За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Час відпочити: збираємо домашній кінотеатр самостійно

img

Ще кілька років тому словосполучення «домашній кінотеатр» мало на увазі наявність телевізора з досить великою діагоналлю екрану і акустичною системою 5.1, розміщеної навколо дивана. Проектор ж був або занадто дорогим, або занадто поганим за якістю зображення. Сьогодні ж ситуація змінилася настільки кардинально, що якісний Full HD-проектор може коштувати дешевше телевізора з великою діагоналлю.

Поки ринок сучасних телевізорів останні кілька років розвивався переважно в сфері багатофункціональності, онлайн-сервісів і різних додаткових можливостей, виробники проекторів впевнено рухалися вперед, розвиваючи технології. Завдяки цьому серед сучасних проекторів безліч моделей, які не гірше телевізорів забезпечують відтворення Ultra HD, відео у форматі 3D і інші сучасні технології. Що ж стосується вартості, то вона відрізняється не сильно: досить лише порівняти ціни на Full HD-телевізори з діагоналлю від 46 дюймів і Full HD-проектори. Однак при цьому у проектора немає жорстких обмежень в розмірі проектованого екрана, і навіть проста модель може забезпечити зображення розміром від 2 до 7 метрів.

Отже, збираючи справжній домашній кінотеатр, перш за все важливо визначитися саме з проектором.

Вибираємо проектор


На ринку представлено кілька типів сучасних проекторів, які разюче відрізняються між собою в плані технічної начинки і можливостей:

Для наших цілей потрібна саме модель першого типу. Під професійним мається на увазі дороге обладнання, яке розраховане на створення справжніх кінозалів. А ось офісні і портативні просто не зможуть забезпечити потрібної якості зображення.

Також велике значення має технологія, що лежить в основі пристрою. Це може бути:

  • LCD або 3LCD; 
  • DLP; 
  • LCoS або SXRD. 

В основі DLP-моделей знаходиться спеціальна матриця з великою кількістю мікродзеркал, які можуть або «світитися», або «закриватися». Матриця тільки одна, але при цьому пристрій відображає червоне, синє і зелене зображення з настільки великою частотою, що глядач сприймає кольорову картинку цілком. Такі проектори забезпечують хорошу контрастність, але мають порівняно невисоку яскравість.


В основі LCD-моделей знаходяться спеціальна ЖК-матриця. Як правило, їх три, і кожна підсвічується червоним, зеленим або синім кольором, а в підсумковому зображенні всі три проекції складаються один на одного. Сама технологія забезпечує більш яскраві кольори, ніж DLP, але програє в плані контрастності.

LCoS і SXRD - найбільш досконала технологія, яка об'єднує в собі переваги DLP і LCD і практично позбавлена ​​їх недоліків. Але при цьому даний варіант і найдорожчий.

Кілька порад щодо вибору проектора

  1. Якісна модель для Домкіно повинна мати яскравість от 2000 люмен - тільки в такому випадку ви зможете забезпечити нормальний перегляд, та й то тільки в добре затемненій кімнаті.
  2. Всі проектори оснащені вентиляторами, які під час роботи створюють шум і потік теплого повітря. Залежно від моделі, видув може направлятися вперед, назад або в бік. Необхідно враховувати цей факт перед покупкою і установкою пристрою.
  3. Кожна модель вимагає періодичної заміни ламп - приблизно раз в 3000-7000 годин роботи, в залежності від моделі. Це додаткова фінансова витрата, яку також варто враховувати. З іншого боку, тривалість стандартного фільму - до 2 годин, і якщо дивитися по одному фільму щовечора, пристрій все одно пропрацює пару років.
  4. Що стосується пропорцій сторін, то найкраще зупинитися на стандартній 16:9.

Вибираємо екран


Сам по собі проектор - це лише «чарівний промінь у темряві», але цей промінь також потрібно направляти на відповідний екран. Для цього знадобиться спеціалізований проекційний екран. Вони бувають декількох видів:

  • моторизовані;
  • настінні;
  • переносні на тринозі;
  • стельові;
  • з механізмом повернення.

Покриття екрану може бути матовим або глянсовим. Перший варіант має відносно невисоку відображну здатність і не боїться відблисків від зовнішніх джерел світла, але для такої моделі знадобляться проектори з високою яскравістю або доведеться забезпечити якісне затемнення приміщення при перегляді. Глянцеві рішення забезпечують високу контрастність, яскраве перенесення кольорів і хорошу чіткість, але значно більше мають відблисків і коштують дорожче.

Як встановити


Для комфортного разміщення проектора всередині приміщення найкраще підійде спеціалізований настінний кронштейн. Ніхто, звичайно, не відміняв і класичного стільця або стопки книг, але далеко не всі проектори вміють проектувати зображення під потрібним або незвичайним кутом. І щоб уникнути спотворення картинки, краще спочатку правильно розмістити пристрій.

При виборі зверніть увагу на те, що багато таких кронштейнів додатково дозволяють регулювати положення проектора на підставці, змінюючи кут нахилу і висоту.

Акустика


Який справжній домашній кінотеатр може обійтися без повноцінної акустичної системи? Так, щоб «кроки за спиною» головного героя дійсно долітали до вуха користувача десь ззаду, а від епічності музики аж мурашки бігли по шкірі? Для цього знадобиться як мінімум система формату 5.1. Детальніше ж про те, як вибрати хорошу акустику, ми розповімо в одному з наступних матеріалів.

13.08.2018 977
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!