За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

ТОП 15 комп'ютерних мишей - Рейтинг 2024 року

img

Попри розвиток технологій, комп'ютерна миша залишається одним із найзручніших пристроїв для роботи з документами, браузером і комп'ютерних ігор.

Відкривши будь-який маркетплейс за запитом «комп'ютерна мишка», ми бачимо тисячі моделей з вартістю від 100 до ~ 10000 грн. Така різниця у вартості пов'язана з низкою чинників, котрі слід враховувати при підборі найбільш підходящої для ваших завдань моделі. Щоб спростити вам вибір ми склали рейтинг з 15-ти найкращих комп'ютерних мишей у трьох популярних сегментах: для повсякденних завдань, ігрові та бездротові.

При відборі моделей для рейтингу ми орієнтувалися на вартість, функціональні можливості та надійність. Також врахуйте, що моделі в сегментах часто перетинаються за сценаріями використання.
 

 


Мишки для повсякденних завдань

Для повсякденних завдань, роботи з документами, таблицями, браузером і більшістю програм підійде абсолютно будь-яка миша, що має стандартні 3 кнопки (2 основні + коліщатко). Вибір у цьому сегменті повністю залежить від вашого розуміння комфорту. Модель може бути як дротовою, так і бездротовою (це найбільш зручні мишки для ноутбука), непогано якщо вона буде тихою або зовсім безшумною.


 

Vinga MSW-908 Silent Click black

Vinga MSW-908 Silent Click black

Vinga MSW-908 Silent Click Black - бюджетна бездротова мишка. Як випливає з назви, вона досить тиха, хоча, повної безшумності очікувати не варто. Це пристрій початкового рівня.

Миша важить всього 59 гр і має  середні габарити (довжина 104 мм), тому не займе багато місця при транспортуванні. Сенсор оптичний, з максимальною чутливістю 1600 dpi (800, 1200 і 1600 dpi), він непогано показує себе на різних поверхнях. Форма симетрична, а значить вона підійде як для правші, так і для лівші. Підключення реалізовано тільки за допомогою радіомодуля. Використовуючи лише одну батарейку AA+ на 2000+ мАг ви можете розраховувати на рік автономної роботи. 

 

Плюси

Мінуси

Компактна і легка

Немає Bluetooth конектора

Непоганий сенсор для даного бюджету

 

 

Trust Puck Wireless/Bluetooth Silent Black (24059)

Trust Puck Wireless-Bluetooth Silent

Якщо USB порти на вашому ноутбуці в дефіциті, вам потрібна мишка, що працює по Bluetooth. З відносно бюджетних варіантів ми рекомендуємо придивитися до моделі Trust Puck Wireless/Bluetooth Silent. Це практично безшумна миша симетричної форми. У неї невелика товщина (25 мм у найвищій частині), тому її зручно носити в сумці для ноутбука. 

Миша однаково зручна для правші і лівші, вона легко працює на більшості поверхонь. Роздільну здатність можна змінювати в діапазоні від 800 до 1600 dpi. У мишку вбудовано акумулятор, який заряджає її через USB кабель (у момент зарядки її можна використовувати). 

Варіантів підключення два - Bluetooth і радіоканал. При підключенні по Bluetooth його треба періодично «оновлювати» довгим натисканням системної клавіші, що знаходиться поруч з коліщатком.

 

Плюси

Мінуси

Компактна, плоска. Зручна в транспортуванні

Підключення по Bluetooth необхідно періодично «оновлювати»

Є Bluetooth підключення 

 


HP 128 Laser USB Black (265D9AA)

HP 128 Laser USB Black

Якщо вам потрібна проста і надійна миша для комп'ютера - радимо звернути увагу на модель 128 Laser USB від бренду HP. Дана миша оснащена лазерним сенсором, а це означає, що вона буде без ривків і провалів працювати на полірованих і світловідбивних поверхнях. 

Мишка проста як пристрій палиці - 2 кнопки, коліщатко, USB шнур. Роздільна здатність сенсора - 1200 dpi. Миша має немазке покриття, яке легко очищати, до того ж на ній майже немає щілин і виїмок, що «збирають» бруд. Простий і надійний пристрій на кожен день. 

 

Плюси

Мінуси

«Всеїдний» сенсор

Істотних мінусів немає

Немарке покриття

 

 

Razer DeathAdder Essential USB Black

Razer DeathAdder Essential USB Black

Якщо вже брати доступну дротову мишку для ПК, то чому б не поєднати в ній одразу дві переваги - просту, зручну форму і надчутливий датчик, який буде не зайвим в іграх. Лівшам не пощастило, оскільки ця модель асиметрична, вигнута форма підійде тільки для праворуких. 

У мишки 5 клавіш, всі вони програмовані (це можна зробити в додатку Razer Synapse). Хід у всіх кнопок чіткий, а основні клавіші мають досить виразний клік. Усі мікрики розраховані більш ніж на 10 млн кліків. Сенсор підтримує роздільну здатність до 6400 dpi і це значення можна налаштовувати. Мишка середнього розміру, тому підійде для більшості людей, додаткові клавіші складно натиснути випадково - їхнє розташування добре продумане.

У підсумку, це вдалий варіант якщо ви використовуєте мишку для повсякденних завдань і геймінгу, як зі стаціонарним ПК так і з ноутбуком. 


 

Плюси

Мінуси

Чутливий сенсор

Не підійде для лівші

Відгук менше 1 мс

 

Додаткові програмовані кнопки

 

 

Lenovo M300 RGB Black (GY50X79384)

Lenovo M300 RGB Black (GY50X79384)

Усе ще досить доступне, але досить функціональне й універсальне рішення - мишка M300 RGB від бренду Lenovo. На відміну від попередньої моделі з рейтингу в неї симетричний дизайн, що дасть змогу її використовувати шульгам. Переважно, мишки для комп'ютера габаритніші за бездротові моделі, але M300 RGB досить компактна. 

Усі кнопки програмовані, їх усього 8 штук. Вище коліщатка знаходиться сенсорна кнопка для регулювання чутливості (до 8000 dpi). Частота опитування миші - 1000 Гц. Усі налаштування (зокрема й програмування кнопок) можна здійснити в утиліті Legion Accessory Central

Загалом миша досить компактна і легка, завдяки симетричному дизайну підійде практично для будь-якої долоні. Рекомендуємо як універсальне рішення для побутових завдань і геймінгу.

 

Плюси

Мінуси

8 програмованих кнопок

Істотних мінусів немає

Чутливий сенсор

 

Зручне регулювання роздільної здатності

 

 


Ігрові мишки

Перш ніж купити ігрову мишку користувачеві варто поставити собі низку запитань. Насамперед у які ігри він збирається грати. Є всього дві великі групи ігор, в яких використовують принципово різні мишки. Перша група - це шутери і будь-які ігри від першої особи - тут найважливіше швидкість реакції, а кнопок мінімальна кількість. Друга - MOBA, стратегії в режимі реального часу і MMO RPG. Тут швидкість відгуку дещо менш важлива, проте потрібно більше кнопок для повноцінної реалізації ігрового функціоналу. 

З’ясувавши всі питання по спеціалізації, необхідно розібратися в параметрах і функціоналі:

  • чутливість сенсора. Що вона більша, то кращим буде зворотній зв’язок із мишкою на високих роздільних здатностях і вищою швидкість переміщення курсору;
  • час відгуку. Параметр пов'язаний із частотою опитування (ЧО). Для ЧО в 1000 Гц час відгуку становить 1 мс, що нижча частота, то повільніший відгук;
  • перемикачі. Топові бренди це Omron, Kailh, середні за якістю і вартістю - TTC і Huano Blue Shell;
  • форм-фактор. Суб'єктивний параметр, що залежить від уподобань гравця. Для більшості будуть зручнішими симетричні миші, котрі однаково підходять для всіх типів хватів;
  • вбудована пам'ять. Корисна опція для мишок, у яких багато програмованих кнопок, у цьому разі гравець може зберегти пресети налаштувань просто у пам’яті мишки. 

У цей сегмент ми додали тільки оптичні мишки, оскільки їхній сенсор важче «зірвати» при різких рухах. У підсумку всі моделі в цьому сегменті мають чутливий сенсор і якісні перемикачі, а ціновий діапазон і спеціалізацію визначає користувач. 


 

A4Tech Bloody ES7 Esports Black

A4Tech Bloody ES7 Esports Black

Bloody ES7 - це ігрова миша початкового рівня від бренду A4Tech. Вона досить велика, має агресивний дизайн і RGB підсвічування. Клавіш усього 8. Підсвічування нерегульоване, воно змінюється залежно від роздільної здатності сенсора (від 1000 до 6000 dpi). 

Мишка досить велика, її форм-фактор передбачає долонний хват. Тефлонові ніжки добре ковзають. Кабель покритий додатковим нейлоновим обплетенням, що запобігає перекручуванню, також є додаткове армування біля USB штекера.

Загалом це доступна і досить функціональна миша для геймінгу без особливих наворотів.

 

Плюси

Мінуси

Доступна ціна

Не універсальний форм-фактор

Досить широкий діапазон підтримуваних роздільних здатностей

 

 

Logitech G102 Lightsync White

Logitech G102 Lightsync White

Наступна ігрова миша в даному сегменті - Logitech G102 Lightsync має симетричну форму, але підійде правшам, оскільки додаткові кнопки розташовані якраз під праву руку. 

Перемикачі тут стоять досить якісні - OMRON, і причепитися можна хіба що до невеликого ресурсу мікриків - 10 млн натискань. При активному використанні через 2-3 роки може з'явитися даблклік. 

Якщо у вас невелика долоня, то компактний розмір самої мишки привертає до кігтьового або пальцевого хвата. Якщо ж ви звикли тримати долонею - рекомендуємо протестувати її особисто, щоб переконатися що миша вам підійде. Частота опитування становить 1000 Гц, роздільна здатність сенсора до 8000 dpi. Незважаючи на відносно доступну ціну збірка непогана, люфти якщо і є, то мінімальні, нічого не деренчить. Кабель гнучкий у м'якому обплетенні. 

У підсумку - непоганий бюджетний варіант для шутерів або ігор від першої особи. 

 

Плюси

Мінуси

Використовуються якісні перемикачі OMRON

Незначний ресурс перемикачів

Максимальний DPI 8000

 

 

ASUS ROG Keris Aimpoint Bluetooth/Wireless Black

asus rog keris aimpoint bluetooth-wireless black

Переходимо до важкої ігрової артилерії, ROG Keris Aimpoint Bluetooth від бренду ASUS - це бездротова миша з можливістю кабельного підключення, розрахована на професійних гравців. Розмір миші ближче до середнього, тому вона вельми універсальна - все ще зручна для хвата всією долонею, але, при цьому, дає змогу здійснювати певні мікрорухи пальцями. 

Перемикачі - ROG Micro Switches розраховані на 70 млн кліків. Творці миші передбачили можливість швидкої заміни перемикачів. Для обслуговування мишки є невелика щілина на заднику - це не ляп збірки, так задумали інженери, щоб користувачеві простіше було розібрати девайс.  Мікрики можна легко замінити, не розбираючи мишу, для цього виробник навіть додав у комплект пару запасних перемикачів OMRON.

Роздільна здатність сенсора до 36000 dpi, частота опитування 1200 Гц. Відгуки кнопок дуже чіткі та швидкі. Для бездротового режиму є спеціальний софт, який зменшить затримки спрацьовування. 

У підсумку вийшла досить міцна універсальна мишка для будь-яких ігрових завдань, з можливістю швидкої заміни перемикачів. 

 

Плюси

Мінуси

Чутливий сенсор з роздільною здатністю 36000 dpi 

Істотних мінусів немає

Зручна універсальна форма

 

Швидка зміна перемикачів

 

 

Logitech G Pro Black

Logitech G Pro Black

Ця бездротова геймерська миша від бренду Logitech вже стала класикою в співтоваристві професійних гравців. Модель G Pro зазнала вже 3 ревізії, і в останній її оснастили опто-механічними перемикачами OMRON з ресурсом до 65 млн натискань. Сенсор підтримує діапазон роздільних здатностей від 800 до 16000 dpi, частота опитування - 2000 Гц. Миша має симетричну, універсальну форму. Може підключатися як по бездротовому з'єднанню Bluetooth/WiFi, так і по кабелю USB Type-C. 

Універсальний форм-фактор і якість зворотного зв'язку перемикачів цієї миші давно і міцно полюбилися багатьом кіберспортсменам. Тому мишу часто використовують топ-гравці в Dota і League of Legends. 

Вердикт - це одна з найкращих бездротових мишей для професіоналів з якісними перемикачами. 

 

Плюси

Мінуси

Топові перемикачі OMRON зі значним ресурсом

Висока вартість

Якісні матеріали, відмінна збірка

 

 

Razer Naga V2 PRO Black

Razer Naga V2 PRO Black

Вузькоспеціалізована ігрова миша для змагальних MMORPG - Naga V2 PRO від бренду Razer, пережила безліч перевидань. Версія V1 мала 6 ревізій, а актуальна V2 була представлена наприкінці 2022 року і зараз на ринку превалює друга ревізія. Говорити про чутливість і частоту опитування (4000 Гц) у маніпуляторах подібного рівня немає ніякого сенсу, тут все на висоті. А ось про що варто згадати, так це про знімну бічну панель. Для шутерів тут є стандартна панель з двома клавішами, для MOBA (DOTA або Ліга Легенд), друга - шести-кнопкова, і остання панель на 12 клавіш призначена для MMORPG. Перемикачі на головних клавішах топові Razer, на змінних панелях Kailh з коротким ходом і чітким відгуком.

Балансування корпусу чудове, незалежно від розміру вашої долоні допускає всі види хватів. Налаштувавши його в брендовому софті і зберігши в пам'ять пресети, ви будете готові до Pro зарубів світового рівня. Так, це досить нішева миша, але її перевидають уже понад 15 років, а отже вона знайшла свого покупця.

 

Плюси

Мінуси

Модульна конструкція бічної панелі

Висока вартість

Відмінне балансування

 

Універсальний форм-фактор

 

 


Бездротові мишки

Цей сегмент мишей використовують для підвищення мобільності (у зв'язці з ноутбуком) або для того, щоб мінімізувати кількість дротів на робочому столі. Якихось особливих вимог для універсальних бездротових моделей немає. Хіба що лазерні мишки краще себе почувають на гладких світловідбивних поверхнях. Що стосується наявності власного акумулятора або роботи від батарейок, то тут кожен вибирає те, що зручніше особисто для нього.


 

HP 240 Bluetooth White

HP 240 Bluetooth White

Вельми бюджетна бездротова миша невеликого розміру, яка живиться від однієї батарейки AA. Корпус зібраний добротно, жодних нарікань на це немає. Але бічні панелі з глянцевого пластику впевнено збирають все, що може прилипнути. 

Сенсор підтримує максимальну роздільну здатність 1600 dpi і регулювати його не можна. Кнопок всього три, всі вони натискаються чітко. У деяких магазинах в описі цієї моделі можна побачити приписку «безшумна», але це не так, клік є і він середньої гучності.

Загалом це доступна і симпатична бездротова мишка без будь-яких надмірностей. 

 

Плюси

Мінуси

Компактна і легка

Глянцевий пластик досить мазкий

Є підключення по Bluetooth

 

 

Logitech M280 Black

Logitech M280 Black

У бренду Logitech чимало вдалих мишок у найрізноманітніших сегментах. Модель M280 одна з таких, миша пережила вже 8 перевидань і випускається понад 8 років. Форм-фактор не назвати універсальним, він ергономічний, але тільки для правшів, під яких і заточена вигнута форма. Миша працює від батарейки АА і може «прожити» на ній до трьох років (залежить від якості батарейки).

Роздільна здатність сенсора - 1000 dpi, регулювати її не можна. Кнопок усього три, з приємним ходом. Коліщатко миші прогумоване. Бічні панелі миші теж мають накладки з софт-тач пластику. 

У багатьох користувачів подібні мишки «живуть» по 5-6 років і продовжують справно працювати без видимих проблем. Якщо вам подобається подібний форм-фактор і ви шукаєте модель щоб «всерйоз і надовго» то, можливо, це саме вона.

 

Плюси

Мінуси

Міцний не слизький корпус

Немає Bluetooth

Енергоефективна

 

 

Lenovo Go USB-C Wireless Grey

Lenovo Go USB-C Wireless Grey

Наступна бездротова мишка в нашому рейтингу специфічна. Вона доволі масивна - важить 132 гр, але при цьому надзвичайно зручна для роботи в додатках, що вимагають мікрорухів (таблиці та інше). Миша оснащена сенсором з роздільною здатністю до 2400 dpi, його можна регулювати. Форм-фактор буде зручний для правшів і лівшів, оскільки всі чотири клавіші розташовані симетрично. 

Миша працює від акумулятора і заряджається через шнур USB Type-C. На одному повному заряді пристрій може працювати до 3-4 місяців. У бездротовому режимі підтримує протоколи Bluetooth і WiFi.

Цей девайс можна сміливо рекомендувати лицарям Excel, а також падаванам графічних і 3D-редакторів. 

 

Плюси

Мінуси

Зручна для робочих завдань

Досить габаритна

Вбудований акумулятор

 

 

Hator Stellar PRO Wireless White

Hator Stellar PRO Wireless White

Ця бездротова миша однаково добре підходить як для робочих завдань, так і для геймінгу. Під основними кнопками знаходяться перемикачі TTC Gold розраховані на 50 млн натискань. Бічні кнопки мають коротший хід. Корпус у миші перфорований, він розрахований на доволі маленькі долоні, проте зручний буде і для середніх рук. Що до сенсора, то тут стоїть Pixart 3395 (роздільна здатність до 26000 dpi), який встановлюють у мишки вартістю від 100$, при тому, що ця модель наполовину дешевша. Що ж, цей подарунок від виробника ми приймаємо.

Миша важить всього 59 грам, що безумовно плюс для транспортування. Мала вага позитивно позначається і в іграх, робити таким маніпулятором глайди буде простіше, а рухи будуть більш точними. 

Це майже ідеальна за співвідношенням ціна/якість бездротова ігрова миша, до якої можна причепитися тільки в одному моменті - основні клавіші мають невеликий горизонтальний люфт. 

 

Плюси

Мінуси

Легка

Основні клавіші мають невеликий люфт

Чудовий сенсор

 

 

Logitech Lift Vertical Ergonomic Wireless

Logitech Lift Vertical Ergonomic Wireless

Миша з якою ви забудете про втому в кисті і тунельний синдром, тому що вона вертикальна. У неї вельми оригінальний дизайн, що нагадує завиток черепашки. Вертикальне положення долоні більш органічне і дає змогу продуктивно працювати набагато довше, ніж з мишею класичної форми. 

Якість виконання мишки на висоті, всі матеріали міцні і довговічні, приємні на дотик. Тефлонові ніжки мають значну площу і добре ковзають. Для тих, хто проводить багато часу в редакторах або спеціалізованому ПЗ, що вимагає хорошого просторового мікроменеджменту курсору - ця миша стане відкриттям. При цьому, щодо більшості подібних рішень, вона ще й коштує не всіх грошей світу. 

 

Плюси

Мінуси

Ергономічна форма

Істотних мінусів немає

Висока якість виконання

 

Є лімітована версія для шульги

 

 


Підсумки

Найбільш значущий критерій вибору, на думку редакції Brain, це комфорт у роботі з мишкою. При цьому він настільки суб'єктивний, наскільки це взагалі можливо. Те, що є комфортним для одного користувача, може бути незручним для іншого, тому ми рекомендуємо потримати девайс у руці перш ніж купити мишку.

Також враховуйте, що висока роздільна здатність сенсора мишки не матиме сенсу, якщо ваш монітор підтримує роздільну здатність на порядок меншу, а високій частоті опитування має відповідати висока частота оновлення екрана. Якщо ви шульга, вам варто бути особливо уважним: індустрія до вас не інклюзивна, навіть у симетричних офісних мишах функціональні клавіші в 99% випадків можуть мати розташування, зручніше для правші.

Якщо ж інформації з нашого рейтингу вам недостатньо для того, щоб прийняти остаточне рішення і ви хочете заглибитися в нюанси - рекомендуємо до прочитання нашу статтю“Вибираємо комп’ютерну мишу”.

21.12.2024 2229
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!