За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Огляд та тестування корпусу Limpid: кришталевий куб

img

Limpid так і перекладається - прозорий, краще назву складно і придумати. Однак, цей корпус має й інші особливості, на яких докладніше зупинимося в огляді.

Збірка ПК для гіків і ентузіастів не обмежується тільки підбором потрібних комплектуючих. Декому подобається збирати свої ПК в корпусах незвичайної будови, які як на долоні показують вміст. Таким корпусом-вітриною якраз і є Vinga Limpid.

Упаковка стандартно має монохромне оформлення з переліком характеристик і комплектації. Як завжди, в комплект входять стійки для материнської плати, кріплення для накопичувачів, гвинти. Є також стяжки для прокладки кабелів і контролер RGB LED, до якого в комплекті пульт управління.

Це найбільш захоплюючий фактор в даній моделі. Складається вона з сталевого шасі і панелей із загартованого скла. Загалом, це оригінальне дизайнерське рішення в формі кришталевого кубу, який має ручку для перенесення. Чорне матове шасі не збирає відбитки пальців, а ось за склом доведеться доглядати, щоб воно зберігало належний вигляд.


Назва бренду Vinga нанесена знизу на зовнішній панелі, за якою розміщений великий сяючий пропелер на 200 мм. Між шасі й склом виробник передбачив достатні зазори, таким чином, відбувається гідне охолодження комплектуючих, але і пил може потрапляти легко.

Фасад прикручується двома гвинтами з амортизаційними вставками, гвинти тут прогумовані, що рятує скло від пошкоджень. Справа за ним розташовані кріплення для 120 мм кулерів.

На верхній панелі розташовані інтерфейси USB 2.0 в кількості двох, USB 3.0, звуковий вихід і мікрофон. Тут же є кнопки Reset і Power, а також світлодіодні індикатори.


З тильного боку все незвично. Виріз для інтерфейсів материнської плати, блок живлення і місце під витяжний вентилятор розташовані знизу, а сім слотів розширення - вгорі. Це не вплине на роботу, просто особливість дизайну - дзеркальна протилежність звичного компонування.

Верх теж скляний і кріпиться фігурними гвинтами над спеціальним місцем, під яким захований ще один вентилятор на 200-мм.

Корпус стоїть на чотирьох гумових ніжках, що перешкоджають ковзанню. Тут використана конструкція з пластику, але пропелери не передбачені.

Бічні частини виготовлені з прозорого скла і кріпляться за допомогою гвинтів з рискою. Знімати їх легко, так як в тильній і передній частині панелі трохи виступають.


Внутрішня побудова

Попереду немає ніяких стійок, що дає місце для установки великих комплектуючих і вільної циркуляції повітря усередині системи. Дроти зручно вкладаються в спеціальних отворах і провушинах, місця для цього передбачено достатньо.

Материнська плата встановлюється на стандартні 6мм стійки, які виробник заздалегідь вкрутив по специфікації ATX. Сюди ж помістяться більш компактні рішення формату microATX і Mini-ITX, але кріпити їх все доведеться догори ногами, через особливості будови корпусу, про що ми вже згадували. У піддоні є спеціальний виріз для установки систем охолодження на процесор без знімання материнської плати, що дуже зручно.

Кріпити блок живлення потрібно вертикально за допомогою комплектних гвинтів. Місце для нього не містить антивібраційних прокладок. Зручніше для цього корпусу буде підібрати модульний БП. Так як вся система буде як на вітрині, то зайві дроти краще відстібнути для краси.

Є 2 місця для установки 3,5" накопичувачів за допомогою гвинтів. Ще 2 твердотільних 2,5" накопичувача можна встановити в спеціальну пластикову поличку за піддоном материнської плати, не застосовуючи викрутку.

Корпус досить широкий, що дозволяє встановлювати процесорні кулери висотою до 146 мм. На заглушках слотів розширення гвинти не передбачені, тому виламувати рекомендуємо за потребою, адже тільки одна з них багаторазова.

На плату можна встановити відеокарту довжиною до 280 мм, хоча якщо дуже постаратися, то і до 309 мм теж помістити вдасться.

Головна прикраса корпусу - 200-мм вентилятор на 560-590 об/хв з RGB-підсвічуванням. Він встановлений з лицьового боку корпусу і має 6-контактний роз'єм для підключення.

Всередині на місце штатного кулера можна встановити і два 120-мм рішення, але зі зміщенням в сторону, що істотно зіпсує зовнішній вигляд. Замість цього можна тут встановити радіатор ВСО, але в цьому випадку корпус не вмістить великі відеокарти, що варто врахувати.

Зверху корпусу є місце під 200-мм пропелером. А з тильної сторони можна встановити ще і 80-мм кулер на видув.

Особливо цікавим нам здався комплектний RGB LED-контролер. Це невелика коробочка, яка передбачає підключення 6 вентиляторів з RGB-підсвічуванням, і дві 4-контактні світлодіодні стрічки. Контролер встановлюється за піддоном материнської плати, а оптичний датчик для управління з пульта виводиться на передню панель.

Збирати систему в корпусі Vinga Limpid легко і зручно, може виникнути ускладнення тільки в разі використання занадто великих комплектуючих. Матеріали якісні, нічого не люфтить, всі добре підігнано, гострих країв немає.

Візуально корпус дуже цікавий. Прозорі скляні панелі відкривають погляду комплектуючі, які підсвічуються RGB-вертушками - це все надає збірці футуризму. Можна вибирати з 16 кольорів підсвічування і 4-х режимів роботи: «Flash» - миготіння всіма кольорами; «Strobe» - миготливий білий; «Fade» - плавні переходи кольору; «Smooth» - швидкі переходи. Можна також налаштовувати час, швидкість і яскравість миготіння. І при бажанні все це можна просто вимкнути. Пульт працює відмінно до трьох метрів.

Тестування

Охолодження в корпусі тестувалося з попередньо встановленими кулерами. Тести проводилися при 25 градусах в приміщенні.

На зображенні "All system load" відображені результати через 30 хвилин в тесті 3DMark Fire Strike в режимі Ultra (дозвіл 4K). Картинка «System Component Burn» показує температурні результати в додатках AIDA64 (Stress CPU і FPU) і MSI Kombustor протягом 15 хвилин.

Цей корпус прекрасно охолоджує навіть досить потужні комплектуючі. Так, це не рекорд, але температура не набагато вище, ніж це буває в форматі full tower, а місця Vinga Limpid займає істотно менше. Конструкція відмінно продувається двома тихими штатними кулерами, які працюють практично безшумно.

Висновки


З усіх нових корпусів, Vinga Limpid дивує більше інших. Справжні цінителі отримують в якості цього кришталевого куба виставковий корпус.

Це досить компактна і, в той же час, містка модель для потужної ігрової або професійної збірки. Комфортну температуру для всіх деталей забезпечує система охолодження з двох тихих вентиляторів 200-мм з футуристичной підсвічуванням, керована з RGB LED-контролера і пульт дистанційного керування.

Хороша продувність має і зворотну сторону - відкрита конструкція буде накопичувати пил досить швидко і доглядати доведеться відповідально. Думаємо, що це не відштовхне ентузіастів, адже оригінальність і свіжий підхід до форм того варті.

Переваги:

  • Оригінальний зовнішній вигляд і нестандартний розмір 
  • Прозорий - багато скляних вставок; 
  • Міцно зібраний - ніде не скрипить; 
  • Процесорний кулер може досягати 146 мм, а відеокарта - 280 мм; 
  • Двох 2,5 і двох 3,5 дюймових накопичувачів буде більш ніж достатньо; 
  • Гарне охолодження двома кулерами; 
  • Показав значний результат охолодження в тестах. 

Особливості:

  • Немає вібропоглинаючих гумок в для БП і пропелерів; 
  • Якщо встановити СВО на зовнішню стінку, можливо воно перекриє порти SATA в повнорозмірних платах; 
  • Часто доводиться прибирати пил. 

14.05.2018 2918
Пов'язані товари
2189 грн
2349 грн
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!