Перевірте написання, чи введіть найближчий до вас
BRAIN-БЛОГ
Блок живлення Vinga VPS-650G з ціною 85$ - один з недорогих серед 650-ватних джерел з присвоєнням сертифікату 80 PLUS Gold. Варто зауважити, що у порівнянні з попередньою версією, збільшилася не тільки потужність і цифри в найменуванні.
Яскрава коробка описує основні переваги моделі і розкриває список доступних конекторів. Також на ній є фотографія блоку живлення, але це інша модель, з більш стандартним зовнішнім виглядом.
У коробці знаходяться два оксамитових мішечка, які прикрашені лого компанії. Всередині першого ви знайдете гвинти кріплення з фігурним отвором (у кількості 6 шт.) І кабель живлення. А в другому - власне сам блок.
Vinga VPS-650G виділяється унікальною зовнішністю з плавними лініями. Навряд чи це багато хто оцінить, адже сучасні корпуси рідко дають можливість подивитися на БП, виділяючи їм місце в самій глибині. Цікавий дизайн виливається в досить великі розміри, але з огляду на потужність цього блоку живлення, навряд чи ви будете встановлювати його в скромний офісний корпус, чи не так? Розміри, звичайно, потрібно врахувати, але проблемою це не стане.
Усередині блоку встановлений стандартний кулер діаметром 120 мм. Тильна частина обладнана отворами для нагрітих повітряних мас. Присутній звичний роз'єм для підключення мережевого кабелю, а поруч кругла кнопка включення.
Наклейка на пристрої містить табличку з електротехнічними параметрами і основними перевагами. Для того, щоб рівномірно розподілялася загальна потужність є одна лінія на 12 вольт (на 624 Вт), що дорівнює 96% запасу потужності блоку. Для інших ліній в +3,3 вольт і 5 вольт вистачить близько 100 Вт. Блок Vinga VPS-650G працює на основі модульної схеми під'єднання кабелів. Всі вони виготовлені у формі шлейфів, а калібр підібраний навіть з запасом - 18 AWG (в діаметрі 1,02 мм, перетин - 0,82 мм²). Їх довжина дозволить з легкістю здійснити акуратну приховану укладку.
Основні сполучення: пара 4 + 4-контакнтим ATX12V і один 20 + 4-контакнтим ATX. Відмінний варіант для платформ з високою продуктивністю, де найчастіше недостатньо єдиного 4 + 4-контактного з'єднання.
Для ентузіастів в сфері ігор або майнінгу пропонуються 6+2-контактні кабелі PCIe. Для підключення периферії передбачені вісім роз'ємів SATA на двох окремих проводах і трійка PATA, доповнена старим добрим FDD. Роз'єми на корпусі блоку, як і дроти, підписані, тому підключити їх буде легко.
Після того, як відкрутили всі 14 гвинтів (4 біля наклейок і 10 з боків), перед вами постане сама плата і вертушка.
Кулер представлений 120-мм HONG HUA HA1225L12F-Z. В даному випадку, буква «F» говорить про те, що в конструкції застосовується гідродинамічний підшипник. Для роботи вентилятора необхідна потужність 3,96 Вт (0,33 А, 12 В), при цьому він може обертатися зі швидкістю 1600 об/хв. На даній панелі також розміщується частина фільтра EMI, в яку входять один X- і пара Y-конденсаторів. Після цього живлення до основної плати проводиться за допомогою конектора з 3-ма контактами, де працюють тільки крайні. Перед вхідним двухконтакним елементом на головному PCB є інші деталі електромагнітного фільтра: 2 котушки, варіктор, додаткові X- і два Y-конденсатора і запобіжник.
Пара діодних збірок GBU1006 займається випрямленням напруги. По одній з кожного боку вони прикріплені до головного радіатора, який відводить тепло від силових елементів. У корпусі з пластику знаходиться дросель модуля активної корекції коефіцієнта потужності (APFC). Поруч з ним стоїть «бочонок» конденсатора від Nippon Chemi-Con (330 мкФ х 450 В). Перетворювачі постійного струму видають напруги +5 В і +3,3 з каналу + 12В. Таким чином реалізована незалежна стабілізація напруги на різних шинах.
Пластини, розміщені на лицьовій стороні друкованої плати, виконують функцію відведення тепла. Термодатчик, який закріплений на одній з них, по суті, керує частотою обертання кулера. Невелика дочірня плата стала базою для елементів DC / DC-перетворювачів: ШІМ-контролера ANPEC APW7159C, конденсаторів і котушок.
На офіційному сайті виробника вказаний наступний захист:
Окрім зазначеного, виявили ще і мікросхему-супервізор Grenergy GR8329N, за допомогою якої отримують захист від зниженої вихідної напруги (UVP) і від перевантаження по струму кожного каналу (OCP).
За стандартом ATX12V, допустимий діапазон відхилень ± 5% для всіх ліній живлення. Тести показали такі результати відхилень по лініях:
Як бачимо, відхилення не перевищують норми, так що вузол стабілізації працює прекрасно. На кожній з трьох ліній рівень пульсацій не перевищував 50-мВ позначку. Це відмінний показник для каналу + 12В.
Тест підтвердив відповідність Vinga VPS-650G стандарту 80 PLUS Gold для напруги 230 В. ККД блоку живлення перевищував 88%, 92% і 88% при навантаженні 20%, 50% і 100% від заявленої потужності відповідно.
Найефективніше джерело працює при навантаженні від 170 до 460 Вт - в такому діапазоні можна розраховувати на ККД більше 90%, а система охолодження буде відводити від 17 до 46 Вт тепла.
Кулер Vinga VPS-650G на частоті 680-750 об/хв працює майже нечутно до позначки 360 Вт. Далі швидкість обертання зростає швидше до 1250 об/хв (450 Вт), при цьому шум, все ще можна назвати тихим. При 650 Вт вентилятор розганяється до 1520 об/хв, досягаючи середнього рівня шуму.
Система охолодження налаштована добре. Невисокий рівень шуму в поєднанні з низьким нагріванням головних вузлів дуже радує. Сторонніх шумів, писку або гудіння пристрій також не видає на всьому діапазоні номінальної потужності.
Навіть після всіх тестів ми так і не знайшли відповіді на головне питання: «Чому так дешево?». За невеликі гроші ви отримаєте дійсно «золотий» БП.
Високий ККД дозволяє пристрою відводити тепло за допомогою тихої 120-мм вертушки. І найважливіше, що внутрішні компоненти не перегріваються, що дозволить їм служити довше. А сама база зібрана тільки з якісних японських електролітів і полімерів. Додайте сюди відсутність просідань і наявність запасу у потужності, а також зручну модульну систему підключення кабелів-шлейфів.
Переваги:
Особливості:
Ласкаво просимо
Ласкаво просимо
Дякуємо
за реєстрацію!
Вам нараховано
грн BrainUp
на бонусний рахунок
Угода
Помилка