За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Якими будуть мобільні камери в смартфонах вже завтра?

img

Існує дійсно радикальна теорія про те, що камери в смартфонах позбудуться об'єктивів!

Існує дійсно радикальна теорія про те, що камери в смартфонах позбудуться об'єктивів!

Часи, коли камери в мобільних телефонах були лише доважком минули і сьогодні вони здатні на багато що. Проте ви навіть не уявляєте, що нас чекає вже в найближчому майбутньому, адже вченим вдалося вирішити основну проблему всіх мобільних камер.

Сучасні смартфони дуже гарні, але є у них і слабкі місця. Мова йде про час автономної роботи і якість зйомки камери.

І якщо з батареєю все більш-менш зрозуміло, то з модулями камер справи йдуть не дуже. Основна причина цього криється у фізичних розмірах самих смартфонів. Це змушує інженерів постійно придумувати нові форми не тільки корпусів смартфонів, але і схеми роботи камер, їх розташування.

Так зокрема розробники компанії Oppo для того щоб отримати п'ятикратний оптичний зум пропонують використовувати відразу два сенсори, які розташовані під кутом 90 градусів один до одного. Інші винахідники, з Німеччини, бачать майбутнє камер в смартфонах в їх здатності висуватися.

Хоча існує і дійсно радикальна теорія про те, що камери в смартфонах позбудуться об'єктивів! Ви тільки уявіть собі, що можна буде знімати такими камерами і як знімати... Політ фантазії винахідників безмежний.

Поки ж камери не можуть обійтися без об'єктива, адже саме від нього залежить якість фотографій. Тренд тонких корпусів смартфонів змушує виробників відмовлятися від великих об'єктивів з крутою оптикою та іншими просунутими компонентами.

Саме тому в Каліфорнійському технологічному інституті розробили мікросхему з оптичною фазованою решіткою. В якості заміни об'єктива мікросхема використовує математичні обчислення. Наприклад, використовуючи тимчасову затримку до світла в різних місцях на мікросхемі (аж до квадриліонної частки секунди), чіп здатний змінювати фокус без об'єктива.

Ця камера майбутнього миттєво переключається з «фіш-ай» на телеоб'єктив за допомогою звичайного регулювання того, яким чином чіп отримує світло. Цей принцип схожий на те, як фазовані комунікаційні вузли фокусуються і керують радіохвилями в певному напрямку.

Нагадаємо, що ці умільці в 2014 році вже продемонстрували, як можна використовувати дану технологію створюючи проектор в корпусі смартфона, або ж перетворюючи смартфон в портативний 3D-сканер з неймовірною точністю.

На сьогоднішній день чіп складається з сітки 8x8 і містить 64 датчика. Однак отримуване зображення поки не дотягує до якості знімків камер в сучасних смартфонах. Тож робота над камерою майбутнього триває.

 

26.06.2017 48
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!