BRAIN-БЛОГ
Складно відокремити інтернет від стільникових мереж, адже з моменту появи вони йшли пліч-о-пліч і багато в чому пов'язані. У тому числі й щодо тарифів. Якщо на початку свого шляху інтернет-провайдери пропонували пакети з лімітованою кількістю інтернет трафіку, то зараз практично скрізь безліміт.
Приблизно те саме відбувається і з мобільними операторами, хоча безлімітних пакетів тут поки що відчутно менше + не варто забувати про роумінг. Ця стаття призначена для користувачів з лімітованими пакетами інтернет трафіку. У ній ми перерахуємо найактуальніші способи економії трафіку, які допоможуть протягнути до наступного поповнення та не піти в офлайн. Більшість порад прості у виконанні, і обмеження практично не позначаться на вашому користувацькому досвіді.
У статті є докладні інструкції для власників смартфонів на Android та iOS. Також вони будуть актуальними для планшетів на даних платформах.
Зміст:
Як проаналізувати витрати трафіку.
Як вимкнути фонове використання Інтернету.
Налаштування месенджерів для заощадження трафіку.
Налаштування стрімінгів для економії трафіку.
Як вимкнути оновлення програм.
Щоб зрозуміти, куди зникають дорогоцінні мегабайти, достатньо стандартних можливостей девайсу.
Для смартфонів на Android потрібно:
Зі звіту ви побачите програми, які найбільше витрачають мобільний інтернет. Значна частина споживання зазвичай припадає на 2-4 програми, тому зміни можна зробити лише у них, а на інші не витрачати часу.
Для айфонів та інших девайсів на iOS:
Зазвичай лідерами споживання інтернету є месенджери, стрімінгові сервіси (музичні, потокове відео), соцмережі, а також браузер. Саме на них ми рекомендуємо зосередитись.
Періодично велика кількість трафіку може витрачатись на оновлення системних та встановлених програм. Нижче ми розповідаємо, як зробити, щоб оновлення завантажувалися лише через Wi-Fi.
Деякі програми витрачають трафік, навіть якщо ви їх активно не використовуєте. Прикладом є оновлення повідомлень, медіафайлів, вбудованої реклами тощо.
Такі витрати трафіку називають фоновим споживанням. Android та iOS надають стандартні інструменти для того, щоб його вимкнути.
У мобільних телефонах на Андроїді потрібно:
Краще вибрати другий варіант, оскільки після активації Контролю трафіку програма перестане отримувати дані, доки ви їх не відкриєте. Тому для месенджерів цей режим не рекомендується: ви можете пропустити важливе повідомлення.
У гаджетах на iOS потрібно активувати Режим економії даних:
Принцип роботи режиму такий самий, як після активації Контролю трафіку у смартфонах на Android, тому його також не варто вмикати для месенджерів.
Особливістю айфонів є те, що фонове використання можна вимкнути лише для встановлених програм. З системними програмами так зробити не вийде.
Листування в месенджерах не вимагає багато трафіку. Зовсім інша річ – фотографії, аудіо і особливо відео. Проблемою є те, що за замовчуванням медіа завантажуються навіть у тому випадку, якщо ви їх просто проскролюєте. Щоб цього не відбувалося, потрібно вимкнути автозавантаження. Після цього файли будуть завантажуватись лише в тому випадку, якщо ви натиснете кнопку відтворення.
Щоб вимкнути автоматичне завантаження в Telegram:
Примітка: зрозуміти, на що витрачається найбільше трафіку, можна в меню Споживання трафіку – вкладка Мобільна мережа.
Також у вас є можливість економити трафік під час дзвінків через Telegram. При цьому якість звуку та відео зменшиться:
Як вимкнути автозавантаження медіа у Viber:
Як витрачати менше трафіку у WhatsApp:
У Viber та WhatsApp немає можливості знизити якість відео під час дзвінків, як це реалізовано в Telegram.
Аналогічні налаштування є у додатках та браузерних версіях соцмереж. Тому слід відключити автоматичне відтворення в соцмережах, якими ви активно користуєтесь.
Економія трафіку у Facebook:
Як витрачати менше трафіку в Instagram:
Налаштування TikTok:
Налаштування для економії трафіку у Twitter:
У випадку з музичними та відео-стрмінгами є два варіанти, як витрачати менше мобільного інтернету:
Примітка: картка пам'яті MicroSD на 32 ГБ на момент написання статті коштує до 200 гривень. Це дозволить вам зберегти більше 1000 треків у яксоті 320 Кбіт/с або близько 20 годин відео в FullHD.
Для найпопулярніших мобільних програм регулярно виходять оновлення. Окремо вони зазвичай важать мало, але якщо у вас встановлено десяток застосунків, то «накапати» може помітна кількість трафіку.
У таких випадках є 2 варіанти:
Перший варіант краще не використовувати, оскільки з часом можуть проявлятися баги, що може призвести до некоректної роботи додатків/пристрою. Також відсутність оновлень призводить до погіршення безпеки, що може призвести до втрати особистих даних.
Щоб відключити автооновлення на андроїді потрібно:
Налаштування автооновлення на iPhone:
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка