За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Як налаштувати Wi-Fi роутер самостійно?

img

Під час купівлі нового маршрутизатора або під час заміни того, що вийшов з ладу, кожен з нас може зіткнутися з необхідністю його повторного налаштування. Багатьох лякає ця процедура, проте в ній немає нічого складного. Завдяки нашому гайду, будь-хто зможе зробити це самостійно.

У даній статті ми детально розглянемо більшість питань, які можуть виникнути при налаштуванні, а для прикладу візьмемо доволі популярні маршрутизатори TP-Link Archer C24 і TP-Link Archer C54. 

На певних етапах даної інструкції, ми будемо згадувати про деякі особливості налаштування маршрутизаторів інших брендів. Також варто розуміти, що чимало недорогих роутерів будуть позбавлені низки можливостей з налаштування, описаних у нашому тексті.

 

Зміст:

Підготовка до налаштування

Підключення роутера до комп'ютера / ноутбука

Вхід у налаштування пристрою

Налаштування інтернету

Налаштування Wi-Fi

Налаштування безпеки

Завершення налаштування та перевірка роботи

Підсумки


 

Підготовка до налаштування:

Давайте розберемося з деякими питаннями, які можуть виникнути на самому початку процесу налаштування. А саме:

  • новий, чи наявний роутер потрібно налаштувати?
  • яка інформація необхідна для налаштування і де її взяти?

 

Новий чи наявний роутер потрібно налаштувати?

Якщо ви тільки дістали пристрій з упаковки - його можна відразу налаштовувати. У цьому сенсі роутери TP-Link нічим не відрізняються від моделей будь-яких інших брендів. 

Якщо роутер уже налаштовувався раніше, то може знадобитися скидання налаштувань. Зробити це досить просто. Увімкніть роутер, зачекайте близько хвилини, далі затисніть кнопку WPS/Reset і зачекайте приблизно 5 секунд (коли необхідний час пройде, ви побачите, як згаснуть індикатори на роутері).

 

Яка інформація необхідна для налаштування і де її взяти?

Який тип підключення до інтернету використовує ваш інтернет-провайдер? Маючи ці дані ми дізнаємось, які саме налаштування потрібні, а які можна пропустити*. Зазвичай інформація про тип підключення вказана в договорі на надання послуг від провайдера.

* В реаліях України найчастіше зустрічаються такі типи підключень:

  • динамічна IP-адреса. Кожен вхід у мережу означає скидання налаштувань і роздачу нових. Тобто під час налаштування роутера просто обираємо Dynamic IP - всі інші дані прописуються автоматично;
  • статичний IP. Вимагає введення логіна і пароля, які необхідно вводити вручну при налаштуванні роутера;
  • формат PPPoE. Застосовується для підключення до високошвидкісного інтернету. Для підключення потрібно ввести логін і пароль, а також прописати статичну IP-адресу вашої домашньої мережі під час першого налаштування;
  • формати підключення PPTP і L2TP. Схожі між собою, тому ми розглядаємо їх разом. Під час налаштування такого типу підключень необхідно вказувати зв'язку ім'я-ключ авторизації, адресу сервера і статичну IP-адресу (всі ці дані надає провайдер).

Логін і пароль користувача інтернету. Вони знадобляться нам для того, щоб підключити роутер до інтернет-мережі в більшості випадків (якщо тільки у вас не динамічний IP). Ці дані надає ваш інтернет провайдер. 

IP-адреса роутера. Зазначена в інструкції до роутера. Якщо інструкції у вас немає або під час першого налаштування базовий IP змінили, можна знайти його в Windows. Для цього потрібно підключити маршрутизатор безпосередньо до ПК за допомогою LAN кабелю. Далі заходимо в «Мережа та Інтернет», вибираємо Ethernet, у вікні, що з'явилося, натискаємо «Відомості» і дивимося список IP-адрес. Нас цікавить та, що «шлюз за замовчуванням IPv4» - це і є адреса нашого роутера. 

 

Підключення роутера до комп'ютера / ноутбука

Крок 1. Підключаємо роутер до електромережі. Вставляємо інтернет-кабель провайдера в мережевий WAN-порт. Він синього кольору. 

 

Крок 2. Підключаємо роутер до пристрою, з якого будемо його налаштовувати. У нас є дві можливості: по кабелю або по WiFi:

  • кабельне підключення. Використовуємо двосторонній мережевий кабель «патч-корд». Один кінець вставляємо в один із мережевих портів роутера (сірого кольору підписані як LAN), а інший - у ноутбук або комп'ютер;
  • підключення по Wi-Fi. Роутер відразу після ввімкнення роздає Wi-Fi мережу. До неї можна підключитися з будь-якого пристрою. Але зручніше робити це зі смартфона. Заводське ім'я Wi-Fi мережі (SSID) і пароль Wi-Fi пароль можна подивитися знизу внизу корпусу на сервісній наклейці. Вибираємо мережу зазначену на наклейці і вводимо заводський пароль*.

* На наклейці Archer C54 є QR-код для підключення до Wi-Fi мережі. Наведіть на нього камеру смартфона і він запропонує вам під'єднатися.

 

Вхід у налаштування маршрутизатора

Після підключення до роутера вам потрібно запустити браузер і перейти за адресою http://tplinkwifi.net.

Має відкритися сервісна панель роутера, де запропонують створити пароль адміністратора. Це означає, що ми все зробили правильно. Потрібно придумати пароль і вказати його два рази. Врахуйте, це не пароль від Wi-Fi! Цей пароль захищатиме сторінку з налаштуваннями роутера. Краще його записати або запам'ятати, бо якщо забудете, то залишиться тільки скинути налаштування роутера і повторити всю процедуру заново.

У разі роутерів інших брендів, для входу в адмін-панель нам може знадобитися IP-адреса маршрутизатора (раніше в статті ми розповідали як її знайти). Вводимо в адресний рядок браузера IP-адресу маршрутизатора і потрапляємо в адмінпанель. 

 

Налаштування інтернету

Крок 1. В адмінпанелі з'явиться кнопка «Приступимо до роботи». Натискаємо на неї і відкриється майстер швидкого налаштування. Насамперед виставляємо часовий пояс (+2 Київ). 

 

Крок 2. Обираємо країну, населений пункт, інтернет-провайдера і тип підключення (які типи підключення бувають і як їх визначити ми говорили раніше в статті). Якщо вашого провайдера немає в списку, ставимо галочку навпроти пункту «Виберіть тип підключення вручну». Подальші дії залежать від типу підключення:

  • динамічний IP. Після натискання на кнопку «Далі» не потрібно вводити жодних даних*;
  • статичний IP. Вводимо ай-пі адресу, а також логін і пароль користувача, всі ці дані надає провайдер;
  • PPPoE.  Вводимо адресу, а також ім'я користувача і пароль (для доступу в інтернет, всі ці дані надає провайдер); 
  • PPTP або L2TP. Крім IP-адреси та логіна/пароля знадобитися ввести адресу сервера (її надає провайдер).

*Єдиний нюанс, що може виникнути при підключенні з динамічним IP - це зміна MAC-адреси. Він виникає в тому випадку, якщо ваш провайдер робить прив'язку до MAC-адреси. У вашого роутера є власна MAC-адреса, яка прописана в інструкції користувача і на сервісній наклейці. Її можна або додати в білий список провайдера (зателефонувавши в службу підтримки), або змінити MAC-адресу на одну з підтримуваних провайдером. Щоб змінити її, зайдіть у вкладку «Безпека» в адмінпанелі роутера → «Прив'язка IP- і MAC-адрес» → виберіть MAC-адресу роутера в списку і натисніть «Змінити» - вводите одну з тих адрес, які прив'язані до провайдера. 

 

Налаштування Wi-Fi

Крок 3. Налаштування WI-FI мережі. Роутери в нашому прикладі дводіапазонні (роздають Wi-Fi на частоті 2.4 ГГц і 5 ГГц). Потрібно змінити ім'я мережі зі стандартного (SSID) на зручне для вас і задати пароль. Тиснемо «Далі».

 

Крок 4. Після застосування налаштувань відбудеться перезапуск мережі Wi-Fi. Потрібно почекати, поки мережа підключитися заново, і перевірити підключення. Якщо ви знову ввійдете в меню роутера, то побачите кнопку «Підключено». Натискаємо на неї, з'явиться повідомлення про те, що налаштування завершено. Тиснемо «Завершити» і нас повертає на головну сторінку меню налаштування роутера. 

Деякі ігрові роутери мають додаткові налаштування, пов'язані зі зменшенням часу затримки по бездротовому з'єднанню і пріоритезацією трафіку. А роутери Keenetic дають змогу здійснювати налаштування WiFi за мережевими протоколами Telnet або SSH, однак така можливість буде затребуваною лише в середовищі фахівців.

 

Налаштування безпеки

Якщо ви хочете максимально убезпечити ваше інтернет-з'єднання, рекомендуємо ввести відповідні налаштування:

Крок 1. Увійдіть в адмін-панель за допомогою встановлених логіна/пароля.

Крок 2. Виберіть «додаткові налаштування».

Крок 4. Виберіть пункт «бездротовий режим».

Крок 5. Виберіть пункт «налаштування бездротового режиму».

Крок 6. Відкрийте список «режим безпеки». Тут потрібно вибрати один із протоколів безпеки:

  • WEP (Wired Equivalent Privacy):
    • Застарілий протокол шифрування.
    • Використовує статичні ключі довжиною 64 або 128 біт.
    • Низький рівень безпеки, легко піддається злому.
    • Рекомендація: Не використовувати.
  • WPA (Wi-Fi Protected Access):
    • Поліпшення над WEP, з динамічною генерацією ключів.
    • Використовує протокол TKIP (Temporal Key Integrity Protocol).
    • Рекомендація: Використовувати тільки в разі несумісності обладнання з більш сучасними стандартами.
  • WPA2 (Wi-Fi Protected Access II):
    • Стандартний протокол з 2006 року.
    • Шифрування з використанням AES (Advanced Encryption Standard).
    • Надійний і швидкий.
    • Рекомендація: Використовувати, якщо ваш роутер або пристрої не підтримують WPA3.
  • WPA3 (Wi-Fi Protected Access III):
    • Останній стандарт безпеки Wi-Fi.
    • Основні поліпшення:
    • Стійкість до перебору паролів (захист від атак за словником).
    • Індивідуальне шифрування даних для кожної сесії.
    • Покращений захист для відкритих мереж (режим Opportunistic Wireless Encryption).
    • Рекомендація: Використовувати, якщо всі пристрої в мережі підтримують цей стандарт.
  • Mixed Mode (WPA/WPA2 або WPA2/WPA3):
    • Підтримка пристроїв із різними протоколами.
    • Менш безпечно, ніж використання одного протоколу.
    • Рекомендація: Використовувати тільки за наявності пристроїв, не сумісних з WPA3.

Набагато тонше налаштування параметрів дають змогу здійснювати роутери Mikrotik, що працюють на базі RouterOS. Тут ви зможете здійснювати ці налаштування як через інтерфейс операційної системи, так і через протоколи CLI (SSH, Telnet).

 

Завершение настройки и проверка работы роутера

Після завершення конфігурації роутера залишається протестувати його працездатність. Для цього підключаємося кабелем і бездротовою мережею і перевіряємо швидкість з'єднання, наприклад speedtest.net - це браузерний сервіс, тож нічого встановлювати на комп'ютер, планшет або смартфон не потрібно. Переконайтеся, що результати за швидкістю збігаються із зазначеними в тарифному плані вашого провайдера (різниця в 10-15% це нормально). Якщо все окей - вітаємо, ви налаштували ваш роутер коректно. Якщо ж підключення немає, потрібно повернутися до налаштувань і повторно пройтися ними, можливо, ви ввели неправильні дані на якійсь стадії. 

Деякі роутери ASUS підтримують технологію Mesh, яка дає змогу використовувати маршрутизатор як точку доступу і розширювати зону покриття WiFi мережі. Як це працює ви можете дізнатися з нашої статті.

 


Підсумки

В налаштуванні роутера дійсно немає нічого складного, головне запастися терпінням і звіряти свої дії з нашою статтею. Якщо ж ви шукаєте якісні роутери для дому, геймінгу або інших завдань, то їх можна придбати в нашому магазині. 

19.02.2025 111
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!