За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Конструктори Makerzoid – якісний та менш дорогий аналог лінійки LEGO Education

img

Одним із найефективніших підходів до навчання можна назвати STEM (Science – наука, Technology – технології, Engineering – інженерія та Mathematics – математика). Головним принципом такої моделі навчання є не просте заучування фактів, а здобуття теоретичних знань за рахунок практичних завдань. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, яким ще рано проводити лабораторні досліди, цей підхід допомагають реалізувати ігри. А окремим випадком ігрового підходу до навчання можна назвати STEM-конструктори.

Найбільш відомими і ефективними звичайно є конструктори LEGO, а якщо точніше, то лінійка LEGO Education. Конструктори цієї лінійки хороші у всьому, крім одного – ціни. Наприклад, базовий набір LEGO Education SPIKE Prime на момент написання статті коштує понад 25 тисяч гривень. А ось схожий за параметрами набір Makerzoid Robot Master Premium обійдеться у 6 000 гривень. При цьому за якістю виконання та реалізацію STEM-навчання ви практично нічого не втрачаєте. Заманлива альтернатива? Ми вважаємо, що так!

У цій статті ми розповімо, чим дитині будуть корисні STEM-конструктори. Особливу увагу приділимо конструкторам Makerzoid, які є менш дорогою альтернативою LEGO, хоч і поступаються йому рядом пунктів.

 

Зміст:

Підсумки.


 

Як Лего Едюкейшн та Makerzoid сприяють розвитку дітей

Більшість конструкторів спрямовані на те, щоб розвивати просторове мислення та дрібну моторику рук. STEM-конструктори орієнтовані на прикладні знання: технології, механіку, проектування тощо. Для цього в набори входять не тільки звичайні пластикові блоки, але й шестерні, коліщатка, електронні компоненти та інші елементи. Їх використання дозволяє створити не просто фігурку, а робочу модель певного механізму чи електронного пристрою.

Makerzoid та LEGO Education є представниками найпросунутішого сегменту STEM, який включає вивчення робототехніки та програмування. Головним плюсом є те, що подібні конструктори мають своєрідні рівні складності. Дитина починає з простих моделей, і в ході гри отримує навички, які дозволяють переходити до більш складних завдань.

У випадку з Мейкерзоїд і Лего Едьюкейшн можна умовно (чіткого розмежування немає, і іноді вони накладаються один на одного) виділити 4 рівні складності:

  • Конструювання. Базовий рівень, який без проблем буде зрозумілим навіть дошкільнятам. Полягає у складанні фігур та конструкцій з окремих деталей. STEM-конструктори зазвичай поставляються з готовими схемами для складання. Більш дорослі діти також можуть самостійно вигадувати різні витвори.
  • Механіка. Більшість конструкторів включають блоки, які з'єднуються нерухомо. У наборах Makerzoid та LEGO Education крім стандартних блоків використовуються шестерні, колеса, вали та інші деталі. Вони забезпечують рухомість з'єднань, що дозволяє робити з конструктора робочі моделі складних механізмів.
  • Робототехніка. Третій рівень наборів LEGO Education та Makerzoid – створення саморухомих моделей. Для цього у складі конструкторів використовуються електронні елементи: блоки керування, електродвигуни, датчики (гіроскопи, ультразвукові, оптичні та інші сенсори). Вони дозволяють робити відносно складних роботів, які рухатимуться, реагуватимуть на перешкоди, нахил поверхні тощо. Складність поведінки буде залежати від використовуваних датчиків.
  • Програмування. Конструктори типу LEGO Education та Makerzoid мають власні застосунки, в яких використовується графічне програмування. У ньому використовують не код, а готові блоки команд, завдяки чому його розуміють навіть діти. Функціональні блоки можна комбінувати, і цим задавати патерни поведінки роботів. У додатках є готові алгоритми, але діти також можуть самі програмувати поведінка роботів.

Графічне програмування

Дані рівні складності корелюють із віком дитини. Так, просте конструювання за готовими схемами під силу дітям від 3 років. Створення роботів, які працюватимуть за готовими алгоритмами, зазвичай освоюють діти віком від 6-7 років. Програмування та створення оригінальних роботів – завдання для дітей 10+ років.

При цьому варто враховувати, що навіть обдарованій дитині може бути складно розібратися у робототехніці. Як правило, у великих містах не важко знайти тематичні гуртки. Якщо поблизу немає такого гуртка, рішенням можуть стати онлайн-курси, а також тематичні літні табори.

Вікові особливості

У чому Makerzoid поступається LEGO Education

Конструктори Мейкерзоїд мають часткову сумісність із LEGO Education. В обох серіях деталі мають однаковий ключ та типорозміри, що дозволяє одночасно використовувати їх при створенні моделей.

То що ж стоїть на шляху повної сумісності? Проблема полягає в тому, що застосунок конструктора не розпізнає "чужі" електронні компоненти, отже запрограмувати їх не буде можливості.

На даний момент у конструкторах Makerzoid використовуються лише оптичні датчики. Вони дозволяють роботам реагувати на наближення об'єктів, слідувати по намальованій на поверхні лінії, обходити перешкоди.

LEGO Education оснащується оптичними (реагують на колір та світло), ультразвуковими (дозволяють визначати відстань), інфрачервоними (визначають відстань, можуть використовуватися в комбінації з ІЧ-маяками), датчиками торкання, гіроскопами (реагують на зміну нахилу поверхні). Крім того, можна використовувати сервомотори 2 типів: великі і середні. Завдяки цьому серія конструкторів LEGO Education дозволяє створювати складніші роботи, якщо порівнювати з Makerzoid.

Гтовий робот Makerzoid

Важливою відмінністю є інфраструктура, яка побудована навколо LEGO Education. Компанія LEGO – щось на зразок Apple від світу конструкторів. Ви отримуєте не просто продукт, а цілу екосистему. Наприклад, ви можете окремо купувати запчастини, двигуни, датчики (заради справедливості: ремонтні набори та окремі електронні компоненти обходяться досить дорого). Також компанія надає величезну кількість матеріалів для вчителів, в яких викладено методологію використання конструктора у навчанні.

Вершиною всього є FIRST Lego League – змагання, в яких діти можуть на практиці показати свої знання в робототехніці. Проводяться регіональні, національні та міжнародні змагання, які не лише можуть принести цінні призи, а й стати першим кроком у здобутті перспективної професії. Зокрема, ліга представлена і в Україні.

 

Переваги конструкторів Makerzoid

Звичайно, компанія Makerzoid не може похвалитися такою інфраструктурою, але це компенсується ціною. Дані конструктори можна розглядати як початкову інвестицію. Якщо дитина виявить інтерес та здібності, можна буде перейти на LEGO. Плюсом у цьому випадку є те, що частину деталей з конструктора Makerzoid можна буде використовувати надалі у зв'язці з Лего Едюкейшн.

Втім, не варто сприймати Makerzoid як дешеву копію. Компанія уважно підходить до створення продукції:

  • Якість. Деталі добре відлиті, не мають гострих кутів та задирок, які могли б травмувати дитину. Розміри чітко витримані, тому окремі елементи надійно кріпляться один до одного.
  • Власний застосунок. У ньому можна знайти 2D та 3D схеми моделей, докладні відеоінструкції. Через нього можна дистанційно керувати роботами та програмувати їх. Недоліком є те, що на даний момент програма доступна тільки англійською мовою.
  • Навчальні матеріали. Кожен набір MAKERZOID поставляється із завданнями трьох рівнів. Вони розбиті на уроки, що дозволить поступово підвищувати складність.
  • Варіативність. Над створенням наборів працюють досвідчені інженери, завдяки чому з одних деталей можна збирати десятки, або навіть сотні робочих моделей.

Варіативність Мейкерзоїд

Асортимент та вікові категорії конструкторів Makerzoid

На момент написання статті конструктори Makerzoid нараховують 8 наборів. Основні відмінності полягають у комплектації, але й інші особливості.

  • Makerzoid Big Building Blocks-Mechanical Engineering Team. Набір для дітей віком від 3 років. Складається зі 100+ деталей, з яких можна створити 40+ моделей. Оскільки у маленьких дітей слабко розвинена дрібна моторика рук, деталі збільшені порівняно із стандартними блоками конструктора. Через це даний набір не сумісний з рештою серій Makerzoid. Ще одна особливість: тут відсутні двигуни та датчики. Це зроблено з двох причин. По-перше, для дошкільнят роботи є надто складними. По-друге, це не дає дітям зайвого приводу проводити час за екранами гаджетів. Хоча повноцінних роботів зібрати не вдасться, моделі можуть бути рухомими за рахунок використання шарнірів.
  • Makerzoid Diverse Building Blocks. Для дітей 4+ років. Складається з 370+ деталей стандартного розміру, тобто сумісних з іншими конструкторами Мейкерзоїд. З цих деталей можна зібрати 100+ моделей. У наборі відсутні двигуни та датчики. З деталей можна збирати не тільки техніку, а й рухомих чоловічків.
  • Makerzoid Fun Building Blocks. Для дітей 6+ років. Складається із 150+ деталей, з яких можна зібрати 30+ моделей. У наборі Fun Building Blocks немає двигунів і датчиків, але зібрані іграшки можуть рухатися. Цей набір орієнтований те що, щоб створювати автомобілі, моделі літальних апаратів. Особливістю серії є двокольорова палітра, яка потрібна, щоб під час гри дитина не витрачала концентрацію.
  • Makerzoid Smart Robot Standard. Для дітей віком 6-15 років. У набір входять 295+ деталей, 1 двигун, 1 датчик руху та 1 оптичний сенсор. З них можна зібрати 72+ моделі, у тому числі саморухомі. Запропоновані в інструкції моделі поєднані темою «Професії». Окрім звичайних механізмів дитина зможе зібрати з деталей спортсменів, музикантів, фермерів, які виконуватимуть певні дії.
  • Makerzoid Superbot Educational Building Blocks. Для дітей 6+ років. Складається з 400+ деталей, 2 датчиків, 2 двигунів та блоку управління. У комплекті є інструкція для 30 моделей. Набір дозволяє створювати програмованих роботів, здатних виконувати складні дії. Крім того, створеними моделями можна керувати за допомогою програми.
  • Makerzoid Machinist Building Block. Для дітей від 6 років. У набір входять 370+ деталей, блок управління і мотор. З них можна зібрати 100+ механічних та електричних моделей. Оскільки датчики відсутні, їм не можна задати складні програми поведінки.
  • Makerzoid Robot Master Standard. Для дітей від 6 років. Складається з 370+ деталей, блоку керування, двигуна та оптичного датчика. З них можна зібрати понад сто роботів. Сильною стороною набору є 23 курси робототехніки, які йдуть у комплекті. Вони включають уроки для віку 10+ років.
  • Makerzoid Robot Master Premium. Для дітей 6+ років. Найбільший із наборів: 600+ деталей, блок управління, 2 двигуна, 2 датчики. Є інструкції для виготовлення 200+ роботів. Крім того, з набором йде 47 курсів з навчання робототехніці та програмуванню. Приємним бонусом є пластиковий контейнер для зберігання конструктора, який набагато зручніший і надійніший за стандартну коробку.

Коробка конструктора


Підсумок

Конструктори Makerzoid – чудова іграшка, яка допомагає вашій дитині розвиватися. Причому йдеться не тільки про просторову уяву та дрібну моторику рук. Діти можуть на практиці отримувати знання у конструюванні, програмуванні та робототехніці. Ці навички виглядають дуже перспективними, оскільки в майбутньому дозволять освоїти затребувану професію.

Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!