Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Коли ви опиняється в гостях, і під рукою не виявляється рідної зарядки для смартфона, виникає питання – чи можна використовувати інший ЗП? Також подібне питання виникає, коли оригінальний блок губиться або виходить з ладу.
Незалежно від того, в якій ситуації опинилися саме ви, відповідь виглядатиме приблизно однаково:
Якщо використати не рідний блок ЗП, нічого страшного не станеться. Але є низка нюансів, які можуть спричинити нехай і несерйозні, але все-таки незручності.
У цій статті розбираємось, що може піти не так, і як з цим боротися. Також ми зробили короткий гайд з порадами із вибору ЗП, який не поступатиметься комплектному блоку.
У статті ми говоримо про зарядні пристрої для смартфонів, але інформація також актуальна для планшетів, плеєрів, портативних ігрових консолей та інших мобільних гаджетів.
Зміст:
Чим можуть відрізнятися комплектні та некомплектні зарядки.
Основні проблеми, які можуть виникнути при використанні не рідного ЗП.
Як вибрати хорошу зарядку на заміну.
Комплектний та сторонній блок живлення можуть відрізнятися за трьома пунктами:
Як правило, комплектний зарядний пристрій має оптимальну потужність, а також гарну якість складання та комплектуючих. Так не завжди можна сказати про сторонні ЗП, з чим може бути пов'язана низка проблем, про які ми говоримо нижче.
Примітка: при цьому помилкою буде вважати, що рідна зарядка завжди є ідеальним варіантом. Наприклад, у комплекті із планшетом Samsung SM-T220/64 (Tab A7 Lite) йде ЗП потужністю 7,8 Вт. При цьому гаджет підтримує швидке заряджання, але для нього потрібний блок на 15+ Вт.
Найпоширенішою проблемою, з якою стикаються під час використання стороннього ЗП, є зменшення швидкості зарядки. Це пов’язано з меншою силою струму, відповідно – меншою потужністю.
Примітка: у нас у блозі є докладна стаття про причини повільної зарядки смартфона.
У ряді випадків ви можете помітити, що смартфон заряджається швидше. Так відбувається, якщо в комплекті йшов не найкращий блок, як у описаній вище ситуації.
Теоретично більш висока потужність може призвести до неполадок на стороні смартфона. На практиці це малоймовірно: за швидкість зарядки відповідає не лише блок, а й сам смартфон. У ньому є контролер, який відстежує вхідні параметри струму, і “бере” саме ту потужність, яка потрібна в даний момент
Єдиним випадком, коли дійсно слід надавати перевагу фірмовим ЗП – купівля бездротової зарядки. Тут все складніше із сумісністю, тому ви можете зіткнутися з перегріванням мобільного телефону. Ця ситуація характерна при купівлі дешевих бездротових зарядок.
Примітка: причинам перегріву телефонів та способам боротьби з ним присвячено окрему статтю нашого блогу.
Існують дві проблемні категорії зарядних пристроїв, які можуть зашкодити смартфону. Одна з них – це пошкоджені (механічним шляхом або внаслідок потрапляння води) зарядки, які можуть бути справними, але не працювати належним чином. Друга – це дешеві ЗП, оскільки вони можуть від самого початку мати неякісне виконання.
Використання таких зарядних пристроїв може спричинити стрибки напруги або перегрів. Внаслідок цього вони можуть викликати не лише проблеми з роботою смартфона, але й призвести до серйозніших наслідків, включаючи виникнення пожеж.
У разі втрати або поломки вихід один – вибрати новий зарядний пристрій. Але який? Варто шукати оригінальний ЗП, ідентичний тому, який виробник поклав у коробку з телефоном, чи можна купити щось дешевше?
Щоб звести до мінімуму ризики, дотримуйтесь наступної послідовності кроків:
Не слід забувати, що швидкість зарядки також залежить від кабелю. Зверніть увагу на його параметри: виробники зазвичай вказують максимальну потужність або силу струму, рекомендовану для цього дроту.
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка