За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Як правильно наклеїти захисну плівку на телефон

img

З кожним новим поколінням смартфонів їхня продуктивність зростає. Чого не можна сказати про захищеність. Так, сучасні моделі, як правило, мають хорошу водонепроникність, але так само вразливі до механічних пошкоджень.

Звичайно, можна купити захищений смартфон, але подібні гаджети досить важкі та дорогі. Хороша новина: можна за відносно невелику суму підвищити надійність мобільного телефону завдяки поклейці захисного покриття на екран та купівлі хорошого чохла.

У цій статті ми розберемося, який спосіб захисту дисплея вибрати. Також розповімо, як правильно наклеїти захисне скло чи плівку на екран. У статті ми наводимо інструкцію для смартфонів, але викладені рекомендації також підійдуть для планшетів, смарт-годинників, електронних книг та інших мобільних девайсів.

 

Зміст:

Як вибрати скло чи плівку.

Як підготувати смартфон та робоче місце до поклейки.

Як наклеїти захист:

Перевірка та коригування виконаного.

Підсумки.

 


Як вибрати скло або плівку

Ця тема заслуговує на окрему статтю, тому обмежимося лише основною інформацією:

  • Поліуретанова плівка. Захищає екран лише від подряпин. Якщо ви брати плівку з олеофобним покриттям, то дисплей також менше "збиратиме" відбитки.
  • Гідрогелева плівка. Завдяки структурі та пружності на такому покритті розгладжуються дрібні подряпини, але можуть залишатися глибокі. Також за рахунок пружності гідрогелева плівка може частково поглинути енергію від удару, що зменшить ймовірність появи сколів та тріщин.
  • Захисне скло. З усіх варіантів забезпечує найвищий рівень захисту. Захищає екран від ударів та подряпин, деякі моделі мають олеофобне покриття для запобігання забрудненню. Захисне скло може знадобитися не лише для екрана, але й для камери смартфона. Блок камер може виступати за межі корпусу, тому є високий ризик пошкодження через падіння.

 

Інтуїтивно може здатися, що плівка – більш дешевий спосіб у порівнянні зі склом, але насправді різниця в ціні практично відсутня. Відразу варто відзначити, що незалежно від обраного варіанту, у певний момент буде потрібна заміна. Плівки з часом відклеюються, а олеофобне покриття (якщо таке є) стирається, через що екран швидше забруднюється. На склі можуть утворюватися дрібні подряпини та відколи, від цього не застрахований навіть хвалений захист Gorilla Glass від компанії Corning. Середній термін служби плівки становить 3-6 місяців, для скла – кілька років.

Мінусом захисного скла є те, що не завжди можна знайти виріб під свій смартфон (з плівками таке трапляється набагато рідше). Найчастіше з цією проблемою стикаються власники старих моделей, а також смартфонів із закругленими краями.

При замовленні зверніть увагу на виробника. Добре зарекомендували себе PowerPlant, Drobak, MakeFuture, Vinga, Piko, 2E, Gelius, Dengos, ColorWay, BeCover, ArmorStandart. Вони випускають хороші плівки та скло, причому йдеться не лише про якість. Важливим критерієм є розміри. Найдешевші варіанти захисту з AliExpress можуть бути меншими за екран або навпаки виступати за його краї.

 

Готуємо смартфон та робоче місце

Незалежно від того, який варіант захисту ви вибрали, екран потрібно підготувати. Поверхня для поклейки повинна бути чистою та сухою. Зазвичай у комплекті з плівкою та склом поставляються спеціальні серветки для цього. Якщо вони відсутні, то найкраще використовувати мікрофібру. На крайній випадок підійде будь-яка тканина без ворсу. Як миючий засіб найкраще використовувати спеціальну рідину для догляду за екранами або 95-відсотковий спирт: вони добре видаляють будь-які забруднення і швидко висихають.

  • Зніміть із смартфона чохол, щоб він не заважав. Відклейте стару захисну плівку, якщо вона використовувалася раніше.
  • Ретельно протріть екран вологою серветкою з комплекту або змочіть тканину в невеликій кількості миючого засобу.
  • Витріть поверхню насухо чистою серветкою. Після цього екран краще не чіпати навіть чистими руками.
  • Іноді в комплекті йде наклейка, яку по черзі приклеюють у різні зони екрану, щоб видалити можливі залишки пилу.

 

Перед поклейкою захисного покриття бажано підготувати робоче місце, щоб зменшити можливість потрапляння пилу на екран смартфона. Для цього потрібно протерти стіл вологою тканиною, а потім закрити вікна, щоб протяг не піднімав пил.

Оптимальна температура для роботи 20-30°С. У холодну пору року не рекомендується розпочинати роботу одразу після повернення з вулиці. Дайте телефону та плівці/склу півгодини при кімнатній температурі, щоб вони нагрілися.

 

Клеїмо захисне покриття

Інструкцію для наклеювання плівки/скла зазвичай вказують на упаковці, але в ній вказуються лише основні кроки. У нашому посібнику ви також знайдете практичні поради, які спростять роботу і дозволять зробити її більш якісно.

 

Інструкція для скла

Процедура поклейки захисного скла зазвичай не викликає труднощів: достатньо рівно виставити одну зі сторін. Деякі труднощі можуть виникнути, якщо смартфон має безрамковий дисплей із закругленими краями.

Перш ніж перейти до процедури, прикладіть скло до екрану. Переконайтеся, що воно відповідає розмірам смартфона, має необхідні отвори для камери та слухового динаміка. Це потрібно робити, оскільки навіть якщо на упаковці написано, що виріб підходить для конкретного телефону, деякі (зазвичай найдешевші) не підігнані під модель.

Коли ви переконаєтеся, що скло має відповідні розміри та отвори, можна переходити до роботи:

  • Підготуйте екран телефону, скориставшись інструкцією вище.
  • Розблокуйте екран, щоб бачити його рамки.
  • Для смартфонів із закругленими краями у комплекті зі склом може йти спеціальний гель. Його наносять на краї, щоб прибрати зазори.

 

Гель для кутів

  • Відклейте плівку, яка закриває клейовий шар. Для цього потягніть за наклейку, як зображено на картинці.

 

Стікер захисного шару

  • Щоб вирівняти скло, в першу чергу потрібно зіставити отвори з динаміком та передньою камерою. Далі вирівняйте його з обох боків.
  • Заблокуйте екран. На чорному тлі легше помітити бульбашки повітря або зони, де скло не щільно прикріпилось до екрану. Рухами від центру до країв прогладьте його за допомогою пластикової картки.

Клей швидко схоплюється, тому смартфон можна використовувати одразу після поклейки захисного скла.

 

Інструкція для плівки

Раніше продавалася універсальна плівка, яку потрібно було самостійно вирізати за розмірами смартфона. В наш час зазвичай не складає проблем знайти виріб під конкретну модель. Проте перед роботою слід провести “примірку”. Якщо вона не відповідає розмірам, то швидко почне відклеюватися.

Існує 2 методи поклейки плівки:

  • "Сухий". Плівку клеять на скло без використання додаткових матеріалів. Це займає менше часу, але якщо виникнуть дефекти, ви не зможете їх виправити.
  • З використанням мильного розчину. В наш час використовується все рідше, але має велику перевагу перед "сухим" методом: плівку можна буде підправити, якщо вона нерівно ляже

 

"Суха" поклейка:

  • Рівно зафіксуйте плівку за допомогою скотчу (краще використовувати малярський). Вона має бути зафіксована з одного боку, щоб у вас вийшло щось на кшталт “дверцят” (див. картинку).

 

Фіксація за допомогою скотчу

  • Проведіть очищення екрана, скориставшись інструкцією вище.
  • За допомогою стікера відклейте захисний шар, який закриває клей. Акуратним рухом прикладіть плівку до екрану.
  • За допомогою банківської картки рухами від центру екрана до країв розгладьте плівку.
  • Відклейте фіксуючий скотч та верхній захисний шар плівки.

 

Поклейка за допомогою мильного розчину:

  • У сервісних центрах використовують спеціальну рідину для плівки, але її аналог можна зробити своїми руками. Для цього додайте до 200 мл води краплю шампуню.
  • Проведіть очищення екрана, скориставшись інструкцією вище.
  • Відклейте захисний шар, який закриває клейову основу плівки. Нанесіть на основу мильний розчин.

 

Розчин на плівці

  • Прикладіть плівку до екрана та вирівняйте краї. Розчин не дасть клею відразу пристати до дисплея, тому можна не хвилюватися, якщо з першої спроби плівка лягла неправильно.

 

Вирівнювання

  • За допомогою банківської картки вичавіть воду рухом від центру екрана до лівого та правого краю. Не слід видавлювати воду вгору, щоб вона не потрапила в динамік.
  • Спочатку під плівкою можуть залишатися бульбашки води, які висохнуть протягом кількох годин.

 

Інструкція для гідрогелевої плівки

Способи поклейки поліуретанової та гідрогелевої плівки відрізняються:

  • Очистіть екран.
  • Дістаньте гідрогелеву плівку. Визначте, з якого боку отвори для динаміка.
  • Відклейте захисний шар центруючої основи, що знаходиться посередині плівки. Його можна багаторазово (близько 10 разів) відклеювати, що дозволяє вирівняти краї.

 

Центрування плівки

  • Пальцями ретельно розгладьте плівку, щоб під центрубчою основою, не залишилося повітря.
  • Підніміть нижню половину плівки і за допомогою банківської картки почніть повільно розгладжувати її вниз, паралельно прибираючи захисний шар клейової основи. Сильно тиснути на карту не варто, оскільки на плівці можуть залишитися глибокі вм'ятини.

 

Процес поклейки гідрогелевої плівки

  • Підніміть верхній край, і повторіть процедуру.
  • Зніміть верхній захисний шар, і за потреби вичавіть бульбашки по кутах. Для цього краще використовувати м'яку тканину, а не карту.

 

Перевірка та коригування виконаного

Клей на склі або плівці, як і у випадку зі скотчем, добре тримається лише вперше. Якщо його відклеїти, він втрачає свої властивості і стає менш прозорим. Через це ви матимете можливість підкоригувати роботу тільки по краях. Їх можна буде краще розгладити, усунути повітря, яке не вдалося вичавити картою. Зробити це потрібно протягом перших 10 хвилин, поки клей повністю не висох.

Для цього вам знадобиться звичайний фен:

  • Увімкніть фен на мінімальну потужність і направте на проблемні зони.
  • Водіть ним з боку в бік, щоб теплий потік не зупинявся одному місці.
  • Під дією тепла клей розм'якшиться протягом хвилини, і ви матимете можливість повторно розгладити плівку.

 


Підсумки

  • Звичайна плівка захистить лише від подряпин. За бажання її можна клеїти на захисне скло, але зазвичай це зайве.
  • Гідрогелева плівка також здатна захистити від невеликих ударів, але на ній можуть залишатися вм'ятини та глибокі подряпини.
  • Захисне скло – оптимальний варіант, який може врятувати навіть за сильних ударів.
  • Якість поклейки залежить від того, наскільки добре ви підготуєте поверхню.
  • У перші 10-15 хвилин можна скоригувати деякі недоліки. Але якщо ви клеїтимете плівку вперше, краще замовити відразу кілька для страховки.

 

Також вас може зацікавити наша стаття про те, як доглядати за екраном смартфона.

Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!