Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Конкуренція з світовими гігантами електроніки для невеликої компанії НТС завжди була складною - «тайванці» програвали кількістю новинок, помітно відставали в маркетингових ходах і часто губилися на тлі «корейців» і «американців». Але піднатужившись, НТС все ж вдалося представити флагман 2014 однією з перших і почати продажі.
Комплектація
Поставляється One M8 в невеликому симпатичному «чотирикутнику» із закругленими краями, в якому на спеціальному підвищенні красується сам апарат, а під ним інше вміст: пара паперових інструкцій, USB-кабель, зарядний блок, дротова гарнітура зі змінними насадками, «скріпка» для відкриття слотів для «сімки» і карти пам'яті, силіконовий чохол. Останній на наш погляд абсолютно недоречний - телефон в ньому виглядає громіздко, не так ефектно, та й сам чохол на відміну від корпусу швидко брудниться.
Інша справа - спеціальний чохол-обкладинка Dot View з сенсорним управлінням, який HTC пропонує в якості додаткового аксесуара. Він і виглядає цікавіше, і час відображає, і на телефонний дзвінок може «відповісти». Доступно 5 кольорів: зелений, оранжевий, синій, чорний і бордовий.
Дизайн
One M8 по праву вважається одним з найкрасивіших гаджетів 2014 року. Він має своє обличчя і не копіює попередню модель M7 - на фото начебто апарати виглядають однаково, але щоб відчути різницю, треба потримати їх у руках. По-перше, форма М8 стала більш округлою, хоча і розрослася в габаритах: 146,36 x70, 6x9, 35 мм/160 г проти 137,4 x68, 2x9, 3 мм/143 г - у попередника. Апарат великий, по суті самий величезний серед 5-дюймових, але в руках не відчувається громіздким, більше того - його вага і габарити комфортні навіть в жіночих долоньках.
По-друге, монолітний корпус М8 виконаний майже повністю з анодованого алюмінію - М7 ж містив пластикові вставки з боків і в місцях антен. Тут же пластик тільки зверху, над і під дисплеєм і у вигляді тоненьких смужок на задній частині. Це і добре і не дуже: як і все металеве апарат відчутно гріється під час гри, тривалих розмов і серйозного навантаження.
Доступний фаблет поки що в двох кольорах: сірому і металевому. Існує ще і «золота» версія, але вона поки в Україні очікується. Якщо підбивати підсумок по дизайну, то телефон виглядає дуже стильно, дорого і благородно. У побуті він практичний і ніякої чохол йому не потрібен - спеціальне покриття не мазке, не дряпається. Тест на спеціальне дряпання ключами і скріпкою покриття витримало з гідністю. Єдине, монолітна конструкція серйозно підвищує ціну ремонту, будь то проста діагностика або заміна батареї.
Елементи управління
У порівнянні з М7, в новинці серйозно перероблена і географія елементів управління. Кнопка включення / блокування і за сумісництвом ІЧ-порт знову «переїхала» на праву половину верхнього торця - так звичніше, але через довжини корпусу дотягнутися до неї пальцями однієї руки не просто. До того ж вона майже повністю зливається з пластиковою вставкою і погано намацується «наосліп».
Ще одна механічна клавіша управління гучністю розмістилася справа і до неї також є кілька претензій. Вона занадто «квола», навіть можна сказати «хитка» від кожного дотику. Над нею - металеві «санчата» для карти пам'яті, що відкриваються за допомогою тієї самої скріпки з комплекту поставки. Нагадаємо, що HTC One M7 карти пам'яті не підтримував. На лівому торці - такі ж «санчата» для nanoSIM-карти, головне їх не переплутати - маркування там немає. Аудіороз'єм з'їхав з верхнього торця на нижній, тут же знаходиться порт microUSB.
Втім, неідеальний управління частково компенсується програмними методами. У телефоні реалізована функція Motion Launch, підтримуюча різні способи розблокування. Перший з них - подвійне «Тук-тук» по екрану за аналогією з LG G2. Але HTC вирішила зробити ще пару нововведень: проведіть пальцем вліво - відкриється панель віджетів, вправо - додаток BlinkFeed, вниз - включення голосового набору, вгору - розблокування. Сперечатися не будемо, цікаво, але працює через раз, а то й через два. Ще одна цікава фішка - активація камери натисканням клавіші гучності в горизонтальному положенні.
На фронтальній частині, покритої склом Gorilla Glass 3, розміщений дисплей, під і над ним - сітки стереодинамиков. У верхньому отворі динаміка захований світлоіндикатор. Праворуч від нього - датчики освітлення та наближення, фронтальна 5 Мп камера. Під екраном віртуальні клавіші управління - якщо в М7 були дві механічні, то тут знову три: Назад-Додому-Останні запущені програми.
На задньому торці - двосекційна спалах і ... дві основні камери. Розробники назвали їх Duo Camera: та, що внизу відповідає за основну зйомку, верхня визначає глибину зйомки. З їх допомогою телефон отримує інформацію про відстань до об'єкта, але про це пізніше.
Дисплей
М8 оснащений 5 "Super LCD3-екраном (1920x1080), c щільністю пікселів 441 ppi. Кути огляду матриці - максимальні. C якого боку не дивися, і як не крути девайс, але картинка не спотворюється: кольори наближаються до натуральних, а текст видно навіть на сонці. У зображенні переважають більше теплі відтінки, автоматичне налаштування яскравості працює безвідмовно.
У порівнянні з торішньою моделлю додалася можливість роботи в рукавичках, управління мокрими руками і стилусом, що укупі з олеофобним покриттям дозволяє поставити екрану найвищий бал.
Дивіться порівняння екранів 4,7'' HTC One (ліворуч) і 5'' One (М8) (праворуч). Як бачите, яскравість, передача кольору, контрастність картинки обох пристроїв однакова, незважаючи на невелику різницю в щільності пікселів: у HTC One вона трохи більше - 468 ppi.
Інтерфейс
Працює М8 під управлінням версії Android 4.4.2 з фірмовим лаунчером Sense 6.0. Крім вищеописаних жестів Motion Launch, інтерфейс отримав безліч дрібних поліпшень, вбудованих додатків і змін у зовнішності. З'явилися нові елементи в панелі управління, настроюються шрифти, нові теми і ще одне вікно робочого столу - шосте.
Серед головних змін можна відзначити оновлений інтерфейс стрічки новин BlinkFeed, яка отримала автоматичну настройку за інтересами та нові види розкладок. Сервіс не тільки збирає інформацію з більш ніж 1000 ресурсів, але і виводить рекомендації з підбору ресторанів, телепрограм і нові події з календаря. Вийшов такий собі агрегат новин з функцією пошуку.
У меню з'явилося спортивний додаток Fitbit, яке можна оптимізувати для роботи сенсорів Smart Hub і вивести інформацію на головний екран BlinkFeed. На жаль, інтерфейс Fitbit повністю англійською.
Зміни торкнулися і популярного сервісу Zoe. Тепер тут можна не тільки створювати власні відеокліпи, а й запрошувати друзів для додавання контенту. Ну, а після створювати з матеріалів добірку і додавати її в стрічку подій.
Багато уваги приділили в HTC і мультимедійної складової. З'явилася візуалізація в плеєрі, додалася підтримка субтитрів у відео. В цілому, шостий Sense не сильно змінився. З неприємних моментів можна відзначити відсутність Flash в браузері і, мабуть, все. При цьому інтерфейс зберіг почуття стилю, зручну клавіатуру з довантажують мовами і вельми зрозумілі настройки.
Продуктивність
Смартфон НТС побудований на самій новій платформі Snapdragon 801 від Qualcomm, що включає чотири ядра Krait 400, по 2,3 ГГц кожне, і відеоприскорювач Adreno 330, які разом з 2 ГБ оперативки роблять M8 одним з найшвидших фаблетов на ринку.
За результатами тестування смартфон трохи відстає від Samsung Galaxy S5, проте в житті - вони на одному рівні. Бенчмарки мабуть не встигли оновити інформацію, тому на графіках немає останніх новинок. Нагадаємо, в тестах Antutu «самсунговскій» флагман набрав 38038 балів, а М 8 майже на 2 тис. менше - 36552. А от у Quadrant Standart вони помінялися місцями: Galaxy S5 - 23333 очок, One M8 - 24306.
У моделі 16 ГБ флеш-пам'яті (доступно близько 10 ГБ), але її можна розширити картами пам'яті (128 ГБ). Ще строком на 2 роки дається 65 ГБ в хмарі. Тому відчувати проблем при зберіганні даних власник точно не буде, як і при виконанні важких завдань, 3D-іграх і відтворенні якісного відео. Смартфон легко читає 4К відео (30 кадр / с) і Full HD (60 кадрів / с). А от з доріжками АС3 - біда. Серед підтримуваних аудіоформатів також AAC, OGG, MID, AMR, WMA, M4A WAV. Розуміє девайс і 3GP, MP4, 3G2, AVI, WMV.
Найважливіше - це те, що ніяких лагів, задумі і глюків при роботі не помічено. Навіть навпаки - він настільки швидкий, що потрібно пристосуватися до такої спритною роботі. Трохи натиснув і вже зробив два ходи назад замість одного.
Камера
Смартфон отримав від виробника відразу три камери: фронтальну (5 Мп) і систему з двох модулів на задній частині під назвою Duo Camera. Вперше фронтальна камера отримала дозвіл більше ніж в основної. Цим HTC ще раз заявляє, що припинила гонку за мегапікселями і сконцентрувалася на якості. За допомогою першої виходять дуже якісні зображення, її можна використовувати також в парі з основною камерою, роблячи цікаві колажі, і здійснюючи відеодзвінки.
Duo Camera містить 4 Мп сенсор і ще допоміжний модуль, який працює лише в парі з основною. Ця парочка дозволяє змінити точку фокусування вже знятого кадру за допомогою режиму UFocus. Ну і звичайно ж накласти на зображення купу цікавих ефектів, відредагувати його, створити 3D-картинку і пр. Нижче дивіться приклад роботи Duo Camera в черговості «Оригінал - Ufocus - 3D - Ефект« передній план ». Передати повністю 3D-ефект монітор, на жаль, не може, але на екрані смартфона це виглядає досить цікаво.
Основна камера наділена можливостями панорамної зйомки, ефектом розмиття, оновленої функції Zoe - що ще потрібно для любительської зйомки. Можна похвалити і інтерфейс за наявність безлічі налаштувань: HDR, макро, текст, пейзаж, портрет, а також ручні настройки ISO, балансу білого, колірної температури і фокусу. Крім того, користувач має можливість самостійно змінити експозицію і навіть витримку.
Враження від Duo Camera - позитивні. Деталізація і різкість в нормі, передача кольору коректна, а от дозвіл (4 Мп) трохи затьмарює загальну картину.
Девайс знімає Full HD-відео. Фокусування можлива прямо в процесі зйомки. Стежить автофокус також є, як і уповільнена зйомка і запис HDR-відео. Якість знятого відео і звуку дуже гідне, втім, ви можете в цьому самі переконатися:
Звук
У плані звуку One M8 немає рівних. Гучність телефону збільшилася приблизно на 25% порівняно з М7, а самі динаміки все з тією ж із системою BoomSound, вбудованими підсилювачами і Sense Voice (система шумозаглушення). Все це робить звук дуже якісним - на повній гучності можна просто оглухнути.
Прослуховування в навушниках не менше вражаюче. Звук чистий, з хорошим відображенням всього діапазону частот. У пристрої реалізували власний плеєр, в якому всі ефекти підключені BoomSound. Високий рівень передачі мови і у розмовного динаміка - і це не реклама, а констатація факту.
Комунікації
У комунікаціях One M8 не виявлено нічого нового, але сам перелік доступного - значний. Як і попередник, девайс оснащений ІЧ-портом, без проблем працюють з побутовою технікою (телевізор, медіацентр, DVD та ін.)
Не обійшлося і без підтримки мереж GSM, HSDPA і LTE. Є також FM-радіо і Bluetooth 4-й версії. З додаткових можливостей - двохдіапазонний високошвидкісний Wi-Fi a / b / g / n / ac (2,4 / 5 ГГц) і чіп NFC, що використовується в конкретній моделі як для швидкого зв'язку з NFC-пристроями, так і для коннекта з Bluetooth- аксесуарами (технологія HTC mini +).
Підключення до телевізора можливо по DLNA-протоколу або MHL (потрібно буде докупити спеціальний кабель). Підтримується технологія OTG, так що до One M8 легко підключаються мишка, клавіатура і звичайні флешки через перехідник. Навігаційний модуль працює з системою ГЛОНАСС і GPS. І все це функціонує, ловить сигнал, передає дані і живе в дивовижному тандемі з One M8.
Автономність
Ємність акумулятора була збільшена до 2600 мАг. Це не багато, враховуючи діагональ екрану, розміри, і потужну систему. Однак в HTC заявили, що час роботи М8 серйозно підросло завдяки ряду удосконалень в програмної та апаратної частинах. Якщо говорити про часте і постійному застосуванні девайса, то можна розраховувати в середньому на один день роботи. Відеоролик Full HD безперервно програвався близько 10 години, програвання музики з вимкненим екраном тривало трохи більше 12,5 годин. Ну, а якщо використовувати телефон лише в ролі звонилки - сміливо розраховуйте на 2 дні роботи. При максимальному навантаженні (тест батареї) М8 протримався 2 години 20 хвилин і при цьому його корпус нагрівся до 41,1 º C.
У девайсе також є режим енергозбереження, активувавши який забезпечується до 50-60 годин роботи при зниженому рівні яскравості, відключеною вібрації і передачі даних.
Висновки
Ну, от не до чого причепитися в цьому новому флагмані від HTC.
Дрібні недоліки у вигляді хиткої кнопки гучності і невеликий нагрів корпусу якось відразу тьмяніють порівняно з достоїнствами. А їх чимало: відмінна збірка і покриття корпусу, харизматична зовнішність, шикарний екран, топова продуктивність, цікаві можливості інтерфейсу, модуль Duo Camera, одні з кращих стереодинамиков і додаткові аксесуари у вигляді чохла Dot View роблять смартфон самим цікавим рішенням на сьогоднішній день.
Головною перешкодою на шляху до користувача може стати невиправдано висока вартість One (M8). В іншому ж перед нами топовий флагман, що не терпить компромісів.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка