За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Топ 15 моделей TWS навушників – Рейтинг 2023 року

img

Незважаючи на те, що TWS-навушники набули широкого поширення, багато хто ставиться до них з певною зневагою. Виною тому є міф, що вони мають погане звучання.

На момент появи бездротові навушники дійсно програвали дротовим аналогам. У наш час існують TWS-ки, які за звучанням можна порівняти з топовими дротовими моделями, але коштують вони дорожче.

Для цієї статті ми відібрали 15 моделей бездротових навушників із різних цінових сегментів. Завдяки цьому кожен зможе підібрати аксесуари під свій бюджет. Також вас може зацікавити наша стаття про те, як вибрати навушники.

 

 


Бюджетні навушники

Бюджетний сегмент включає TWS-навушники вартістю до 2000 гривень. При виборі моделей для рейтингу головною вимогою був гідний звук у межах вказаного цінового діапазону. При цьому навушники можуть мати скромний функціонал і автономність.


 

Ergo BS-740 Sticks Nano 2 Black

Ergo BS-740 Sticks Nano 2 Black

Ergo BS-740 Sticks Nano 2 Black – TWS-навушники початкового рівня. Вони мають чистий рівний звук, але на максимальній гучності можуть видавати хрипи. Хороша новина: вони дуже гучні (110 дБ), тому не кожен захоче піднімати рівень вище 50-60%.

Навушники виконані у форматі вкладишів, тобто амбушюри відсутні, і у вушний канал можуть пробиватися звуки ззовні.

Навушники добре синхронізуються з різними гаджетами як на Android, так і на iOS. Управління зручне, але сенсор не найкращий, тому ви можете випадково скинути дзвінок або переключити композицію, коли поправлятимете їх.

Автономність дуже скромна: 3 години від вбудованого акумулятора + 12 годин від кейсу.

 

Плюси

Мінуси

пристойний звук

дефекти звучання на максимальній гучності

доступна вартість

невисока автономність

сумісно з гаджетами на Android та iOS

 

 

Canyon TWS-6

Canyon TWS-6 Black

Canyon TWS-6 – ще один варіант навушників-вкладишів. Має хороше щільне звучання, яке підійде для більшості стилів, але класика і джаз до них не входять – не вистачає читаності окремих інструментів.

Якість мікрофонів прийнятна, але на вулиці вони можуть ловити сторонній шум, тому в них можна нормально говорити тільки в безвітряну погоду.

Є підтримка Bluetooth 5.3, що робить сигнал більш стабільним. Геймерам сподобається те, що є ігровий режим із зменшеною затримкою.

Автономність навушників близько 4-5 годин і ще близько 15 год дає футляр. З дрібних мінусів – один індикатор заряду на кейсі. Через це незрозуміло скільки заряду у вас залишилося. У цьому плані Canyon TWS-8 зручніший, оскільки футляр має 4 індикатори.

 

Плюси

Мінуси

щільний звук

не вистачає читаності для акустичної музики та деяких стилів

стабільний сигнал

 

ігровий режим

 

 

AirOn AirTune Sport

AirOn AirTune Sport

Якщо ви шукаєте навушники для занять спортом, зверніть увагу на AirOn AirTune Sport. Головна їхня фішка – дужки для кріплення за вухом. Завдяки ним навушники добре триматися під час бігу, стрибків, різких рухів головою.

Також вони мають непогану герметичність, і відповідають рівню захисту IPX5, тобто не бояться попадання струменів води. (За посиланням ви можете прочитати про стандарти пило- та вологозахисту.)

Не стільки мінусами, скільки нюансами є 2 моменти:

  • Немає кейсу, тому автономність складає близько 4 годин.
  • Кожен навушник потрібно підключати кабелем для заряджання, що не дуже зручно.

Керування реалізовано за допомогою кнопок, що в порівнянні з сенсорами в рази зменшує вірогідність випадкових натискань.

Звук у навушників гарний, але чекати від нього багато чого не варто. Це модель для занять спортом, а не повсякденного використання.

 

Плюси

Мінуси

надійне кріплення

відсутній кейс

не бояться зливи

середній звук

 

Oppo Enco Buds 2 White

Oppo Enco Buds 2 White

Oppo Enco Buds 2 White – внутрішньоканальні навушники. Вони мають зручну форму, а також кілька комплектів амбушюр, щоб ви могли підлаштувати їх під розмір вушного каналу.

Зі звучання слід відзначити щільний бас, якого вдалося досягти за рахунок використання титану в динаміці. Якщо ви віддаєте перевагу збалансованому звучанню, слід встановити програму HeyMelody, і спробувати різні пресети налаштувань. Програма також дозволяє змінювати керування, вмикати ігровий режим.

Якщо ви власник смартфону OPPO, налаштування доступні без програми. Для власників айфонів погана новина: HeyMelody для iOS не підтримує модель Oppo Enco Buds 2 White. Коли її додадуть, і чи взагалі додадуть – невідомо.

Автономність становить 7+28 годин. Великим плюсом є те, що за 10 хвилин навушники заряджаються на 1 годину прослуховування.

Добре реалізовано активне шумозаглушення (ANC), завдяки якому можна нормально розмовляти навіть у людному приміщенні.

Навушники відповідають стандарту IPX5 – сніг та дощ переживуть.

 

Плюси

Мінуси

хороший звук (може знадобитися доналаштування)

налаштування недоступні для гаджетів на iOS

швидка зарядка

немає захисту від пилу

активне шумозаглушення

 

ігровий режим

 

висока автономність

 

керування налаштовується

 

 


Середньобюджетний сегмент

Середньобюджетна категорія охоплює девайси вартість 2000-5000 гривень. Такі навушники мають збалансований звук, який підійде не тільки для фонового, але й для уважного прослуховування улюбленої музики.

Деякі із середньобюджетних моделей підтримують блютуз-кодеки без стиснення, тобто за якістю відтворення близькі до преміум-сегменту.


 

A4Tech Bloody M70

A4Tech Bloody M70

A4Tech Bloody M70 – внутрішньоканальні ігрові навушники. Амбушюри забезпечують деяку звукоізоляцію, але активне шумозаглушення відсутнє. Зате є ANC під час розмов: ваш голос виділяється, а навколишній шум заглушується.

Цікаву особливість має мембрана динаміка, створена за технологією M.O.C.I. За словами виробника, дана технологія підвищує читаність звуків, хоча в прослуховуванні музики це слабко помітно. Проте в ігровому режимі ефект дозволяє краще розрізняти слабкі звуки. Також у цьому режимі затримка знижується до 60 мс (за замовчуванням – 230 мс).

Варто відзначити оригінальний дизайн. Навушники злегка загострені, є світлодіод, який активується, коли настав час зарядити навушники (автономність 6 годин + 18 від футляра). Кейс має незвичайну форму та комплектується кришкою-слайдером.

 

Плюси

Мінуси

маленька затримка та покращена читаність звуків в ігровому режимі

нічим непримітне звучання під час прослуховування музики

цікавий дизайн

 

 

JBL Tune 230 NC

JBL Tune 230 NC

JBL Tune 230 NC – навушники, орієнтовані на меломанів, а тому мають чудовий для своєї ціни, соковитий звук. Причому він однаково хороший для різних стилів, але можливо доведеться трохи посидіти в налаштуваннях. Еквалайзер доступний завдяки програмі JBL Headphones.

Управління зручне і його можна налаштовувати. Єдиний мінус – немає жесту для зміни гучності, тому для її регулювання доведеться діставати смартфон.

З функціоналу тішить режим прозорості, який справді хороший. З рештою можливостей не все так гладко. Наприклад, ANC погано справляється з низькими частотами, що дається взнаки, коли ви переміщаєтеся в транспорті. Вуличний шум відфільтровує непогано.

Мікрофон залишив змішані враження. З одного боку, він не спотворює голос, і дає досить чистий звук. З іншого – ловить усі навколишні шуми, ніби увімкнений гучний зв'язок. Тому поговорити вийде лише у спокійному місці.

Із плюсів – автономність. Автономність у девайса відмінна: до 10 годин + близько 30 год від кейсу. При цьому 10 хвилин заряджання дають 2 години роботи навушників.

 

Плюси

Мінуси

універсальне звучання (може знадобитися доналаштування)

мікрофон та активне шумозаглушення в деяких ситуаціях показують себе не з кращого боку

висока автономність

 

режим прозорості

 

швидка зарядка

 

 

Sennheiser CX True Wireless

Sennheiser CX True Wireless

Якщо ви цінуєте якісне звучання, не можна пройти повз навушники Sennheiser. У середньобюджетному сегменті вони представлені моделлю Sennheiser CX True Wireless.

Відразу зазначимо, що навушники досить великі. Тому вони можуть бути незручними, якщо у вас маленькі вуха.

Для налаштування є застосунок Sennheiser Smart Control. У ньому можна змінити керування, активувати різні режими роботи. Стандартний еквалайзер – трисмуговий. Він підійде для швидкого настроювання, але для детального втручання у звук доведеться завантажити окремий еквалайзер. Без налаштування навушники звучать з акцентом на низах, тому аудіофілам точно доведеться попрацювати над балансом.

З кодеків підтримуються лише SBC, AAC та aptX. Якщо ви хочете Lossless формати, то краще доплатити та купити версію Sennheiser CX Plus.

 

Переваги

Недоліки

щільний звук

мало можливостей для налаштування звуку за допомогою стандартних інструментів

висока автономність

навушники можуть здатися великими

 

Marshall Minor III TWS

Marshall Minor III TWS

Компанія Marshall завжди славилася якістю обладнання, але варто враховувати, що такий підхід стосується переважно професійної аудіоапаратури. У цій сфері бренд є одним із топів. Навушники Marshall Minor III TWS відносяться до мас-маркету, тому вони відносно недорогі, але до топу не дотягують.

Почати варто з формату: це вкладиші, а тому навушники не можуть похвалитися доброю звукоізоляцією. При цьому вони гарно тримаються у вушному каналі. Для пробіжки такої чіпкості може і не вистачить, але для повсякденного носіння форма чудово підходить. За зручністю дана модель порівняна з AirPods, але звучить, на наш погляд, краще.

У звучанні відчувається рокерське коріння компанії: екстрим-вокал та електроінструменти звучать круто. Чистий вокал чудовий у тихому середовищі, а на вулиці може здатися змазаним. Для електронної музики може не вистачати щільності, оскільки ні пасивної, ні активної звукоізоляції немає.

Великим мінусом є те, що навушники не підтримуються фірмовим додатком, тому немає можливості розкрити їх потенціал. Частково це виправляється за допомогою сторонніх еквалайзерів.

Автономність становить 5+25 годин. Можна заряджати раз на тиждень, а то й рідше. Є бездротове заряджання, що є приємним бонусом.

 

Переваги

Недоліки

чудовий звук для рок музики

відсутня звукоізоляція

висока автономність

 

стильний дизайн

 

 

JBL Tour Pro+ TWS Black

JBL Tour Pro+ TWS Black

Багатьом TWS-ки JBL Tour Pro+ не подобаються ще на етапі примірки. Ми не рекомендуємо робити поспішні висновки, оскільки в комплекті з навушниками йдуть змінні амбушюри та кріплення. Як тільки ви підберете оптимальний розмір, вони сидітимуть добре. Посадка досить надійна навіть для бігу.

Звук об'єктивно на висоті. Професійні випробування показують, що АЧХ відхиляється в середньому до 4 дБ – показник рівня Hi-Fi апаратури. На практиці це дає рівний звук у всіх спектрах. Якщо якихось частот вам не вистачає, виправити це можна у застосунку.

Із плюсів варто згадати датчик наближення: якщо дістати навушники – музика стане на паузу. Автономність 8+24 години. Футляр підтримує бездротове заряджання.

Порадували шумодав і режим прозорості, які працюють без ексцесів. У навушниках є 6 вбудованих мікрофонів, завдяки чому співрозмовник вас чудово чутиме.

Мінусом є Bluetooth 5.0: новіша версія могла б підвищити пропускну здатність і стабільність з'єднання.

 

Переваги

Недоліки

звук, близький до Hi-Fi

Bluetooth 5.0 не найкращим чином вписується в концепт навушників

висока автономність

 

ANC та режим прозорості працюють добре

 

 


Навушники преміум-сегменту

Топовий сегмент включає TWS-навушники вартістю від 5000 гривень. Вони виділяються високоякісними комплектуючими та високою автономністю. ANC, режим прозорості та інші функції працюють краще, ніж на середньобюджетних моделях. Не всі топові навушники підтримують Lossless-кодеки, але навіть без них мають висококласне звучання.


 

Oppo Enco X2

Oppo Enco X2

Oppo Enco X2 – це дітище спільної роботи Oppo та Dynaudio (одного з лідерів у виробництві Hi-Fi апаратури). Дані навушники є покращеною версією Oppo Enco X.

Однією з головних змін став процесор. Він набагато краще справляється з шумозаглушенням, причому ви можете вручну вибрати режим роботи, або активувати автоматичне налаштування.

Відразу варто зазначити, що це дводрайверні навушники. У них для відтворення середніх і низьких частот використовується динамік, а за високі відповідає планарний випромінювач. Щоб захистити їх від сміття, використовується 2 сіточки: одна в звуководах, а друга – в амбушюрах.

Також виправили мікрофон, який у минулій версії був відверто слабким. В Oppo Enco X2 чудово працює кісткова провідність, а також технологія AI Bone Voiceprint. Завдяки цьому без проблем виділяється ваш голос і глушиться навколишній шум.

У навушниках реалізовано протокол передачі LHDC 4.0, який забезпечує пропускну здатність на рівні 900 кбіт/с. До CD-якості поки не дотягує, але дозволяє відтворювати музику з 24-бітним шифруванням. Тому якщо ви прагнете якості Hi-Fi, вам однозначно варто послухати Oppo Enco X2.

Також протокол LHDC 4.0 знизив затримку до 94 мс, тому девайси підійдуть для геймінгу.

Всі перераховані фішки роблять високим енергоспоживання, тому самі навушники протягнуть до 5 годин. Це компенсується швидкою зарядкою: 5 хвилин у кейсі дають 2 години роботи. Батарея кейсу забезпечує автономність 40 год.

 

Переваги

Недоліки

висококласний звук

 

дводрайверна будова

 

посилений захист від пилу

 

інтелектуальні функції

 

 

Samsung Galaxy Buds2 Pro White

Samsung Galaxy Buds2 Pro

Samsung Galaxy Buds2 Pro могли б стати одними з найкращих бездротових навушників, якби не кілька недоробок. Але почнемо із позитиву.

Якщо порівнювати з Samsung Galaxy Buds2, то прошка поменшала. Завдяки цьому навушники зручніші, і при цьому не постраждала автономність: 5 + 18 год. До рівня IPX7 покращився захист – девайс без проблем переживе занурення у воду.

Сенсор Samsung Galaxy Buds 2 Pro став рідше реагувати, коли ви просто поправляєте навушники. Управління було б близьким до ідеалу, якби його можна було перепризначити, але такої можливості немає.

Головний плюс – звичайно ж звук. Виробник використовував нові двосмугові динаміки, тому чисті верхи вдається поєднувати із щільним басом. Середні частоти у стандартному режимі подобаються не всім. Щоб це виправити, варто встановити Galaxy Wearable та вибрати один із пресетів. На жаль, повноцінного еквалайзера немає.

Програма окрім налаштування дозволяє активувати ігровий режим, нагадування про розминку, Voice Detect (режим для розмов), Dolby Head Tracking (імітація об'ємного звучання) та інші фішки.

Все це буде недоступне для власників айфонів, оскільки програми Galaxy Wearable для iOS немає.

Повноцінно розкриваються навушники тільки у поєднанні з флагманськими смартфонами Samsung. У такому випадку буде доступна підтримка Bluetooth 5.3, що підвищує пропускну здатність і дозволяє використовувати кодек Samsung Seamless Codec для прослуховування треків із 24-бітовим шифруванням.

 

Переваги

Недоліки

зручний формат

навушники розкриваються лише з гаджетами на Android

висококласний звук

немає детального налаштування

широкий вибір режимів та інших функцій

 

 

Sony LinkBuds S WF

Sony LinkBuds S WF

Ці навушники практично впритул підійшли до того, щоб завоювати серця любителів якісного звуку. Для передачі використовується Bluetooth 5.2, що у поєднанні з блютус-кодеком LDAC дозволяє слухати музику Lossless якості.

Нюансом (мінусом назвати не можна) є те, що є 2 режими роботи, які потрібно міняти вручну:

  • Якість. Режим заточений на максимальне збереження інформації, але працює тільки, коли ви знаходитесь на одному місці. При переміщенні можливі обриви.
  • Стабільність. Зводить до мінімуму ймовірність обривів, але доведеться пожертвувати якістю.

 

До стилів навушники не критичні. Тут лише один випромінювач, але дефіциту частот немає. Можна налаштувати як на класику, так і на клубну музику/метал.

У навушниках реалізовано функції ШІ. Наприклад, Edge-AI покращує звучання, також є непогане шумозаглушення.

Цікава задумка була з функцією Speak-to-Chat, яка зупиняє відтворення, коли ви розмовляєте, і автоматично вмикає, коли замовкаєте. Насправді її краще відключити, оскільки під час позіхання або співу звук може вимикатися.

Мікрофони в навушниках середньої якості: голос спотворюється (ставатиме нижче), зате не збираються навколишні шуми, тому можна комфортно поговорити.

Із дрібних мінусів – затримка. Пограти в таких навушниках захочеться не кожному, оскільки мінімальний розсинхрон можна вловити неозброєним оком.

Автономність самих навушників 6-9 годин, від кейсу – 15-20 годин. Великий розліт пов'язаний з тим, що при ввімкненні/вимкненні тих чи інших функцій витрачається різна кількість енергії.

 

Переваги

Недоліки

підтримка LDAC

висока затримка

елементи ШІ для кращої роботи

функція Speak-to-Chat працює погано

хороша автономність

 

 

Philips Fidelio T1

Philips Fidelio T1

Fidelio – серія аудіоапаратури від Philips, до якої входять колонки, сабвуфери, саундбари, а також навушники. Навушники донедавна були тільки повнорозмірними, але тепер їх ряди поповнилися форматом TWS у вигляді Philips Fidelio T1.

Стильна упаковка із самого початку натякає, що це іміджевий девайс преміум-сегменту. Самі навушники також мають особливий дизайн, який одразу запам'ятовується. Форма здається незвичною, але насправді навушники сидять добре.

Невеликим мінусом є розмір кейсу. У вузьких джинсах носити його незручно. З плюсів кейсу він підтримує бездротову зарядку.

За відтворення відповідає гібридний динамік із збалансованим якорем. Підтримуються кодеки LDAC, AAC, SBC. Частотний діапазон 7 – 40000 Гц. Він надмірний (людина чує від 20 до 20 000 Гц), але цифра виглядає правдоподібно. Якісні комплектуючі та дуже рівний звук у різних стилях. У деяких випадках верхів або басу може не вистачати, і настає час програми Philips Headphones.

Також на звучання може вплинути амбушюри. У комплекті йдуть звичні силіконові, а також варіант зі спіненого матеріалу. Останній забезпечує додаткову ізоляцію, що робить звук щільнішим.

З плюсів: можна підключитися до кількох джерел сигналу, а потім швидко перемикатися, а не створювати з'єднання знову. Управління реалізовано зручно. Існує ІЧ-датчик для автоматичного призупинення відтворення.

Автономність становить близько 9+25 год, якщо активувати максимум режимів. Якщо додаткові функції вимкнути, вона досягає фантастичних 13 + 35 год. Висока автономність досягається з допомогою легких, але енергоємних літій-полімерних АКБ.

Єдиний вагомий мінус пов'язаний не самими девайсами, а з ПЗ: програма може не бачити навушники.

 

Переваги

Недоліки

висококласний звук

програма Philips Headphones не завжди нормально працює

дуже висока автономність

кейс може видатись незручним

підключення до кількох пристроїв

 

 

Sony WF-1000XM4 Silver

Sony WF-1000XM4 Silver

Sony WF-1000XM4 Silver – четверте покоління внутрішньоканальних TWS-навушників преміум класу. Третє покоління (WF-1000XM3) прийняли дуже холодно, тому в цій версії врахували зауваження користувачів. По звуку вони здатні потягатися з повнорозмірними “колегами” Sony WH-1000XM4.

 

Примітка: якщо ви розглядаєте варіант покупки повнорозмірних навушників, то вже є п'яте покоління – Sony WH-1000XM5.

 

Відразу помітно, що попрацювали над зручністю. По-перше, Sony WF-1000XM4 стали трохи меншими і отримали більш продуману анатомічну форму. Навушники все ще великі, тому підійдуть не всім, але сидять набагато краще за минуле покоління. По-друге, девайси оснастили амбушюрами зі спіненого матеріалу, які можуть підлаштовуватись під розмір слухового отвору, а також забезпечують чудову пасивну звукоізоляцію.

Повністю компактними навушники зробити не вдалося, оскільки топові комплектуючі потребують багато місця. Ними стали нові динаміки, ємні батареї (7-10 годин) та процесор V1. Останній є головною фішкою.

Він чудово справляється з ANC – послухати з комфортом музику можна навіть у метро. Процесор також легко відсіває шум під час розмов. Є функція адаптації під місцезнаходження. Працює так: ви приходите в спортзал/офіс/сидите вдома, а навушники підбирають оптимальні налаштування.

Справді вагомий плюс – підтримка DSEE Extreme. Ця технологія покращує стиснені аудіофайли до рівня Lossless.

 

Звучить круто, але є один нюанс. Навушники Hi-End-класу не можна просто одягнути та кайфувати. Потрібно витратити час для того, щоб внести зміни деякі налаштування. Хороша новина: у додатку Headphones Connect зробити це досить просто.

 

Переваги

Недоліки

підтримка DSEE Extreme

щоб отримати чудовий звук, потрібно посидіти в налаштуваннях

процесор V1 чудово справляється з покладеними функціями

 

навушники зручніші за попередників

 

 

Sennheiser Momentum True Wireless 3 Graphite

Sennheiser Momentum True Wireless 3 Graphite

Sennheiser Momentum True Wireless 3 Graphite – бездротові Hi-Fi навушники. Вони підтримують кодек aptX Adaptive, що могло бути величезним плюсом. Але на жаль, це новий кодек, тому він є не на всіх смартфонах. У такому разі вони будуть працювати на aptX HD, що трохи гірше за aptX Adaptive.

У будь-якому випадку, навушники мають дуже широку сцену, що дозволяє досягти ефекту присутності. Високі частоти незвично хороші як для бездротових девайсів. При цьому деякі користувачі скаржаться на нестачу басу. Навушники відмінно підійдуть для класичного року, інструментальної музики. Якщо ви любите електроніку, хіп-хоп або метал, слід влаштувати ґрунтовне прослуховування.

Головний мінус: немає детального налаштування. Це все той самий трисмуговий еквалайзер, як у випадку Sennheiser CX True Wireless. Для топового сегмента це дивне рішення.

Якщо порівнювати з минулим поколінням (Momentum M3 IETW2), покращилася ергономіка та зменшився розмір. Завдяки цьому Momentum True Wireless 3 стали зручнішими, але все ще можуть не підійти для маленьких вух.

ANC практично ідеально працює на вулиці, але може не справлятися в метро чи біля дороги із сильним рухом. Схожа ситуація під час розмов: якщо вітер постійний, то процесор його прибирає. Але якщо він поривчастий, то навушники ніби не встигають зреагувати, і співрозмовник його почує. Втім, мікрофон однозначно покращився порівняно з минулою версією, тому можна припустити, що наступного покоління стане практично ідеальним.

Автономність 6-8+20 годин. Швидка зарядка за 10 хвилин забезпечує 1 годину роботи. Підтримується бездротове заряджання кейсу.

 

Переваги

Недоліки

підтримується кодек aptX Adaptive

не вистачає можливостей налаштування звуку

рівний звук з відмінною читаністю по всьому діапазону частот

недоліки в роботі ANC

хороша ергономіка

 

висока автономність

 

швидка зарядка

 

 


Підсумки

Більшість сучасних TWS-ок непогано збалансовані, але для девайсів з бюджетного сегмента характерні вагомі недоліки. Якщо ви хочете купити навушники, до якості яких не буде особливих претензій, зверніть увагу на середньобюджетний або преміум-сегмент.

Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!