Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Кожен з нас щодня використовує інформацію на цифрових носіях - до таким ставляться жорсткі диски комп'ютера, CD/DVD/BD-диски, флеш-накопичувачі, карти Micro SD в смартфонах. Хтось слухає музику, хтось переглядає фото або знімає фото, що відразу зберігається на зовнішньому носії.
Кожен з нас щодня використовує інформацію на цифрових носіях - до таким ставляться жорсткі диски комп'ютера, CD/DVD/BD-диски, флеш-накопичувачі, карти Micro SD в смартфонах. Хтось слухає музику, хтось переглядає фото або знімає фото, що відразу зберігається на зовнішньому носії.
Тим не менше, ніхто не гарантує збереження Ваших файлів на всі 100 %. Особливо, якщо мова йде не про улюблених музичних треків, які можна скачати або прослухати онлайн, а про важливих документів або пам'ятних фото.
В даний час існують кілька популярних способів для відновлення втрачених даних з різних носіїв. При цьому успішний результат багато в чому буде залежати від технічного стану самого пристрою і від того, проводилася чи запис нових даних поверх віддалених.
У цій статті ми розглянемо кілька прикладів відновлення даних саме з карт пам'яті, тому в більшій мірі інформація буде стосуватися всіх володарів смартфонів, планшетів, фотоапаратів.
Досить поширена ситуація - потрібно витягнути дані з несправного носія. Проблема, найчастіше, полягає у виході з ладу або збою в роботі контролера. У таких випадках немає зовсім ніякої реакції при підключенні пристрою (або карт-рідера) до комп'ютера. Причиною всьому може бути стрибок напруги в електромережі або збій живлення або некоректному вийманні картки. Ми рекомендуємо дотримуватися наступного алгоритму:
• знаходимо інформацію про модель і версію контролера карти (на чіпі або "гуглим" в Інтернеті);
• в одній з відкритих баз даних (типу iFlash) вибираємо, а потім завантажуємо утиліту для управління відповідним контролером;
• запускаємо її для перепрограмування контроллера;
• по завершенню (при необхідності) потрібно буде скористатися будь-яким доступним додатком для відновлення даних.
У випадку механічного пошкодження такий метод не підходить - краще звернутися в сервісний центр для з'ясування працездатності чіпів пам'яті.
Цей випадок стосується саме усунення програмного збою - користувач може випадково видалити дані або вони можуть піти в результаті дії шкідливого коду або вірусу.
Крім того, часто відбувається порушення всієї структури файлової системи - тоді некоректні записи вносяться у файлову таблицю та існуючі файли просто недоступні для перегляду або взагалі невидимими. Форматування означає повну очистку файлової таблиці, що взагалі позбавляє користувача доступу до файлів. Для виключення таких неприємностей дотримуйтесь таких рекомендацій:
• не встановлюйте невідомі додатки з недостовірних джерел;
• встановіть батьківський контроль на телефоні своєї дитини;
• періодично робіть бекап" (резервне копіювання) важливих даних.
Якщо ж все вже сталося, то ймовірність успішного відновлення даних з карти пам'яті збільшитися, якщо діяти максимально швидко. Також більше шансів на успіх з'явиться в тому випадку, коли після збою інформація не була перезаписана. Саме до цього моменту всі файли знищуються, а просто не видно у файловій системі.
Для відновлення знадобляться спеціальні програми, які можуть працювати безпосередньо з носієм. Всі вони аналізують журнал операцій і посекторно проводять сканування флеш-пам'яті в пошуках заголовків файлів. Крім того, такі програми визначають тип файлів і відновлює інформацію про фізичному розміщенні.
Потрібно відзначити, що більшість таких програм написані під Windows. Тому для роботи необхідно підключити MicroSD карту до ПК за допомогою карт-рідера.
Існують також утиліти, які працюють під мобільною системою Android.
Для Windows ми рекомендуємо використовувати Ontrack Easy Recovery, яка може працювати з накопичувачами різних типів і відрізняється широким функціоналом. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс істотно спрощує весь процес і робить відновлення зручним і швидким.
Ось і всі нехитрі поради як відновити дані з карти пам'яті microSD. Сподіваємося, що ми вам допомогли.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка