BRAIN-БЛОГ
5 червня відбулася щорічна конференція Apple WWDC 2023. Спочатку вона викликала мало інтересу, оскільки на літній презентації традиційно не говорять про мобільні девайси. Цього року більшість конференції також було присвячено комп'ютерам та оновленням ПЗ. Але “на десерт” компанія зробила глядачам величезний сюрприз у вигляді гарнітури Vision Pro. Про те, що вона собою представляє, а також про інші оновлення в модельному ряді девайсів Apple – розповідаємо в нашому дайджесті.
Зміст:
Що відомо про гарнітуру Vision Pro VR.
Гарнітура Apple Vision Pro здатна здивувати навіть тих, хто активно користувався VR-окулярами. Це справді новаторський продукт, у якому стільки цікавих фішок, що складно визначитися, з чого почати розповідь про них.
Гарнітура Apple Vision Pro поєднує в собі доповнену (AR) та віртуальну (VR) реальність, і дозволяє перемикатися між ними. Вона може виступати в ролі VR-окулярів, і тоді вся картинка є штучною. В режимі AR камери виводять на екран ваше оточення, на яке накладаються віртуальні елементи.
Основним способом застосування для VR/AR-девайсів є віртуальне робоче місце, яке буде прив'язане до реального оточення. Його ви зможете адаптувати під свої потреби. Наприклад, у кабінеті чи офісі можна «закріпити» робочі вікна, а у вітальні – сервіси потокового відео.
Функціонал поєднує у собі можливості смартфона та комп'ютера. Ви матимете можливість відповідати на повідомлення та дзвінки, переглядати фотографії та відео. Гарнітуру можна синхронізувати з Mac або MacBook: коли ви вмикатимете комп'ютер, на дисплеї Vision Pro автоматично відкриється доступ до всіх встановлених програм і контенту в їхній пам'яті.
З часом список корисних застосувань розширюватиметься, оскільки компанія надає стороннім розробникам можливість випускати свої програми для Vision Pro.
Популярні VR-окуляри орієнтовані насамперед на геймерів. У випадку з Vision Pro поки не зрозуміло, наскільки гарнітура підійде для ігор. Повідомляється, що буде доступ до Apple Arcade з підтримкою геймпада PlayStation DualSense. Але в даному сервісі поки що відсутні повноцінні 3D-ігри.
Кардинальна відмінність від звичайних VR-окулярів криється в тому, що Vision Pro є повністю автономним девайсом, який для використання не потрібно підключати до комп'ютера або консолі. Він обладнаний мікрофонами, камерами, динаміками, власним процесором.
На окрему згадку заслуговують датчики наближення та лідар, які відповідають за розпізнавання рухів. Завдяки цьому для керування не потрібні ніякі контролери, а всі дії можна виконувати руками. Також доступне управління голосом та рухами очей. Єдиний фізичний елемент управління – коліщатко Digital Crown, розташоване на алюмінієвій рамці.
За обчислювальні можливості відповідає 2 процесори:
Розподіл завдань забезпечує плавну роботу Vision Pro, яка не поступається за продуктивністю повноцінному комп'ютеру.
За звук відповідає 2 спрямовані динаміки. За словами розробників, вони можуть забезпечити об'ємний звук, який буде адаптуватися залежно від вашого реального та віртуального оточення.
Сильною стороною є екран гарнітури. Для більшості VR-окулярів характерна проблема мильного зображення, через що ви можете бачити окремі пікселі. Розробники з Купертіно знайшли рішення: кожен окуляр має більше пікселів, ніж у 4К-телевізорі.
Всі перелічені фішки вражають, але поки що це «паперові» характеристики. Наскільки вдалим девайсом вийшла гарнітура Apple Vision Pro, стане відомо лише після їхнього виходу, коли тести проведуть тисячі користувачів.
Більшість VR-окулярів викликають дискомфорт при тривалому використанні. Тому при розробці Apple Vision Pro особливу увагу приділено зручності девайсу. При виготовленні застосовуються легкі та гнучкі матеріали. Наприклад, маска може трохи згинатися, щоб краще прилягати до обличчя. Існують побоювання, що такі матеріали робить гарнітуру крихкішою, і поки не ясно, наскільки добре вона захищена від падінь і ударів.
Щоб полегшити гарнітуру, акумулятор вивели у окремий модуль. Він є чимось на кшталт повербанку, який при використанні кладуть у кишеню, а до девайсу підключають дротом.
Оскільки Vision Pro – самостійний гаджет, який займається обчисленнями, він має високе енергоспоживання. Тому автономність у нього не висока. Акумулятора вистачить приблизно на 2 години роботи. Це один з недоліків девайсу, який може негативно позначитися на користувацькому досвіді. Також є можливість підключитися безпосередньо до розетки, але в такому випадку ви будете обмежені у пересуваннях.
Втім, невисока автономність це не такий суттєвий мінус, порівняно з ціною. На момент виходу вартість гарнітури становитиме 3,5 тисяч доларів. Втім, інсайдери висловлюють припущення, що незабаром з'являться доступніші VR-окуляри Apple: вони матимуть урізану функціональність і продуктивність, але коштуватимуть дешевше ніж Vision Pro.
Цей блок не зможе викликати стільки уваги, скільки гарнітура Vision Pro. Тому ми не будемо вдаватися до деталей, а розповімо про найцікавіші оновлення.
Більшість оновлень, презентованих на конференції WWDC 2023, є незначними, і будуть цікавими лише фанатам Apple. Але гарнітура Vision Pro – надзвичайно цікавий девайс, який може повернути компанії славу одного з головних новаторів у світі гаджетів.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка