За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Топ 15 найкращих моніторів – Рейтинг моделей 2023 року

img

На перший погляд, вибрати монітор не складно. Але варто хоч трохи зануритися в тему, і виявляється, що потрібно врахувати значно більше факторів, ніж діагональ та роздільна здатність. Причому залежно від сфери використання вимоги можуть змінюватись.

 

У даному рейтингу ми за вас обрали 15 моделей, котрі варті уваги у 2023 році. У кожного монітора ми виділили сильні та слабкі сторони, окреслили можливі сфери використання.

До рейтингу потрапили девайси з різних цінових сегментів, щоб кожен міг вибрати оптимальний для свого випадку варіант. А якщо жодна із запропонованих моделей вам не сподобається, вас може зацікавити наша стаття про те, як вибрати монітор.

 

 


Бюджетні монітори

Якщо ви шукаєте монітор для офісної роботи або для повсякденного домашнього використання, то вас може влаштувати модель з бюджетного сегменту, який включає девайси вартістю до 10 000 грн. Для рейтингу ми підібрали універсальні девайси, які підійдуть для роботи з документами, веб-серфінгу і навіть ігор (якщо ви не хардкорний геймер).


 

Samsung LF27T350FHIXCI

Samsung LF27T350FHIXCI

Samsung LF27T350FHIXCI – бюджетний широкоформатний IPS-монітор з діагоналлю 27 дюймів та роздільною здатністю 1920x1080.

Спочатку девайс може віддавати синім кольором, але після налаштування проблема зникає. Швидким рішенням буде активація режиму захисту зору, оскільки він фільтрує синій спектр.

У динаміці картинка зберігає стабільність завдяки частоті 75 Гц. А при увімкненому AMD Radeon FreeSync зображення отримує додаткову стабільність. Немає тремтіння та розмазування картинки.

Монітор має непогану для геймінгу затримку – 5 мс. Також для ігор призначений Game mode – режим, у якому змінюється контрастність та передача кольору, щоб ви краще бачили об'єкти у темних сценах.

Дизайн монітора простий, що очікувано, враховуючи невисоку ціну, але особлива V-подібна опора надає зовнішньому вигляду агресивної нотки. Мінус ніжки: можна регулювати лише нахил.

Головна проблема – можливі засвіти. Зазвичай підсвічування якісне, але в деяких екземплярах цей ефект можна зустріти. Тому перед покупкою обов'язковий тест.

 

Плюси

Мінуси

хороший баланс якості картинки та ціни

зустрічаються невдалі екземпляри

підходить для ігор

 

 

Dell S2422HG

Dell S2422HG

Dell S2422HG – бюджетний ігровий монітор з діагоналлю 24 дюйми та роздільною здатністю 1920x1080, оснащений VA-матрицею. Він має вигнуту форму, що в теорії має покращити засвоюваність інформації, але за такої діагоналі не дає особливого ефекту.

Проблем з контрастністю та яскравістю немає: 3000:1 та 350 ніт відповідно. Передача кольорів відповідає 88,5% DCI-P3, що дуже добре для бюджетного сегменту. Одна з головних фішок девайса – це частота оновлення, яка становить 165 Гц. Є підтримка технологій синхронізації AMD FreeSync.

Звучить дуже добре для цієї ціни, тому чекаєш каверзи. І вона справді є. По-перше, для бюджетних моніторів не здійснюється заводське калібрування, тому відразу після першого включення доведеться посидіти в налаштуваннях. По-друге, модель варто купувати лише у тому випадку, якщо у вас відеокарта від AMD. З нею, завдяки підтримці FreeSync, частота оновлення повністю розкривається: картинка плавна навіть при різких змінах сцен в іграх. А ось власники карт NVIDIA скаржаться на мікрофризи, після яких картинка починає сипатися.

Якщо підсумувати, то монітор Dell S2422HG має достатні для домашнього використання характеристики, і до того ж має ряд фішок, які порадують геймерів.

 

Плюси

Мінуси

хороша яскравість, контрастність та кольоропередача

погано працює з картами NVIDIA

висока частота оновлення екрану

потребує ручного калібрування

підтримка AMD FreeSync

 

 

2E L2820B

2E L2820B

2E L2820B – широкоформатний безрамковий (діагональ 28") 4К-монітор. У якості матриці використовується IPS. Колірне охоплення становить 90% sRGB, що дозволяє отримати класну картинку.

Контрастність становить 1000:1, а яскравість – 250 ніт. Частота оновлення 75 Гц. Монітор підтримує технологію AMD FreeSync для синхронізації з відеокартою, але для геймінгу він підходить погано через затримку у 8 мс.

Для підключення відео є порти HDMI (х2) та DisplayPort (у комплекті йде кабель лише на DisplayPort). Також є роз'єми USB та 3,5 minijack. Опора дозволяє регулювати нахил, а також повертати екран навколо осі на 90°.

Модель 2E L2820B однозначно варто розглянути для покупки тим, хто шукає недорогий широкоформатний монітор для роботи та домашнього використання.

 

Плюси

Мінуси

один із найбюджетніших 4К-моніторів

високий час відгуку

гарна картинка

 

регулювання положення екрану

 

 


Ігрові монітори

Якщо ви захоплюєтеся геймінгом, а тим більше кіберспортивними дисциплінами, то при виборі монітора на передній план виходять час відгуку та частота оновлення екрана. Величезним плюсом буде підтримка технологій AMD FreeSync та NVIDA G-SYNC. Вони дозволяють максимально синхронізувати дисплей із відеокартою, що додатково розкриє потенціал девайсу.

За великою діагоналлю та роздільною здатністю гнатися має сенс лише в тому випадку, якщо у вас є потужна відеокарта. Адже яка користь від 4К-монітора, якщо збірка може потягнути максимум FullHD. (У нас у блозі є рейтинг відеокарт, в якому в тому числі перераховані моделі для 2К- та 4К-геймінгу.)


 

GIGABYTE G24F 2 Gaming Monitor

GIGABYTE G24F 2 Gaming Monitor

GIGABYTE G24F 2 Gaming Monitor – ігровий монітор з діагоналлю 24 дюйми та роздільною здатністю 1920 x 1080. Однією з сильних сторін є те, що девайс створений на матриці SS-IPS, яка забезпечує кольоропередачу 95% DCI-P3. Для геймінгу та перегляду фільмів зі спецефектами це чудовий показник.

Матриці SS-IPS розшифровується як Super Speed IPS. У ній вирішено проблему високої затримки, яка властива звичайним екранам IPS. У монітора GIGABYTE G24F відгук становить 1 мс. Сильною стороною є швидкість оновлення екрана 165 Гц (180 Гц в режимі ОС). Завдяки цьому картинка не сиплеться при різких рухах, у динамічних сценах.

Для власників відеокарт від AMD додатковим аргументом у виборі монітора стане підтримка FreeSync Premium.

Контрастність складає 1100:1, також є підтримка HDR. З яскравістю проблем немає: 300 ніт вистачить, щоб грати при денному освітленні, і при цьому зображення не буде темніти. Краще розрізняти предмети на екрані дозволяє адаптивний еквалайзер чорного. Він автоматично підвищує контраст так, щоб виділяти окремі об'єкти.

З портів є DP, HDMI, аудіовихід, USB. Монітор регулюється по висоті та куту нахилу.

GIGABYTE G24F 2 Gaming Monitor – непоганий варіант для тих, хто хоче отримати бюджетний ігровий девайс з гарною картинкою та мінімальною затримкою, і при цьому не женеться за великою діагоналлю.

 

Плюси

Мінуси

хороша колірна передача

 

низька затримка

 

висока частота оновлення

 

еквалайзер чорного

 

 

Samsung LS32AG552EIXCI

Samsung LS32AG552EIXCI

Samsung LS32AG552EIXCI – монітор з діагоналлю 32 дюйми та роздільною здатністю 2560х1440. При такій діагоналі безперечним плюсом є вигнута форма екрану. Але набагато важливішим для геймерів буде низька затримка (1 мс), а також частота оновлення 165 Гц. Також підтримується адаптивна синхронізація AMD FreeSync Premium.

У моніторі використана матриця VA, яка видає досить непогану картинку, хоча і дещо поступається варіантам з IPS матрицею. Втім, завдяки підтримці технології High Dynamic Range 10 зображення у фільмах виглядає дуже яскраво.

Головний мінус цього монітора: обмежені можливості регулювання положення (можна змінити лише нахил). Втім, переваги повністю перекривають цей недолік.

 

Плюси

Мінуси

частота оновлення 165 Гц

немає можливості регулювати висоту

широка діагональ

 

підтримка AMD FreeSync Premium

 

підтримка HDR 10

 

 

GIGABYTE AORUS FI32U

GIGABYTE AORUS FI32U

GIGABYTE AORUS FI32U – 4К-монітор з матрицею SS-IPS і діагоналлю 32". Його сильною стороною є чудове колірне охоплення: 95% DCI-P3 (123% sRGB). Подібна кольоропередача і заводське калібрування не тільки забезпечать відмінну картинку в іграх, але також дозволять використовувати цей монітор для роботи у графічних редакторах.

Ще одна сильна сторона моделі: висока частота оновлення. При підключенні комп'ютера вона становить 144 Гц. Для консольних геймерів чудовою новиною буде наявність роз'єму HDMI 2.1, що дозволяє отримати частоту оновлення 120 Гц для приставки.

Монітор стильно виглядає, має декоративне підсвічування з тильного боку. Ніжка забезпечує всебічне регулювання положення.

Не стільки мінусом, скільки особливістю є розмір девайсу. 32-дюймові монітори самі великі, а AORUS FI32U додатково має широку опору. Через це девайс займає багато місця, тому йому потрібен просторий комп'ютерний стіл.

 

Плюси

Мінуси

великі діагональ та роздільна здатність

займає багато місця

хороше колірне охоплення

 

висока частота оновлення

 

 


Монітори 24 дюйми

Гнатися за великою діагоналлю не завжди має сенсу. До того ж, що менше діагональ, то нижча ціна, а отже, можна приділити більше уваги іншим характеристикам.

На жаль, невелика діагональ не дозволить влаштувати колективний перегляд фільму, або спортивного матчу, але це складно назвати мінусом, адже для таких цілей краще підійде телевізор, ніж монітор.


 

Lenovo Q24i-20

Lenovo Q24i-20

Дизайн – далеко не головне у моніторі. Але якщо за це не потрібно переплачувати, то чому б не вибрати стильний пристрій? Таким можна назвати Lenovo Q24i-20 – IPS-монітор з роздільною здатністю FullHD.

Монітор безрамковий, лише унизу є тонка смужка матового пластику. Елегантна срібляста ніжка дозволяє регулювати нахил. На ній також є кріплення для прихованого прокладання дротів, що досить зручно.

Матриця – IPS, вона має колірне охоплення 120% sRGB. Передача кольору дає змогу використовувати монітор для дизайну. Частота оновлення 75 Гц, затримка 4 мс, тому цілком підійде для ігор. Для комфортної роботи вдень є матове покриття (захищає від відблисків), що у поєднанні з яскравістю 300 ніт забезпечує належний комфорт.

 

Плюси

Мінуси

стильний дизайн

 

хороша колірна передача

 

 

ASUS TUF Gaming VG249QM1A

ASUS TUF Gaming VG249QM1A

Це ігровий монітор з роздільною здатністю FullHD, оснащений IPS-матрицею. Він має все необхідне для геймінгу:

  • частоту оновлення до 270 Гц;
  • затримку рівну 1 мс (досягається завдяки технології ASUS Extreme Low Motion Blur);
  • підтримку адаптивної синхронізації AMD FreeSync Premium та NVIDIA G-Sync.

Також варто згадати про технологію ASUS Variable Overdrive. Перемінний овердрайв підлаштовує оновлення пікселів під FPS, і тим самим дозволяє зберегти максимальну чіткість зображення за будь-якої частоти оновлення екрана.

А що можна сказати про картинку? З нею проблем немає: яскравість 350 ніт, колірне охоплення 98% sRGB.

 

Плюси

Мінуси

адаптивна синхронізація з картами AMD та NVIDIA

 

висока частота оновлення

 

якісна картинка

 

 

ASUS PA24AC

ASUS PA24AC

ASUS PA24AC – професійний IPS-монітор призначений для роботи з візуальним контентом. При його створенні використовуються високоякісна елементна база, що і відбилося на вартості: близько 17 000 при діагоналі 24 дюйми та роздільній здатності FullHD.

Насамперед варто відзначити матрицю, яка проходить заводське калібрування. Тому перенесення кольорів становить 100% sRGB з максимальним відхиленням ΔE <2. Монітор має кілька пресетів різних типів роботи. За бажанням можна здійснити глибоке налаштування: змінити колірну температуру, окремо налаштувати кожен з основних кольорів. Причому профіль буде збережено на моніторі, і вам не потрібно буде все повторювати при підключенні до іншого комп'ютера.

Недоліком, якщо зважати на спрямованість монітора, є бітність матриці: 8-біт при бажаному показнику 10-біт і вище. Затримка у даної моделі становить 5 мс, тобто в іграх ви не відчуватимете великого дискомфорту.

Яскравість монітора 400 кд/м2. У поєднанні з підтримкою DisplayHDR, це дозволяє отримати дуже глибокий чорний колір як для матриці IPS. Причому він виглядає добре навіть при вимкненому освітленні: підсвічування рівномірне, а тому засвіти малоймовірні. Якщо ж ви з ними зіткнетесь, тобто спеціальне налаштування, щоб їх позбутися.

Сам монітор ASUS PA24AC має елегантний вигляд. Кнопки знаходяться на задній панелі, тому спереду тільки тонка рамка і екран. Ніжка забезпечує можливість зміни висоти, нахилу, повороту навколо осі, а також переведення монітора у вертикальне положення.

 

Плюси

Мінуси

точна передача кольору

 

висока яскравість

 

 


Монітори 27 дюймів

Ця діагональ є однією з найпопулярніших, тому на ринку є сотні моделей такого формату. Серед них девайси для геймінгу, офісу, роботи із графікою. Залежно від призначення відрізнятимуться характеристики монітора.

Перед покупкою врахуйте, що широкоформатний монітор не рекомендується ставити ближче 80 см від користувача, тобто вам знадобиться великий комп'ютерний стіл.


 

Philips 27M1C5500VL/00

Philips 27M1C5500VL/00

Philips 27M1C5500VL/00 – чудовий ігровий 2К-монітор на VA-матриці. Він має вигнуту форму, що дозволяє краще сприймати інформацію периферичним зором з урахуванням великої діагоналі.

Монітор виділяється гарною комплектацією: у поставці йде металева міцна ніжка, одразу 2 кабелі – для HDMI та DisplayPort. На підставці є місце укладання дротів, щоб вони не звисали.

"У середньому по палаті" VA-матриці поступаються IPS за достовірністю передачі кольору, проте не в нашому випадку. Philips 27M1C5500VL/00 відповідає стандарту sRGB 126.5%. При цьому контрастність становить 4000:1 – відмінний показник. А враховуючи, що VA – матриці менш схильні до засвітів, то даний монітор безперечно можна рекомендувати до покупки.

Монітор має частоту оновлення 165 Гц, але вона доступна тільки при використанні порту DP. HDMI дозволяє отримати лише 144 Гц.

Ігрова спрямованість відображається у затримці – 1,4 мс (дуже круто для VA-матриці – практично можливий мінімум). Також є підтримка NVIDIA G-SYNC.

 

Плюси

Мінуси

хороша комплектація

 

висока частота оновлення

 

колірний простір sRGB 126.5%

 

мінімальна затримка

 

підтримка G-SYNC

 

 

LG 27QN880-B

LG 27QN880-B

Це монітор з роздільною здатністю 2К та матрицею IPS, призначений для відеомонтажу. Завдяки використаній матриці він має хорошу передачу кольору, а підтримка стандарту HDR10 додатково покращує її. Точність передачі кольору забезпечує заводське калібрування.

Однією із сильних сторін є функціональна опора Ergo. Вона дозволяє регулювати монітор за висотою та нахилом, повертати його навколо своєї осі, переводити в портретний режим. Усередині опори є місце прихованого прокладання кабелів. Нюансом є те, що ніжка кріпиться до краю столу. З одного боку це економить місце, з іншого – установка може зайняти деякий час.

Для геймінгу монітор підходить не найкраще: частота становить 75 Гц, а час відгуку – 5 мс. Втім є підтримка AMD FreeSync.

 

Плюси

Мінуси

хороша передача кольору

 

заводське калібрування

 

функціональна опора

 

 

Philips 27E1N8900/00

Philips 27E1N8900/00

Philips 27E1N8900/00 – це 4К-монітор із OLED-матрицею. Девайс в першу чергу призначений для роботи з візуальним контентом: передача кольору відповідає стандарту 99,6% Adobe RGB. Монітор здатний добре передавати навіть різні відтінки чорного, що можливо завдяки технології DisplayHDR TrueBlack 400. Залежно від завдань, користувач може перемикатися в різні режими колірного простору: sRGB, Adobe RGB, NTSC, Rec. 709, Rec. 2020, DCI-P3, D-mode, DICOM.

Час відгуку становить 0,1 мс, що сподобається геймерам. Втім, для ігор можна підібрати найкращий варіант за менші гроші.

Монітор оснащений усім потрібним набором портів. На особливу увагу заслуговує USB Type-C, який дозволяє підключитися до ноутбука і мобільних гаджетів.

Завдяки підтримці MultiView на монітор можна виводити зображення із двох джерел. Для перемикання між ними передбачено кнопку KVM.

Монітор оснащений дуже зручною підставкою, яка дозволяє регулювати його у різних положеннях.

 

Плюси

Мінуси

точна передача кольорів

висока вартість

залежно від завдання можна перемикатися між режимами колірного простору

 

підтримує підключення 2 пристроїв

 

зручна підставка

 

 


Монітори 144 Гц

Висока частота оновлення – важливий критерій для геймінгу. Чим вища швидкість розгортки, тим чіткіше зображення. Також частота пов'язана з часом відгуку.

Хоча на ринку представлені і більш “швидкі” монітори, оптимальним варіантом є 144 Гц. Моделі з такою частотою забезпечують відмінну чіткість і мають адекватну вартість.


 

Samsung Odyssey G3

Samsung Odyssey G3

Samsung Odyssey G3 – монітор з діагоналлю 27" і роздільною здатністю Full HD. Модель орієнтована на геймерів: час відгуку – 1 мс, адаптивна синхронізація з AMD FreeSync Premium. Для відносно бюджетної моделі великим плюсом є можливість регулювання положення монітора.

Матриця створена за технологією VA. Вона хоч і поступається екранам IPS за якістю зображення, але видає хорошу, насичену картинку. Сильною стороною матриці є статична контрастність 4000:1, що забезпечує глибокий чорний колір. Також плюсом є кути огляду, близькі до 178°.

 

Плюси

Мінуси

висока частота оновлення

 

затримка 1 мс

 

підтримка AMD FreeSync Premium

 

 

LG 27GN800-B

LG 27GN800-B

LG 27GN800-B – 2К монітор з IPS матрицею, низькою затримкою (1 мс) та чудовою картинкою. У моніторі використовується 10-бітне шифрування, а тому підтримується 1,07 млрд кольорів. Тобто девайс підійде не лише для гри, а й для роботи із графікою. Врахуйте, що заводського калібрування він не проходив, тому налаштуванням доведеться займатися самостійно.

З додаткових плюсів – підтримка технологій G-Sync та AMD FreeSync Premium. Тобто буде повна синхронізація із будь-якими відеокартами незалежно від виробника.

 

Плюси

Мінуси

чудове колірне охоплення

потрібне ручне калібрування

підтримується адаптивна синхронізація з картами AMD та NVIDIA

 

 

Samsung LS32BG700EIXUA

Samsung LS32BG700EIXUA

Це ігровий монітор з діагоналлю 32 дюйми та роздільною здатністю 4К, який оснащується матрицею IPS. Він орієнтований на геймерів, які не хочуть вибирати між топовим зображенням та ігровими характеристиками.

Якісна картинка можлива завдяки IPS-матриці. Підтримується відображення 1,07 млрд кольорів, а технологія HDR400 забезпечує підвищену контрастність. Додайте сюди 4К роздільну здатність, і отримайте деталізовану і барвисту картинку – головне, щоб "витягала" відеокарта.

Для комфортної гри монітор має все необхідне:

  • затримка 1 мс;
  • адаптивна синхронізація AMD FreeSync Premium Pro та NVIDIA G-Sync;
  • швидке налаштування Game Bar.

Опора забезпечує повне регулювання положення екрана. З бонусів також варто згадати декоративне підсвічування.

З додаткових можливостей слід згадати технології Samsung Gaming Hub та Smart TV Experience. Перша дає доступ до хмарного геймінгу, а друга перетворює монітор на повноцінний розумний телевізор.

 

Плюси

Мінуси

широка діагональ і висока роздільна здатність

 

адаптивна синхронізація AMD та NVIDIA

 

функціональна опора

 

підтримка Samsung Gaming Hub та Smart TV Experience

 

 


Підсумки

  • Під час вибору геймерського монітора зверніть увагу на частоту оновлення екрана та час затримки. Величезним плюсом буде підтримка технологій адаптивної синхронізації.
  • Врахуйте можливості відеокарти: що користі від дорогого 4К-екрана, якщо збірка ПК не потягне таку графіку.
  • При виборі девайса для роботи з графікою врахуйте можливості матриці та колірний простір, що підтримується.
  • Великим плюсом є можливість регулювання положення. У більшості випадків підтримується лише зміна кута нахилу, що ускладнює зручне встановлення монітора.
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!