Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Що робити, якщо дуже хочеться флагман, але на нього не вистачає? Ймовірно, пора розглянути варіант покупки Honor 10 - смартфону, в якому є майже все те ж, що і у флагмана, але його ціна помітно нижче.
Бренд Honor вирішив підкорити молодих покупців новою десятою моделлю, яка мінімально відрізняється від топового Huawei P20. Але досить уже про нюанси, давайте познайомимося з новинкою.
Комплектація
Смартфон поставляється в білій коробці, усередині кожен знайде захисний чохол з силікону, USB-кабель, а також скріпку, яка допоможе діставати Sim-карту. Однак навушників в комплекті немає.
Дизайн і ергономіка
Розмаїття в кольорах Honor 10 не позичати - доступні чотири оригінальних забарвлення - синє, чорне, сіре і зелене. Задня панель виготовлена зі скла і обрамлена алюмінієвою рамкою. Екран захищений ударостійким склом Gorilla Glass.
Своєю передньою частиною смартфон нагадує Huawei P20. Вони схожі навіть за розмірами - у новинки екран займає 79,9% передньої панелі, а у Huawei P20 - 80,4%. Співвідношення сторін - 19: 9.
Як і багато сучасних моделей, Honor 10 має монобров, яка вміщує фронтальну камеру, датчик освітленості і динамік для розмов. Дактилоскопічний датчик знаходиться спереду під захисним склом. Для нього не передбачили спеціального поглиблення, він просто окреслений лінією. У комплекті додається захисна плівка, і її краще наклеїти відразу, тоді по сканеру відбитка буде легше попадати. Його роботу не уповільнює навіть захисне скло і працює він анітрохи не повільніше, ніж сканери на задній панелі.
Тут немає сенсорних кнопок з боків, як у попередників, а замість них - екранні. Втім, є можливість включити управління за допомогою сканера, в якому ясно відрізняються натискання по довжині і свайпи вправо і вліво.
Задня панель за формою дуже схожа на Honor 9 з багатошаровим покриттям, згладженими боками і переливається забарвленням залежно від того, під яким кутом дивитися. Так кришка синього кольору під певним кутом буде фіолетовою.
Знизу знаходиться динамік відтворення мультимедіа, USB Type-C і мікрофон. Виробник також не став позбавляти користувача можливості підключати дротову гарнітуру через міні-джек.
Вага пристрою невелика, але великий екран все одно навряд-чи дозволить керувати ним однією рукою. Ергономічність підвищується за рахунок округлених граней, але тим не менш, носити смартфон краще в чохлі, який допоможе уникнути вислизання.
Екран
Екран десятої моделі не є повною копією прототипу Huawei P20, а як раз узятий у P20 Lite, але з діагоналлю на 0,04 дюйма більше. Дисплей має монобров і співвідношення сторін 19:9, а також розширення 1080х2280 з щільністю пікселів ~ 423 PPI.
Яскравість регулюється від 2 до 400 кд/м². Максимальний показник дозволяє розглянути всі повідомлення навіть при яскравому сонці на вулиці. У режимі Vivid зображення дуже насичене, але його відтінок холоднуватий і за замовчуванням його температура становить 7700к. Однак, завжди можна переключитися на режим "теплий". Одним словом, це яскравий і насичений екран з гарними кутами огляду.
Апаратна платформа
Honor 10 працює на процесорі Hisilicon Kirin 970, точно також, як і Huawei P20. Відповідно, всього пропонується три типи смартфонів: з пам'яттю 4/6, 64/128 і 4/128 ГБ, але в нашій країні можна буде придбати лише останній варіант. Обсяг пам'яті неможливо збільшити, так як немає додаткового слоту.
Швидку роботу забезпечує восьмиядерний процесор Kirin 970, чотири ядра якого працюють на частоті 2,4 ГГц, а ще чотири - на 1,8 ГГц. За відеопроцесор тут виступає Mali-G72 MP12. Такими здібностями може ще похвалитися Qualcomm Snapdragon 835. Довге навантаження на процесор виявило суттєвий нагрів корпусу, але в звичайному режимі навіть на вимогливих іграх температура залишається в межах норми і не викличе особливих незручностей.
Honor 10 заснований на вже відомій Android 8.1 і на топовій оболонці EMUI 8.1. Її особливість в тому числі і в тому, що вона може приховувати моноброву, залишаючи лише злегка помітні чорні смуги. Тут також немає меню додатків - воно і не потрібно, адже всі ярлики розташовуються на домашньому екрані. Але при бажанні і це меню можна включити.
Управління є в чотирьох видах: за допомогою жестів по дактилоскопічному сканеру, кнопкою на екрані не над сканером (яку можна заховати і задати її виклик свайпом), звичайним способом за допомогою екранних кнопок або створити навігаційну кнопку самому.
Не забули розробники і про додаткові здібності смартфона. Так за допомогою "диспетчера телефону" можна проводити блокування настирливих контактів, оптимізувати витрати акумулятору, очистити пам'ять. Є також додаток Huawei Health для спортсменів з різними сценаріями тренувань і крокоміром, а також користувач може сам формувати аудіотеку і додавати власний контент.
Звук
Смартфон включає в себе мультимедійний потужний динамік, який між іншим, видає гарне звучання без деренчання навіть на максимальній потужності. Динамік практично не спотворює середні частоти, а баси тут досить чіткі як для телефону. Щоправда, виділити якимись особливими заслугами звук в навушниках не вдалося - високі частоти можна охарактеризувати як помірні, а запас гучності все ж на межі. Але з цим можна ефективно поборотися за допомогою програми Huawei Listen. Вона володіє 10-смуговим еквалайзером, набором ефектів і оптимізацією під навушники різних виробників.
Камера
Коли вже говорити про головні характеристики, то куди ж тут без розбору фото характеристик. Основний модуль тут 16 мегапіксельний, а монохромний - на 24 Мп при діафрагмі f/1.8. Але камера не може похвалитися оптичною стабілізацією і не має додаткового модуля фокусування. Для поліпшення якості зуму інформація надходить з додаткового сенсору, який має високу роздільну здатність. Відповідно, якість зуму виходить помітно вище простого цифрового.
Значно покращує можливості зйомки наявність штучного інтелекту. Він дозволить більш точно вгадати потрібний жанр і оптимізувати настройки, для чого задіюється спеціальний співпроцесор Neural Processing Unit.
Якщо говорити про програму для зйомки, то вона має меню зі скроллингом режимів, вибір фото або відео і доповнену реальність. Також можна включати штучний інтелект (AI) а під цим меню легко знайти настройки спалаху. Функції «монохром», HDR і панорама не розміщені на головному екрані, але їх можна знайти при натисканні кнопки "ще". Режим профі може включатися тільки для кольорової камери. HDR сховався в додаткове меню очевидно тому, що його здатний замінити і максимально чітко вгадати сцену AI. Також є і професійні налаштування для тих, хто звик довіряти тільки власним знанням і інтуїції. У їх числі можна знайти ручний підбір ISO, експонометр, регулювання балансу білого.
Але і без застосування AI в сонячний день знімки виходять високої якості з якісною деталізацією. Якщо ж хочеться зробити фото більш насиченим, то варто включити один зі сценаріїв. Втім, штучний інтелект в цій моделі працює максимально коректно без особливих зусиль і включений за замовчуванням, він не відрізняється агресією, як у випадку з P20, а при бажанні його можна відключити.
Чорно-білі фото виходять навіть динамічніше і чіткіше, але денні кольорові все одно більш контрастні і насичені. Монохром добре справляється з деталізацією. Особливо це добре допомагає при слабкому освітленні. Якщо зйомка ведеться в темний час, то знову ж таки краще використовувати монохром і відключити ІІ, тому що його спроби додати контраст там, де його немає, лише погіршує ситуацію. Але деталізації особливої чекати не доводиться. Втім як і завжди - ідеальні знімки виходять при хорошому освітленні.
Можна, до речі, виділити якість відеозйомки. Запис проводиться в FullHD+ і цілком відповідає цьому стандарту. Хоча нормальної стабілізації все ж трохи не вистачає.
Завдяки досить високоточним сенсорам AI-режим виходить досить ефектним, якщо звичайно, немає крайньої необхідності в флагманських здібностях камери.
Час роботи
Пристрій працює на незнімному літій-полімерному акумуляторі, який має ємність 3400 мАг. За допомогою швидкої зарядки смартфон заряджається до 65% за 30 хвилин. У звичайному режимі його вистачить на добу, а в економному - до двох діб.
Маленькі секрети
З важливих переваг можна виділити можливість розблокування смартфона не тільки по відбитку пальців, але і по обличчю, причому функція працює навіть в темряві, тільки потрібно ближче підносити його до лиця. Крім цього, йому зберегли міні-джек для користування навушниками під час розмови в гучному місці. Ну і на довершення вже один з основних елементів, яким цікавляться покупці - це наявність модуля NFC - так, він тут є, так що приготуйтеся до безконтактних платежів.
До плюсів відноситься сучасний естетичний дизайн, особливо в колірних варіаціях, пристойна продуктивність, хоча в іграх гріється процесор, відмінна якість денних знімків, а також ціна, нижче, ніж у флагманів.
З мінусів можна виділити недовгий час роботи від однієї зарядки акумулятора, а також немає слота для додавання пам'яті, стабілізації зображення і вологозахисту. Від останньої довелося відмовитися заради звукового міні-джека.
Висновок:
Перша радість, яка впадає в очі при покупці Honor 10 - це помітно менший цінник, ніж Huawei P20, хоча він і дещо спрощений аналог. І важливо помітити, що спрощення зовсім не критичні і головні переваги все ж збереглися. Камера тут лише злегка простіше і незважаючи на відсутність стабілізації якість фотографій в цілому на висоті. Продуктивний процесор також приємно радує, як і гідний IPS-дисплей. За свої гроші Honor 10 цілком вражаючий персонаж.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка