За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Торги за 4G в Україні: коли ми побачимо швидкісний інтернет?

img

31 січня в Україні пройшов перший аукціон з 4G зв'язку, на якому найбільші оператори України (Київстар, Vodafone і Lifecell) отримали ліцензії на відкриття мереж в діапазоні 2600 МГц. В цілому "велика трійка" заплатить державі близько 2 млрд 456 млн гривень, це на 146 млн гривень більше від кінцевої вартості ліцензії.

31 січня в Україні пройшов перший аукціон з 4G зв'язку, на якому найбільші оператори України (Київстар, Vodafone і Lifecell) отримали ліцензії на відкриття мереж в діапазоні 2600 МГц. В цілому "велика трійка" заплатить державі близько 2 млрд 456 млн гривень, це на 146 млн гривень більше від початкової вартості ліцензії.

Сам аукціон пройшов без будь-яких казусів, результат влаштував усіх учасників. Але це тільки початкова точка великих змін, важливо розуміти, чого очікувати далі.

Як буде працювати 4G?

Після оплати операторами вартості ліцензії та інших витрат, їм доведеться обзавестися дозвільними документами на роботу в частоті 2600 МГц. Це формальності, які пересічному абоненту ніяк не цікаві.

Виконання цих процедур може зайняти деякий час, тому перші станції LTE мережі з'являться не раніше березня 2018 року, а швидше за все - в квітні.

Мережі в частоті 2600 МГц мають хорошу пропускну здатність, але забезпечують невелике покриття. Через це, оператори змушені будуть збільшити щільність своїх базових станцій.

Вкладення фінансів у нову інфраструктуру означає додаткові витрати, які мають окупитися, тому 4G напевно з'явиться виключно в містах з мільйонним населенням. Саме з цієї причини майбутній тендер з діапазоном 1800 МГц по праву вважають більш привабливим для операторів і від нього варто очікувати багато цікавого.

Що потрібно знати про аукціон на 1800 МГц?

Радіочастотний курс України ще з дня відкриття першого оператора не завжди був логічно розподілений. В результаті хаотичного розміщення частот, склалася ситуація, в якій Lifecell, Vodafone і Київстар володіють різним сектором і кількістю частот, які навіть відрізняється по областям.

У такому стані GSM-мережа працює нормально, але для повноцінного функціонування LTE мереж потрібно відрегулювати смуги частот, вирівнявши їх. Тому від другого аукціону варто очікувати не тільки видачу ліцензій на LTE, але і рефармінг, коли оператори будуть обмінюватись частотами, щоб у кожного учасника аукціону був рівний їх обсяг.

У кожного оператора повинен вийти пропорційний поточним часткам сектор частот (15, 20, 25 МГц). Але на аукціоні планується виставити ще три лоти, в яких розіграють ще по 5 Мгц, саме вони стануть ключовим моментом розвитку ситуації. За них очікується неабиякий торг. Кожному оператору зручно мати власну суцільну смугу частот, ніж ділити її з кимось.


"Велика трійка" має великий арсенал обладнання в частоті 1800 МГц, отже розгортання LTE мереж буде простою і швидкою процедурою.

Залежно від потреби конкретного абонента в певному регіоні, кожен оператор зможе вирішити, яку частину спектру 1800 МГц мережі виділити під 4G мережу, а яку під 2G мережу.

Чи будуть змінюватися тарифи на зв'язок?

Сьогодні питання про зміну тарифів залишається незакритим. З дня впровадження 3G мережі тарифи операторів України трохи збільшилися, але які зміни очікувати від впровадження 4G мережі, поки залишається загадкою. Багато буде залежати від розгортання подій на другому аукціоні і від того, скільки додаткових інвестицій доведеться вкласти операторам.

Швидше за все, ситуація з тарифами не сильно зміниться, але вартість може варіюватися по регіонах, в яких знаходяться абоненти.

На яких смартфонах буде працювати 4G покриття?

Найголовніше питання для кожного абонента, це те, чи буде нова мережа працювати в його смартфоні. З теоретичної точки зору навіть самі бюджетні смартфони підтримують LTE мережу. Але частка мобільних телефонів в українських мережах становить трохи більше 50%, а підтримують LTE мережу серед них, всього лише 15-20% апаратів.

Секрет полягає в різних стандартах. За фактом в Україні буде працювати «два LTE» - першим з'явиться FDD 2600 (Band 7), другим - FDD 1800 (Band 3). Якщо ваш смартфон буде підтримувати кожну з частот, тоді 4G в ньому буде працювати коректно всюди, де є покриття.

Наприклад, бюджетний Xiaomi Redmi 4X буде працювати в усіх мережах.

05.02.2018 307
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!