За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Рейтинг SSD дисків – Топ 15 найкращих моделей 2024 року

img

Частина технологічних новинок кількох останніх років, так чи інакше, пов'язані зі швидкими твердотільними накопичувачами.

Вони встановлені в консолях останнього покоління Sony Playstation 5 і XBox Series S, у міні-ПК Apple і професійних рішеннях для роботи з графікою. Головне завдання таких накопичувачів - прискорити доступ до файлів, що зберігаються на них, а отже, завантаження операційної системи, рівнів в іграх і проєктів у графічних редакторах відбуватиметься набагато швидше. 

У рейтингу ми зібрали 15-ть найкращих SSD у форм-факторах 2,5" і M.2 на 2024 рік. Для зручності порівняння моделей між собою ми вибрали всі накопичувачі в одному і тому ж розмірі, приблизно, 500 Гб. Ми також вважаємо, що SSD такого об'єму це мінімум, доцільний для купівлі, з урахуванням того, скільки місця займають сучасні ігри та професійне ПЗ. Але ви можете вибрати будь-який необхідний вам обсяг, доступний у лінійці. Варто зауважити, що зі зростанням обсягу спостерігається деяке зниження ціни в перерахунку на 1 Гб.

 

 


SSD накопичувачі 2,5”

Головна перевага форм-фактора 2,5 дюйма – це сумісність з усіма материнськими платами, випущеними за останні 10 років (якщо вони підключаються через Sata 3 інтерфейс). Крім того, один гігабайт пам'яті на такому SSD коштує трохи дешевше, ніж на аналогічному M.2 формату. 

SSD 2,5" підключаються переважно через Sata 3 інтерфейс і в рамках сегмента ми будемо говорити саме про нього. Даний інтерфейс обмежує швидкість читання/запису таких накопичувачів до показника приблизно 600-650 Мб/сек (максимум його пропускної здатності). При складанні цієї частини рейтингу ми орієнтувалися на такі критерії:

  • гарантія на 36 місяців. Такий гарантійний термін покриває ресурс більшості бюджетних накопичувачів навіть за доволі інтенсивної експлуатації (частий перезапис);
  • відносно невелике зниження швидкості при переповненні;
  • вигідна ціна за 1 Гб.

 

512GB Patriot (P210S512G25)

​    ​

Patriot P210 один із найпопулярніших SSD 2,5" на ринку завдяки своїй доступності. Дана модель має SATA 3 інтерфейс і оснащена контролером Silicon Motion SM2258XT. Контролер дозволив укомплектувати SSD багатошаровою пам'яттю TLC 3D NAND, тоді як у більшості бюджетних моделей накопичувачів використовується набагато менш "витривала" QLC-пам'ять. Він оснащений SLC-кєшем з динамічним об'ємом, який становить не більше 25% вільного простору. На практиці це означає, що еталонна швидкість запису (близько 460 Мб/с) знизиться приблизно до 60 Мб/с, якщо ви копіюватимете файли, що перевищують за розміром чверть вільного об'єму. 

Окремо варто сказати про витривалість. Виробник заявляє сумарний обсяг даних, що перезаписуються, до 960 Тб, що дає змогу розраховувати на термін життя SSD від 5-ти років і більше. Це значно перевищує трирічну гарантію.

Навіть під значними навантаженнями температура чипа в синтетичних тестах становить від 35 до 50 °C, що є непоганим показником. Алюмінієвий корпус успішно розсіює більшу частину тепла, що виділяється контролером.

Це непоганий бюджетний варіант, для розширення об'єму сховища або прискорення ПК, за умови, що ви не будете заповнювати накопичувач більш ніж нам 50%.

 

Плюси

Мінуси

Алюмінієвий корпус

Обсяг SLC кешу становить лише 25% від вільного простору

Доступна ціна

 

Нагрівання чіпа не перевищує 50° C

 

 

512GB Goodram (SSDPR-CX400-512-G2)

512GB Goodram (SSDPR-CX400-512-G2)

Наступна в сегменті накопичувачів 2,5” модель CX 400 на 512 Гб від бренду GoodRam. Це відносно бюджетний SSD без особливих вишукувань. На актуальному ринку представлена модель з модифікацією Gen2, оснащена контролером Phison PS3111-S11, який раніше використовувався у флагманських накопичувачах. Незважаючи на те що це досить старий контролер, він показує непогану продуктивність, як для "безбуферного" рішення. 

Швидкість читання/запису - 520/430 Мб/с, ресурс на перезапис до 2 млн годин. Падіння швидкості запису відзначається після заповнення на 50%. 

Робочі температури накопичувача під навантаженням не перевищують 40-50 °С. 

Рекомендуємо як досить бюджетне і якісне рішення під будь-які завдання.

 

Плюси

Мінуси

Непогане поєднання ціни/якості

Контролер 2016 року випуску

Непоганий ресурс перезапису

 

 

512GB Apacer (AP512GAS350-1)

512GB Apacer (AP512GAS350-1)

Panther AS350-1 на 512 Гб - це непоганий бюджетний накопичувач із флеш-пам'яттю 3D TLC NAND від бренду Apacer. Він побудований на 128-шаровій пам'яті TLC 3D NAND і оснащений контролером Phison S11. Цей контролер дає змогу використовувати до 32 Гб постійної пам'яті як додатковий SLC-кеш. Швидкість читання/запису становить - 560/540 Мб/сек. Виробник заявляє ресурс перезапису на рівні 1,5 млн годин, що підкріплюється гарантією на 36 місяців. 

Корпус пластиковий і досить тонкий (товщина 7 мм), зібраний без люфтів, не прогинається під час натискань. 

У деяких, "важких" синтетичних тестах чип відчутно нагрівається, температура може досягати 65 °С. Однак, ви навряд чи зможете так навантажити накопичувач у реальних умовах.

 

Плюси

Мінуси

Тонкий корпус

Досить висока температура роботи під значним навантаженням (близько 50-65 °C)

Значний обсяг SLC-кеша

 

 

480GB Kingston (SA400S37/480G)

480GB Kingston (SA400S37_480G)

Різні варіації цієї моделі накопичувача Kingston потрапляють у наш рейтинг досить давно. У 2021 році SA400 була оснащена QLC пам'яттю, у 2022 SA400S3 отримав контролер від старшої модельної лінійки і TLC-чіпи. В ітерації S37 знову змінився контролер - це Phison S11, який може резервувати під SLC кеш до 32 Гб постійної пам'яті. У ролі осередків пам'яті виступає 128 шарова TLC 3D Nand, що дала змогу значно збільшити ресурс напрацювання на відмову – зараз він становить 1 млн годин. 

Швидкість читання/запису 500/450 Мб/сек, вона знижується після заповнення накопичувача більш ніж на 60%.  "Старий/новий" контролер виявився вельми "холодним". Навіть під навантаженням чип гріється не більше ніж до 39 °C, що забезпечує йому високу стабільність роботи.

Усе це дає змогу рекомендувати накопичувач як рішення підвищеної надійності для зберігання важливих файлів. 

 

Плюси

Мінуси

Значний ресурс пам'яті від Micron

Коштує трохи дорожче за аналоги 

Непоганий контролер Phison S11

 

 

500GB WD (WDS500G3B0A)

500GB WD (WDS500G3B0A)

Даний накопичувач 2,5" від бренду WD на 500 Гб - представник оновленої в 2023 році серії накопичувачів, яка отримала підтримку функції Trim. Ця функція дає змогу контролеру накопичувача (Marvell 88SS1074) дізнатися, які осередки буферної пам'яті вже не потрібні під час запису та читання, і очищати їх у режимі реального часу. Тобто зниження швидкості під час запису відбувається в разі заповнення диска більш ніж на 70-80%, а не на 50-60%, як у більшості подібних рішень. 

Контролер Marvell 88SS1074 має виділений DRAM-кеш з об'ємом 512 Мб - тобто він використовує як кеш окрему мікросхему пам'яті. Також він підтримує технологію шифрування 256 AES encryption - відповідає за безпеку збережених на диску даних. 

Виробник надає на накопичувач значну 5-річну гарантію. У підсумку його можна рекомендувати тим, кому потрібен накопичувач з DRAM-кешем, підвищеною надійністю зберігання даних і значним ресурсом.

 

Плюси

Мінуси

Низькі температури роботи

Висока ціна 

Підтримка технології Trim

 

5 років гарантії

 

 

500GB 870 EVO Samsung (MZ-77E500B/EU)

500GB 870 EVO Samsung (MZ-77E500B/EU)

Samsung у сегменті накопичувачів виглядають як Феррарі серед звичайних легковиків. Бренд виробляє контролери і комірки пам'яті, які вважаються одними з найкращих на ринку. Тому накопичувачі Samsung практично не представлені в бюджетних сегментах 2,5" і M.2 пристроїв. 

SSD Samsung 870 EVO 500G випущений на ринок у 2021 і замінив 860 серію накопичувачів. Він оснащений контролером Samsung MKX, заснованим на архітектурі ARM. Це дає змогу контролеру підтримувати високу швидкість запису під час копіювання великої кількості дрібних файлів або послідовного копіювання великих файлів. DRAM буфер побудований на пам'яті LPDDR4, його обсяг становить 512 Мб. Заявлена швидкість читання запису 560/530 Мб/сек. 

Крім DRAM-кеша пристрій використовує фірмову технологію SLC-кешування Turbo Write, яка має статичний буфер об'ємом 3-6 Гб і динамічний, який розширюється до 78 Гб за необхідності. Завдяки такому симбіозу технологій і оснащення накопичувач здатний підтримувати стабільно високу швидкість читання/запису за будь-якого рівня заповненості. 

Осередки пам'яті - це 128-шарова 3D V-NAND 3-bit MLC, з підвищеним ресурсом перезапису. Виробник надає на накопичувач 5 річну гарантію.

Рекомендуємо як швидке і надійне, нехай і не найдоступніше рішення для будь-яких ПК або ноутбуків.

 

Плюси

Мінуси

5 років гарантії

Висока вартість

Висока продуктивність

 

Підвищена надійність, мінімальний нагрів

 

 

500GB WD (WDS500G1R0A)

500GB WD (WDS500G1R0A)

WD Red SA500 NAS - це жорсткий диск для використання в мережевих сховищах даних (NAS). Він оснащений контролером Marvell 88NR2241, що забезпечує підтримку технології контролю помилок, прискорення читання і запису та балансування завантаження, що підвищує продуктивність диска в NAS-системах*. Тобто, накопичувач вузькоспеціалізований, він стане в нагоді тим, хто зберігає багато цифрового контенту і хоче мати до нього швидкий доступ з будь-якої точки світу.

Пристрій побудовано на багатошаровій 3D NAND TLC пам'яті. Як буфер використовується технологія динамічного SLC кешу, що працює в симбіозі зі статичним DRAM-кешем об'ємом до 64 Мб (використовує пам'ять LPDDR4). Це дає змогу підтримувати високу швидкість запису навіть після заповнення сховища більш ніж на 80%. 

Накопичувач підтримує більшість мережевих технологій, що допомагають отримувати швидкий доступ до даних по мережі. Наприклад: SMB (Server Message Block), NFS (Network File System), iSCSI (Internet Small Computer System Interface) і FTP (File Transfer Protocol).

Подібне рішення можна рекомендувати для організації домашнього NAS-сховища*.

* NAS-сховище являє собою доволі слабкий за продуктивністю міні-ПК, у який можна вставити кілька SSD або HDD накопичувачів і під'єднати його до домашньої мережі. Фактично, це домашній сервер. Дуже зручне рішення для фотографів, відеографів та інших контент-мейкерів, які працюють зі сховищем з декількох різних гаджетів. Так всі ваші файли знаходяться в єдиному місці, доступному з будь-якої точки земної кулі, і вам не потрібно використовувати флешки або зовнішні накопичувачі.

 

Плюси

Мінуси

Висока надійність зберігання даних

Дорого для нецільового використання

Стабільна швидкість запису за будь-якого рівня заповнення диска

 

Підтримка основних технологій шифрування та захисту інформації

 

 


SSD накопители M.2

M.2 накопичувачі забезпечують найвищу швидкість передавання даних, оскільки більшість із них підключаються безпосередньо до шини даних PCIe. У рамках цього сегмента ми будемо говорити саме про M.2 накопичувачі, що підключаються саме до цього інтерфейсу. Шина PCIe досить активно розвивається й актуальними на сьогоднішній день є покоління 3.0, 4.0 і 5.0 (останнє поки слабо представлене в роздробі). Підбираючи моделі SSD для даного сегмента ми орієнтувалися на такі критерії: 

  • якомога вища швидкість читання/запису для використовуваного в моделі покоління інтерфейсу PCIe. Наприклад для накопичувачів з підтримкою PCIe 3.0 швидкість читання досягає ~ 3000 Мб/сек, а для PCIe 4.0 вже ~ 9000 Мб/сек;
  • по можливості низькі температури роботи контролера. Цей пункт особливо актуальний для ноутбуків. У цьому моменті, іноді, можна піти на компроміс на користь рішень із нижчою ціною;
  • ефективна робота буферної пам'яті або SLC-кешу. Тут важливо, щоб просідання за швидкістю запису спостерігалося не раніше ніж при досягненні 50% заповненості сховища для бюджетних накопичувачів і 70-80% для більш дорогих моделей.

 

512GB Patriot (P300P512GM28)

512GB Patriot (P300P512GM28)

Відкриває сегмент M.2 накопичувачів вельми бюджетна модель від бренду Patriot, а саме P300. Цей накопичувач працює на інтерфейсі PCI 3.0 (x2 лінії). У нього типовий для нижнього цінового сегмента ресурс перезапису - 280 Тб і гарантія на 36 місяців. 

Плата у форм-факторі M.2 2280. Накопичувач підтримує такі технології: ECC-корекцію помилок (пам'ять автоматично розпізнає і виправляє помилки, що виникають у комірках під час запису) і TRIM-команди*. Швидкість читання/запису - 1700/1200 Мб/сек.

* Функція TRIM дає змогу контролеру визначати комірки буферної пам'яті, що не задіяні в записі, і очищати їх, збільшуючи, таким чином, розмір буфера.

З недоліків варто згадати досить високу температуру чіпа під максимальним навантаженням у синтетичних тестах - вона сягає 70 °С (без радіатора). Відтворити такі навантаження в реальних умовах непросто, але, для підстраховки краще оснастити пам'ять радіатором, він допоможе знизити максимальний нагрів. 

На думку редакції - один із найкращих бюджетних m.2 накопичувачів. 
 

Плюси

Мінуси

Непогана швидкість передачі даних

Відносно "гарячий" контролер

Доступна ціна

 

 

512GB ADATA (SLEG-700G-512GCS-S48)

512GB ADATA (SLEG-700G-512GCS-S48)

Продовжує наш сегмент M.2 накопичувачів відносно бюджетна модель від бренду ADATA оснащена контролером Silicon Motion SM2262EN. Працює накопичувач на інтерфейсі PCI Express 3.0, причому використовує для передачі даних не дві (як більшість бюджетних моделей) лінії PCI, а чотири. Це вдвічі збільшує пропускну здатність і дає змогу довести швидкість читання/запису до 2000/1600 Мб/сек. 

Псевдокеш SLC гібридний, дає змогу резервувати комірки як у вбудованій DRAM на 512 Мб, так і в постійній пам'яті (можна зарезервувати до 72 Гб пам'яті). У підсумку швидкість запису знижується після заповнення сховища більш ніж на 75%, що є непоганим показником для бюджетних M.2 накопичувачів.

Варто зазначити, що в моделі об'ємом 512 Гб використовується багатошарова QLC пам'ять. Ресурс на перезапис всього 180 TBW, але хвилюватися не варто, навіть при інтенсивній експлуатації, накопичувач "проживе" приблизно на 1 рік довше, ніж гарантує виробник (гарантія на три роки). У моделей на 1 Тб і 2 Тб відповідно використовується TLC 3D Nand, ресурс якої вищий приблизно в 4 рази. 

Рекомендуємо модель на 512 Гб для прискорення робочого ноутбука, в якому всі великі файли зберігаються в хмарі. Якщо ж надійність важлива - беремо версію на 1 Тб або більше.
 

Плюси

Мінуси

Доступна ціна

Низький ресурс перезапису у моделі об'ємом 512 Гб

Непогана швидкість читання/запису 

 

Радіатор у комплекті

 

 

512GB Apacer (AP512GAS2280Q4U-1)

512GB Apacer (AP512GAS2280Q4U-1)

Цей швидкий безбуферний M.2 накопичувач від бренду Apacer потрапив до нашого рейтингу завдяки відносно високій швидкості читання. Він, як і попередній SSD побудований на контролері від InnoGrit. Точної моделі контролера не вказано, але це одна з останніх, оскільки є підтримка інтерфейсу PCI 4.0. SLC-кеш дозволяє резервувати до 16 Гб даних у комірках 128-шарової TLC пам'яті. У такій конфігурації просадка за швидкістю настає після заповнення диска приблизно на 60-65% обсягу.

Виробник заявляє швидкість читання/запису на рівні 6000/3000 Мб/сек. Завдяки значному об'єму псевдо-кешу, в реальних завданнях практично неможливо навантажити накопичувач так, щоб швидкість читання істотно знизилася. 

Цей SSD можна рекомендувати як надійне і доступне рішення для ПК з підтримкою PCI 4.0. Звісно, така висока швидкість читання/запису призводить до нагрівання контролера, тож краще використовувати накопичувач із радіатором.

 

Плюси

Мінуси

Великий обсяг SLC-кешу

Вимагає встановлення радіатора для комфортної роботи

Чудова швидкість читання

 

 

512GB ADATA (ALEG-850-512GCS)

512GB ADATA (ALEG-850-512GCS)

M.2 накопичувачі, що підтримують інтерфейс PCI 4.0 (представлена модель одна з них), приблизно вдвічі швидші за ті, що працюють на PCI 3.0. Даний накопичувач оснащений контролером InnoGrit IG5236 (одне з флагманських рішень 2022) і побудований на 128-шаровій TLC пам'яті. Контролер підтримує технологію NVMe 1.4 і працює за безбуферною технологією SLC, тож у разі заповнення більш ніж на 70% швидкість запису істотно падає (приблизно в 6-8 разів). 

Максимальна швидкість читання/запису заявлена на рівні 5000/4500 Мб/сек, що є непоганим показником для безбуферного PCI 4.0 SSD. Сам чіп досить "холодний" (для пристроїв на інтерфейсі PCI 4.0) , при максимальних навантаженнях нагрівається до 50 °С без радіатора, що дає змогу розглядати його як відмінне рішення для встановлення в ноутбук. 

Крім того, більшість техно-експертів відзначають, що цей накопичувач справляється із завантаженням рівнів в іграх на 5-9 % швидше за аналогічні варіанти (порівнянних за ціною з шиною аналогічного покоління). Цікавий факт - ADATA Legend 850 сертифікований для розширення пам'яті консолі Playstation 5. 

 

Плюси

Мінуси

Висока швидкість читання/запису

Немає власної оперативної пам'яті (DRAM-кешу)

Низькі температури роботи без радіатора

 

Значний ресурс пам'яті

 

 

500GB Micron (CT500P3SSD8)

500GB Micron (CT500P3SSD8)

Накопичувачі Micron побудовані, переважно, на власних комплектуючих, які вважаються одними з найкращих на ринку. Як контролер тут використано Phison E16 (топове рішення 2020). SSD працює на шині PCIe 3.0. Швидкість читання запису доходить до 3500/1900 Мб/сек (майже на межі можливостей інтерфейсу PCI 3.0). 

Псевдо кеш SLC може резервувати до 16 Гб пам'яті. При заповненні більш ніж на 75% ємності сховища швидкість запису знижується в 6-8 разів. Звичайно, в накопичувачі такого класу хотілося б бачити повноцінний DRAM-кеш (окрему оперативну пам'ять для буфера), але з огляду на вартість і характеристики - це вдале рішення.

Накопичувач побудований на 128-шаровій TLC пам'яті виробництва компанії Micron, зі значним ресурсом перезапису. Точного ресурсу на перезапис виробник не вказує, однак, опосередковано, про нього свідчить 5 річна гарантія. 

 

Плюси

Мінуси

Висока швидкість читання/запису

Немає DRAM-кешу

Досить великий обсяг SLC-кеша

 

5 років гарантії

 

 

512GB Kingston (SKC3000S/512G)

512GB Kingston (SKC3000S/512G)

У бренду Kingston є флагманська серія накопичувачів, які позиціонуються як рішення для роботи з 3D графікою і відеоконтентом 4K+. У наш рейтинг потрапила модель KC3000S на 512 Гб, заснована на контролері Phison PS5018-E18 (PCI 4.0). Цей контролер має дві мікросхеми DRAM-буфера (4 Гб сумарно) і 176 шарову TLC пам'ять, ресурс якої становить 400 TBW. 

Заявлена спеціалізація накопичувача повністю відповідає дійсності - його стихія це робота з великими файлами. Максимальна швидкість читання/запису 7000/3900 Мб/с, істотне просідання швидкості спостерігається при заповненні сховища більш ніж на 85%. Після чого падає приблизно в 4 рази. Температура в реальних завданнях з копіюванням великих файлів не перевищує 60 °С (за умови використання терморегулювальної пластини, що входить до комплекту постачання). 

 

Плюси

Мінуси

Висока швидкість читання і запису

Немає

Наявність DRAM-буфера

 

Низькі температури роботи

 

 

500GB Samsung (MZ-V8V500BW)

500GB Samsung (MZ-V8V500BW)

Раніше ми вже згадували, що у Samsung практично немає бюджетних накопичувачів. Модель 980 NVMe NVMe M.2 не стала винятком - це аж ніяк не дешевий SSD. Але, при цьому, він є найкращим безбуферним накопичувачем на інтерфейсі PCI 3.0. Компанія розробила власний аналог віртуального буфера SLC - HMB кеш. Технологія HMB дозволяє задіяти більше постійної пам'яті для віртуального буфера, ніж SLC. Тобто, у всіх сценаріях запису*, ви отримаєте максимальну швидкість.

* Винятком є запис великого обсягу інформації одним файлом (наприклад великий відеофайл).

Максимальна швидкість читання/запису на рівні 3500/3000 Мбайт/с. Зазвичай швидкість запису істотно просідає відносно швидкості читання, але використання HMB кешу цю проблему вирішує. 

Накопичувач працює на PCI Express Gen 3.0 (x4 лінії), він оснащений контролером Samsung Pablo і багатошаровою пам'яттю TCL 3D Nand (ця пам'ять - це найкраще, що можна знайти в подібному бюджеті). Є підтримка низки технологій безпеки, таких як: шифрування AES-256, TCG/Opal і Microsoft eDrive. Температури роботи чипа досить низькі, у синтетичних тестах за максимального навантаження вони не перевищують 50 °С (або 40 °С зі встановленим радіатором). 

У підсумку, для платформ з PCI 3.0 це одне з найкращих рішень на ринку. 

 

Плюси

Мінуси

Висока продуктивність і швидкість накопичувача в більшості сценаріїв

Висока вартість

Низькі температури роботи

 

Гарантія 5 років

 

 

500GB Samsung (MZ-V8P500BW)

500GB Samsung (MZ-V8P500BW)

Цей накопичувач був представлений наприкінці 2021 року і досі є найкращим рішенням серед M.2 SSD на інтерфейсі PCI 4.0. Всього місяцем раніше Samsung представила передовий (на той момент) контролер Elpis, яким оснастила цей накопичувач. У підсумку він забезпечує SSD максимальну швидкість читання/запису на рівні 6900/5000 Мб/сек і, що набагато важливіше, стабільне підтримання цієї швидкості в більшості типових завдань. Загальний обсяг статичного DRAM кешу становить 6 Гб, а динамічного псевдо-кешу до 56 Гб. Це дає змогу контролеру підтримувати швидкість читання/запису близькими до максимально можливих значень до заповнення накопичувача більш ніж на 95%. 

Крім того, контролер підтримує всі актуальні технології шифрування та безпеки.

Накопичувач можна рекомендувати як універсальне HiEnd рішення для будь-яких завдань. Він однаково добре справляється з читанням/записом великих файлів і об'ємних пакетів, що складаються з кілобайтних фрагментів. 

 

Плюси

Мінуси

Висока швидкість роботи накопичувача в більшості завдань

Немає радіатора в комплекті

Значний ресурс пам'яті

 

5 річна гарантія

 

 


Підсумки

Вибираючи накопичувач, необхідно виходити з поставлених перед ним завдань. Для того щоб прискорити завантаження операційної системи підійде абсолютно будь-який бюджетний варіант і переплачувати за високу швидкість безглуздо. 

Якщо ж ви працюєте в професійних програмах, які передбачають монтаж відео, опрацювання фотографій, часті бекапи тощо, швидкість стає важливим фактором. У таких завданнях швидкий накопичувач дає змогу заощадити час і прискорити доступ до інформації. В іграх різниця між 2000 і 4000 Мб/сек практично невідчутна, але, можливо, це зміниться в майбутньому. 

Тим, кому важлива швидкість запису, варто знати про практичну різницю між SLC і DRAM типами кеша. DRAM являє собою окрему мікросхему оперативної пам'яті (зараз використовується LPDDR3/DDR4). Тоді як SLC - це програмне рішення, що резервує під кеш певний простір на осередках пам'яті - тобто своєрідна "милиця", через яку швидкість запису істотно падає після заповнення накопичувача до певного рівня. 

Накопичувачі на інтерфейсі PCI 5.0 з'явилися ще 2023 року, проте досі надбавка у швидкості поки що не виправдовує їхньої дорожнечі (у 1,5-2 рази дорожчі за аналоги на PCI 4.0). Тож замислюватися про їхню купівлю, на наш погляд, усе ще рано. Якщо ж ви хочете глибше розібратись у всіх нюансах – рекомендуємо до прочитання нашу статтю “Як вибрати хороший SSD для ноутбука чи комп’ютера”.

17.01.2024 548
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!