За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Огляд і тестування блока живлення Vinga VPS-1200Pl: справжній флагман

img

Топові пропозиції блоків живлення завжди приваблюють великою потужністю і високим ККД. Vinga VPS-1200Pl вибирають також за безшумну роботу і гарне охолодження. Йому притаманні ті ж якості, які нам сподобалися у Vinga VPS-650G, в тому числі і модульні кабелі. Але це тільки верхівка айсберга.

Пакування і комплектація


Забарвлення коробки таке, як і личить "платиновому" сертифікату. На ній є інформація про технічні даних і опис роз'ємів. Більш детально можна дізнатися про характеристики на сайті виробника.

І блок, і кабелі до нього упаковані в оксамитові мішечки з лого Vinga. Ще в комплекті є 6 кріпильних гвинтів з накатними головками і кабель живлення.

Зовнішній вигляд

У порівнянні з БП інших виробників, VPS-1200Pl, дуже виділяється дизайном, але якщо порівнювати його з іншими представниками Vinga, то він на них цілком схожий, за винятком трохи видовженої форми. Яка, до речі, може викликати незручність при розміщенні в коротких корпусах, тож, цей момент необхідно врахувати.


Творці стверджують, що для даного продукту вистачить і кулера на 120 мм, що ж, перевіримо чи так це на практиці. Круглі отвори забезпечують меншу площу захоплення і виведення повітря, ніж звичні у вигляді сот, але в підсумку це навряд чи вплине на ефективність. Ввімкнення живлення і мережевий роз'єм знаходяться теж на звичному місці на задній стінці. На пристрої також є опис його характеристик. Зокрема, тут застосовується 12-вольтна лінія 1176 Вт, що є 98% від номіналу пристрою. Цього допомогли досягти DC-DC-перетворювачі низьковольтного ланцюга.


Ця модель на 1200 Ват має модульну систему підключення і кількість роз'ємів аналогічно Vinga VPS-650G. Після підключення навіть 2 роз'єми залишаться вільними.

Працювати з комплектними шлейфами дуже приємно. Ті, що будуть нести найбільше навантаження - ATX, ATX12V і PCIe - великого калібру 16 AWG, для периферії передбачені більш тонкі шлейфи 18 AWG, а 20 AWG використовується для PCIe.

20+4 контактні і пара 4+4 контактних коннектори необхідні для продуктивних AMD Socket TR4 і Intel Socket LGA2066. Звідси висновок, що VPS-1200Pl цілком підійде для живлення таких систем.

Відеокарта і інші PCIe пристрої підключаються за допомогою 6+2 контактних шлейфів. . Навіть для найпотужнішої системи точно вистачить 12-ти SATA і чотирьох PATA з FDD. Всі дроти досить довгі, що точно сподобається тим, хто любить приховану укладку. Всі гнізда підключення промарковані, так що помилок при підключенні не повинно виникнути.

Внутрішнє облаштування


Щоб дістатися до вмісту, потрібно викрутити гвинти. Так як значна частина начинки знаходиться біля пропелера, то для з'єднання використовували додаткові дроти і знімні коннектори. 120 мм вентилятор HONG HUA HA1225L12F-Z з гідродинамічним підшипником тут такий же, як і в 650 Вт блоці. Він приєднаний двоконтактний коннектором, має потужність 3,96 Вт і частоту обертання 1600 об/хв.


Тут же частково встановлений EMI-фільтр з двома Y і одним X конденсатором.

На основний РСВ розташувалися дві котушки, два Y- і ще один X-конденсатор, варистор і запобіжник. За радіатором теж розмістили деякі частини: наприклад пару діодних зборок по 25 А, які здійснюють випрямлення вхідної напруги.

Трохи далі встановлений дросель модуля активної корекції коефіцієнта потужності. Поруч стоїть радіатор охолодження. Пара електролітів загальною ємністю 1120 мкФ з високотемпературної серії виготовлені Nippon Chemi-Con, що означає якість. Синхронний випрямляч зроблений з 8-ми мосфетов. Спереду друкованої плати варто пластина навколо головного радіатора - вона сприяє виведенню тепла.

Всі комплектуючі - відмінні, видно що на них не економили.

Крос-навантажувальні характеристики

Як і належить подібних пристроїв, напруга не відхиляється від норми більш ніж на ± 5% завдяки вузлу стабільності, і виглядало на тестах це наступним чином:

лінія +3,3: від -2% до + 2%;

лінія +5: від -2% до + 2%;

лінія + 12В: від -2% до + 1%.

Чергова лінія живлення Vinga VPS-1200Pl не викликає зауважень. Напруга на ній змінюється межах: від 5 до 4,85 В, не виходячи за рамки ± 5% в залежності від навантаження.

При тестуванні відразу стало зрозуміло, що Vinga VPS-1200Pl повністю відповідає стандарту 80 PLUS Platinum при 230 В. При 20%, 30%, 100% навантаженні від номінальної потужності, ККД блоку перевищував 90%, 94% і 91%.

При навантаженні від 450 до 1000 Вт ККД можна очікувати до 93%, а охолодження відведе 30-70 Вт теплової потужності, а це менше тепла, ніж виділяв в тесті 650 ваттний БЖ.

Система охолодження і температурний режим

Рівень шуму можна передбачити за швидкістю обертання пропелера. Тестувалася система при 27°С в кімнаті і 40°С усередині, хоча температура може бути і вище. Якщо задіяно 350 Вт, вертушка поводиться досить тихо. Але і вище з'являється лише тихий шум, і так відбувається аж до навантаження в півтора кіловата. Потужності вентилятора вистачало для збереження комфортної роботи ключових вузлів. Температурний режим приємно порадував максимум - 68°C. Доречі, дані на упаковці говорять про тести протягом більше 100 000 годин при температурі навколишнього середовища в 50 ° C. Так що запас точно ще є.

Перевірка на сторонній шум

Випробування не виявили в процесі номінального навантаження гудіння, якихось сторонніх шумів і писку дроселів. Коли навантаження підвищили до 1,3 кВт, зміни відбулися в межах норми.

Щоб перевірити джерело на практиці, використовувалася збірка з 6-ядерним процесор Intel Core i7-4960X і потужними відеокартами AMD Radeon HD 6970, ASUS GeForce GTX 980 4GB GDDR5 Matrix Platinum і ZOTAC GeForce GTX 480 AMP. Пристрій проходило перевірку в звичайному і режимі "Максимальне завантаження" за допомогою утиліт NiceHash 1.7


Під навантаженням і у вимкненому режимі були отримані прекрасні результати. Осідань напруг не було, а при зміні навантаження їх діапазон був досить вузьким. Система працювала стабільно. У сплячому режимі збірка тягне 7 Вт, а в вимкненому стані 3 Вт.

Висновки

Vinga VPS-1200Pl в продажу коштує $ 280, і це одне з досить доступних платинових рішень в 1,2кВт. Відмінною його рисою є висока якість елементів, низькі пульсації і хороші температурні показники, що не виходять за норми. Високий ККД знижує рівень шуму. А модульне підключення кабелів дозволяє підключити 4 відеокарти з парою 8-ми контактних роз'ємів, що дає можливість використовувати Vinga VPS-1200Pl для майнінгових систем.

Перед встановленням необхідно переконатися, що у вашому корпусі вистачить місця для даного 190-мм джерела.

Переваги:

  • Сертифікація 80 PLUS Platinum 
  • 8% -ий запас потужності; 
  • Наявність японських конденсаторів; 
  • Хороша стабілізація напруги; 
  • Низькі пульсації, практично немає просадок; 
  • Висока (1120 МКФ) ємність конденсаторів; 
  • 3В в вимкненому стані і 7В сплячому режимі; 
  • Тихий вентилятор 
  • Вісім 6 + 2-контактних конекторів PCIe; 
  • Має оригінальний зовнішній вигляд; 
  • Компенсація реактивної потужності. 

Особливості:

  • Слід враховувати довжину пристрою 190 мм; 
  • Немає відомостей про захист 
08.06.2018 2350
Пов'язані товари
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!