За вашим запитом нічого не знайдено. Спробуйте уточнити свій запит
Категорії:
Результати в категорії:
Замовити дзвінок

BRAIN-БЛОГ

Огляд-порівняння мобільних телефонів Moto Z і Moto Z Play з набором модулів Moto Mods

img

Компанія Lenovo після придбання підрозділу мобільних пристроїв всесвітньо відомого бренду Motorola продовжила випуск незвичайних, нестандартних і інноваційних пристроїв серії Moto. Серед останніх новинок цієї лінійки варто виділити смартфони Moto Z.

Компанія Lenovo після придбання підрозділу мобільних пристроїв всесвітньо відомого бренду Motorola продовжила випуск незвичайних, нестандартних і інноваційних пристроїв серії Moto. Серед останніх новинок цієї лінійки варто виділити смартфони Moto Z.

В даному огляді ми проведемо детальне порівняння моделей мобільних телефонів Moto Z і Moto Z Play, і розповімо про головну відмінну рису цих новинок - набір модулів Moto Mods, які «товаришують» з обома моделями.

Ергономіка і дизайн

Лицьова панель обох смартфонів виділяється серед конкурентів: великий динамік, додаткові датчики в нижній частині.

Сканер відбитка пальця розташований спереду, так як ззаду місце зарезервовано під камеру, спалах і контактний майданчик для під'єднання модулів Moto Mods. Кнопка «Додому» й виступає сканером відбитку пальців, вона фізична, що радує, квадратної форми з округленими кутами. По обидва боки від неї традиційні для Android функціональні сенсорні кнопки, а під ними датчики.

Майданчик під дактилоскопічний сканер невеличкий, але цього достатньо для відмінного зчитування відбитку пальця власника. В обох моделях датчики спрацьовують з однаковою швидкістю і здатні запам'ятати до п'яти торкань.

Спірне питання чи потрібен 3.5 мм роз'єм для підключення гарнітури, в Lenovo трактують по-різному. Наприклад, в Moto Z його немає, але в комплекті йде перехідник з USB Type-C на стандартний аудіороз’єм.

Додаткова накладка для тильної панелі Moto Z, що представляє собою один з змінних модулів Moto Mods, робить девайс презентабельнішим, підкреслюючи, що перед нами преміум-пристрій.

Корпус

Смартфон Moto Z помістили в приємний на дотик і надзвичайно тонкий металевий корпус з лаковим покриттям задньої частини.

Дизайн Moto Z Play також має свої риси: закруглені кути, пласка задня панель, і, як у випадку з Moto Z, вічко камери помітно виступає за межі корпусу. Задня панель виконана зі скла. Тож у варіанті зі світлим корпусом відбитків пальців видно не буде.

Дисплей

Обидва пристрої оснащені 5,5-дюймовими AMOLED-екранами з мультитач, щоправда, Moto Z Play отримав матрицю Super AMOLED.

Дисплей Moto Z має роздільну здатність в 1440х2560 пікселів, його щільність становить 535 ppi, є захисне скло Gorilla Glass 4. А в Moto Z Play встановлений екран з роздільною здатністю 1080х1920 зі щільністю 403 ppi.

Moto Z демонструє відмінну деталізацію зображення, та й Full HD екран у Moto Z Play нарікань не викликає. Обидва екрани мають широкі кути огляду і насичені кольори (особливо відзначимо глибокий чорний). Передачу кольорів можна налаштувати під себе: зробивши відтінки більш натуральними або яскравими. В цілому дисплеї обох смартфонів є оптимальними рішеннями для своїх діагоналей і цінової категорії.

Сповіщення на дисплеях Moto Z і Moto Z Play можна подивитися без розблокування, вони відображаються в чорно-білому форматі, що економить енергію. У разі якщо повідомлення було пропущено, потрібно лише піднести до дисплея долоню або просто підняти пристрій.

Апаратна складова

Moto Z оснастили більш прогресивним «залізом»: під корпусом знаходиться 4-ядерний чіпсет Snapdragon 820: одна пара ядер Kryo працює на максимальній частоті 2,15 ГГц, інша пара - на частоті до 1,6 ГГц. За обробку графіки відповідає відеоприскорювач Adreno 530. Пам'яті для зберігання даних може бути 32 Гб або 64 Гб, оперативної ж - 4 Гб.

У Moto Z Play оснащення відповідає класу смартфона: 8-ядерний Snapdragon 625 з частотою кожного ядра Cortex-A53 до 2 ГГц. Графічне ядро ​​- Adreno 506, пам'яті у внутрішньому сховищі - 32 Гб, а обсяг ОЗП - 3 Гб.

Проте, молодша версія в особі Moto Z Play має два слоти для SIM-карток і окремий слот для картки microSD (!).

У Moto Z ж слот гібридний, але при цьому пристрій підтримує функцію USB On-the-Go - розпізнаються і «читаються» зовнішні накопичувачі.

Синтетичні тести продуктивності

Moto Z в тесті AnTutu 6 набирає близько 130 тисяч балів. У single-core тесті GeekBench 4 модель набрала 1450 балів, а в multi-core тесті - 3900 балів.

У Moto Z Play показники скромніші: 61 тисяча балів в AnTuTu 6 і 913 балів в single-core забігу GeekBench 4. Але молодша модель виявилася кращою в multi-core тесті: приблизно 4500 балів.

Програмне забезпечення

Обидва пристрої працюють під управлінням Android v6.0.1 Marshmallow (Зефірка). Користувач має справу з практично «чистою» ОС. Виробник додав лише управління смартфоном за допомогою жестів (запуск камери, отримання сповіщень без розблокування дисплея, голосове керування і т.д.) і підключення модулів.

Автономна робота

У Moto Z встановлений незнімний акумулятор ємністю 2600 мАч, який гарантує смартфону близько доби роботи при середній інтенсивності. Дуже корисною може виявитися можливість швидкої підзарядки батареї: опція Turbo Power дозволяє зарядити батарею до половини ємності за півгодини, а від 0% до 100% акумулятор зарядиться за 90 хвилин.

Однак за показником автономності перемога з великим відривом все ж дістається Moto Z Play. Тут встановлена ​​батарея ємністю 3510 мАг. На практиці це виглядає так: ціла доба в режимі відтворення Full HD відео, близько 50 годин експлуатації в звичайному режимі і приблизно 9 годин роботи після 15-хвилинної підзарядки з опцією Turbo Power.

Звук

Якість звуку в обох моделях знаходиться на приблизно однаковому рівні. Власники Moto Z можуть слухати улюблені пісні через Bluetooth-гарнітуру або новомодний, але поки не широко поширений, інтерфейс USB Type-C.

Динамік в обох апаратах тільки один: розмовний, він же мультимедійний. Його гучності достатньо, щоб не пропустити виклик або повідомлення.

Відзначимо також наявність вбудованого FM-приймача у моделі Moto Z.

Бездротові інтерфейси

Обидва смартфони відмінно ловлять мережу, підтримують LTE-A, а модуль GPS стартує миттєво, так що загубитися не вийде.

Moto Z підтримує новітній стандарт Wi-Fi b / g / n / ac в мережах 2,4 і 5 ГГц. Wi-Fi Direct працює стабільно в обох смартфонах.

Bluetooth 4.1 в Moto Z дозволить слухати музику через адаптер з будь-якими навушниками. Але ми радимо все ж обзавестися бездротовою гарнітурою.

Камери

В якості основної камери в Moto Z використовується 13-мегапіксельний сенсор з апертурою f / 1.8. Серед його можливостей лазерний автофокус, система оптичної стабілізації, HDR і подвійний спалах. Запис відео ведеться в 2160p @ 30fps, 1080p @ 60fps.

Moto Z Play оснастили основною камерою на 16 Мп з апертурою f / 2.0, а також системою лазерної автофокусування, панорамною зйомкою і подвійним двотоновим спалахом.

Відео Moto Z Play знімає в 2160p @ 30fps, 1080p @ 30fps і 720p @ 120fps.

Фронтальні камери у моделей абсолютно однакові: 5 мегапікселів, апертура f / 2.2, LED спалах, запис відео в 1080р.

Габарити

Габарити Moto Z становлять 153,3 мм у висоту, 75,3 мм в ширину і 5,19 мм в товщину (якщо не враховувати виступаючий об'єктив основної камери). Вага смартфона - 136 грамів. Це дуже тонкий і легкий пристрій.

А ось Moto Z Play настільки ж тонким зробити не вийшло. Вся справа в набагато більш місткому акумуляторі. Габарити моделі наступні: 156,4 мм x76,4 мм x 7 мм, вага становить 165 грамів.

Модулі Moto Mods

Нарешті, ми дісталися до найголовнішого. Саме за рахунок своєї модульної конструкції апарати викликають непідробний інтерес і попит у аудиторії. Родзинка - в швидкому і легкому підключенні змінного модуля до телефону. Так що про вимикання, вилучення батареї, інсталяції програм та інші незручності можна забути: просто стикуємо обраний модуль з переліку Moto Mods з магнітним майданчиком, що розташований внизу на тильній стороні апарату, чекаємо відповідного оповіщення на екрані і користуємося!

Тримаються модулі міцно, з'єднувальний механізм добре продуманий і якісно реалізований. Кожен модуль комплектується власної батареєю, тому запас основного акумулятора знімний гаджет почне «їсти» тільки тоді, коли своя батарея сяде.

Тильна кришка Style Shell, що поставляється в комплекті зі смартфоном - це теж модуль Moto Mods. Додатково можна придбати «задник» практично будь-якого кольору і матеріалу: деревина, тканина, шкіра і т.д. При стикуванні смартфона з кришкою усувається виступ об'єктива головної камери - задня панель стає рівнішою.

Додатковий акумулятор Incipio offGRID Power Pack - мабуть, найбільш корисний модуль. Особливо в ньому має потребу модель Moto Z. До базової автономності в 2600 мАг можна прилаштувати батарею ємністю в 2200 або навіть 3000 мАг.

Модуль-проектор Insta-Share проектує зображення з екрану пристрою на будь-яку поверхню. Діагональ - не більше 70 дюймів, а максимальна роздільна здатність - 854х480 пікс. Це практичне рішення для показу презентацій, слайд-шоу, перегляду відео, журналу дзвінків та ігор, яке завжди можна тримати в кишені. Модуль комплектується акумулятором ємністю 1100 мАг, цього запасу вистачить на годину роботи, після чого проектор перейде на живлення від батареї телефону.

Спільно з Hasselblad виробник підготував і модуль-камеру, вага якого становить 281 грам. Підключивши її, Ви отримаєте 12-мегапіксельний сенсор з десятикратним оптичним зумом (x10) і ксеноновим спалахом! За якістю фото з цим модулем смартфон обходить більшість цифрових «мильниць». До того ж вбудованого акумулятора цього мода (1100 мАг) вистачить на годину автономної фотосесії.

Ну, а модуль JBL Soundboost перетворює Moto Z в відмінний музичний центр. Мод має загальну потужність в 6 Вт (два 27-мм динаміка по 3 Вт кожен) і видає нереально гучний, кристально чистий і якісний звук без спотворень. Це треба почути! Додатково колонка комплектується не тільки власної батареєю, від якої здатна безперервно пропрацювати близько десяти годин, але і мініатюрною підставкою, завдяки якій смартфон можна покласти на бічну грань і отримати більш комфортний доступ до керування програмним плеєром і гучністю відтворення.

Висновок

Як бачите, і Moto Z, і Moto Z Play безумовно здатні задовольнити аудиторію, яка цікавиться нестандартними гаджетами і аксесуарами.

Модульна конструкція робить обидва смартфона універсальними і довговічними (в тому сенсі, що подібний апарат нескоро набридне своєму власникові). До того ж ще й довготривалими!

При цьому самі моделі вийшли кожна по-своєму дуже цікавими. Так, Moto Z може похвалитися спритним «залізом», великим обсягом пам'яті, хорошим дисплеєм з високою роздільною здатністю і неймовірно тонким корпусом.

А Moto Z Play має набагато більш витривалішу батарею і 16-мегапіксельну основну камеру, а ще пропонує окремий слот для встановлення картки пам'яті.

Крім того, обидва смартфона гідно оцінять користувачі, які віддають перевагу апаратам на «чистому» Android.

24.01.2017 1142
Пов'язані категорії
Популярні Нові

Підпишіться на розсилку і дізнавайтеся про новини та розпродажі першим!