За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

ТОП 15 Wi-Fi роутерів - Рейтинг моделей 2024 року

img

Швидкий і надійний роутер став одним із предметів першої необхідності в сучасних офісах, квартирах, виробничих цехах. Скрізь де потрібно "по повітрю" роздати інтернет на безліч гаджетів.

Ми розповімо вам про 15 найкращих WiFi роутерів у трьох цінових сегментах. А також про їхні переваги, недоліки та найбільш раціональні сценарії застосування конкретних моделей.

Складаючи рейтинг ми враховували співвідношення ціна/якість, оснащення маршрутизатора, якість прошивки і частоту її оновлення, а також параметри пристроїв і покоління підтримуваного WiFi.

 

 


Бюджетні роутери

Лише 2-3 роки тому до бюджетних роутерів висувалася єдина вимога - стабільне роздавання інтернету на швидкості, яку здатний забезпечити провайдер. Але технології не стоять на місці і ось уже в бюджетному сегменті з'являються пристрої, що підтримують кілька частотних діапазонів, просунуті функції адміністрування і протоколи безпеки. Ми включили до цього сегменту пристрої вартістю до 2000 грн.


 

NETIS MW5230

NETIS MW5230

Одна з найдоступніших моделей роутерів у нашому рейтингу від бренду Netis. Це маршрутизатор із трьома незнімними регульованими антенами, він працює на частоті 2,4 ГГц. Підтримуваний стандарт Wi-Fi 802.11n, що забезпечує йому швидкість роздачі інтернету до 300 Мб/сек.

Незважаючи на доступність, роутер оснащений USB 2.0 портом, що дає змогу спростити перепрошивку. Також доступна функція роздачі контенту з накопичувача всередині бездротової мережі. Маршрутизатор має вбудований VPN. Обидві ці опції не властиві пристроям даного цінового діапазону. Маршрутизатор оснащений 4-ма LAN портами.

Якщо ви шукаєте доступний роутер у бюджеті близько 800 грн - це один із найкращих варіантів для невеликої квартири.

 

Плюси

Мінуси

Доступна ціна

Низька підтримувана швидкість роздачі

Підтримка VPN

 

USB порт

 

 

TP-LINK ARCHER C24 AC750 4XFE

TP-LINK ARCHER C24 AC750 4XFE

У наступного роутера в бюджетному сегменті від бренду TP-Link вже трохи ширший функціонал. Він оснащений 4-незнімними антенами і 4-ма LAN-портами. Маршрутизатор підтримує два частотні діапазони - 5 ГГц (швидкість роздачі до 433 Мбіт/с) і 2,4 ГГц (макс 300 Мбіт/с). Виробник стверджує, що повітрям до нього можна під'єднати до 16 пристроїв, однак на практиці все ж варто обмежити це число 10, щоб сильно не просіла і так не надто висока швидкість роздачі

Маршрутизатор дуже просто налаштувати. Через веб-інтерфейс доступна вбудована утиліта, що дає змогу зробити первинне налаштування менш ніж за дві хвилини. Меню повністю русифіковане.

Що стосується функціоналу, то роутер підтримує роботу з гостьовими мережами (дає окремий доступ від основної мережі для забезпечення безпеки), функцію батьківського контролю та режим роботи в якості ретранслятора, що буде не зайвим якщо ви використовуєте його як допоміжний у великому приміщенні.

 

Плюси

Мінуси

Просте підключення

Низька підтримувана швидкість роздачі

Зручне вбудоване ПЗ

 

Батьківський контроль

 

 

Tenda AC5

Tenda AC5

Маршрутизатор AC5 від бренду Tenda - яскрава демонстрація того, що навіть на відносно бюджетній моделі може бути встановлений досить потужний процесор. Він дає змогу комфортно під'єднувати до роутера до 16-ти пристроїв одночасно без істотних просідань за швидкістю.

Роутер підтримує два частотні діапазони: 2,4 ГГц (швидкість до 300 Мб/сек) і 5 ГГц (до 860 Мбіт/сек). Інтерфейс управління простий, зручний та інтуїтивно зрозумілий, можливостей з налаштування безліч. Підтримуваний протокол шифрування IPv6, що дасть змогу зменшити час затримки в будь-яких завданнях, які потребують стабільного з'єднання в мережі (ігор, парсингу і тд).

WiFi 5 за стандартом 802.11ac дасть змогу отримати максимально широку смугу доступу (до 95% від того, що забезпечує ваш провайдер) З огляду на той факт, що він практично не втрачає у швидкості, навіть якщо поруч розташовано безліч пристроїв, які працюють із ним на одній частоті, це один із найкращих домашніх бюджетних маршрутизаторів.

 

Плюси

Мінуси

Швидке і зручне налаштування

Невисока швидкість роздачі на частоті 2,4 ГГц

Підтримка більшості протоколів характерних для бюджетних пристроїв

 

 

TP-LINK ARCHER-A8

TP-LINK ARCHER-A8

Роутер працює за стандартом WiFi 802.11ac Wave 2. Головна особливість цих моделей у тому, що, підтримуючи стандарт WiFi 5, вони впритул наближаються за швидкістю роздачі до базових роутерів, які працюють з WiFi 6 (до 1200-1300 Мб/сек на частоті 5 ГГц).

У цьому ціновому сегменті рідко зустрічаються маршрутизатори з можливістю віддаленого доступу, проте в TP-LINK ARCHER-A8 така можливість є. Управління здійснюється через зручний і інтуїтивно зрозумілий web-інтерфейс. Окремо варто згадати його дружелюбність до недосвідчених користувачів. Усі підказки грамотно візуалізовані і дозволять налаштувати пристрій без будь-яких навичок роботи з мережевим обладнанням.

Роутер оснащений трьома незнімними регульованими антенами, має чотири мережеві порти RJ-45. Він відносно невеликий, тож для його встановлення не буде потрібно багато місця. Рекомендуємо, якщо роутери з WiFi 6 здаються дорогуватими, але потрібна пристойна швидкість.

 

Плюси

Мінуси

Непогана швидкість, порівнянна з моделями на WiFi 6

Немає USB

Зручний інтерфейс

Маркий глянцевий корпус

Широкі можливості з налаштування

 

 

MIKROTIK HAP AX LITE

MIKROTIK HAP AX LITE

Замикає бюджетний сегмент роутер від литовського бренду Mikrotik. Модель HAP AX Lite - єдина з доступних маршрутизаторів у нашому рейтингу має підтримку WiFi 6.

Якщо ваш провайдер видає швидкість понад 1500 Мб/сек, цей роутер буде непоганим рішенням для організації домашньої бездротової мережі. На відміну від WiFi 5 у новій версії протоколу, крім можливої швидкості роздачі, зростає кількість пристроїв, що підключаються. За це відповідає технологія MU-MIMO, яка дає змогу, без істотної втрати швидкості, обробляти сигнали в 4 рази більшої кількості пристроїв одночасно, ніж WiFi 5.

Роутер працює на єдиному підтримуваному діапазоні частот - 2,4 ГГц, але вичавлює з нього максимум. У нього три LAN порти і є роз'єм для SIM-карти, що дає змогу використовувати його там, де дротова мережа недоступна.

Керувати маршрутизатором можна в брендовій оболонці Mikrotik RouterOS. Це зручна операційна система, яку користувач може налаштувати під себе так, як йому зручно.

 

Плюси

Мінуси

Компактний, приємний дизайн

Немає USB-порту

Підтримка LTE Cat.6

Налаштування RouterOS може здатися складним для користувачів без досвіду

Живлення від USB Type-C

 

 


Середньо-бюджетні роутери

Середній ціновий діапазон роутерів відрізняється від бюджетного тим, що всі моделі підтримують щонайменше два частотні діапазони (2,4 і 5 ГГц), тому ми не завжди будемо згадувати про це в описі моделей.

Водночас зростає кількість клієнтів, що підключаються, з'являється підтримка просунутих функцій і можливостей. Мова про спеціальні ігрові режими, веб-додаток, утиліти для зниження затримки тощо.


 

TP-LINK EX220

TP-LINK EX220

Перший роутер у середньо-бюджетному сегменті це TP-LINK EX220. Дводіапазонний маршрутизатор, з підтримкою Wi-Fi 6 (802.11ax). Даний роутер оснащений 4 незнімними антенами і має 4 мережевих порти RJ-45. Він відмінно підійде для роздачі високошвидкісного інтернету "повітрям". Виробник заявляє швидкість до 1800 Мб/сек, чого буде достатньо для плавного перегляду відео з роздільною здатністю 4K і комфортного онлайн-геймінгу.

Окремо варто відзначити функцію OFDMA, яка розділяє сигнал на пакети і дає змогу кільком пристроям використовувати один діапазон без просідань швидкості.

Пристрій підтримує роботу в Mesh-режимі, тобто може бути як базовою станцією, так і ретранслятором у системі з декількох роутерів, що дає змогу збільшити доступну площу покриття.

Налаштування та управління роутером здійснюються через Web-інтерфейс, він досить зручний, і доброзичливий до користувача. Рекомендуємо цей роутер тим, у кого більшість домашніх гаджетів підтримує WiFi 6.

 

Плюси

Мінуси

Підтримка WiFi 6

Немає USB порту

Технологія Beamforming збільшує площу покриття

 

Технологія OFDMA, що дає змогу підключати більше користувачів без втрати швидкості

 

 

ASUS RT-AX1800U

ASUS RT-AX1800U

Наступний роутер у даному сегменті, від бренду ASUS, цікавий тим, що має власну оперативну пам'ять об'ємом 256 Мб. Модель RT-AX1800U підтримує WiFi 6 і забезпечує швидкість роздачі до 1200 Мб/сек в діапазоні 5 ГГц, і до 1800 Мб/сек в діапазоні 2,4 ГГц. У роутера 4 незнімні антени, 3 порти RJ-45, і один роз'єм USB 2.0. Версія USB досить повільна, але, все-таки, він є, що дає змогу оновлювати прошивку і використовувати роутер для роздачі контенту в закритій внутрішній мережі.

Варто також зазначити, що незважаючи на відносно доступну вартість, роутер має 3 роки гарантії від виробника і володіє деякими функціями і можливостями, властивими більш дорогому класу пристроїв. Мова, наприклад про ASUS AiProtection - систему мережевої безпеки комерційного рівня, яка захищає всі пристрої в домашній мережі від вірусів та інших загроз, навіть якщо вони не мають власного антивірусного захисту. Також вона дає змогу захищати пристрої IoT.

 

Плюси

Мінуси

Підтримка стандарту Wi-Fi 6 (802.11ax)

Порівняно повільний порт USB 2.0

Чудова продуктивність у діапазоні 2,4 ГГц

 

3 роки гарантії

 

 

MERCUSYS HALO-H50G-2-PACK

MERCUSYS HALO-H50G-2-PACK

Mesh-системи набирають популярності серед користувачів, адже дають змогу збільшувати площу покриття WiFi в рамках уніфікованої домашньої мережі. Цікавим представником таких систем є набір з двох модулів HALO-H50G-2-PACK від бренду Mercusys.

Цей комплект забезпечить стабільне покриття WiFi сигналом на площі до 100-110 м². Підтримується стандарт WiFi 5, при цьому пристрій забезпечує практично максимально можливу швидкість для стандарту цього покоління - до 1300 Мб/сек.

Кожен з модулів має на борту по 3 LAN порти на 1 Гб/сек і може виступати як основним роутером, так і репітером. Підтримується функція Smart Connect, яка автоматично визначає на якому з частотних діапазонів краще з'єднання для кожного клієнта мережі.

У підсумку виходить досить доступна Mesh-система для великих приміщень. Звичайно, хотілося б з WiFi 6, проте подібні рішення коштують істотно дорожче.

 

Плюси

Мінуси

Функція Smart Connect об'єднує в собі 2.4 і 5.0 ГГц (використовується єдиний SSID)

Немає програми для віддаленого управління мережею

Три гігабітних порти з функцією автоматичного визначення WAN/LAN

 

Швидкість передавання даних до 1300 Мбіт/с у діапазоні WiFi 5.0 ГГц

 

 

MIKROTIK HAP AX

MIKROTIK HAP AX

Модель HAP AX Lite потрапила в наш бюджетний сегмент, а її старша "сестра" HAP AX стане чудовим рішенням для середньої квартири (до 60 м²) і дасть змогу підтримувати до 16 клієнтів одночасно. Пристрій має власну оперативну пам'ять, що дає змогу керувати ним через брендову оболонку RouterOS.

Маршрутизатор підтримує Wi-Fi 5, має 5 Lan-портів, один з яких швидкий на 2,5 Гб/сек. Антен дві, вони знімні. Пристрій оснащений чотирьохядерним процесором, що працює на частоті 864 МГц.

На відміну від молодшої моделі тут є підтримка шифрування WPA3, а також низка інших просунутих протоколів безпеки. Загалом, це зручний, функціональний роутер, якому не вистачає, хіба що, наявності USB порту.

 

Плюси

Мінуси

Підтримка стандарту 802.11ax у двох частотних діапазонах

Відсутність портів USB

П'ять гігабітних Ethernet-портів

 

Широкі можливості RouterOS

 

 

ASUS TUF-AX3000 V2

ASUS TUF-AX3000 V2

Завершує сегмент середньо-бюджетних роутерів вельми вдала модель від бренду ASUS. Можна сказати що TUF Gaming AX3000 одне з найкращих рішень на ринку з вартістю ~4000 грн. Він оснащений продуктивним процесором (4 ядра, 1,7 ГГц) і здатний роздавати інтернет більш ніж 20-ти клієнтам одночасно. Підтримується стандарт WiFi 6.

Пристрій має 5 LAN портів, один з яких швидкий, на 2,5 Гб/сек, і роз'єм USB 3.2. Під час під'єднання по LAN у веб-інтерфейсі можна виставити пріоритет на швидкий порт, що буде безсумнівним плюсом для геймерів. Для геймінгу "повітрям" передбачено кілька спеціальних режимів, у яких буде оптимізовано якість з'єднання і знижено всі затримки.

Дизайн роутера нагадує космоліт із саги "Зоряні війни", він на любителя, але на думку редакції має вельми непоганий вигляд. Рекомендуємо до придбання геймерам, які хочуть отримати максимум від бездротового з'єднання.

 

Плюси

Мінуси

Продуктивний процесор підтримує підключення до 20-ти користувачів

Істотних немає

П'ять LAN портів з можливістю їх об'єднання

 

 


Топові роутери

Маршрутизатори топ-сегмента відрізняються від більш бюджетних побратимів наявністю потужного процесора. Це дозволяє підключати до них до півсотні клієнтів одночасно. Також усіма роутерами цього сегмента підтримується стандарт WiFi 6.

Ще однією відмінною рисою топових роутерів є добре продумане програмне забезпечення, яке дасть змогу оптимізувати їхню роботу в типових сценаріях: будинок, офіс, конференц-зал. А також створити свій власний пресет налаштувань для приватних випадків.


 

NETGEAR XR500

NETGEAR XR500

Деякі роутери мають чітко виражену спеціалізацію. У наш рейтинг потрапила модель XR500 Nighthawk Gaming Router від бренду Netgear. Як можна зрозуміти з назви, це маршрутизатор для геймерів. Він підтримує стандарт WiFi 6, має 5 LAN портів (один з них швидкий на 2,5 Гб/сек). Також на борту є 2 роз'єми USB 3.0.

Працює пристрій під управлінням DumaOS і, треба сказати, що фірмова операційка вельми зручна. Що до ігрового функціоналу, то він тут, очікувано, вельми широкий. За якість з'єднання "по повітрю" відповідає функція QoS. Вона автоматично визначає частоту на якій сигнал буде найбільш стабільним, а також знижує затримки.

Функція геофільтра дає змогу підібрати оптимальний сервер для підключення в хмарних іграх. Однак врахуйте, щоб отримати від неї максимум, доведеться повозитися з тонким налаштуванням.

У підсумку ми отримуємо швидкий ігровий роутер із захистом від мережевих атак і низкою корисних функцій для геймерів.

 

Плюси

Мінуси

2 порти USB 3.0

Істотних мінусів немає

Висока швидкість роздачі

 

Захист від DDoS атак

 

 

XIAOMI MESH SYSTEM AX3000

XIAOMI MESH SYSTEM AX3000

Двокомпонентна Mesh-система від бренду Xiaomi AX3000 стане в нагоді у великих приміщеннях, даючи змогу забезпечити стабільний сигнал WiFi 6 на площі до 120 м². Даний комплект відноситься до топ-сегменту не випадково, адже він може забезпечити з'єднання з 254 клієнтами одночасно. Це Mesh-система, в якій кожен з модулів може грати роль як репітера, так і бази.

На кожному з модулів по 3 LAN порти на 1 Гб/сек. Маршрутизатор має програмну підтримку пристроїв IoT (Internet of things - інтернет речей). Також, з підтримкою IoT вдало поєднується технологія Target Wake Time, яка підтримує зв'язок з клієнтом тільки в тому випадку, коли він активний. Якщо пристрій неактивний, роутер автоматично переведе це з'єднання в режим "сну", у такий спосіб заощаджується трафік і забезпечується вища швидкість з'єднання для активних клієнтів.

Управління та налаштування роутера здійснюються через застосунок Mi Home, у ньому ж можна налаштувати взаємодію з пристроями IoT від бренду Xiaomi. У підсумку вийшла непогана Mesh-система для просторих офісів, яка дасть змогу під'єднати одночасно понад 200 клієнтів.

 

Плюси

Мінуси

Чудова швидкість роздачі, стабільне покриття

Немає USB порту

Зручне налаштування "по повітрю" за допомогою програми

 

Підтримка IoT

 

 

RUIJIE NETWORKS RG-EW3200GX PRO

RUIJIE NETWORKS RG-EW3200GX PRO

Для середніх приміщень (площею до 80 м²) Mesh-системи надлишкові, замість них краще придбати потужний і функціональний роутер зі значною площею покриття. У нашому випадку це модель RG-EW3200GX PRO від бренду Ruijie Networks.

Це досить габаритний пристрій з оригінальним дизайном, підтримкою Wi-Fi 6 (802.11ax) і п'ятьма гігабітними портами RJ-45. Роутер здатний підтримувати до 192-х пристроїв одночасно, чого з лишком вистачить для підтримуваної площі покриття. Керування та налаштування відбуваються в мобільному застосунку Reyee Router App. Він має зручний і доброзичливий інтерфейс і підтримує просунуті функції віддаленого адміністрування.

Єдине до чого можна причепитися - це відсутність USB-порту на такій функціональній моделі.

 

Плюси

Мінуси

Підтримка стандарту Wi-Fi 6 (802.11ax) і двох частотних діапазонів

Не вистачає USB-порту

Підтримка протоколу IPv6

 

Підключення до 192-х клієнтів

 

ACER PREDATOR CONNECT W6D

ASUS TUF-AX6000

Продовжує наш рейтинг ігровий роутер від бренду Acer – PREDATOR CONNECT W6D. Він привертає увагу скелетним дизайном, у якого є практичне значення - подібна конструкція корпусу допомагає охолоджувати потужний 4-ядерний процесор з частотою 2 ГГц. Власної пам'яті у роутера 1 Гб. З вихідних портів є: 5 RJ-45 (два з них швидкісні на 2,5 Гб/сек), а також роз'єм USB 3.0.

Це перед флагманське рішення призначене для геймінгу саме "по повітрю", вся начинка роутера працює на цю концепцію. Безпеку забезпечує набір протоколів пакета Trend Micro Home Security Engine. За пріоритезацію трафіку відповідає утиліта Intel Killer Prioritization Engine - вона дасть змогу спрямувати всі ресурси мережі в обраний канал або пристрій.

Показники швидкості у роутера на висоті, якщо провайдер дає змогу, але з нього цілком можна вичавити 6000 Мб/сек бездротовим з'єднанням. Єдине на що можна поскаржитися - це ціна.

 

Плюси

Мінуси

Вбудований захисник Trend Micro Home Security Engine

Ціна

Швидкий порт USB 3.0

 

Можливість використання в складі MESH-системи

 

ASUS TUF-AX6000

ACER PREDATOR CONNECT W6D

ASUS TUF Gaming AX6000 - це підкреслено ігровий роутер, для тих, хто хоче без лагів і затримок проводити продуктивні онлайн битви, підключаючись "по повітрю". У наш рейтинг він потрапив тому, що коштує вдвічі дешевше за флагманський RT-AX88U Pro, водночас у багатьох ситуаціях здатний зрівнятися з ним у швидкодії.

Роутер оснащений 4-ядерним процесором з частотою 2 ГГц (схожими характеристиками володів колись топовий комп'ютерний процесор Intel Core 2 Quad Q6600). Власної пам'яті у маршрутизатора 512 Мб. LAN портів всього 5, два з них швидкісні на 2,5 Гб/сек.

Підтримуваний стандарт - Wi-Fi 6 Release 2, максимальна швидкість бездротового підключення - 6000 Мб/сек.

Прошивка ASUSWRT аналогічна тій, яка використовується в старшій моделі, в ній є низка корисних ігрових інструментів для зменшення лагів, зниження затримок а також функція оптимального розподілу вихідного трафіку між клієнтами мережі.

Що до прямого порівняння з флагманом, то тут TUF Gaming AX6000 йде нарівні з ним у питаннях передачі даних між користувачами, при роботі через VPN або безпечний файрвол Wire Guard. При цьому буде на 12-18 % менш продуктивним у ситуаціях, коли між клієнтом і роутером буде 2-3 стіни. Чи варті подібні переваги RT-AX88U Pro збільшення ціни вдвічі? Питання риторичне.

 

Плюси

Мінуси

Висока функціональність, зручний додаток

Істотних немає

Ефективні утиліти для ігрового режиму

 

Висока і стабільна швидкість роздачі

 

 


Підсумки

Важливо підібрати роутер, який би повністю відповідав приміщенню і тим пристроям, що до нього підключатимуться. Саме тому слід врахувати кілька простих тез:

  • підтримуваний стандарт WiFi 6 не дасть відчутних переваг, якщо ваш провайдер не забезпечує швидкість вище 1000 Мб/сек, або пристрої, що підключаються до нього, використовують WiFi 5 або більш ранні версії;
  • підтримка Mesh-мереж дасть змогу збільшити площу покриття за рахунок точок доступу без зменшення швидкості;
  • чим потужніший процесор, тим більше гаджетів можуть під'єднатися до роутера.
25.04.2024 116
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!