За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

ТОП 15 Wi-Fi роутерів – Рейтинг моделей 2023 року

img

Скажіть, як давно ви звертали увагу на свій роутер? Думаю, що давно, адже середньостатистичний маршрутизатор річ досить непомітна: стоїть собі тихенько в кутку, їсти не просить, мирно припадає пилом. Але варто сигналу почати зникати, а швидкості просісти, і до цього девайсу враз приковується багато уваги.

У даному рейтингу зібрано 15 моделей роутерів, які не повинні підносити неприємних сюрпризів, а тому заслуговують на увагу у 2023 році.

У першу чергу тут представлені домашні маршрутизатори, але також є кілька моделей, які можна використовувати для офісів та громадських місць.

 

Якщо у рейтингу ви не знайдете відповідної моделі, то можете скористатися нашою інструкцією та вибрати роутер самостійно.

 

 


Бюджетний сегмент

Бюджетний сегмент включає недорогі роутери, які коштують до 1000 гривень. Більшість із них це «робочі конячки», які не мають просунутих функцій. Площа покриття охоплює до трьох кімнат, а девайс дозволяє одночасно підключити до 5-10 пристроїв. Такий маршрутизатор підійде для звичайних завдань, але може не влаштувати геймерів.

Моделі вартістю до 500-600 гривень зазвичай працюють лише у діапазоні 2.4 ГГц. Дводіапазонні моделі у бюджетному сегменті також зустрічаються, але обійдуться мінімум у 700-800 гривень. Для рейтингу ми відібрали і перший, і другий тип маршрутизаторів.


 

Mercusys MW302R

Mercusys MW302R

Mercusys MW302R це недорогий роутер для квартири. З цікавих фішок можна відзначити підтримку пріоритезації трафіку для певних пристроїв. Наприклад, можна встановити пріоритет для ігрового ноутбука або комп'ютера. Втім, навіть у цьому режимі максимальна швидкість становитиме 300 Мбіт/с. Інші підключені девайси можуть почати просідати у разі високого завантаження пріоритетного каналу.

Для сімей з дітьми плюсом буде можливість обмежити доступ до деяких сайтів. Також є можливість встановити розклад роботи, щоб роутер вимикався на ніч або коли ви на роботі.

 

Плюси

Мінуси

приваблива ціна

невисока максимальна швидкість

пріоритезація трафіку

 

корисні функції для сімей з дітьми

 

 

Netis MW5230

Netis MW5230

Відмінною рисою маршрутизатора Netis MW5230 є USB-роз'єм. Насамперед він цікавий тим, що дозволяє підключити 3G/4G модем для мобільного інтернету. Це робить дану модель хорошим варіантом для сільської місцевості.

Додатковим плюсом буде автоматичне перемикання з мобільного інтернету на стаціонарний та навпаки, у разі відсутності одного з них.

Мінусом є те, що роутер працює не з усіма модемами. Перед покупкою бажано уточнити сумісність на офіційному сайті.

Крім модему до USB-порту можна підключити зовнішній накопичувач, і у вас буде власне хмарне сховище.

Маршрутизатор оснащений антенами з коефіцієнтом посилення 5 дБі, чого вистачить для покриття приватного будинку. Деякі користувачі повідомляють, що сигнал добре ловить навіть на присадибній ділянці. Але дальність сигналу залежить від багатьох умов, тому не факт, що у вашому випадку буде так само.

 

Основні характеристики роутера скромні: робочий діапазон 2,4 ГГц, тому швидкості більше 300 Мбіт/с отримати не вдасться. Також суттєві обмеження швидкості LAN портів – 100 Мбіт/с.

 

Плюси

Мінуси

можна використовувати із 3G/4G модемом

сумісний не з усіма моделями модемів

 

невисока максимальна швидкість

 

Netis N3 (N-3)

Netis N3 (N-3)

Netis N3 (N-3) – один із найдоступніших дводіапазонних маршрутизаторів, який може працювати на частотах 2.4 та 5 ГГц, що забезпечує швидкість інтернету 800+ Мбіт/с. Також маршрутизатор має порт LAN 1000 Мбіт/с, через який можна підключити ПК.

Із плюсів: підтримка функції Wi-Fi EasyMESH. Вона дозволяє створити на базі даного роутера безшовну мережу, щоб покрити велику площу. Підтримується підключення до 6 ретрансляторів, що дозволить організувати широке покриття, незалежно від кількості стін та міжповерхових перекриттів.

 

Плюси

Мінуси

два робочі діапазони

 

максимальна швидкість 800+ Мбіт/с

 

може бути базовим роутером для безшовної мережі Wi-Fi

 

 

Mercusys AC10

Mercusys AC10

Маршрутизатор Mercusys AC10 – чудова модель для використання не тільки вдома, а й у невеликому офісі. Це можливо завдяки технології MU-MIMO, що дає змогу підключити більше пристроїв.

Плюсом є те, що вам не доведеться витрачати багато часу на налаштування: в робочий стан роутер можна привести за кілька хвилин, дотримуючись вказівок на екрані.

Як і минула модель рейтингу, даний роутер дводіапазонний, але за швидкістю трохи виграє: до 867 Мбіт/c.

Mercusys AC10 має 2 LAN-порти. З одного боку, цього скоріше за все вистачить у домашніх умовах (зазвичай через дріт підключають лише комп'ютер та телевізор). Для офісу цього може бути занадто мало, тому ця модель не стане повноцінною альтернативою дротовому маршрутизатору.

Великим плюсом є те, що Mercusys AC10 підтримує інтелектуальну функцію Beamforming. Завдяки їй, він «розуміє», де знаходиться пристрій-клієнт, і спрямовує сигнал до нього, а не поширює на всі боки. Це дозволяє досягти кращої стабільності сигналу, а також трохи знизити рівень перешкод для інших девайсів.

 

Плюси

Мінуси

просте налаштування

тільки 2 LAN порти

функція Beamforming

 

 


Середньобюджетні роутери

Цей сегмент охоплює маршрутизатори вартістю 1000-5000 гривень. Середньобюджетні роутери виграють у недорогих за рахунок сильнішого сигналу (як наслідок – ширшого покриття), підвищеної швидкості за рахунок підтримки сучасних стандартів та можливості роздавати інтернет для 10+ пристроїв-клієнтів.


 

ASUS RT-AC51U

ASUS RT-AC51U

Роутер ASUS RT-AC51U – міцний середнячок із середньобюджетного сегменту. Підтримує роботу в діапазонах 2,4 та 5 ГГц, оснащений USB роз'ємом з можливістю встановлення модему або підключення периферії.

Варто звернути увагу, що максимальна швидкість всього 733 Мбіт/с, що трохи нижче ніж у інших роутерів з підтримкою діапазону 5 ГГц. Втім, на практиці різниця мало помітна.

У налаштуваннях можна обмежити швидкість підключених пристроїв. Це роблять, щоб у години пікового завантаження швидкість не "з'їдав" один гаджет-клієнт. Така маніпуляція дозволить не боятися, що хтось із домашніх перевантажить мережу, через що у вас почне підвисати фільм чи лагати гра.

 

Налаштувати роутер ASUS можна за допомогою зручної десктопної програми ASUSWRT. Вона інтуїтивно зрозуміла, тому не потрібно кожну секунду звірятися з інструкцією. Для керування зі смартфона є мобільний додаток ASUS Router APP.

 

Плюси

Мінуси

можна підключити модем

 

функція обмеження швидкості для окремих девайсів

 

десктопний та мобільний додаток для налаштування

 

 

Totolink A3002R

Totolink A3002R

Totolink A3002R позиціонується як геймерський роутер, і хоч повною мірою таким не є, він має низку корисних переваг. Головним із них слід назвати потужний процесор, який успішно витримує одночасне підключення до 64 гаджетів-клієнтів.

Маршрутизатор дводіапазонний і забезпечує швидкість до 1167 Мбіт/с, що непогано для Wi-Fi 5. Підтримуються технології Beamforming, MU-MIMO. Геймерською на думку виробника, модель A3002R робить функцію розподілу трафіку, завдяки якій можна встановити пріоритетну швидкість для комп'ютера.

Роутер Totolink A3002R, крім стандартних роз'ємів, має USB, але для підключення модему він не підходить. Не найкраще він впорається і при підключенні накопичувача, оскільки це USB 2.0, а дана версія не відрізняється високою швидкістю передачі даних.

З дрібниць варто відзначити дизайн маршрутизатора з гострими кутами, завдяки чому він виглядає дуже стильно.

З дрібних мінусів слід згадати ніжки. Вони пластикові, без підкладок, тому можуть залишати подряпини на столі.

 

Плюси

Мінуси

роутер може створювати 2 мережі Wi-Fi

ніжки можуть залишати подряпини

швидкість до 1167 Мбіт/с

USB не підходить для підключення модему

функція розподілу трафіку

 

підтримка Beamforming

 

 

TP-Link ARCHER-AX1500

TP-Link ARCHER-AX1500

Роутер TP-Link ARCHER-AX1500 – це модель з підтримкою стандарту Wi-Fi 6. Завдяки цьому збільшується дальність проходження сигналу та максимальна швидкість, яка для даної моделі становить 1,5 Гбіт/с.

Плюсом даної моделі є те, що вона підтримує технологію безшовної Mesh-мережі. (Докладніше про цю технологію читайте в окремій статті.)

Модель ARCHER-AX1500 оснащена потужним (за мірками роутерів) 3-ядерним процесором. Він має продуктивність, щоб працювати з десятками підключених гаджетів, підтримує технології Beamforming, OFDMA, MU-MIMO. З цікавих фішок Target Wake Time – функція, завдяки якій мобільні гаджети, що підключені до маршрутизатора, менше розряджаються.

Варто згадати про програму Tether, яка дозволяє налаштувати маршрутизатор за допомогою смартфона. Існує версія як для телефонів на Android, так і для айфонів.

 

Плюси

Мінуси

підтримка передового стандарту Wi-Fi 6

 

зручний додаток для налаштування через смартфон

 

просунутий функціонал

 

підтримка Mesh

 

 

Mikrotik hAP ac²

Mikrotik hAP ac²

Mikrotik hAP ac² – дводіапазонний маршрутизатор для дому та невеликих офісів. Він забезпечує швидкість до 1733 Мбіт/с. З корисних функцій підтримується Beamforming та MIMO 2:2x2.

З портів слід відзначити USB для підключення периферії, накопичувачів та модему, а також роз'єм PoE-in, який дозволяє заживити роутер від інтернет-кабелю.

Мінусом роутера є налаштування. Інтерфейс Mikrotik Router OS не можна назвати дружнім до непідготовленого користувача, тому навіть базове налаштування може тривати до 10 хвилин. Його буде достатньо для домашнього використання. Якщо ви хочете встановити Mikrotik hAP ac² в офісі, то рекомендується глибоке налаштування, над яким доведеться посидіти в рази довше.

 

Плюси

Мінуси

підходить для дому та невеликих офісів

для повноцінного налаштування вимагає глибокого занурення у тему

висока швидкість

 

підтримка живлення через PoE-in

 

можна підключити 3G/4G-модем

 

 

ASUS ZenWiFi XD4 1PK

ASUS ZenWiFi XD4 1PK

Насамперед роутер ASUS ZenWiFi XD4 1PK привертає увагу своїм незвичним дизайном. Зовнішній вигляд пояснюється призначенням, адже маршрутизатор виступає як елемент для побудови мережі розумного будинку.

Маршрутизатор працює на стандарті Wi-Fi 6, що не тільки забезпечує високу швидкість (до 1800 Мбіт/с), а й підвищену безпеку. Використовується 192-бітове шифрування WPA3, а також функціонал AiProtection Classic, що забезпечує захист усіх пристроїв, підключених до роутера ASUS ZenWiFi XD4.

Ще одним плюсом є підтримка AiMesh, завдяки чому можна створити безшовну мережу із використанням роутерів Asus.

У рекламних матеріалах виробник обіцяє налаштування за 30 секунд. Його дійсно можна використовувати відразу після підключення, але краще все ж таки трохи розібратися в налаштуваннях. Це займе більше 30 секунд, але воно того варте.

 

Переваги

Недоліки

підтримка стандарту Wi-Fi 6

 

стильний дизайн

 

підтримка технології AiMesh

 

може виступати базовим роутером для розумного дому

 

підвищена безпека мережі

 

швидке стартове налаштування

 

 

ASUS TUF-AX3000 v2

ASUS TUF-AX3000 v2

TUF-AX3000 v2 – один із найдоступніших ігрових роутерів серед усіх лінійок Asus. Він вийшов тільки восени, і спочатку справив не найкраще враження. Виною тому були "дитячі" проблеми, які поступово були виправлені в оновленнях прошивки. І після цього роутер зміг розкрити свої сильні сторони.

Почати варто з переваг, які є спільними для всіх роутерів Asus серії AX:

  • WPA3;
  • AiProtection (у даному роутері використовується версія PRO);
  • AiMesh;
  • MU-MIMO 2х2.

Швидкість становить до 3000 Мбіт/с. Максимально реалізувати її дозволяє підтримка Beamforming та OFDMA.

Інтерфейс налаштувань інтуїтивно зрозумілий та надає широкі можливості. Можна вивчити карту мережі, налаштувати окремо або об'єднати бездротові мережі, задати параметри роботи USB... Перераховувати можна довго.

Розширені можливості надає VPN Fusion. Завдяки цій функції VPN-тунель можна активувати для окремого пристрою. Інші гаджети при цьому не будуть відчувати просідання швидкості.

Окремо варто згадати порт USB 3.2, який забезпечує високу швидкість обміну даними при підключенні зовнішнього накопичувача.

Також не можна не відзначити дизайн роутера TUF-AX3000 v2: чорний пластик з помаранчевими елементами, а також форма корпусу. Його хочеться поставити на помітне місце, а не ховати в куток.

 

Переваги

Недоліки

швидкість до 3000 Мбіт/с

 

багатий функціонал

 

крутий дизайн

 

 


Топові моделі

Роутери із топового цінового сегменту коштують від 5000 гривень. При цьому вони виглядають дуже схожими на середньобюджетні маршрутизатори, що може викликати здивування. Причинами високої вартості є:

  • потужні комплектуючі (процесор та ОЗП для роутера важливі, хоч і не так, як для комп'ютерів);
  • просунутий функціонал та гнучкість налаштування;
  • потужний сигнал.

 

У даній ціновій категорії є тридіапазонні роутери, які крім звичних 2,4 і 5 ГГц, також можуть працювати на частоті 5,8 ГГц або 6 ГГц. При цьому варто зважати на те, що не всі сучасні гаджети сумісні з даними діапазонами.


 

Linksys MR8300

Linksys MR8300

Linksys MR8300 є дводіапазонним роутером, але при цьому ви можете створювати одразу 3 окремі мережі (одну в діапазоні 2,4 ГГц, дві – 5 ГГц), що забезпечує додаткову гнучкість у налаштуванні. Але глибоке налаштування не обов'язкове – одним із плюсів даної моделі є те, що вона самостійно оптимізує свою роботу.

Максимальна швидкість маршрутизатора MR8300 становить 2,2 Гбіт/с. Це високий показник, особливо якщо врахувати, що роутер працює на стандарті Wi-Fi 5.

Відмінною рисою є використання потужного 4-ядерного процесора Qualcomm IPQ4019. Він забезпечує стабільний сигнал для десятків підключених пристроїв.

З цікавих особливостей можна відзначити наявність Bluetooth 4.2, але це підключення потрібно лише для налаштування роутера через мобільні гаджети. Інших корисних застосувань немає.

Linksys MR8300 – покращена версія більш старої моделі EA8300. Головною відмінністю стало збільшення ОЗП із 256 до 512 МБ, а також можливість додавання додаткової мережі на частоті 5 ГГц.

 

Переваги

Недоліки

дозволяє створювати 3 мережі Wi-Fi

 

пропускна спроможність до 2,1 Гбіт/с

 

не потрібне глибоке налаштування

 

 

Keenetic Ultra (KN-1810)

Keenetic Ultra (KN-1810)

Keenetic Ultra (KN-1810) – це маршрутизатор з Wi-Fi 5, який може успішно конкурувати з пристроями, що підтримують Wi-Fi 6. При цьому є система захисту SkyDNS, яка усуває можливі вразливості мережі, пов'язані зі стандартом шифрування WPA2 (використовується в роутерах Wi-Fi 5).

Роутер підтримує Mu-MIMO 4х4, тобто може забезпечувати підвищену швидкість одночасно для чотирьох пристроїв. Це 800 Мбіт/с у діапазоні 2,4 ГГц та 1733 Мбіт/с – 5 ГГц. На жаль, далеко не всі гаджети сумісні з Mu-MIMO, тому реалізувати цю перевагу виходить не завжди.

Роутер Keenetic Ultra (KN-1810) оснащений 2 портами USB, завдяки чому можна одночасно підключити модем, накопичувач або принтер. Зверніть увагу, що це USB 2.0 і USB 3.0, які мають різну пропускну здатність. Накопичувач краще підключати до швидшого з них.

Маршрутизатор можна підключити одночасно до двох провайдерів, що є нечастою фішкою для домашніх моделей. Друге підключення ніяк не позначиться на швидкості роботи, а виконуватиме роль резервного.

З технологій підтримується Beamforming, а також Airtime Fairness – функція оптимізації трафіку при підключенні десятків пристроїв-клієнтів.

 

Переваги

Недоліки

висока швидкість

 

два USB порти

 

можна підключити 2 провайдерів

 

оптимізація трафіку Airtime Fairness

 

система безпеки SkyDNS

 

 

TP-Link DECO-S7-3-PACK

TP-Link DECO-S7-3-PACK

TP-Link DECO-S7-3-PACK – це комплект із трьох роутерів AC1900, які об'єднані у меш-систему. Набір розрахований на те, щоб покривати стабільною Wi-Fi мережею площу до 520 м². За потреби її можна додатково розширити, додавши ще одну точку доступу TP-Link.

Широке покриття далеко не єдиний плюс. Підтримка 3х3 MU-MIMO забезпечує швидкість інтернету: до 600 Мбіт/с для діапазону 2,4 ГГц та 1300 Мбіт/с – 5 ГГц. При цьому до роутерів може бути підключено більше ста пристроїв-клієнтів.

Незважаючи на масштабність, системою можна просто керувати за допомогою програми TP-Link Deco (є версії для Android та iOS). А якщо у вас є розумна колонка, то буде доступне голосове керування.

 

Переваги

Недоліки

може створювати покриття на площі до 520 м²

скромна швидкість для даного сегменту

підтримує більше 100 підключених пристроїв

 

зручне керування

 

 

Xiaomi Mi AloT Router AX9000

Xiaomi Mi AloT Router AX9000

Xiaomi Mi AloT Router AX9000 – трьохдіапазонний роутер, який працює на частотах 2,4, 5,2 та 5,8 ГГц. Це дозволяє досягти загальної для всіх діапазонів швидкості 9 Гбіт/с. Для одного пристрою при підключенні до мережі 5,8 ГГц швидкість може становити до 4800 Мбіт/с. Вона в першу чергу потрібна для геймерів, оскільки дозволяє не перейматися лагами у грі.

Сильною стороною маршрутизатора є залізо:

  • 6-ядерний процесор Qualcomm IPQ8072 2,2 ГГц;
  • 1 ГБ ОЗП;
  • 12 підсилювачів сигналу.

Цікавою особливістю є те, що у маршрутизаторі реалізовано елементи штучного інтелекту, який оптимізує роботу без втручання користувача. Мінусом для деяких користувачів є те, що глибоке налаштування не можна провести вручну.

Потужна начинка виділяє більше тепла в порівнянні зі звичайними маршрутизаторами, тому Xiaomi Mi AloT Router AX9000 має активне охолодження. Втім, вентилятор включається рідко і сам по собі тихий, тому не заважатиме.

Завдяки підсилювачам, за словами виробника, швидка передача може вестись на відстань до 12 метрів навіть за наявності стін. На практиці все не так райдужно, але швидкість дійсно менше страждає порівняно з іншими роутерами.

Також варто відзначити, що в роутері відведено окрему антену для девайсів IoT, тому на базі Xiaomi Mi AloT Router AX9000 можна створити систему управління розумним будинком.

 

Переваги

Недоліки

трьохдіапазонний роутер, який може створювати 3 окремі мережі

мінімальні можливості з налаштування

ШІ в режимі реального часу оптимізує роботу

 

потужна начинка

 

сигнал добре "пробиває" стіни

 

 

Netgear XR500 Nighthawk AC2600

Netgear XR500 Nighthawk AC2600

Геймерський роутер Netgear XR500 не вражає своєю швидкістю (до 2,6 Гбіт/с), але закриває рейтинг не випадково. Він вважається одним із найкращих у своїй ніші завдяки використанню DumaOS.

DumaOS – це програмне забезпечення, яке забезпечує глибокі можливості налаштування. Наприклад, геофільтр дозволяє обмежити максимальну відстань до серверів, щоб знизити ігрову затримку. Визначити сервер з високим пінгом допомагає Live Ping.

Інтерфейс QoS дозволяє виділити пріоритет для конкретних пристроїв (ПК, ноутбук) або завдань (ігри, робота, потокове відео). Зрозуміти, які гаджети слід обмежити у швидкості допоможе вікно Congestion Control.

Великим плюсом при цьому є те, що операційна система DumaOS дружня навіть до недосвідченого користувача, і в налаштуваннях можна швидко розібратися. Якщо ж ви не хочете витрачати на цей час, можна запустити тестування, після якого автоматично будуть внесені зміни.

Єдиний мінус: налаштування доступне лише через веб-інтерфейс, а програма для мобільних гаджетів відсутня.

 

Переваги

Недоліки

роутер заточений під геймерів

посередня максимальна швидкість для даного цінового сегмента

доступне глибоке налаштування

налаштування лише через веб-інтерфейс

 


Підсумки

  • Якщо ви шукаєте домашній роутер для звичайного використання (серфінг інтернету + перегляд фільмів), то можете купити недорогий маршрутизатор. Найімовірніше, його функціоналу вам вистачить.
  • Для геймерів потрібний дводіапазонний роутер. Плюсом буде наявність ігрового режиму.
  • Якщо вам потрібен роутер для офісу або особливо жвавого публічного простору, то варто вибрати середньобюджетну модель. Вона зможе забезпечити стабільний інтернет для десятків підключень.
  • Роутери із топового цінового сегмента відрізняються просунутим функціоналом. Для багатьох користувачів деякі можливості будуть зайві, тому не завжди має сенс переплачувати, а краще взяти середньобюджетний маршрутизатор.
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!