За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Як зробити ідеальні фотографії на відпочинку?

img

З приходом літа ми всі починаємо замислюватися про відпочинок. Але крім відмінного проведення часу не менш важливі ще й фотографії, зроблені у відпустці. Адже в нашу еру соціальних мереж треба щоб за них не було соромно перед колегами і друзями, і щоб вони набирали як можна більше лайків в соцмережах. У даній статті ми поділимося з вами порадами про те, як же відзняти всі яскраві враження на камеру.

З приходом літа ми всі починаємо замислюватися про відпочинок. Але крім відмінного проведення часу не менш важливі ще й фотографії, зроблені у відпустці. Адже в нашу еру соціальних мереж треба щоб за них не було соромно перед колегами і друзями, і щоб вони набирали як можна більше лайків в соцмережах. У даній статті ми поділимося з вами порадами про те, як же відзняти всі яскраві враження на камеру.

1. Тримайте фотоапарат завжди напоготові

Погодьтеся, що подорожі хороші тим, що ви не знаєте, що вас чекає за наступним поворотом. І часто навіть якісні фотографії в Інтернеті не можуть передати той захват, коли Ви дивитеся на морську затоку зі смарагдовою водою, або ж доторкаєтеся до стін храму, якому не одна тисяча років. Що вже тут говорити про хмари химерних форм у небі, неймовірні світанки і запаморочливі заходи сонця. Тому, щоб не пропустити щось цікаве або неймовірно красиве тримайте фотоапарат завжди напоготові. Тож налаштуйте свій фотоапарат заздалегідь, виходячи з номеру готеля або будинку, тримайте його в руках, зніміть з об'єктива кришку і чекайте неймовірного моменту для зйомки.

При зйомці архітектурних шедеврів зодчих, ми радимо вам закрити пелюстки діафрагми об'єктива, так як вони контролюють попадання світла всередину. Таким чином ви збільшите різкість на всьому кадрі, і у фокус потрапить вже не одна деталь, а весь об'єкт зйомки. А ось керувати діафрагмою в дзеркальних фотоапаратах можна за допомогою спеціального режиму «A».

2. Не варто забувати про деталі при зйомці

Знаєте, в чому полягає майстерність фотографа? Майстерність фотографа полягає в умінні вихопити найбільш виразні деталі. Перш ніж зняти щось, чітко визначьтеся з тим, що ви хочете сфотографувати. Масштаб не завжди важливий при зйомці, адже іноді одна деталь може залишити набагато більше вражень, ніж весь ансамбль в кадрі.

Об'єкт вашої зйомки повинен бути в кадрі з усіма деталями. Наприклад, якщо ви знімаєте якийсь кафедральний собор, то в кадрі повинні бути всі куполи з хрестами або шпилями, дзвіниці, скульптури. Не можна відкидати жодну деталь, інакше фотографія вийде незавершеною і нецілісною.

Найголовніше зловити момент, а потім вже фокусуватися на деталях. Пам'ятайте, що знімати пейзажі і будівлі архітектури кращого всього на ширококутний об'єктив з фокусною відстанню від 10 до 35 мм.

3. Не шкодуйте кадрів заради одного відмінного знімка

Часи, коли всі рахували кожен кадр на плівці давно минули. Сьогодні все знімається на цифру. А значить кількість ваших кадрів залежить лише від місткості флеш-карти у вашому фотоапараті. Тому ніколи не робіть один знімок, краще зробіть серію знімків одного об'єкта, адже видалити непотрібні ви завжди встигнете, а ось зняти заново – ні. Але не варто тупо знімати серію з однакових фоток, кожен знімок повинен відрізнятися. Для цього треба попрацювати з камерою, відкоригувати її налаштування. У підсумку ви зможете вибрати один ідеальний кадр з поміж десяти інших.

При ручній зйомці або в напівавтоматичному режимі, потрібно правильно виставити витримку. Пам'ятайте, що числове значення витримки завжди повинно бути більше фокусної відстані об'єктива. Наприклад, якщо у вас об'єктив 35 мм, то потрібно виставити витримку від 1/50 с. Правда, якщо ви знімаєте зі штативом, то можливі й виключення.

4. Експериментуйте з ракурсами

Якщо ви хочете, щоб ваші фотографії відрізнялися від мільйонів інших, які вже існують в соцмережах, то експериментуйте з ракурсами. Адже Пізанська вежа, яку ви нахиляєте, або ж сонечко в руці – це вже банально і нікому не цікаво. Відповідно лайків вам також не бачити. Тому намагайтеся підходити до зйомки пам'яток з вигадкою і креативом. Будьте оригінальними! Пробуйте зняти один і той же об'єкт з різних ракурсів, адже ви можете показати всім відому ту ж Пізанську вежу зовсім з іншого боку.

Не забувайте також про світло. У літній час і місто, і природа навколо неймовірні лише з ранку і до полудня. Наступний час для вдалих кадрів влітку починається вже ближче до заходу сонця. Таке обмеження обумовлене сонячним світлом, так як в зазначений вище час промені сонця випромінюють найбільш м'яке світло. Однак знімати можна і вночі, адже сьогодні майже всі визначні пам'ятки спеціально підсвічені в темний час доби, тому й виглядають вони в кадрі зовсім інакше, чим викликають інтерес у навколишніх.

А ось при зйомці усередині приміщення, наприклад, якого-небудь собору світла вже не вистачає. Щоб це виправити ми радимо вам використовувати спалах, збільшити витримку, підняти значення світлочутливості ISO або відкрити пелюстки діафрагми.

5. Не бійтеся людей в кадрі

Дехто вважає, що при зйомці пам'яток, сторонні люди, що потрапили в кадр, можуть просто зіпсувати знімок. Але це не зовсім так, і не варто цього боятися. Адже люди в кадрі можуть перетворити вашу фотографію на дещо унікальне треба лише вибрати найбільш вдалий момент. Все повинно виглядати природно. Наприклад, якщо це ваші знайомі або друзі їх можна захопити якоюсь розмовою, а у випадку з сторонніми дочекатися потрібного моменту. До того ж це не тільки поліпшить вашу фотографію, але і виділить її серед мільйонів таких же, зробить її композиційною і навіть постановочною.

Найкращі кадри виходять, коли люди цього не очікують, адже позування на камеру лише все псує. Тільки так можна передати справжні почуття, міміку і емоції людини. Тому такі фотографії завжди виглядають живими навіть через багато років.

18.07.2017 471
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!