За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Що робити, якщо смартфон залитий або впав у воду?

img

При виборі смартфона дивляться на його робочі характеристики, оцінюють якість екрану, звуку, дизайн. На рівень захищеності звертають увагу мало не в останню чергу, якщо взагалі звертають. Тому при потраплянні вологи на телефон, а тим більше у випадку його падіння у воду, виникає питання, наскільки це безпечно.

Хороша новина: зазвичай смартфони без проблем переносять потрапляння під зливу. Значна їх частина може пережити короткочасне занурення у воду. Головне оперативно зреагувати, і допомогти гаджету швидше висохнути, адже волога – один із головних ворогів електроніки.

У цій статті ми розповідаємо, що робити, якщо телефон впав у воду і як діяти, коли його залили напоєм. Матеріал насамперед стосується смартфонів, але також буде актуальним для планшетів, смарт-годинників та інших мобільних гаджетів.

Кроки, які слід зробити, є не складними, але при цьому не дають гарантії успіху. Тому, якщо є така можливість, краще відразу звернутися до сервісного центру за професійною допомогою.

 

Зміст:

Як діяти, якщо телефон впав у воду.

Чи варто сушити смартфон після дощу.

Що робити, якщо залив телефон.

Як зрозуміти, що настав час іти до майстра.

Підсумки.


 

Що робити, якщо телефон упав у воду

Перше, що потрібно зробити після того, як ви дістанете смартфон, відключіть його. Вода є хорошим провідником струму, тому може призвести до короткого замикання. Через нього можуть перегоріти мікросхеми, і в такому випадку звичайним сушінням не обійтися – буде потрібен ремонт.

Другий крок: дістаньте батарею. Якщо смартфон не дозволяє зняти акумулятор без повного розбирання, нічого робити не потрібно.

Знайдіть інформацію про рівень захисту від вологи вашого девайсу:

  • IPх7 та IPх8. Додаткова допомога не потрібна – такий гаджет герметичний, а тому не боїться занурення у воду. Його досить просто протерти та можна відразу використовувати. АЛЕ! Варто почекати 12-24 години перед тим, як ставити його на зарядку, оскільки в роз'ємі може залишатися вода.
  • IPх6 і нижче. Перед використанням потрібно висушити смартфон.

 

Примітка: за посиланням ви знайдете більше інформації про стандарти захисту від вологи та твердих частинок.

 

Зверніть увагу, що ступінь захисту виробник вказує для нових гаджетів без пошкоджень. Якщо смартфон коли-небудь розбирали, герметичність може бути порушена. Також волога може потрапити всередину мобільного телефону, якщо на ньому внаслідок падіння/удару утворилися тріщини, або з'явилися зазори в місцях прилягання окремих елементів корпусу.

З цієї ж причини варто двічі подумати перед самостійним розбиранням. Воно дозволить висушити смартфон, але якщо зібрати його неправильно, то надалі рідині буде легше потрапити всередину.

 

Щоб висушити смартфон після падіння у воду потрібно:

  • Зняти чохол. Деякі матеріали вбирають воду, а потім вона може потрапити всередину смартфона. Крім того, чохол заважатиме висиханню, навіть якщо зроблений із водовідштовхувального матеріалу (пластик, силікон).
  • Дістати сім-карту та картку пам'яті. При цьому утримуйте телефон роз'ємом вниз, щоб вода стікала. Слот залиште відкритим.

 

На цьому етапі краще вирушити до сервісу. Ремонт утоплених телефонів не покривається гарантією, тобто послуги майстра точно будуть платними. Просушити своїми руками буде відносно просто, але не факт, що ви досягнете потрібного результату.

 

  • Розібрати смартфон. На Ютубі є покрокові інструкції для більшості популярних моделей телефонів. Після розбирання протріть мікросхеми серветкою з мікрофібри або будь-якою іншою тканиною без ворсу.

Розібраний смартфон

Примітка: для розбирання сучасних смартфонів можуть знадобитися прецизійні викрутки. Якщо такого набору немає під рукою, відкрутити маленькі гвинтики, швидше за все, не вийде.

 

  • Залишити телефон на 24-48 годин. Сохнути він повинен за кімнатної температури. Як гігроскопічний матеріал можна використовувати силікагель – порошок, який добре вбирає вологу. У вас можуть завалятися пара пакетиків із ним, які кладуть у коробки зі взуттям. Якщо таких не виявиться під рукою, загляньте в зоомагазин, оскільки силікагель також використовують як наповнювач для туалетів.

 

Як не рекомендується сушити смартфон:

  • Класти в рис чи інші крупи. Оскільки дрібні частинки та пил з крупи можуть змішатися з вологою, і після висихання контакти покриються шаром забруднень.
  • Використовувати фен, залишати телефон біля нагрівальних елементів. Вони можуть призвести до утворення пари, яка ще глибше проникне у смартфон. Холодне обдування також не рекомендується, оскільки воно може задути воду всередину навіть без утворення пари.

 

Через два дні телефон можна вмикати. При цьому потрібно буде спостерігати за його "поведінкою" – наприкінці статті ми наводимо ознаки, які можуть говорити про значну шкоду для гаджета. Якщо ви зіткнетеся з ними, потрібно буде звернутися до майстра.

 

Як уберегти телефон від морської води

Вище написано, що вода проводить струм, що не зовсім так. Струм проводиться завдяки солям, які містяться в ній. Чим вище їх вміст – тим більш шкідливим є вплив на електроніку.

Тому, якщо ви впустили телефон у морську воду, після висихання на мікросхемах може утворитися покриття із солей. У найкращому разі воно погіршить проходження струму, і смартфон працюватиме некоректно, а в гіршому – викличе коротке замикання та повний вихід із ладу.

Щоб цього не допустити, гаджет повністю розбирають, сушать, а потім протирають його начинку 96-відсотковим спиртом.

 

Чи варто сушити смартфон, що потрапив під дощ/зливу

Все залежить від ступеня захисту:

  • IPх5 та IPх6. Девайс не боїться зливи, тобто додаткова допомога йому не потрібна.
  • IPх3 та IPх4. Смартфон без проблем перенесе дощ, але у разі зливи його потрібно вимкнути і дати 10-12 годин просохнути. Розбирання при цьому не є обов'язковим.
  • IPх2 і менше. Рекомендується повне розбирання.

 

Якщо ви помітили, що телефон став тихішим відразу після дощу, не варто його розбирати. Швидше за все, динамік перекрили крапельки води, і коли вони висохнуть, звук повернеться до норму.

Смартфон після дощу

Що робити, якщо телефон залитий водою чи солодким напоєм

Якщо ви пролили на телефон воду, то можна вважати, що вона потрапила під зливу. Відповідно, йому потрібно дати кілька годин просохнути.

Якщо ви залили смартфон солодким напоєм, то цукор може забивати дрібні отвори:

 

Якщо смартфон має ступінь захисту IPх3 або менше, може знадобитися повне розбирання. Рішення варто приймати, відштовхуючись від того, наскільки добре гаджет працює після “купання”.

 

Як зрозуміти, що потрібно звернутися до майстра

Після того, як смартфон висохне, потрібно уважно спостерігати за його роботою. Якщо ви помітите такі ознаки, рекомендується віднести девайс до сервісу:

  • звук став значно тихішим, з'явилися потріскування, хрипи чи інші дефекти;
  • мікрофон спотворює голос;
  • сенсор став менш чутливим;
  • під захисним склом видно бульбашки, краплі чи розводи;
  • колір передається некоректно;
  • батарея здулася;
  • смартфон швидко розряджається та/або довго заряджається;
  • сигнал постійно чи періодично відсутній;
  • смартфон не бачить карту пам'яті та/або сімку.

Найпростіше з проблемами із АКБ: достатньо встановити нову батарею. Проблеми з динаміками та мікрофоном також зазвичай вирішуються “малою кров'ю”. Якщо виникли неполадки з екраном, антеним модулем (відповідає за зв'язок) або процесорним блоком, іноді простіше купити новий смартфон. У такому разі вас можуть зацікавити наші рейтинги смартфонів.

 


Підсумки

  • Дощ та злива більшості смартфонів не завдають значної шкоди, і достатньо просушити гаджет без розбирання.
  • Якщо ви залили телефон напоєм, рекомендується очистити динаміки. Надалі поспостерігайте за роботою девайсу. Якщо помітите якісь проблеми, швидше за все не вийде обійтися без повного розбирання та чищення мікросхем.
  • У разі падіння телефону у воду, діяти потрібно, відштовхуючись від ступеня вологозахисту.
  • Морська вода вимагає більш ґрунтовного підходу, ніж прісна.
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!