Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Більшість користувачів смартфонів напевно бачили ролики, на яких телефони загоряються або вибухають. Тому, якщо ваш гаджет починає грітися, закономірним є питання, наскільки це безпечно.
У цій статті ми розповімо, чи є нагрів мобільного телефону проблемою, з чим він може бути пов'язаний, і що з цим можна зробити. У матеріалі ми говоримо про смартфони, але викладені поради також можуть бути корисними для планшетів.
Відразу зазначимо, що проблема перегріву найчастіше криється у неправильній експлуатації, недостатній потужності для певних завдань чи неполадках із залізом. Тому програми, які нібито допомагають зменшити нагрівання телефону, насправді не здатні вплинути на температуру. Простих рішень немає: доведеться більш продумано підходити до використання девайсу, або витратитися на ремонт. В особливо складних випадках доведеться купити новий смартфон.
Зміст:
Наскільки перегрів є серйозною проблемою.
Зовнішні причини, які можуть спричинити перегрів.
Чому перегрівається начинка телефону:
Часто те, що сприймають за перегрів, ним не є. При роботі смартфон може нагріватися до 35°С, а іноді до 40+°С. Людина може сприймати гарячим все, що вище за температуру тіла (36,6+°С).
Якщо смартфон здається вам гарячим, встановіть програмне забезпечення яке моніторить температуру комплектуючих. Для телефонів на базі Android можна скористатися програмами:
Програм для iPhone менше, причому вони надають лише інформацію про температуру батареї:
Також дізнатися точну температуру дозволить безконтактний інфрачервоний термометр, якщо він є під рукою.
Короткочасне нагрівання до 40-45°С при серйозних навантаженнях не є проблемою. Тривалий перегрів може призвести до несправностей.
Критичною вважається температура 60°С і вище, оскільки вона може викликати незворотні пошкодження батареї та мікросхем.
У більшості аксесуарів є запобіжники, які реагують на досягнення небезпечних температур. У таких випадках гаджет повністю відключається або виводить на екран повідомлення, подібне до зображеного на ілюстрації. Все ж гаджет прослужить довше, якщо ви не доводитимете його до цього. Нижче ми розповімо, що варто звернути увагу.
Іноді із самим смартфоном жодних проблем немає, а нагрівання пов'язане із зовнішніми факторами:
Примітка. У морози товстий чохол навпаки піде на користь. Додаткова теплоізоляція протидіє падінню енергоємності батареї.
Підвищене тепловиділення може бути пов'язане з одним із чотирьох вузлів:
Як зрозуміти, в якому з елементів є проблема, і що з цим можна зробити, розповідаємо далі по тексту.
Батарея займає значну частину внутрішнього простору телефону, тому у разі виникнення проблеми, гарячою буде практично вся задня панель.
Акумулятор мобільних гаджетів гріється під час кожної зарядки, але за нормальних умов тепло встигає розсіюватися. Коли ви паралельно із зарядкою використовуєте смартфон, він одночасно накопичує і віддає енергію, через що батарея стає гарячою. Як писалося вище, температура вище 60°С є шкідливою для електроліту. Місткість акумулятора може знижуватися, а в особливо запущених випадках він здувається. Під час він починає тиснути на задню кришку та матрицю дисплея, що може призвести до їхньої деформації.
Іноді перегрів є не причиною, а наслідком пошкодження батареї. Якщо незадовго до появи проблеми телефон падав або в нього потрапляла волога, акумулятор може стати непридатним.
Якщо телефон старий, батарея може вийти з експлуатації без зовнішнього впливу. У такому разі потрібно перевірити її ступінь зношування.
У айфона для цього є стандартний інструмент:
У телефонах на базі Андроїд такого інструменту немає, а тому потрібно встановити одну з програм: Battery Doctor, Power Battery, GSam Battery Monitor, AccuBattery, Battery Alarm, 3C Battery Manager або іншу зі схожим функціоналом. Якщо спрацьованість становить більше 20%, то в роботі акумулятора можуть відбуватися збої, у тому числі перегрів. При великій спрацьованості вихід лише один – встановити новий акумулятор.
Під час заряджання іноді може спостерігатися нагрівання в районі роз'єму. Це трапляється, якщо використовується поганий кабель. Дешеві дроти не здатні пропускати достатню кількість енергії, тому частина потужності розсіюється у вигляді тепла. Рішення: купити новий кабель.
Контролер живлення – мікросхема, що відповідає за розподіл енергії від АКБ до інших комплектуючих. Він розташований над батареєю у верхній частині смартфона, але найчастіше мікросхема перегрівається "за компанію" з іншими компонентами, а тому тепло відчуватиметься практично по всій задній панелі.
Контролер живлення посилено працює при одночасному зарядженні та використанні телефону, а тому виділяє більше тепла. До того ж, він додатково нагрівається від батареї. Вплинути на роботу контролера ніяк не можна, тому уникнути перегріву можна тільки в тому випадку, якщо не користуватися смартфоном під час заряджання.
Помірне нагрівання завжди відбувається при використанні бездротової зарядки, оскільки гріється не тільки телефон, а й підставка, на якій він лежить. Проблема виникає у ситуації, коли обидва елементи стають гарячими.
У такому разі причина, швидше за все, криється не в смартфоні, а в підставці. Бездротова зарядка передає енергію гаджету без дротів, але сама повинна бути підключена до блоку живлення. З комплектним БП проблеми виникають рідко, оскільки його параметри враховані від самого початку. Якщо блок куплений окремо, перегрів може бути пов'язаний з тим, що характеристики вихідного струму відрізняються від тих, які рекомендовані для бездротової зарядки. У таких випадках проблема зазвичай усувається заміною блоку живлення.
Іноді причина перегріву може критися в бездротовій зарядці. Найчастіше це відбувається при використанні дешевих ЗП від маловідомих виробників. Від використання такої зарядки краще відмовитись.
Перегрів радіомодуля може відчуватись на задній панелі зверху або спереду в районі слухового динаміка.
Антенний блок (модем) телефону задіюється під час дзвінків та при використанні мобільного інтернету. Під час тривалих розмов він може нагріватися, але зазвичай це безпечні температури.
Примітка: під час тривалих розмов телефон може нагріватися від того, що його довго тримали притиснутим до вуха. У такому разі тепло від вашого тіла може помилково сприйматися за перегрів антенного модуля.
Модуль може ставати гарячим, якщо він активно використовується. Це зазвичай трапляється у двох сценаріях:
Процесорний блок знаходиться у верхній третині смартфона, але точна локалізація відрізняється у різних моделей.
Примітка: під час ігор у горизонтальному положенні смартфона ми можемо закривати пальцями частину корпусу. У таких випадках іноді локальне нагрівання корпусу від руки сприймають за перегрів процесора, а він може знаходитись в зовсім іншому місці. Тому, перш ніж шукати вирішення проблеми, слід уточнити, де розташований процесорний блок вашої моделі телефону.
Найпоширенішою причиною перегріву процесорного блоку є:
Примітка: при включенні режиму енергозбереження система відключає більшість процесів, а тому температура швидше приходить в норму.
Якщо ви встановили мінімальні налаштування, але це не дало результату, то, швидше за все, ваш гаджет має недостатню потужність для такого режиму використання. Вирішити проблему допоможе лише новий смартфон.
У деяких випадках телефон може бути гарячим під час першого запуску, оновлення системи, айфони – при відкаті до резервної версії. Це норма, і потрібно просто почекати завершення.
Під час знімання та перегляду відеоконтенту відбувається велике навантаження на відеоядро. Іноді при роботі з медіа у високій роздільній здатності (2К і вище), GPU може перегріватися.
Це проявляється у вигляді лагів при підвантаженні відео, появи артефактів, зависання картинки при відтворенні завантажених файлів, при цьому аудіодоріжка може обганяти відеоряд. Під час зйомки перегрів GPU викликає зависання.
Якщо перегрів відбувається при тривалому використанні, після невеликого перепочинку відеоядро може знову працювати нормально. Якщо проблеми виникають відразу після запуску, це може говорити про серйозні проблеми. У такому випадку потрібно зменшити роздільну здатність, а якщо це не допоможе, рішенням стане лише ремонт.
Аналогічна ситуація зі зніманням: потрібно зробити паузу, або знизити роздільну здатність в налаштуваннях камери.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на рахунок
Угода
Помилка