За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

ТОП 10 БФП для дому та офісу – Рейтинг 2023 року

img

Багатофункціональні пристрої (БФП) дозволяють друкувати, сканувати та робити копії документів. А деякі моделі навіть мають функцію факсу (хоча хто нею зараз користується).

При схожому функціоналі БФП можуть у десятки разів відрізнятися за ціною. Не дивно, що у користувача виникає питання: чи варто переплачувати? Все залежить від того, навіщо вам потрібен девайс. У нашому Топ-10 ви знайдете моделі, які підійдуть для домашнього використання, фотоательє, малих та великих офісів.

У рейтингу представлені монохромні та кольорові, струменеві та лазерні моделі. Завдяки цьому є більше шансів, що ви зможете знайти пристрій, який найкраще відповідатиме вашим вимогам та уподобанням.

Якщо запропоновані моделі вас не влаштують, то купити відповідний багатофункціональний пристрій дозволить наша інструкція з вибору принтерів та БФП.

 

 


Для дому

БФП для дому – обладнання, яке має невеликий (як правило, до 2000-3000 сторінок) місячний обсяг друку. При цьому якість відбитка може бути чудовою, і анітрохи не поступатись дорогим багатофункціональним пристроям.


 

HP DeskJet 2710 з Wi-Fi

HP DeskJet 2710 з Wi-Fi

БФП HP DeskJet 2710 – струменева модель для кольорового друку. У базовій комплектації вона орієнтована на тих, хто регулярно друкує невеликі файли. Якщо ви працюєте з об'ємними документами, то ця модель підійде не найкраще: картриджі розраховані до 250 сторінок. У такому випадку варто подумати про встановлення системи безперервної подачі чорнила (СБПЧ).

 

Примітка: у комплекті з пристроєм постачається тестовий картридж, розрахований на друк приблизно 50 сторінок. Тому є сенс відразу замовити новий.

 

Роздільна здатність друку HP DeskJet 2710 складає 4800x1200 dpi, тобто девайс підійде навіть для фотографій. Тим більше, що підтримуються різні типи паперу, включаючи фотопапір.

БФП не дуже швидкий – до 20 стор/хв. Точна швидкість друку може змінюватись в залежності від налаштувань та складності друкуваного матеріалу.

Управління реалізовано за допомогою кнопок. Є невеликий дисплей, що для цього цінового сегмента є перевагою.

Великим плюсом є те, що підключитися до HP DeskJet 2710 можна за допомогою Wi-Fi. Тому доступний друк зі смартфона, і не обов'язково мати ПК. Традиційне підключення по кабелю також можливе, але самого дроту в комплекті немає.

Роздільна здатність сканера складає 1200х1200 dpi. Отриманий файл може бути збережений у PDF, JPEG та інших форматах. Під час копіювання можна збільшити масштаб копії без підключення до комп'ютера, автоматично налаштувати яскравість та інші параметри.

 

Плюси

Мінуси

високоякісний кольоровий та чорно-білий друк

невисока ємність картриджів

просте управління

невисока швидкість друку

функціональний сканер

 

можна встановити СБПЧ

 

 

Pantum M6500W

Pantum M6500W

БФП Pantum M6500W – свіжіша версія «старенького» Pantum M6500. Головною фішкою нової версії є Wi-Fi підключення, зокрема і мобільних гаджетів.

Pantum M6500W – лазерний монохромний БФП. Якість друку становить 1200×1200 пікселів. Роздільна здатність сканера також 1200х1200 dpi – ще одне поліпшення в порівнянні з Pantum M6500. Якість копій на четвірку: вони виходять чіткі, текст читається, фон не чорнить. Але оскільки модель монохромна, картинки можуть бути не дуже хорошими.

Недоліком БФП є те, що при досягненні певної кількості надрукованих сторінок (виробник говорить про 1600) потрібно міняти чип у картриджі. Він недорогий (близько 200 гривень на момент укладання рейтингу), але це все одно додаткові витрати.

З плюсів: заправити картридж ви зможете без особливого досвіду, тому що робиться це просто. Чип також змінюється без проблем.

Цей пристрій може бути підключений до комп'ютера через USB-інтерфейс. Він сумісний з операційними системами Windows та macOS.

 

Плюси

Мінуси

гарна якість відбитка

періодично потрібно міняти чип картриджа

простота обслуговування

 

підтримка операційних систем Windows, macOS

 

 

Canon PIXMA G2411

Canon PIXMA G2411

Canon PIXMA G2411 – струменевий кольоровий БФП. Головним плюсом моделі зазвичай називають те, що принтер має вбудовану систему безперервної подачі чорнила. Це справді величезна перевага для друкованого обладнання бюджетної категорії, але це далеко не все, чим може похвалитися даний БФП Canon.

Роздільна здатність становить 4800х1200 пікселів. Це чудовий рівень, якого буде достатньо для друку фотографій. З ним пристрій справляється без проблем, оскільки дозволяє використовувати цупкий папір, а також має режим безрамкового друку.

Управління дуже зручне: реалізовано за рахунок кнопок та невеликого екрану. Для повного щастя не вистачає лише Wi-Fi підключення, яке у сучасному друкарському устаткуванні вже належить до базового функціоналу.

Роздільна здатність сканера складає 600х1200. Гарний показник, але щоб відсканувати та роздрукувати фото цього недостатньо. Для роботи з документами – вистачить із головою.

 

Якщо вартість БФП для вас не є принциповою, то можна звернути увагу на найближчого конкурента – Epson L3150. Він трохи виграє за характеристиками, але коштуватиме 10 000+ грн.

 

Плюси

Мінуси

вбудована СБПЧ

відсутній Wi-Fi

підходить для друку фотографій

 

просте керування

 

 


Для невеликого офісу

Якщо в офісі друкарський пристрій активно використовує 5-10 людей, то вам слід звернути увагу на цей сегмент. Зазвичай, БФП з даної категорії розраховані на друк до 10 000 стор/міс.

При підборі моделей ми окрему увагу приділили простоті обслуговування. Для малого бізнесу додаткові витрати на обслуговування та заправку не завжди допустимі.


 

Xerox WorkCentre 3025BI

Xerox WorkCentre 3025BI

Xerox WorkCentre 3025BI – БФП для монохромного друку. При цьому розрядність сканування становить 256 біт, що на практиці дозволяє підібрати відтінки сірого так, щоб різнокольорові елементи на ксерокопії не зливалися в одну пляму.

Плюсом є те, що це БФП сумісне з операційними системами MacOS, Windows і Linux різних версій. Втім, деякі користувачі відзначають труднощі у налаштуванні під час підключення через Wi-Fi. При підключенні через кабель все працює добре.

Сильною стороною є те, що тонер витрачається ощадливо. Навіть після появи повідомлення «мало тонера», можна надрукувати до сотні сторінок.

Крім складнощів з налаштуванням підключення через Wi-Fi, до мінусів можна віднести той факт, що в картриджі використовується чип. Це робить заправку пристрою дорожчою. Чип можна перепрошити, але це призведе до втрати гарантії.

Ще одним моментом, який з натяжкою можна віднести до мінусів, є роздільна здатність при скануванні – 600х600 dpi. Цього достатньо для монохромного друкарського обладнання, але навіть у багатьох побутових моделей вона вища.

 

Плюси

Мінуси

підтримуються всі популярні ОС

виникають труднощі при налаштуванні Wi-Fi підключення

економна витрата тонера

 

при заправці потрібна заміна чипа

 

 

Epson EcoTank L3256 з WiFi

Epson EcoTank L3256 з WiFi

Якщо для офісу вам потрібний кольоровий БФП, то зверніть увагу на Epson EcoTank L3256 c WiFi – чотириколірну струменеву модель. Великим плюсом є те, що ви без особливих проблем зможете самостійно перезаправляти пристрій. За словами користувачів однієї повної заправки вистачає на 1000-1500 аркушів.

БФП має роздільну здатність друку 5760x1440 dpi, що на практиці дозволяє отримати чудові кольорові та чорно-білі зображення з високим рівнем деталізації. При скануванні та копіюванні роздільна здатність становить 2400x1200.

Epson EcoTank L3256 підтримує Wi-Fi Direct, що прискорює підключення сторонніх гаджетів.

З мінусів: проблема, схожа на ту, яку ми описали в минулому принтері. Дана модель має складне початкове налаштування, на яке можна витратити багато часу.

Також мінусом є те, що іноді нерівномірно наноситься фарба (видно смуги зі світлішими і більш насиченими кольорами) у режимі швидкого друку. Тому краще не використовувати його для зображень.

 

Плюси

Мінуси

барвистий та деталізований кольоровий друк

тривале налаштування

швидке підключення через Wi-Fi Direct

під час швидкого друку можуть виникати дефекти

однієї заправки вистачає до 1500 аркушів

 

 

Canon i-SENSYS MF237w з Wi-Fi

Canon i-SENSYS MF237w з Wi-Fi

При виборі друкарського обладнання не завжди є сенс ганятися за новими моделями. Часто краще віддавати перевагу «ветеранам», які протестовані десятками тисяч користувачів протягом тривалого часу. До них відноситься лазерний монохромний БФП Canon i-SENSYS MF237w. Втім, це не така вже й стара модель, тому підтримує роботу з різними гаджетами, у тому числі через Wi-Fi підключення.

Крім копіра, сканера та принтера Canon i-SENSYS MF237w може виступати у ролі факсу. Всі необхідні кабелі для підключення є в комплекті.

БФП має багато кнопок, але їхнє призначення інтуїтивно зрозуміле. У поєднанні з дисплеєм, на який виводиться основна інформація, це робить керування зручним.

Цей БФП орієнтований на активне використання. Місячний обсяг друку складає 15 000 сторінок, чого може бути достатньо навіть для деяких великих офісів чи копі-центрів. Швидкість друку становить 23 аркуші за хвилину.

Великим плюсом є те, що пристрій легкий в обслуговуванні. Можна швидко навчитися перезаправляти картридж (використовується Canon 737). І оскільки модель популярна, то проблем із покупкою тонера та розхідників не буде. При цьому можна використовувати як оригінальні картриджі, так і неоригінальні аналоги.

Мінусом є роздільна здатність друку: всього 600х600 dpi. Цього вистачає для документів, але якісного зображення отримати не вдасться. Втім, для цих завдань чорно-білі БФП рідко використовуються.

 

Переваги

Недоліки

БФП розрахований на великі обсяги роботи

невисока швидкість друку

простота обслуговування

 

немає проблем із розхідниками та запчастинами

 

 

Epson L8180 Фабрика друку

Epson L8180 Фабрика друку

Відразу впадає в око ціна БФП Epson L8180 «Фабрика друку», яка може здатися надто високою. Але якщо вивчити особливості моделі, все стає на свої місця. Звісно, деякі функції досить специфічні, і не факт, що вони будуть корисні у вашому випадку.

Насамперед на БФП Epson L8180 варто звернути увагу тим, хто часто працює з кольоровими зображеннями. У тому числі пристрій підійде для фотоательє та точок фотодруку, оскільки дозволяє робити круті фотографії різних форматів.

У пристрої використовується 6 типів чорнил, що робить зображення більш барвистими. З приємних бонусів: у комплекті з БФП йде стартовий комплект чорнила.

Плюсом є те, що підтримуються великі формати паперу – до A3+. Якщо вам такий формат ні до чого, краще купити Epson L8160: ті ж характеристики, але максимальний формат паперу – А4. Це дозволить заощадити близько 3500 гривень.

БФП Epson L8180 не можна назвати компактним. Для свого класу пристрій невеликий, але якщо його повністю розкласти, БФП займе добру половину стандартного офісного столу.

Також варто звернути увагу, що сканер розрахований лише на А4. Перевагами сканера є швидкість сканування, а також роздільна здатність. Крім того, він підтримує функцію відновлення зображень: можна відсканувати вигоріле фото або іншу картинку, і принтер сам відновить оригінальні кольори. Це не ручна обробка у фотошопі, зате займає лише кілька хвилин.

Пристрій підтримує двосторонній друк, але лише для формату А4. При цьому можна використовувати різні її види: глянсову, матову, товщиною до 1,3 тощо.

Головним мінусом можна назвати те, що модель вимоглива до чорнила. Найкраще купувати оригінальні. Якщо берете аналог, переконайтеся, що він призначений саме для Epson L8180: БФП має особливий ключ заправки, тому потрібен відповідний флакон.

Також недоліком є те, що іноді можуть проявлятися баги. Найпоширеніші їх – білі смуги на краях листа. Це можна виправити, якщо вручну ввести інші налаштування. Але купуючи обладнання такого класу, очікуєш, що все буде добре працювати без додаткових зусиль.

 

Переваги

Недоліки

6-колірна модель

не рекомендується економити на чорнилі

підтримує друк на папері формату A3

можуть виникати баги

підходить для друку фото

 

 


Для великого офісу

Ця категорія включає друкарське обладнання, призначене для офісів на 10+ людей. Ключовим критерієм вибору у цьому випадку є місячний обсяг друку. Тут він понад 15 000 сторінок.

Особливістю цієї категорії і те, що для обслуговування деяких моделей потрібно залучати фахівців.


 

Epson M3170 з WiFi

Epson M3170 з WiFi

Epson M3170 – монохромний струменевий БФП професійного класу, але при цьому простий в обслуговуванні. Підтримує підключення через Wi-Fi, а також через кабель USB або LAN. Може використовуватися в автономному режимі без підключення гаджетів. При цьому керування здійснюватиметься через сенсорний екран.

БФП 4 в 1: принтер, сканер, копір та факс. Примітно, що факс дозволяє надсилати кольорові зображення. Пристрій не займає багато місця, але його компактність призвела до того, що максимальний розмір листа А4. Достатньо для більшості завдань, але в деяких випадках не підійде. Може працювати з папером щільністю 64-90 г/м².

Сильною стороною Epson M3170 є простота обслуговування. Наприклад, картридж відсутній як такий, а чорнило заливається прямо в резервуар. Єдиний нюанс полягає в тому, що потрібно періодично перевіряти та за необхідності міняти відсік для відпрацьованої фарби.

Однієї заправки вистачає приблизно на 6000 сторінок, причому в комплекті поставляється ємність із чорнилом на 2 заправки. Далі можна буде використовувати фірмове чорнило Epson або більш дешеві аналоги.

З корисних функцій є двосторонній друк, друк на конвертах та автоподатчик для сканування. Швидкість друку 20-39 стор/хв, завдяки чому можна швидко роздруковувати великі документи.

 

Переваги

Недоліки

простота обслуговування

 

однієї заправки вистачає до 6000 сторінок

 

висока швидкість друку

 

доступні різні режими роботи

 

автоподатчик сканера

 

 

HP OfficeJet Pro 8730

HP OfficeJet Pro 8730

HP OfficeJet Pro 8730 – кольоровий багатофункціональний пристрій із струменевим принципом друку.

Низка переваг перегукується з минулою позицією рейтингу:

  • 4 в 1;
  • автоподатчик сканера;
  • керування за допомогою сенсорного екрана.

HP OfficeJet Pro 8730 може працювати з різними типами паперу (щільність від 50 до 220 г/м²), у тому числі фотопапером. Який саме тип, пристрій розпізнає самостійно і пропонує режим друку. Звісно, за бажання можна все налаштувати вручну. Для роботи із зображеннями є друк без рамок.

Сильною стороною є СБПЧ. Перезаправляється вона легко, і що важливо: немає жодного чипа, який вимагатиме заміни. Місячний обсяг друку: до 30 000 сторінок, що багато кольорової моделі.

З бонусів – підтримка прямого друку з флешки чи іншого накопичувача. Також плюсом є те, що БФП може працювати з усіма популярними ОС, і звісно із телефонами. Для останніх можливе швидке підключення за допомогою NFC.

Роздільна здатність друку становить 1200х1200 пікселів, при швидкості 24-36 ст/хв.

 

Переваги

Недоліки

висока якість та швидкість друку

 

багато режимів друку

 

вбудована СБПЧ

 

може працювати із щільним папером

 

 

Ricoh MP 2014AD

Ricoh MP 2014AD

Ricoh MP 2014AD – монохромний лазерний БФП. Він досить простий у використанні, але рекомендується мінімум раз на рік залучати спеціаліста для діагностики. Якщо дотримуватися цього правила, ймовірність неполадок буде невелика: БФП давно випускається і виробник позбувся "дитячих проблем". Якщо ж ви зіткнетеся з неполадками, то при необхідності можна знайти гайди з усунення найпоширеніших із них.

БФП не вимагає перезаправки: для тонера використовується окрема ємність – туба. Жодних чипів немає, тому досить просто її замінити, і продовжити друкувати.

Однією з головних особливостей є те, що можна друкувати та сканувати аркуші розміром А3.

Хоча апарат дуже надійний, з ним не рекомендується заощаджувати на папері. Якщо використовувати дешевий, то від нього можуть відшаровуватися волокна. Вони змішуються з тонером, і ця субстанція виступає в ролі наждака ушкоджуючи фотобарабан.

Мінусом цієї моделі є складність початкової настройки.

 

Переваги

Недоліки

БФП може друкувати та сканувати листи розміром А3

для першого налаштування потрібен спеціаліст

проста заміна тонера

рекомендується регулярно проводити діагностику

підтримується багато режимів друку

 

 


Підсумки

  • Найдешевші домашні БФП мають дорогі розхідники, що згодом зводить нанівець різницю в ціні.
  • Деякі домашні моделі підходять для використання у невеликих офісах.
  • Побутові багатофункціональні пристрої можуть не поступатися якістю друку професійному обладнанню. У цьому вони не призначені великих обсягів роботи.
  • Звертайте увагу на простоту обслуговування БФП. Деякі офісні моделі "примхливі", і вимагають залучення фахівців.
  • Для великого офісу насамперед варто звертати увагу на багатофункціональні пристрої з можливістю встановлення СБПЧ.
  • Деякі БФП мають великі габарити і можуть бути досить галасливими. У такому разі їм краще відвести окреме приміщення чи нішу.
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!