Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Багатороторні безпілотні літальні апарати, які не так давно використовувалися лише військовими і вченими, щільно увійшли в наше сучасне життя. Дрони доставляють їжу і покупки, допомагають гасити пожежі, беруть участь в гонках і змаганнях, знімають відеорепортажі і просто дозволяють цікаво проводити час з друзями.
Незважаючи на те, що спочатку дрони розроблялися у військових цілях, застосовуються в розвідувальних операціях і є активними учасниками бойових дій, знайшлося цим гвинтокрилих машин і мирне застосування.
Найбільшу популярність придбали квадрокоптери. Мобільні чотирьох гвинтові дрони часто оснащені відеокамерою, тому активно використовуються пошуковими і рятувальними командами, спецслужбами і поліцією, а також при зйомці документальних і художніх фільмів. Завдяки технологіям Bluetooth і Wi-Fi літальні апарати, перебуваючи в десятках і сотнях метрів від пілота, можуть підніматися на велику висоту для фото- та відеозйомки або огляду недоступних для людини околиць.
Хочете побачити місто з висоти пташиного польоту? Зверніть увагу на модель Skytech TK116HW Vitality HD 720P. Мультикоптер оснащений HD-камерою з роздільною здатністю 720 пікселів і функцією FPV, що дозволяє переглядати відео в реальному часі. Компактний і надійний корпус-трансформер складається для транспортування, щоб уникнути пошкоджень дрона при перенесенні, а завдяки технології One Key Return безпілотник не згубиться, а точно повернеться в точку зльоту. Дальність польоту мультикоптера - 50 метрів, чого цілком достатньо для зйомки фото, відео або огляду околиць.
Тим, у кого немає навичок управління безпілотниками, експерти радять починати освоєння дронів з бюджетних, простих в управлінні моделей, оснащених захистом від зіткнень і пошкоджень. Новачкам підійде мультикоптер Skytech M75 Mini 6 AXIS - недорога модель з захисним екраном. Такі «обладунки» дозволяють дрону при зіткненні з об'єктами «відскакувати», не отримуючи жодних пошкоджень. Гаджет без камери і не призначений для тривалих польотів. Однак завдяки простоті управління і надійної конструкції підійде для навчання пілотування і розваг.
Потужні моделі квадрокоптера, а також їх шестикрилих побратимів гексокоптерів вже використовують для перенесення вантажів. Наприклад, компанія Amazon використовує дрони для доставки товарів, розробляє проект зі створення вежі, яка стане відправною точкою для дронів-кур'єрів, а також працює над створенням особливого дизайну літальних машин-перевізників. Подібної системою доставки активно користується і пошта Швейцарії. Завдяки безпілотникам здійснюється доставка кореспонденції в важкодоступні села.
Оцінила переваги вертких і швидких безпілотників також пожежна служба. Мультикоптер використовують для виявлення і знищення вогнищ загоряння. Такий «пожежний» не втратить контроль управління через підвищений задимлення або отруєння чадним газом.
Аграрії також знайшли застосування дронам. За допомогою багатокрилих літальних апаратів проводиться зрошення полів, вносяться добрива і пестициди, здійснюється контроль над посівами і стадами тварин.
А ось в Австралії дрон-швидка, в корпусі якого приховано дефібрилятор, допомагає надати медичну допомогу до приїзду медиків. Також австралійські вчені ведуть розробки по створенню дронів-рятувальників, які будуть доставляти потопаючим рятувальний круг і кисневий балон.
За прогнозами вчених, люди настільки звикнуть до використання мультикоптері, що в недалекому майбутньому не зможуть обходитися без них у повсякденному житті. Літальні апарати стануть такою ж необхідністю, як комп'ютер або мобільний телефон.
Розробки по створенню нових видів безпілотних пристроїв вже ведуться. Наприклад, розробка Массачусетського технологічного інституту - міні-гелікоптери, здатні працювати до 5 діб без підзарядки, переносячи вантажі вагою до 9 кг. У перспективі створення автоматичних служб доставки, які, минаючи транспортні пробки, будуть оперативно «розносити» посилки на вельми віддалені відстані. Безліч впливових компаній зі світовим ім'ям вкладають кошти в розвиток безпілотних дронів, призначених для перевезення людей. Так, наприклад, онлайн-сервіс таксі Uber при співпраці з НАСА розробляє свою технологію і програмне забезпечення для міст з високою щільністю населення.
Не виключено, що до невпізнання зміниться і форма квадрокоптера, з'являться дрони-амфібії, здатні переміщатися не тільки по повітрю, але і по воді, і під водою. Будуть розроблені моделі-поліцейські, здатні сканувати особи, попутно перевіряючи їх в базі даних, поширяться дрони-офіціанти, які вже працюють в лондонському ресторані Yo Sushi.
Технологічний прогрес йде семимильними кроками. Запасіться терпінням - і скоро ви побачите, яким технологічним стане наш світ.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка