BRAIN-БЛОГ
З кожним новим поколінням смартфонів їхня продуктивність зростає. Чого не можна сказати про захищеність. Так, сучасні моделі, як правило, мають хорошу водонепроникність, але так само вразливі до механічних пошкоджень.
Звичайно, можна купити захищений смартфон, але подібні гаджети досить важкі та дорогі. Хороша новина: можна за відносно невелику суму підвищити надійність мобільного телефону завдяки поклейці захисного покриття на екран та купівлі хорошого чохла.
У цій статті ми розберемося, який спосіб захисту дисплея вибрати. Також розповімо, як правильно наклеїти захисне скло чи плівку на екран. У статті ми наводимо інструкцію для смартфонів, але викладені рекомендації також підійдуть для планшетів, смарт-годинників, електронних книг та інших мобільних девайсів.
Зміст:
Як підготувати смартфон та робоче місце до поклейки.
Перевірка та коригування виконаного.
Ця тема заслуговує на окрему статтю, тому обмежимося лише основною інформацією:
Інтуїтивно може здатися, що плівка – більш дешевий спосіб у порівнянні зі склом, але насправді різниця в ціні практично відсутня. Відразу варто відзначити, що незалежно від обраного варіанту, у певний момент буде потрібна заміна. Плівки з часом відклеюються, а олеофобне покриття (якщо таке є) стирається, через що екран швидше забруднюється. На склі можуть утворюватися дрібні подряпини та відколи, від цього не застрахований навіть хвалений захист Gorilla Glass від компанії Corning. Середній термін служби плівки становить 3-6 місяців, для скла – кілька років.
Мінусом захисного скла є те, що не завжди можна знайти виріб під свій смартфон (з плівками таке трапляється набагато рідше). Найчастіше з цією проблемою стикаються власники старих моделей, а також смартфонів із закругленими краями.
При замовленні зверніть увагу на виробника. Добре зарекомендували себе PowerPlant, Drobak, MakeFuture, Vinga, Piko, 2E, Gelius, Dengos, ColorWay, BeCover, ArmorStandart. Вони випускають хороші плівки та скло, причому йдеться не лише про якість. Важливим критерієм є розміри. Найдешевші варіанти захисту з AliExpress можуть бути меншими за екран або навпаки виступати за його краї.
Незалежно від того, який варіант захисту ви вибрали, екран потрібно підготувати. Поверхня для поклейки повинна бути чистою та сухою. Зазвичай у комплекті з плівкою та склом поставляються спеціальні серветки для цього. Якщо вони відсутні, то найкраще використовувати мікрофібру. На крайній випадок підійде будь-яка тканина без ворсу. Як миючий засіб найкраще використовувати спеціальну рідину для догляду за екранами або 95-відсотковий спирт: вони добре видаляють будь-які забруднення і швидко висихають.
Перед поклейкою захисного покриття бажано підготувати робоче місце, щоб зменшити можливість потрапляння пилу на екран смартфона. Для цього потрібно протерти стіл вологою тканиною, а потім закрити вікна, щоб протяг не піднімав пил.
Оптимальна температура для роботи 20-30°С. У холодну пору року не рекомендується розпочинати роботу одразу після повернення з вулиці. Дайте телефону та плівці/склу півгодини при кімнатній температурі, щоб вони нагрілися.
Інструкцію для наклеювання плівки/скла зазвичай вказують на упаковці, але в ній вказуються лише основні кроки. У нашому посібнику ви також знайдете практичні поради, які спростять роботу і дозволять зробити її більш якісно.
Процедура поклейки захисного скла зазвичай не викликає труднощів: достатньо рівно виставити одну зі сторін. Деякі труднощі можуть виникнути, якщо смартфон має безрамковий дисплей із закругленими краями.
Перш ніж перейти до процедури, прикладіть скло до екрану. Переконайтеся, що воно відповідає розмірам смартфона, має необхідні отвори для камери та слухового динаміка. Це потрібно робити, оскільки навіть якщо на упаковці написано, що виріб підходить для конкретного телефону, деякі (зазвичай найдешевші) не підігнані під модель.
Коли ви переконаєтеся, що скло має відповідні розміри та отвори, можна переходити до роботи:
Клей швидко схоплюється, тому смартфон можна використовувати одразу після поклейки захисного скла.
Раніше продавалася універсальна плівка, яку потрібно було самостійно вирізати за розмірами смартфона. В наш час зазвичай не складає проблем знайти виріб під конкретну модель. Проте перед роботою слід провести “примірку”. Якщо вона не відповідає розмірам, то швидко почне відклеюватися.
Існує 2 методи поклейки плівки:
"Суха" поклейка:
Поклейка за допомогою мильного розчину:
Способи поклейки поліуретанової та гідрогелевої плівки відрізняються:
Клей на склі або плівці, як і у випадку зі скотчем, добре тримається лише вперше. Якщо його відклеїти, він втрачає свої властивості і стає менш прозорим. Через це ви матимете можливість підкоригувати роботу тільки по краях. Їх можна буде краще розгладити, усунути повітря, яке не вдалося вичавити картою. Зробити це потрібно протягом перших 10 хвилин, поки клей повністю не висох.
Для цього вам знадобиться звичайний фен:
Також вас може зацікавити наша стаття про те, як доглядати за екраном смартфона.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка