За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Як вибрати хороший ноутбук з урахуванням завдань, що стоять перед ним?

img

Вибір ноутбука – комплексне завдання, для успішного виконання якого потрібно врахувати десятки факторів. Щоб ви не упустили нічого важливого, ми створили докладний гайд, в якому розшифрували значення параметрів, і надали рекомендації залежно від сфер майбутнього використання. Скориставшись нашою інструкцією, ви зможете вибрати ноутбук для навчання, офісної роботи, геймінгу, проектування та інших завдань.

Також вас можуть зацікавити наші рейтинги ноутбуків, які ми складаємо щороку. Для них ми підбираємо найкращі моделі під різний бюджет.

 

Зміст:

Переваги ноутбуків перед ПК.

Типи ноутбуків.

Види ноутбуків за призначенням.

Характеристики:

Чи потрібно враховувати виробника ноутбука?

Підсумки: короткі поради щодо вибору.


 

Що таке ноутбук і в чому його головні переваги перед стаціонарним ПК

Ноутбук (лептоп) – портативний комп'ютер, який оснащений акумулятором для автономної роботи. Мобільність та можливість працювати далеко від розетки – єдині переваги порівняно зі стаціонарним ПК.

 

Примітка: персональному комп'ютеру також можна надати певну автономність за допомогою ДБЖ. У нашому блозі є статті про те, як вибрати ДБЖ та акумулятор до нього.

 

За продуктивністю ноутбуки програють стаціонарним ПК. Справа в тому, що у компактному корпусі складно встановити потужну систему охолодження, а отже доводиться застосовувати урізані версії комплектуючих зі зниженим TDP. Наприклад, десктопна версія відеокарти Nvidia RTX 3060 на 10% продуктивніша, ніж RTX 3060 Laptop, яка призначена для ноутбуків. (Докладні результати тестів ви знайдете за посиланням.)

Також недоліком ноутбуків є обмежені можливості для апгрейду. У більшості випадків ви можете збільшити обсяг ОЗП, але деякі моделі не дають зробити навіть цього. З модернізацією ПК проблеми виникають набагато рідше.

 

Типи ноутбуків

Усі ноутбуки концептуально влаштовані однаково, але низка видів має особливі риси.

  • Класичний ноутбук. Лептоп з типовим компонуванням, широкою діагоналлю (зазвичай 15+ дюймів), великою кількістю роз'ємів, ємною батареєю. Оскільки відсутні обмеження розмірів, то класичний ноутбук можна нафарширувати потужними комплектуючими та організувати для них хороше охолодження. Як правило, це найкращий варіант для вимогливих до продуктивності завдань: геймінгу та роботи з редакторами. Однак не всі ноутбуки з класичним компонуванням можуть похвалитися високою продуктивністю, це варто враховувати при виборі.

  • Ультрабук. Більш тонкий та легкий у порівнянні з класичним ноутбуком, що робить його найзручнішим варіантом для частих переміщень. Діагональ екрану – 13-15,6”, висота профілю – до 2 см, вага – до 2 кг (у більшості моделей в районі 1,5 кг). Завдяки компактності та стильному вигляду ультрабуки є найпопулярнішими ноутбуками для бізнесу. У топових пристроях легкість досягається за рахунок використання передових матеріалів та комплектуючих, а не зменшення габаритів, тому існують пристрої з досить потужними комплектуючими. Важливо розуміти, що компактність та щільність компонування комплектуючих не завжди дозволяють встановити продуктивну систему охолодження. Для зменшення сумарного тепловиділення виробники використовують переважно вбудовані відеокарти разом із продуктивним процесором.

  • Нетбук. Ця категорія також заточена під компактність, але досягається за рахунок зменшення довжини і ширини девайсів. Зазвичай діагональ становить в районі 7-14 дюймів. При виборі нетбука обов'язково тестуйте клавіатуру. На ній не завжди зручно швидко друкувати, оскільки через габарити виробники зменшують розмір клавіш та відстань між ними. Нетбуки мають скромні характеристики, оскільки заточені в основному під інтернет-серфінг, що відобразилось у їхній назві. З цим завданням чудово справляються планшети та смартфони (нетбуки з'явилися до їхнього широкого поширення), тому про доцільність такої покупки варто двічі подумати.

  • Ноутбук-трансформер. Особливістю є сенсорний екран, який можна повертати до 360° або повністю від'єднати від нижньої частини корпусу та використовувати окремо як планшет. Трансформери компактні, але мають скромні характеристики, оскільки процесор і графічне ядро розташовані під екраном.

Приклад ноутбука-трансформера

Примітка: для трансформерів великим плюсом буде наявність захисного скла, оскільки у них більш висока ймовірність пошкодження екрана в порівнянні зі звичайними ноутбуками.

 

  • Захищений ноутбук. Ноутбук з протиударним та водонепроникним корпусом, ємкою батареєю. Топові моделі виконані у вигляді броньованого кейсу із замком. Дуже дорогі, тому використовуються переважно військовими/будівельниками, в інших сферах така покупка рідко здатна виправдати витрати.

Захищений ноутбук

Види ноутбуків за призначенням:

  • Для роботи та навчання (універсальні). Найоб'ємніша категорія, девайси з якої за характеристиками влаштують більшість. При виборі зазвичай звертають увагу на фактори, що впливають на комфорт використання: компактність, якість картинки, зручність клавіатури. Якщо дозволяє бюджет, найкращим варіантом буде сучасний ультрабук.

Продуктивності універсального ноутбука вистачить для роботи з документами, серфінгу інтернету, перегляду фільмів. З іграми ситуація залежить від конкретних характеристик. Деякі моделі безсовісно фризять навіть із «легкими» іграми, інші непогано тягнуть стратегії, старі шутери, платформери, а з вимогливими проектами впораються лише на низьких налаштуваннях.

  • Ігрові. Якщо ви не хочете жертвувати якістю картинки в сучасних ААА-іграх, вибирайте ноутбуки для геймерів. У них ставку роблять на потужний процесор і відеокарту, що дозволяє особливо не замислюватися про налаштування. Оскільки вони вимагають великої кількості енергії та хорошого охолодження, то мають просторий корпус та вагу, як правило, 2+ кг. При виборі враховуйте рік випуску ноутбука: модель, наприклад, 2015 року, навіть якщо вона ігрова, не завжди зможе витягнути ААА-новинку навіть на середніх налаштуваннях графіки.

Геймерський (ігровий) ноутбук

  • Для роботи із медіафайлами (професійні). Потужні ноутбуки для 3D-моделювання, роботи із САПР, відеомонтажу. При виборі необхідно враховувати як продуктивність (параметри процесора, відеокарти, ОЗП), так і якість дисплея. У більшості випадків ігрові та професійні ноутбуки взаємозамінні, оскільки мають схожі характеристики. Винятком є хіба макбуки: під MacOS випускають не так багато ігор, зате багато крутих інструментів для роботи з медіа.

 

Характеристики ноутбуків

Як ми писали вище, ноутбуки дають небагато можливостей для апгрейду. Тому при виборі двічі подумайте про характеристики: якщо у майбутньому вам знадобиться більше продуктивності, швидше за все доведеться купувати новий лептоп.

 

Екран ноутбука

Більшість інформації при взаємодії з комп'ютерами ми отримуємо через дисплей. При виборі враховують такі їхні характеристики:

  • Тип матриці. Найкращу якість картинки дають OLED-матриці, але вони дорогі, а тому використовуються переважно в ноутбуках преміум-сегменту. IPS поступається в передачі кольору, але все одно знаходиться на рівні, який влаштовує навіть дизайнерів. VA-матриці мають хороші кути огляду, але цей показник для ноутбуків не такий важливий, оскільки ви завжди сидите безпосередньо перед екраном. TN-матриці насьогодні використовуються рідко, але зустрічаються у бюджетних лептопах. Їхня єдина сильна сторона – невелика затримка.

  • Влаштування підсвічування. Впливає на контрастність та яскравість. Беззаперечний лідер у цьому питанні – OLED-дисплеї, у яких кожен піксель сам випромінює світло. На другому місці DirectLED (світлодіоди підсвічування рівномірно розподілені по всій площі). EdgeLED (світлодіоди по краях екрану) поступається DirectLED, оскільки можуть виникати затемнені зони, але на притаманних для екранів ноутбуків діагоналях (рідко перевищують 17'') цей ефект спостерігається рідко.

  • Діагональ та роздільна здатність. Екрани менше 14'' більшості користувачів будуть здаватися маленькими, тому ноутбук з такою діагоналлю обов'язково тестуйте перед покупкою. Оптимальний показник – 15-17”, але пам'ятайте, що збільшення діагоналі позначається на компактності. Рекомендована роздільна здатність – FullHD, а якщо діагональ 17+ дюймів, то можна подумати про 2K. Якщо ви найчастіше використовуєте ноутбук вдома, подумайте про покупку монітора, оскільки це значно підвищує комфорт роботи.

Ноутбук з великим екраном

  • Частота оновлення екрана. Відповідає за плавність картинки. При частоті оновлення 60 МГц можливе розмиття швидких рухів. Щоб не стикатися з таким ефектом, рекомендована частота оновлення 120+ МГц.

  • Час відгуку. Параметр відображає, як швидко екран здатний змінювати зображення. Для геймерів дана характеристика важлива і рекомендується, щоб вона не перевищувала 1-4 мс. В інших випадках часом відгуку можна знехтувати.

  • Передача кольорів. Є важливим фактором при виборі ноутбука для дизайнерів, відеомейкерів, фотографів. Для них найкраще підходять 12-бітні екрани, які підтримують понад 4 млрд кольорів. Мінімальне рекомендоване значення для них – 8 біт. Для повсякденного використання, офісної роботи та ігор передача кольорів не така важлива, тому підійде навіть дисплей з 6-бітним шифруванням. Плюсом буде підтримка технології FRC, яка покращує передачу кольорів. Наприклад, 6-бітові монітори можуть відображати близько 250 тис. кольорів, а моделі 6-біт + FRC – 10 млн.

  • Покриття. Вдома завжди можна виставити світло, як вам потрібно. Інша річ, коли ви працюєте в різних місцях. У такому випадку зверніть увагу на наявність матового покриття, завдяки якому екран менше  відсвічує при прямому попаданні світла. Це дозволяє краще розрізняти картинку, але робить кольори менш яскравими.

 

Примітка. Тут ми стисло виклали основну інформацію, щоб не розтягувати статтю. Якщо вам потрібно більше подробиць про влаштування та характеристики дисплеїв, читайте наш матеріал про вибір моніторів.

 

Процесор

Продуктивність ноутбука багато в чому залежатиме від того, який центральний процесор (ЦП, CPU) у ньому використовується. Потрібно врахувати його тип, частоту та кількість ядер.

 

Типи процесорів

Перш ніж перейти до вивчення характеристик ЦП, зверніть увагу на індекс (суфікс) – буквене позначення, яке вказується наприкінці назви. Їх існує багато, і говорити вони можуть, наприклад, про наявність вбудованої графіки, підтримку розгону. Нас цікавлять ті, що стосуються енергоспоживання:

  • Індекс U. Розшифровується як Ultra low voltage – ультра низька напруга. Процесори із зниженим енергоспоживанням. Вони споживають менше енергії, що дає кілька ефектів. Знижується TDP (теплопакет – виділення тепла), завдяки чому зменшується ймовірність перегріву. Підвищується автономність ноутбука, оскільки економніше витрачається заряд батареї.

При цьому не варто думати, що процесори з індексом U є низькопродуктивними. Наприклад, у ноутбуці Acer Aspire 5 A515-45 встановлений досить бадьорий процесор AMD Ryzen 3 5300U.

  • Індекс H. Розшифровується High Performance – висока продуктивність. Так позначають процесори, створені до роботи на підвищених частотах. Встановлюються в ігрових та професійних ноутбуках, для яких важливо витиснути максимум із комплектуючих. Часто моделі з таким процесором більш важкі та менш компактні. Це пов'язано з підвищеним тепловиділенням та енергоспоживанням, тому в ноутбуках встановлюється просунута система охолодження та батарея підвищеної ємності.

 

Частота, кількість ядер та потоків

Суфікс у назві лише опосередковано торкається питання продуктивності. Щоб зрозуміти, наскільки потужним є процесор ноутбука, потрібно дивитися на робочу частоту, кількість ядер і потоків.

Тактова частота – характеристика, яка показує, скільки операцій процесор може зробити за секунду.

Рекомендовані параметри частоти процесора:

  • Офісний ноутбук – 2-2,5 ГГц.

  • Ігровий/професійний ноутбук – 3+ ГГц (4+ ГГц, якщо ви хочете запускати ігрові новинки на максимальних налаштуваннях).

Процесор ноутбука

Кількість ядер впливає на те, як добре ноутбук справлятиметься з одночасним запуском кількох програм. Сучасні процесори також підтримують багатопотоковість – віртуальний поділ ядра, що дозволяє йому паралельно проводити різні обчислення. Це трохи підвищує продуктивність роботи, але не є повноцінною заміною багатоядерності.

Рекомендована кількість ядер в залежності від призначення ноутбука:

  • Для офісної роботи: 2-4 ядра. Підтримка багатопоточності бажана, але не є обов'язковою.

  • Для домашнього ноутбука: 4-6 ядер. Це дозволить впоратися з більшістю завдань, у тому числі запуском ігор, але швидше за все доведеться пожертвувати налаштуваннями.

  • Для ігрових ноутбуків: 4-8 ядер. При виборі геймерського девайса більш важливою є продуктивність на ядро, яка залежить від тактової частоти. Це поступово змінюється: багато сучасних ігор оптимізують під багатоядерні/багатопотокові процесори.

  • Для професійних ноутбуків: мінімум – 6, рекомендовано – 8+ ядер. Для складних завдань потрібний потужний процесор, який у поєднанні з відеокартою забезпечить високу продуктивність комп'ютера.

 

Примітка: порівнювати за частотою та кількістю ядер процесори різних поколінь не завжди коректно. Щоб докладно розібратися у влаштуванні та характеристиках CPU, читайте нашу статтю «Як вибрати процесор».

 

Відеокарта

Від відеокарти залежить максимальна роздільна здатність і FPS (частота кадрів) у відео та іграх. У ноутбуках може використовуватись 2 види графіки:

 

Якщо за графічні обчислення відповідає окреме ядро на процесорі, таку відеокарту називають інтегрованою. Характерною рисою цього типу графіки і те, що вона не має власної пам'яті. Тому для зберігання необхідних для обчислень даних використовується ОЗП. Це має два наслідки:

  • По-перше, вбудована графіка працює повільніше за дискретну. Сигнал потребує більше часу, щоб потрапляти від пам'яті до ядра, тому що вона фізично розташована далі.

  • По-друге, у вимогливих завданнях оперативна пам'ять більш завантажена. Наприклад, в іграх на графічні завдання зазвичай виділяється до 1-2 ГБ ОЗП.

Однак не варто вважати, що інтегрована відеокарта підійде лише для простих завдань. Її продуктивність залежить від серії карти. Топові моделі вбудованої графіки, наприклад Vega 10 від AMD або UHD Graphics 750 від Intel дозволяють комфортно грати в добре оптимізовані онлайн-ігри як Dota 2 і CS:GO, запускати старі ААА-проекти на середніх налаштуваннях.

 

Дискретна відеокарта складається з графічних ядер і пам'яті GDDR, які в більшості випадків розташовані безпосередньо на материнці. Також є дискретні карти, виконані у вигляді окремої плати, які кріпляться до материки за допомогою слота MXM.

При виборі ноутбука варто пам'ятати кілька моментів:

  • Дискретні картки для ноутбука та для ПК відрізняються. Наприклад, RTX 3070 для ноуту слабша ніж для стаціонарного комп'ютера, і приблизно відповідає 3060 Ti. Це пов'язано з тим, що використовуються версії зі зменшеним теплопакетом, як у випадку з процесорами із суфіксом U.

  • Дискретна відеокарта не завжди краща за інтегровану. Наприклад, дискретка nVIDIA 1650 Max-Q за продуктивністю приблизно відповідає вбудованій графіці Vega 8.

 

Тобто роль грає не стільки тип відеокарти, скільки її покоління. Тому, якщо ви любите пограти, займаєтеся монтажем або моделюванням, недостатньо вибрати ноутбук з дискретною відеокартою.

Для геймінгу з роздільною здатністю FullHD зі стабільними 60 FPS нижньою планкою є відеокарти GeForce GTX 1650 і GeForce RTX 3050. Для відеомонтажу вистачить продуктивності GeForce MX350. Якщо ви займаєтеся моделюванням, то краще вибирати модель із серії RTX.

 

Більш детальну інформацію про особливості дискретної та інтегрованої графіки, переваги та недоліки кожного з типів читайте у нашій статті.

 

Оперативна пам'ять

При виборі оперативної пам'яті враховують 3 аспекти:

  • Покоління ОЗП. На момент написання статті у більшості ноутбуків використовуються планки DDR4 (четверте покоління). Вони досить швидкі, тому підійдуть для більшості сфер використання. Для геймерських та професійних лептопів варто подумати про пам'ять DDR5 – на зараз  вона забезпечує до 15% приросту продуктивності порівняно з минулим поколінням. Недоліком DDR5 є те, що вона працює тільки з найновішими поколіннями процесорів, тобто ноутбук з такою начинкою влетить у копієчку.

  • Частота. Планки одного покоління можуть відрізнятися між собою за продуктивністю, що пов'язано з їхніми частотою та таймінгами. Для планок DDR4 задовільним показником вважається частота 3000+ МГц, хорошим – 4000+ МГц. DDR5 швидші, тому нижній поріг буде 4000-4500 МГц, а верхній сягає 8000 МГц. Проблемою є те, що виробники не часто вказують частоту ОЗП у специфікаціях ноутбука, тобто доведеться шукати її в оглядах. Якщо ви порівнюєте однакові за частотою планки, зверніть увагу на таймінги (CAS Latency): вибирайте той варіант, у якого вони нижчі.

  • Об'єм. Мінімальний обсяг оперативної пам'яті для повсякденного використання – 8 ГБ. Цього вистачає для роботи ОС та запуску одного-двох додатків. Для ігор зазвичай вистачає 16-24 ГБ ОЗП, а для роботи з редакторами та іншими важкими програмами іноді потрібно 32+ ГБ.

 

Також потрібно врахувати специфікації слотів під ОЗП на ноутбуці:

  • Тип. Впливає на простоту заміни пам'яті. Так, у деяких ноутбуках планки розпаяні на материнській платі, тобто замінити їх дуже складно (доведеться йти до майстра), а то й зовсім неможливо. Набагато краще, якщо в ноутбуці є звичайні слоти, що дозволить замінити планки за пару хвилин.

  • Кількість. У переважній кількості ноутбуків є 2 слоти під оперативну пам'ять, що покриє потреби більшості користувачів. 4 слоти потрібні для специфічних завдань, таких як САПР, відеоредактори, програми для 3D-моделювання.

 

Якщо ви хочете в майбутньому провести апгрейд, зверніть увагу на те, яку частоту та об'єм ОЗП підтримує процесор ноутбука. Відштовхуючись від цих специфікацій, вибирають характеристики планок. Наприклад, як написано вище, зазвичай у ноутбуках є 2 слоти. Але в одних випадках вони дозволяють встановити планки максимум по 8 ГБ, а в інших – 16 і навіть 32 ГБ кожна. Аналогічна ситуація із частотою: не кожен процесор сумісний із високочастотною оперативною пам'яттю.

 

Накопичувач

Відштовхуючись від сфери використання ноутбука, потрібно визначитися з типом та обсягом постійної пам'яті.

У сучасних ноутбуках використовується 3 типи накопичувачів:

  • HDD. Застарілий варіант, але все ще зустрічається. У ноутбуках використовуються жорсткі диски форм-фактора 2,5". Поступаються іншим типам пам'яті за швидкістю читання. Зазвичай вона становить до 150 МБ/с, у топових моделях – до 200-300 МБ/с. Плюсом HDD є ціна: диск на 1 ТБ коштує близько 1500 гривень, тому вибирати ноутбук із жорстким диском слід, якщо вам потрібно зберігати великі обсяги даних, а швидкість роботи не така важлива.

  • SSD. Найпопулярніший вид постійної пам'яті для ноутбуків. Ці твердотільні накопичувачі швидші та займають менше місця в порівнянні з HDD. Недоліком порівняно із жорсткими дисками є ціна: від 2500 гривень за 1 ТБ. Швидкість читання істотно відрізняється у різних SSD (від 300 МБ/с у бюджетних, до 8000 МБ/с у топових варіантів), тому слід обов'язково уточнити, яка модель встановлена у вашому ноутбуці. Також зверніть увагу на тип установки, оскільки від нього залежить, наскільки просто ви за потреби зможете замінити накопичувач.

 

Примітка: у нас на сайті є детальна стаття про вибір SSD, яка докладно розкриває особливості влаштування, види, плюси та мінуси цього типу накопичувачів.

Типи накопичувачів

  • eMMC. Як і попередній варіант eMMC відноситься до твердотільних накопичувачів. Сильною стороною порівняно з SSD є менше енергоспоживання. У швидкості читання eMMC поступається: до 400 МБ/с. Також мінусом є те, що даний тип пам'яті завжди розпаяний на материнській платі, тобто заміна, як мінімум, буде проблематична, або зовсім неможлива.

 

У деяких ноутбуках використовується комбінація SSD та HDD. SSD використовують для установки ОС, ігор, програм, а на жорсткому диску зберігають великі медіа-файли.

 

Рекомендований обсяг пам'яті для сучасного ноутбука – 512+ ГБ. Для роботи з відео або моделювання може знадобитися накопичувач на 1 ТБ або більше. Якщо ви зіткнетеся з дефіцитом пам'яті, а наростити її не можна через конструкцію ноутбука, частково вирішити проблему дозволить зовнішній SSD.

 

Охолодження

Малопотужні комплектуючі при роботі гріються не сильно, а тому з охолодженням офісних ноутбуків зазвичай проблем не виникає. Інша справа – геймерські та професійні моделі. У них встановлюються потужні процесор і відеокарта, тому потрібна хороша система охолодження. Перед покупкою краще вивчити результати оглядів та тестів. Хорошим показником вважається, якщо при роботі на максимальних навантаженнях CPU нагрівається на 5-15°С менше, ніж максимально допустима для нього температура.

Не забувайте про періодичне чищення ноутбука та заміну термопасти. Якщо ігнорувати ці процедури, система охолодження не зможе ефективно відводити тепло. Також не варто забувати про те, що ноутбук не можна ставити на м'які поверхні – вони закривають отвори для забору повітря, що призводить до перегріву. Тому якщо ви любите дивитися фільми або працювати у ліжку, краще купіть столик.

 

Батарея та автономність

Головна перевага ноутбука – його мобільність, тому при виборі необхідно звернути увагу на батарею. Враховують 3 фактори:

  • Тип акумулятора. У сучасних ноутбуках найчастіше використовуються літій-іонні (Li-Ion) та літій-полімерні (Li-Pol) акумулятори. Другий тип має ряд переваг (трохи більша енергоємність при рівній вазі, краща морозостійкість), але їх нівелює різниця в ціні.

  • Енергоємність. У ноутбуках для навчання та роботи використовуються акумулятори на 35-50 Вт/год, що забезпечує близько 4-5 годин роботи. Цього вистачить, якщо ви більшу частину часу знаходитесь вдома або в офісі, а тому можете зарядити батарею. Якщо ви часто працюєте "на ходу", то вибирайте ноутбуки з ємністю АКБ 60+ Вт/год, що забезпечує автономність до 8-10 годин. У ігрових лептопів ємність може досягати 90 Вт/год, оскільки вони мають підвищене споживання енергії.

 

Примітка: час автономної роботи залежить не тільки від батареї, але також від налаштувань дисплея, потужності комплектуючих, завантаженості системи. Тобто, при виборі можна орієнтуватися на ємність АКБ, але краще знайти результати практичних тестів автономності обраної моделі.

 

  • Можливість заміни. З часом батарея зношується, її ємність знижується, і потрібна заміна. Тому якщо ви плануєте використовувати ноутбук більше 5 років, зверніть увагу на простоту встановлення АКБ. У деяких моделях це справа кількох секунд, в інших може знадобитися повне розбирання корпусу.

 

Примітка: при покупці Б/У або відновленого ноутбука необхідно перевіряти знос АКБ. У нас у блозі є докладна інструкція з діагностики батареї лептопу.

 

Підвищити час автономної роботи можна за допомогою повербанку (УМБ). Не кожен з них можна використовувати з лептопом, тому рекомендуємо ознайомитись з інструкцією з вибору УМБ.

 

Клавіатура та тачпад

Перед покупкою бажано на практиці перевірити, наскільки вам комфортно працювати за ноутбуком.

На зручність клавіатури впливає розмір клавіш та відстань між ними. При сліпому наборі це може помітно вплинути на кількість хибодруків.

Підсвічування клавіатури підвищує комфорт роботи за слабкого освітлення. У ньому не завжди є потреба, але іноді воно може стати додатковим аргументом на користь конкретної моделі ноутбука.

При виборі зверніть увагу на можливості підсвічування:

  • Налаштування яскравості. Дозволяє змінювати інтенсивність світла.

  • Програмоване підсвічування. Часто зустрічається у геймерських ноутбуках. Дозволяє налаштувати виділення групи клавіш, завдяки чому ви можете позначити кнопки, які вам потрібні у грі.

 

Якщо ви знайшли відповідний за характеристиками ноутбук, але в ньому немає підсвічування, можна купити USB-лампу.

Клавіатура і тачпад

Багато хто вважає за краще використовувати з ноутбуком мишку, а тачпад вважають незручним, ігноруючи його при виборі. Ми рекомендуємо звернути на нього увагу, оскільки підтримка технології Multitouch та управління жестами здатні забезпечити комфорт роботи не менший за комп'ютерну мишку. Але може знадобитися деякий час, щоб звикнути до такого маніпулятора.

Якщо ж ви все ж таки вирішите використовувати мишку, то вас може зацікавити наша інструкція з її вибору.

 

Роз'єми

Роз'єми ноутбука

  • WLAN. Для підключення інтернет-кабелю. У деяких сучасних ноутбуках роз'єм відсутній.

  • Відеовихід. Потрібний, якщо ви плануєте підключати ноутбук до монітора чи телевізора. Оптимальний варіант – HDMI. Цей роз’єм має хорошу швидкість пропускання, відповідно, дозволяє відтворювати на моніторі відео з високою роздільною здатністю. Крім того, HDMI є найпоширенішим відеопортом, тому з підключенням рідко виникають проблеми. У випадку з DisplayPort або із застарілим форматом VGA (D-Sub) може знадобитися адаптер.

  • USB. Бажано, щоб ноутбук мав щонайменше 3 виходи USB. Зазвичай цього вистачає для підключення периферії (мишка, клавіатура, принтер). Бажано, щоб лептоп мав хоча б один порт USB Type-C, оскільки він дозволяє заряджатися від повербанка.

  • Jack 3.5. Для підключення аудіо. Уточніть кількість контактів порту: для навушників та колонок вистачить 2 контакти, щоб використовувати гарнітуру (навушники+мікрофон) потрібно вже 3.

  • Слот під карту microSD. Корисний роз'єм для роботи з фотографіями та відео, оскільки дозволяє зручно переносити медіафайли з камери.

 

Також зверніть увагу на бездротові інтерфейси, а точніше – на їхнє покоління:

  • Bluetooth. Якщо ви користуєтесь бездротовими навушниками, то великим плюсом буде модуль Bluetooth 5.1 – він має високу швидкість передачі даних, що дозволить слухати музику у якості Lossless.

  • Wi-Fi. Бажано, щоб це були покоління Wi-Fi 5 або Wi-Fi 6, оскільки вони підтримують високу (500+ Мбіт/с) швидкість передачі “по повітрю”. Якщо ви використовуєте роутер, який може працювати в діапазоні 6 ГГц, вам потрібен ноутбук з підтримкою стандарту Wi-Fi 6E.

 

Виробники

Назва бренду на корпусі ноутбука відіграє меншу роль, ніж його начинка. Але це зовсім не означає, що виробника зовсім не потрібно враховувати.

Наприклад, вагомий аргумент на користь іменитих виробників: за потреби ви з більшою ймовірністю зможете знайти сертифікований сервісний центр. Не виникне проблем із отриманням гарантійного та післягарантійного обслуговування ноутбуків Lenovo, Acer, MSI, Asus, HP, Dell, Apple.

У випадку з нонейм ноутбуками отримати гарантійне обслуговування буває проблематично, що повністю нівелює можливу вигоду від вартості.

Якщо ви не хочете виділяти великий бюджет, але хочете придбати потужний ноутбук, зверніть увагу на уцінені або відновлені товари, на які поширюється гарантія. Ви можете отримати непогану знижку за пошкоджену коробку або подряпину на корпусі – дефекти, які не впливають на продуктивність.

Купівля БУ ноутбука дозволить заощадити ще більше, але варто виявити більше уваги. Потрібно провести тести процесора та відеокарти, перевірити рівень зношеності батареї, уважно оглянути екран на наявність битих пікселів.

 


Підсумки

Системні вимоги для комфортної роботи в залежності від призначення:

  • Офісний/домашній ноутбук: 2-4-ядерний CPU, 8 ГБ ОЗП, 256+ ГБ вбудованої пам'яті.

  • Для бізнесу: ультрабук із процесором на 4-6 ядер, 8-16 ГБ ОЗП, накопичувач 512+ ГБ.

  • Для геймінгу: CPU Intel Core i5 10+ покоління або AMD Ryzen 5 5+ покоління, відеокарта RTX 3050, Radeon 6500M або потужніша, 16 ГБ ОЗП, накопичувач 512+ ГБ (бажано SSD).

  • Для професійного ноутбука: такі ж вимоги, як для ігрової моделі, але окрему увагу потрібно приділити дисплею – роздільна здатність 2К, шифрування 8+ біт, матриця IPS або OLED.

Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!