За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Жорсткі диски модельного ряду Seagate

img

Класик літератури якось висловився про те, що «Машина, як військовий корабель, повинна мати власне ім'я». Комп'ютерам та їх аксесуарам ім'я пасує тим більше, оскільки за кожною з назв стоять не просто цифри, а й конкретна характеристика. Зрештою, і при покупці зручніше розуміти, який бренд що випускає. Грамотні творці прагнуть виділяти параметри своїх товарів якимись літерами та іншими позначками, але на покупців це мало впливає - їм потрібні конкретні показники. І вже якщо говорити про накопичувачі, то в них дуже багато показників, які нам повинні про щось говорити. Вибір тепер набагато більш різноманітний, ніж за часів магнітних накопичувачів, а ПЗ сьогоднішнього дня більш складне, ніж два десятки років назад.

Класик літератури якось висловився про те, що «Машина, як військовий корабель, повинна мати власне ім'я». Комп'ютерам та їх аксесуарам ім'я пасує тим більше, оскільки за кожною з назв стоять не просто цифри, а й конкретна характеристика. Зрештою, і при покупці зручніше розуміти, який бренд що випускає. Грамотні творці прагнуть виділяти параметри своїх товарів якимись літерами та іншими позначками, але на покупців це мало впливає - їм потрібні конкретні показники. І вже якщо говорити про накопичувачі, то в них дуже багато показників, які нам повинні про щось говорити. Вибір тепер набагато більш різноманітний, ніж за часів магнітних накопичувачів, а ПЗ сьогоднішнього дня більш складне, ніж два десятки років назад.

Тому і прийняття рішення покупцем в сторону того чи іншого обладнання спирається на конкретну користь від застосування, а не просто на цифрах. Головне - вибрати тип пристрою для необхідних завдань. Спочатку шукаємо, до якого типу відносять даний накопичувач, оскільки для домашніх цілей не використовують промислові жорсткі диски, і навпаки. Розміри і ємність потихеньку стають вторинними. Тепер перед вибором варто зрозуміти, чого ми взагалі хочемо. Так, принаймні, ставить питання компанія Seagate Technology, виводячи свою продукцію на ринок вінчестерів - спершу треба визначити головний напрямок, потім дивитися на другорядні.

Самі пристрої Seagate Technology не є відкриттям нової епохи або взагалі відкриттям - як раз навпаки, віддається перевага технологіям, які вже багато разів перевірені часом і використовують принципи магнітних накопичувачів. Часто новинки схожі з аналогами вже давно існуючих пристроїв. З огляду на насиченість ринку, розробники пропонують більш конкретно класифікувати їх для споживача, і на основі цього випускають той чи інший продукт.

BarraCuda - черговий універсальний варіант для комп'ютерів

Товари цього бренду були відомі ще в далеких 90-х, коли власне, і вибір ще був мізерний. Але вони встигли зарекомендувати себе як швидкі на той момент - володіли швидкістю обертання 7200 об/хв і підключенням SCSI. Через деякий час їх забезпечили ATA роз'ємом, а потім з'явився Serial ATA в модифікаціях на основі 3,5 дюймових пластин. І ось уже не так давно цим дискам дали назву Desktop HDD, і це при тому, що різниця між стаціонарними і мобільними конфігураціями поступово зменшується. Наприклад, для моноблоків підходять різні розміри, а в неттопах прекрасно розташовуються комплектуючі ноутбуків. BarraCuda розробляє не тільки інтегровані моделі, а й зовнішні.

Диски прийнято поділяти на три групи відповідно до внутрішніх та зовнішніх параметрів. До перших відносять моделі 7 мм у товщині і в діаметрі 2,5 дюйма. Вони засновані на базі Mobile і Laptop Thin. Компактність розмірів дозволила оснастити ними лептопи та інші мобільні комплектації, навіть застарілі вже моделі на 9,5 мм. Ємність від 500 ГБ до 2 ТБ вважається цілком достатньою для сучасних домашніх і офісних систем. Також ця система використовується в виготовленні зовнішніх накопичувачів, в яких для підключення вбудований Usb роз'єм. Вони досить ємні, але мають легку вагу і  тонкі за розміром.

BarraCuda в настільній серії розроблялася спеціалізовано для домашніх ПК, звичайних NAS і конструкцій на кілька носіїв, які підключаються до самого ПК. У подібного роду пристроїв можливості значно ширше, а ємність сягає 4 ТБ, що вважається більш ніж достатнім для користувачів.

Є проте ж ще окрема спеціалізована версія BarraCuda Pro. Диски цієї серії мають ємність до 10 ТБ і 7200 оборотів в хвилину швидкості обертання. Ці пристрої вже використовують для ігор на максимальних можливостях і для створення робочих станцій. Гарантований термін служби у BarraCuda Pro при цьому сягає 5 років.

FireCuda - об'єднання «механічного» і «напівпровідникового»

Буває так, що навіть настільки високошвидкісних варіантів виявляється недостатньо і 7200 об/хв не рятують становище. Або, наприклад, в ПК можна встановити тільки 2,5-дюймові. В цьому випадку можна підключити твердотілий диск, який зможе побороти цю перешкоду. Але тут користувачі стикаються з іншою проблемою - накопичувачі коштують набагато дорожче, і це не всіх влаштовує. Крім того, доводиться через вартість миритися з меншими обсягами пам'яті. Краще в цьому випадку комп'ютер - в ньому легше поєднувати два різних типи пам'яті. Щоб підключити SSD в ноутбук, потрібно мати під нього спеціальний слот. Але накопичувач повинен бути досить містким, щоб в ньому містилися і необхідні відео, і нове ПЗ, і ігри, які можуть займати кілька десятків ГБ.

Користувачі часто просто не хочуть обирати між різновидами. І в такому випадку, більше підходять гібридні диски, які поєднують в собі можливості твердотілих і механічних. Вони потрібні для того, щоб знайти середнє рішення в ціні і продуктивності та користуються попитом у тих, хто не любить витрачати зайві кошти. Однак при цьому і ємності тут менше.

Спочатку ці моделі були з лінійок Desktop SSHD і Laptop SSHD. Але назви часто вводили в оману користувачів, адже вони  думали, що різниці по суті немає між SSHD і HDD. Це швидко виправили і пристроям гібридного типу дали ім'я FireCuda. Це можуть бути як одно терабайтні компактні вінчестери, так і потужні 2,5 дюймові до 4 ТБ. Тобто можна заощадити або на обсязі, або на ціні. При цьому гарантований термін роботи не зменшується. П'ятирічний термін гарантії при тих же об’ємах робить FireCuda більш привабливим, ніж BarraCuda.

IronWolf - зроблено для NAS

На одному пристрої з одним жорстким диском вже ніхто не зберігає інформацію. Все, що оточує нас з техніки - має свій накопичувач. Навіть телевізори забезпечують подібним інтелектом. Власне, і сам потік інформації вимагає все більших швидкостей. Тепер навіть якісний відеоролик можна зняти просто на смартфон. А ще не так давно для викладання інформації в мережу, її треба було перезаписувати з магнітних записів. Таким чином, істотно зріс на ринку попит на спеціалізовані пристрої, для яких необхідний більш системний контроль над енерговитратами і зниження вібрації, в той час як швидкість обміну грає не таку важливу роль. Так само важлива сумісність з NAS. Для підвищення надійності даних.

Тут на арену виходять накопичувачі IronWolf обсягом 1-10 ТБ. Диски на 10 ТБ заповнені гелієм. У цих моделях диск добре збалансований, що збільшує ефективність у використанні і допомагає знизити енерговитрати, а також оптимізувати RAID-масив. Попереднє тестування дозволяє зібрати конструкції на 180 ТБ без особливих проблем в роботі. Для ще більшого завантаження слід використовувати диски лінійки IronWolf Pro. Знову ж таки, основна відмінність від BarraCuda - трирічний термін гарантії.

SkyHawk - відеоспостереження, і не тільки

Часто накопичувачі застосовують і без прямого підключення до ПК, якщо в його експлуатації немає потреби. Є безліч сфер діяльності, де просто необхідно накопичувати і зберігати буквально тисячі годин роботи відеокамер. Отже, це вже інша форма роботи, і по суті - інші показники потужності. У цих розробках вдало проявили себе Seagate, представивши накопичувачі SkyHawk із загальним обсягом в 1-10 ТБ. Ці моделі при оптимізованому ПЗ можуть записувати відео з 64 пристроїв з дозволом HD. Всього можна записати до 180 ТБ. Гарантія на пристрої - також 3 роки. Такі параметри є куди більш вигідні для цієї сфери діяльності. А якщо накопичувач покритий нержавіючим складом, то він стає більш універсальним і підходить для більш жорстких умов, ніж в офісі.

Хранителі інформації - наші вірні друзі

Жорсткі диски розділили по функціональним можливостям досить  давно з подальшою оптимізацією під необхідне навантаження. Старт цьому процесу дала компанія Seagate ще десяток років тому, створивши мережеві вінчестери для відеоспостереження. Сьогодні подібних сімейств вже досить багато - і всі вони представляють все більш нові технології. Найбільший прогрес помітний в 10-терабайтних пристроях, які ніяк не заміниш на 10 дисків по 1 ТБ простого типу - щільність зберігання даних у них на порядок нижча. Найбільші з них заповнюються гелієм, чого раніше не було. На сьогоднішній день Seagate представлена ​​такими лінійками, як BarraCuda Pro, IronWolf і SkyHawk. Змінився і сам підхід до ринку - покупець обирає не однакові жорсткі накопичувачі, а має широкий спектр вибору саме під ті функції, які йому потрібні. Втілюється в реальність надзавдання виробника - дати споживачеві високу швидкість і гідний обсяг без зайвої переплати.

17.11.2017 876
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!