За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Огляд телевізора Vinga S55UHD25B – недорогий, але вартий уваги

img

Vinga S55UHD25B – один з найдоступніших (на момент написання огляду ціна 15 599 гривень) SmartTV-телевізорів з діагоналлю 55 дюймів та роздільною здатністю 4К. Відразу закрадається думка, що гарний телевізор не може коштувати так дешево.

У цьому огляді ми розповідаємо, у чому сильні та слабкі сторони моделі Vinga S55UHD25B, а також про те, чи коштує він тих грошей, які за нього просять.

 

Спойлер: телевізор виявився кращим, ніж можна було очікувати за такі гроші, але мінусів він також не позбавлений.

 

Зміст:


 

Коротко про основні характеристики

Перш ніж перейти до викладу нашої думки про телевізор, трохи сухих даних:

 

Параметри екрану

Діагональ

55"

Роздільна здатність

4K UHD (3840х2160)

Тип матриці

IPS

Тип підсвічування

Direct LED

Яскравість

300 ніт

Контрастність

1200:1

Колірне охоплення

NTSC 72%

Колірна температура

9300K

Частота оновлення

60 Гц

Система

Операційна система

webOS 5.0

Процесор

ARM Cortex-A55x4, 1,1 ГГц

GPU

Mail G31x2, 700 МГц

ОЗП

1,5 ГБ

Накопичувач

8 ГБ

Тюнер

аналогове ТБ; цифрові тюнери DVB-S2, DVB-T, DVB-C, DVB-T2, DVB-S

Звук

Динаміки

2 х 10 Вт

Стандарт об’ємного звуку

Dolby AC-3

Способи підключення

Роз'єми

2xUSB, 3xHDMI, Headphone, антенний, слот CI+, Ethernet, RCA

Бездротові підключення

Wi-Fi, Bluetooth 5.0

Фізичні параметри

Габарити

1235x716x69 мм (з підставкою 1235x777x243 мм)

Вага

10,5 кг

 

У комплекті з телевізором поставляється пульт, ніжки та документація. Упаковано все надійно, тому можна не хвилюватися, що під час доставки пристрій отримає пошкодження.

 

Примітка. Якщо ви хочете заощадити, зверніть увагу на телевізор Vinga S50UHD25B. Він відноситься до тієї ж серії, але має діагональ 50”, і коштує на 2000 гривень менше.

 

Зовнішній вигляд

Телевізор Vinga S55UHD25B відноситься до бюджетного сегменту, тому очікувано не має якогось дизайнерського корпусу і ультра стильних матеріалів, але при цьому він не виглядає дешевим. Майже всю передню частину займає безрамковий екран. Тільки знизу є маленька пластикова панель з логотипом, без будь-яких кнопок. Сама панель та ніжки зроблені з глянсового пластику. Виглядають вони добре, але варто пам'ятати, що на глянці сильніше помітні пил та відбитки пальців.

Глянсевий пластик телевізора

На даний момент телевізор є лише у чорному корпусі. Чи будуть інші кольори поки не ясно, але оскільки це девайс із бюджетного сегменту, ймовірність невелика.

Телевізор досить тонкий –  10 см (тонші тільки моделі з OLED-матрицею). Важить лише 10,5 кг.

Тонкий корпус телевізору

Телевізор можна встановити на пластикові ніжки або повісити на стіну. Розташовуються вони широко, завдяки чому телевізор досить стійкий. З плюсів: ніжки мають гумову підошву, тому вони не ковзають і не дряпають поверхню.

Для встановлення телевізора на стіну передбачені посадкові отвори під кріплення VESA 200x200 мм. Сам кронштейн у комплект не входить, тому якщо збираєтеся вішати телевізор, можна замовити його відразу.

 

Інтерфейси

Ми живемо у вік бездротових технологій, тому з них і почнемо. Телевізор Vinga S55UHD25B має Wi-Fi-модуль, який може працювати в діапазоні 5 ГГц. Це забезпечує хорошу пропускну здатність, необхідну для передачі 4К-відео бездротовим підключенням, звісно, за тієї умови, що ваш роутер підтримує даний частотний діапазон. (У нашому блозі є докладна стаття про те, як вибрати роутер для дому.) Якщо ви використовуєте маршрутизатор, який працює тільки в діапазоні 2,4 ГГц, то доцільніше використовувати дротове підключення до мережі.

Для підключення бездротової периферії є модуль Bluetooth 5.0. Стандарт досить сучасний, тому проблем із підключенням бездротових колонок або блютус-навушників бути не повинно.

 

У плані провідних підключень у моделі Vinga S55UHD25B все добре:

  • 2xUSB;

  • 3xHDMI;

  • Ethernet;

  • jack 3.5 мм;

  • RCA (“тюльпани”).

Роз'єми

Примітка: спочатку постало питання, навіщо потрібні "тюльпани", адже телевізор має вбудовані тюнери, а DVD-плеєрами в наш час користуються одиниці. Але через порти RCA підключаються топові стереосистеми. Тож їхня наявність буде плюсом, хоч і не для всіх.

 

Порти розташовані досить широко: відстань між ними така, щоб кабелі не заважали один одному при одночасному підключенні. Доступ до роз'ємів при установці на ніжках зручний. А ось якщо вішати телевізор на стіну, то все не так гладко. "Острівець", на якому розташовані роз'єми, знаходиться в центрі, а оскільки відстань від стіни до корпусу буде близько 5 см, то просунути руку в такий зазор зможе не кожен. Рішенням стане висувне кріплення або кабелі-подовжувачі.

Розташування острівця з роз'ємами

Якість зображення

Тепер переходимо до найважливішого у телевізорі – картинки. Вона на високому рівні, але може знадобитися час на її налаштування. Без калібрування під свої уподобання навіть телевізор преміум-класу може розчарувати.

На прикладі Vinga S55UHD25B це вилилося в наступну ситуацію: чудово виглядають сучасні фільми та ролики, в яких багато екшену та спецефектів, а при перегляді звичайного контенту ніби чогось не вистачає. Після налаштування це відчуття зникає.

Приклад зображення

У Vinga S55UHD25B використовується IPS-матриця, з якої вичавили максимум. Співвідношення діагоналі екрану та роздільної здатності забезпечує хорошу щільність пікселів: картинка не зерниста, а тому добре видно навіть дрібні деталі.

У телевізорі Vinga S55UHD25B встановлено підсвічування Direct LED. Це плюс, оскільки на великих діагоналях вона краща за Edge LED, адже знижує ймовірність засвічування. На тестовому телевізорі пересвічених зон ми не помітили.

 

Примітка: кожен телевізор незалежно від виробника, серії та року випуску, може мати свої особливості. Наприклад, Direct LED знижує можливість виникнення засвічувань, але не може дати стовідсоткової гарантії. Тому потрібно проводити тестовий перегляд.

 

Передача кольорів відповідає стандарту NTSC 72%. Про бітність в специфікаціях нічого не сказано, але можна припустити, що це 8 біт + FRC – типовий показник для цього цінового сегмента. Це не чесні 10 біт, яких слід прагнути, але все одно матриця забезпечує хороше колірне охоплення.

Насиченість кольорів

Варто пам'ятати, що в житті ми рідко стикаємося з таким розмаїттям кольорів, тому деяким користувачам картинка може здатися перенасиченою, і як наслідок неприродною. У такому випадку можна спробувати відкалібрувати телевізор під себе. Зробити це можна, перейшовши у Налаштування Зображення Налаштування режиму зображенняКолірність.

 

Схожа ситуація з колірною температурою. Vinga S55UHD25B підтримує кольори до 9300K, що дає великий діапазон налаштувань. За замовчуванням встановлено нормальне значення колірної температури, але має сенс "погратися", встановлюючи як холодніші, так і тепліші налаштування.

 

Контрастність, якщо дивитися виключно на цифри, видається невисокою – 1200:1. Дійсно, у цій ціновій категорії у конкурентів можна побачити 3000:1, але насправді навіть 1200:1 є добрим показником. Крім того, у телевізорі Vinga S55UHD25B реалізована технологія HDR, що дозволяє підвищити контрастність у динамічних сценах.

 

Частота оновлення становить 60 Гц, що є стандартним показником для більшості телевізорів. Зазвичай такої частоти вистачає для перегляду спорту чи відеоігор: картинка не розвалюється, немає розмиття швидких рухів.

З частотою також пов'язаний час відгуку матриці. У телевізорі Vinga S55UHD25B він складає 8 мс. Для перегляду така затримка не буде проблемою, а ось для ігор вважається завеликою. Тому якщо ви любите пограти на консолі в шутери або FIFA, то варто перевірити на практиці, чи вам комфортно буде грати з такою затримкою.

Кути огляду телевізора

Яскравість складає 300 ніт, що доволі непогано. При увімкненому освітленні картинка виглядає насиченою. Тому при перегляді вдень проблем виникати не повинно, хіба що на телевізор падатиме пряме сонячне проміння.

Кути огляду близькі до 178°. Під час перегляду з гострих кутів спотворень кольору немає. Лише трохи падає контрастність, а тому відтінки виглядають менш насиченими. Втім, це нормальна ситуація для телевізорів із IPS-матрицею.

 

Звук: не все так гладко

У телевізорі Vinga S55UHD25B за звук відповідають 2 вбудовані динаміки по 10 Вт. Вони досить гучні, але це їхній єдиний плюс. Динаміки погано збалансовані, а тому видають адекватний звук на малому та близькому до середнього рівнях гучності. Якщо підняти його вище, то стає надто багато високих частот, а низькі та середні “губляться”. Це викликає неприємні відчуття навіть під час перегляду фільмів, а про прослуховування музики і говорити зайве.

Цей мінус легко вирішується за допомогою звичайних колонок. Але найкраще купити систему з об'ємним звуком: саундбар, аудіосистему 5.1. Телевізор підтримує стандарт Dolby AC-3, який дозволяє розділяти аудіодоріжку на 6 каналів, тому впорається із системами з 5 колонок і сабвуфера.

У налаштуваннях можна вибрати різні режими звуку (“Кіно”, “Спорт”, “Ігри”, “Музика”). Щоб щоразу не робити цього вручну, можна вибрати "Інтелектуальне звучання", і режими змінюватимуться автоматично.

 

Операційна система

У якості операційної системи в моделі Vinga S55UHD25B встановлена webOS 5.0, яка також використовується в телевізорах LG. Вона зручна, є підтримка української мови. Перший запуск швидкий (підключення займає пару хвилин), але краще витратити більше часу, щоб провести більш глибоке налаштування під себе.

Налаштування телевізора

На телевізорі встановлені найпопулярніші стрімінгові сервіси, є браузер. Програм в Content Store менше, ніж у тому ж Google Play (використовується в Android TV), але потрібні програми знайти не складе труднощів, причому більшість із них безкоштовні.

Також варто відзначити оптимізацію webOS. Наприклад, якщо на Android TV відкрити багато вкладок, вони почнуть самостійно закриватися. У webOS вони переходять у сплячий режим і можна продовжити з того місця, де ви зупинилися.

 

Зовсім неістотним мінусом webOS у порівнянні Android TV є менша кількість ігор. Раніше підтримувався сервіс Google Stadia, але у 2022 році сервіс закрили, тому протестувати його не вдалося.

Плюсами webOS можна назвати підтримку LG ThinQ та пульта Magic Remote. Вони заслуговують на те, щоб приділити їм окрему увагу.

 

Пульт керування

Magic Remote – один із найзручніших пультів ДК. Він має закруглену форму, завдяки чому добре лягатиме в руку. Крім ергономічності, варто сказати і про багатофункціональність. Наприклад, можна запрограмувати кнопки з цифрами на швидкий виклик програм або перемикання між портами.

Пульт ДК

Найбільшою перевагою Magic Remote є режим керування курсором. При його активації пульт перетворюється у щось на кшталт лазерної указки: направляєте його на активне поле (літери екранної клавіатури, пункти меню, посилання у браузері) і натискаєте на коліщатко. Чудова альтернатива миші, хоч і з менш плавним переміщенням курсору. У налаштуваннях можна вибрати один із трьох режимів чутливості, а також змінити розмір курсору.

 

Примітка: якщо ви все ж таки захочете підключити клавіатуру та мишку до телевізора Vinga S55UHD25B, то це можна зробити завдяки модулю блютус.

 

Ще одна фішка пульта Magic Remote – голосове керування, але його можливості відрізняються залежно від мови. Наприклад, повністю підтримується англійська та російська, а українська – лише в режимі голосового пошуку в YouTube та в браузері. Тому перед покупкою варто провести тест керування голосом, щоб переконатись у тому, наскільки функціонал вас влаштує. Переглянути повний підтримуваний список мов і вибрати потрібну можна в меню Налаштування Загальні Мова.

 

Пластик пульта матовий виглядає мінімалістично. Кнопки прогумовані, натискаються приємно.

Хочеться відзначити грамотне розташування кнопок: вони знаходяться так, щоб знизити ймовірність помилок при сліпих натисканнях. Здавалося б дрібниця, але особисто мені не хотілося б уночі випадково підвищити гучність замість виклику меню, як це буває із пультами до телевізорів Xiaomi.

У якості елементів живлення виступають батарейки AAA (мізинчикові). На який термін їх вистачить, важко сказати, але з досвіду використання інших ДК умовні Duracell протягнуть мінімум рік.

 

Підтримка LG ThinQ

Використання операційної системи webOS робить телевізор Vinga сумісним із застосунком LG ThinQ. Ця програма призначена для керування розумним будинком, але є функції, які будуть корисні, навіть якщо у вас немає смарт-техніки.

Насамперед це стосується підключення смартфона. Встановіть програму на телефон, створіть пару з телевізором, і після цього його можна використовувати замість пульта. Також відкриється можливість транслювати зображення або звук із телефону на телевізор, і навпаки. Це дозволить, наприклад, показувати друзям фотографії та відео на великому екрані.

Керування через смартфон у застосунку LG ThinQ

Якщо у вас є розумні холодильник, обігрівач, духовка або інша побутова техніка, то ви можете створити пару з Vinga S55UHD25B, і керувати ними на телевізорі через меню LG ThinQ.

 

Додаткові функції та режими

Якщо перейти до Налаштувань Зображення Додаткові налаштування, відкриються функції покращення зображення.

 

  • Динамічний контраст. Автоматично підбирає контрастність залежно від сцени.

  • Супер роздільна здатність. Телевізор покращує відео до рівня 4К. Зі справжніми 4К не зрівняється, але функція  може бути корисною, якщо ви переглядаєте старі фото або відео.

  • Еко. Режим із зниженим енергоспоживанням. Відзначимо, що IPS-матриці самі по собі не так сильно витрачають енергію у порівнянні з QLED, тому телевізор навіть без ввімкненої функції економії споживає небагато електрики.

  • Шумопридушення. Забирає зернистість, "брижі" та інші дефекти, характерні для аматорської відеозйомки. Якщо дивитися старе відео з весілля або випускного, шумопридушення може суттєво покращити картинку.

  • Захист зору. Фільтрує синє світло, через яке швидко втомлюються очі, регулює яскравість.

  • TrueMotion. Збільшує чіткість у динамічних сценах. Дуже корисно під час перегляду спортивних передач, можна включати під час перегляду відео, знятого на цифру. У фільмах, знятих на плівку, згладжування може зіпсувати враження, тому при перегляді старого кіно функцію TrueMotion доцільно вимикати.

  • Filmmaker Mode. Чудова функція для кіноманів. При увімкненні фільму, в якому є метадані для цього режиму, телевізор автоматично змінить налаштування, щоб він виглядав так, як це задумав режисер.

 

Примітка: більшість подібних функцій створено в минулому, а то й позаминулому десятилітті. Їх вигадали, щоб “підтягнути” якість тодішнього контенту (роздільна здатність, баланс кольорів, чіткість тощо), щоб він краще виглядав на телевізорах. Сучасна зйомка зробила крок далеко вперед, тому актуальний контент від самого початку не має проблем з якістю. Зі сказаного вище можна зробити висновок, що функції поліпшення не завжди доречні, тому їх активація/вимкнення буде залежати багато в чому від контенту, який ви переглядаєте.

 

Також є окреміельні режими "Кіно", "Спорт", "Ігри" і т. д. Дійсно корисним є режим "Ігри": при його активації відключаються всі сторонні процеси, що розвантажує процесор телевізора, і тим самим зменшує час відгуку.

Інші режими потрібно тестувати. На смак автора, пресети показують себе гірше, ніж вдумливе індивідуальне налаштування.

 


Підсумки: загальні враження

У результаті телевізор Vinga S55UHD25B залишив позитивні враження. Без мінусів не обійшлося, але він тут один – звук. На щастя, його легко виправити за допомогою зовнішньої акустичної системи.

Плюсів куди більше:

  • webOS 5.0. У зручності великої різниці між Android TV/Tizen і цією операційною системою немає, але вона виділяється гарною оптимізацією.

  • Пульт Magic Remote. Розпізнавання голосу + режим управління курсором значно розширюють функціонал, тому за зручністю він виграє в більшості пультів від телевізорів.

  • Якість зображення. У Vinga S55UHD25B вона на досить високому рівні. Звичайно, дана модель не зможе тягатися з OLED-телевізорами, але і коштує вона набагато дешевше.

 

Висновок: телевізор Vinga S55UHD25B коштує своїх грошей, а тому точно заслуговує на увагу. Під час першого запуску потрібно буде витратити якийсь час на калібрування під свої уподобання, а після цього можна насолоджуватися комфортним переглядом.

Пов'язані товари
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!