані, закруглені кути і пластик. Розмірами даний ноутбук теж практично нічим не виділяється з ряду «побратимів» по ціновій категорії і діагоналі дисплея, але от товщина (2,65 см - в передній частині і 3,23 - в задній) і маса (зменшилася до 2,07 кг) пристрою більш характерна вже ультрабукам. У розкритому стані, в дизайні цього недорогого девайса прослизає «іскорка» стилю а-ля MacBook Air: ідеально плоска цільна нижня панель з прорізами для м'яких плоских клавіш і великий (104х72 мм) тачпад, створюють яскравий та індивідуальний образ. Єдиним, що псує цей образ, є бюджетна глянцева матриця екрана.
Продовжуючи знайомство з ноутбуком ASUS X501A, звернемо погляд на особливості його інтерфейсу користувача. 15,6 "LED-дисплей з роздільною здатністю 1366х768 пікселів суттєво« затьмарює »за своїми розмірами ультрабуки з їх, як правило, скромними 13-14 дюймами і, тим більше, дисплеї нетбуків (9-12"). Клавіатура цього ноутбука також перевершує аналоги сімейства ультрабуків за рахунок розмірів основних, повного набору допоміжних і службових клавіш, і за рахунок виділеної цифрової панелі. Але це, в основному, кількісну перевагу, а от якість кілька «кульгає» - хід клавіш нечіткий, клавіші трохи деренчать, а центральна частина полотна клавіатури при деякому зусиллі навіть прогинається. Тачпад також не завжди адекватно реагує на випадкові дотики, виділені кнопки відсутні, а сенсорна панель «клацає» досить туго.
У наборі роз'ємів інтерфейсу в X501A можна окремо згадати наявність високошвидкісного порту USB 3.0, який в 10 разів швидше передає інформацію, ніж наявний там же USB 2.0. Крім того в девайсі присутні і роз'єми VGA, HDMI, RJ-45 (LAN), аудіо вхід і вихід і кард-рідер. Подібний набір дещо перевершує стандартну комплектацію ультрабуків, але відсутність вбудованого оптичного приводу нагадує нам про «бюджетности» даного пристрою.
І, нарешті, ми дісталися до моменту істини - апаратна конфігурація ASUS X501A дозволяє вам виявити ту тонку грань, яка і визначає його позицію на сучасному ринку мобільних ПК. Збірка лептопа виконана на базі чіпсета Intel HM70, що включає в себе 2-ядерний процесор Intel Pentium B980 з інтегрованим графічним адаптером Intel HD Graphics 2000, який хоча і відрізняється своєю «бюджетної» потужністю, але, тим не менш, на ділі показує чималу продуктивність в роботі. Крім того модель оснащена 4-ма Гб оперативної пам'яті і жорстким диском місткістю 500 ГБ. Комунікаційний функціонал ноутбука представлений мережевими модулями Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.0 і Gigabit Ethernet. Для онлайн-спілкування в ноутбуці встановлена посередня 0,3-Мп веб-камера і вбудований цифровий мікрофон. У цілому цього «оснащення» цілком достатньо для комфортної роботи з офісними додатками, відтворення мультимедійних файлів, інтернет серфінгу, спілкування за допомогою голосової та відео зв'язку.
Підводячи підсумок вищесказаного, відзначимо, що ASUS X501A - це типовий бюджетний ноутбук, якому творці спробували надати зовнішні витончені риси ультрабука, прикрасивши відставання від старших братів наявністю високотехнологічних фірмових «примочок» - першокласної звуковою системою SonicMaster Lite, технологією охолодження контактних поверхонь IceCool і досить ефективною пасивною системою шумозаглушення. Тому, його можна рекомендувати тим, хто бажає дістати іміджевий пристрій, з нехарактерним для бюджетного класу високошвидкісним портом USB 3.0 і цілим рядом перерахованих вище якостей, притаманних більш дорогим ноутбуків. Тим же, для кого важливий функціонал, а не дизайн, можна звернути увагу, наприклад, на HP Compaq CQ58-279ER (з оглядом цього ноутбука можна ознайомитися, перейшовши за посиланням), який при більшій вазі і менш витонченому дизайні може «похвалитися» подібним рівнем продуктивності, наявністю оптичного приводу і більш вдалим тачпадом. Але, в будь-якому випадку, вибір відповідного пристрою є виключно справою смаку користувача і усвідомлення тих завдань, які ви перед ним ставите.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка